ДЕКЕМВРИ още е далече, а мама носи мъничко човече - ТЕМА 3 (2023)

  • 19 817
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз в петък съм на първи преглед при нея. Ще ти дам инфо. И аз най-вече заради феталната я избрах.
Мария, какво му е на коремчето? Моето е по-широко долу, малко като бирено стои. Миналото лято като пийвах някой път по две бири на ден, ми ставаше такова, каквото ми е в момента. Хората ще решат, че по теляшки пак сък прекалила с яденето и пиенето по празниците 😂🤪
Ето ме и мен в новата тема, Purple_Peanut, благодаря Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ми е леко притеснено, иначе няма с какво ново да се похваля/оплача. Все така - гадене, къде повече, къде по-малко, разни други спорадични неразположения и така.
А да питам - някоя мама от София да се е насочила към Токуда за следене и раждане?

Попринцип аз съм се насочила там,но ми дадоха час за д-р Богданова чак за Юни , и за това съм решила да мина първо през Оскар и след това вече да се разбера с нея за последващ преглед било там или отново в Оскар и най-вече за Фетална при нея.

# 31
  • Мнения: 257
Здравейте момичета! Записвам се и при вас, с термин 24.11
Утре живот и здраве се записвам на ЖК
Ще се радвам да споделяме информация ❤ и ако има мами от Бургас да споделим информация за гинеколози и т.н
Лека и безпроблемна бременност на всички. 🥰

# 32
  • Мнения: 43
Здравейте момичета! Записвам се и при вас, с термин 24.11
Утре живот и здраве се записвам на ЖК
Ще се радвам да споделяме информация ❤ и ако има мами от Бургас да споделим информация за гинеколози и т.н
Лека и безпроблемна бременност на всички. 🥰
Здравей, предполагам имаш предвид 24.12, и моят термин е тогава ❤. Аз все още не съм ходила на преглед, понеже моя аг го няма,само съм му казала и той ми изписа да пия витамини. На мен ми е втора бременност, имаме дъщеря на 11м. Вече нямам търпение да отида на преглед и да видим дали всичко е наред, за сега нямам неразположения, само съм леко уморена, но и с първата бременност бях така.Има ли други мами с породени дечица тук? Ще се радвам да споделяме радости и тревоги 😀

# 33
  • Мнения: 257
Здравейте момичета! Записвам се и при вас, с термин 24.11
Утре живот и здраве се записвам на ЖК
Ще се радвам да споделяме информация ❤ и ако има мами от Бургас да споделим информация за гинеколози и т.н
Лека и безпроблемна бременност на всички. 🥰
Здравей, предполагам имаш предвид 24.12, и моят термин е тогава ❤. Аз все още не съм ходила на преглед, понеже моя аг го няма,само съм му казала и той ми изписа да пия витамини. На мен ми е втора бременност, имаме дъщеря на 11м. Вече нямам търпение да отида на преглед и да видим дали всичко е наред, за сега нямам неразположения, само съм леко уморена, но и с първата бременност бях така.Има ли други мами с породени дечица тук? Ще се радвам да споделяме радости и тревоги 😀

Не, ноември е. Но понеже е към края реших да следя и вас 🥰
На мен също ми е втора бременност. Имам момченце на 2г6м

# 34
  • Свищов
  • Мнения: 47
Зравейте и от мен в новата темичка (много е хубава) Relieved
Днес бях на втори преглед, бебчето отговаря на 9 г.с., при аменорея 9 + 4 г.с. Докторката каза, че всичко е наред. Не ми е пускала да чуя сърчицето, но го видяхме как мърда (чак докторката се зарадва като се разшава Smiley).
Следващият ми час е за 14 юни вече за ЖК, а преди това съм на ФМ на 6 юни.
Днес ми пуснаха микробиология да видим дали има нещо за лекуване, защото най-вероятно като отида следващия път веднага ще трябва да ме приемат и за серклаж. Та ако има няква бактерия да се лекува преди серклажа.
При мен симптомите продължават (честно казано нямам търпение вече да изчезнат), имам почти целодневно гадене, ужасно ми е изморено, след работа съм абсолютен труп и доста често вечер ме боли и корема.
Вчера  следобяд-привечер започна да ми се вия свят и да ми е нещо много смотано на главата, оказа се че кръвното ми е 100/85, днес беше 95/60. Докторката каза, че е по-добре отколкото да е високо и е нормално при близки граници да не ми е добре.
Изписа ми да пия (най-вероятно през цялата бременност) NatAspin, защото след бременността миналата година си пусках генетично изследване за тромбофилия и не можаха да ми кажат точен резултат. Не можело да се определи дали съм предразположена или не. Та за по-сигурно докторката иска да пия хапчета.
Продължавам и с Дуфастона до 12 седмица.
Това е от мен, за сега всичко е наред... малко ме притеснява единствено кръвното Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 11 755
I v e t o къде пуска за тромбофилии че не са могли да кажат? Пий айран със сол и шоколад хапвай за кръвното, количка също, ще се оправи след 12та седмица. Някой назад писа за магнитни бури, може и от това да е

# 36
  • Мнения: 183
Здравейте,момичета и аз да ви разкажа днес се записах за ЖК,АГ ми назначи много изследвания ,днес занесох цитонамаска и т.к и дадох кръв утре урина.Видяхме бебчо расте оформя се вече, чух му сърцето в 10 г.с-4дни за момента се води термин 01-12.Миомата си е там 4 см е не е пораснала и така няма какво се прави тъй като АГ каза,че е външна се надяваме да не създава проблеми
Вече ми излезнаха част от резултатите кръвните са всички в норма,но пуснах допълнителни и за Витамин D,D 12 e в норма,но D3 e с тези резултати
Витамин Д 3 /25-OH-Vitamin D 3   L    5.5       ng/ml    10-20 латентен дефицит; 20-100 оптимално ниво; >100 предозиране
Попринцип имам алергия към яйца,не ям и никакви рибни продукти и предполагам и това оказва влияние ще видим какво ще го правим този витамин

# 37
  • София
  • Мнения: 11 755
Anito_m критично нисък е, не пиеш ли нищо? Явно имаш проблем с усвояването.

# 38
  • Свищов
  • Мнения: 47
I v e t o къде пуска за тромбофилии че не са могли да кажат? Пий айран със сол и шоколад хапвай за кръвното, количка също, ще се оправи след 12та седмица. Някой назад писа за магнитни бури, може и от това да е

Изследваният ги пусках в Сърце и мозък в Плевен.
Иначе и аз днес видях за магнитните бури и се надявам да е от това и да минава по-бързо... а шоколадче си хапвам повече от нужното даже Satisfied

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 16:48 от I v e t o

# 39
  • Мнения: 183
Anito_m критично нисък е, не пиеш ли нищо? Явно имаш проблем с усвояването.
Скрит текст:

Не не пия нищо,АГ каза,че ще ми назначи каквото трябва да пия, след като ми направи всички изследвания тъй като тя не назначавала нищо без тях и не съм взимала никакви допълнителни витамини за сега,да се надяваме,че ще ми изпише нещо и ще ги регулираме

# 40
  • Мнения: 95
Привет и от мен в новата темичка ❤
Днес бях на преглед и вече много се обърках със седмиците. Тъкмо бях изчислила, че трябва да се водя 6+ 5 (една седмица назад от календара на телефона) и сега АГ ми каза че отговаря моето ембрионче на 6 гс

Вероятно малко изоставаме, нооо .. се радвам, че си е там. За малко да ми спре сърцето днес - вика ами то е празен сака, и въртя и търси .. намери накрая. Мъничко ембрионче, но намери. И даже и пулсациите му хвана 😍

И следващия път вика направо на женска консултация. Не е ли рано?

Каза да продължа да си приемам дуфастона, като нареди да се въздържам от секса след като е имало зацапване, а аз прегреших предната вечер ..

Аз и не пия много вода, попринцип не пиех и преди, сега се старая.

И последно питане 😁 има ли нещо, което зависи от мен за наваксването на моята точица?

# 41
  • София, България
  • Мнения: 3 585
За момента няма какво да направиш Simple Smile трябва да се развие хубаво. Пий си фолиева киселина и каквото друго са ти изписали и така… не е рано за ЖК. Мен ме записа вчера в 7г.с.+ 4 дни за да ми назначи всички изследвания.

Anito, както писах по-назад и моят вит. Д е много нисък, но не чак толкова. 18 е при мен при референтен минимум 30. Пиши ѝ да ти каже какво да направиш. Аз се замислих, че все пак след зимата може би е нормално да е по-нисък, но при теб е доста ниско.

# 42
  • Мнения: 183
За момента няма какво да направиш Simple Smile трябва да се развие хубаво. Пий си фолиева киселина и каквото друго са ти изписали и така… не е рано за ЖК. Мен ме записа вчера в 7г.с.+ 4 дни за да ми назначи всички изследвания.

Anito, както писах по-назад и моят вит. Д е много нисък, но не чак толкова. 18 е при мен при референтен минимум 30. Пиши ѝ да ти каже какво да направиш. Аз се замислих, че все пак след зимата може би е нормално да е по-нисък, но при теб е доста ниско.

Благодаря да определено ще я питам,ние сме се уговорили тъй като са доста неща ми е назначила до 2 дни трябва да са готови и ще ги види и каже какво да пия.Иначе да доста е ниско,не знам оказва ли влияние това,че не ям никакви яйца пред 9 години имах тежка реакция-животозастрашаваща и от тогава не употребявам.Пиех витамини и ЛК след основни кръвни изследвания ми каза,че всичко е наред и да не пия повече ,но витамините не съм изследвала

# 43
  • Мнения: 108
Sunflower , аз, живот и здраве,  ще съм с породени. Имам син на 9м Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 1 718
Thekitten, вземи си добавки коластра на абофарма, освен че съдържат елемента лактоферин за имунитет (има го и в Биозин мама), съдържат естествено цялата налична гама витамини, минерали и аминокиселини за растеж на клетките на едно малко същество. Все пак с това кравата захранва малкото теленце и е близко по състав до майчиното мляко. Още по-близко е козето мляко (кисело, прясно). Купувай си също натурална извара (за протеин и калций).
Витамин Д с това ноемврийско псевдо майско време няма как да набавяме, освен чрез храната (риби, яйца, пастет, орехи, зехтин...)
Слънчевите изригвания приключват утре. Тези са много силни по скалата на интензитета и е нормално да чувстваме екстремна умора/ колебания с кръвното.
Не ме питайте аз като съм по принцип с високо, вчера в какъв филм се вкарах...

Общи условия

Активация на акаунт