Университети в Германия и други държави с немски език 17

  • 47 903
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз нямам търпение да се приберат вече децата. Моята дъщеря се прибира живот и здраве на 18ти с още едно дете на майка следяща темата Simple Smile
С късният полет на Раян ли?

# 16
  • Мнения: 53
И аз нямам търпение да се приберат вече децата. Моята дъщеря се прибира живот и здраве на 18ти с още едно дете на майка следяща темата Simple Smile
С късният полет на Раян ли?

Да, с него. Много е доволна, че ще се прибират двете Simple Smile

# 17
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз нямам търпение да се приберат вече децата. Моята дъщеря се прибира живот и здраве на 18ти с още едно дете на майка следяща темата Simple Smile
С късният полет на Раян ли?

Да, с него. Много е доволна, че ще се прибират двете Simple Smile
И синът ми ще е с тях от Кьолн 😊

# 18
  • Мнения: 1 907
Записвам се в новата тема с благодарност и пожелание за Ковид нула Grinning

Аз чакам скъпа гостенка на 19.12 за двайсетина дни Heart Eyes

Май не летеше дъщеря ти до София, иначе направо форумска среща можеше да си спретнем по терминалите. Две от трите ми девойки си кацат на 19ти, още едно детенце с майка, следяща темата -също Simple Smile

Русалче, в Пловдив ще кацне, за пръв път Blush

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 5 733
Мили дами, търсим да закупим помагалата заTMS от някой, на когото вече не му трябват.

# 20
  • Мнения: 15
Здравейте,

Тази учебна година съм XII клас и се оглеждам за университети в чужбина. Замомента съм се насочил към Нидерландия, заради програмите на английски и сравнително ниските такси за обучение. Идеята за висше образование в Германия ми харесва, но за съжаление немският ми не е на ниво. В училище съм добър, но ни е втори чужд език и се очаква да излезем с A2, което е крайно недостатъчно за учене, още повече на университетско равнище. Английският ми е доста добър, вчера получих сертификата си от IELTS изпита, който държах преди 2-3 седмици, с резултат 8.0 от 9. Оценките ми в училище (математическа гимназия, с профилиращи предмети математика, английски и информатика) също са доста добри, мисля, че имам само 1 или 2 срока от 8. клас насам без стипендия за отличен успех. Рекламата, която ми попадна днес е за CODE UAS. За съжаление, този университет е частен, и таксата за целия курс на обучение е почти 33 000 EUR. Не откривам държавни университети или Hochschulen, предлагащи програми от рода на Software Engineering на английски език. Също така, видях, че се предлагат BAföG и Wohngeld като финансови помощи за студенти (но не само), но доколкото виждам, едва ли ще получа одобрение за някоя от тях, тъй като досега не съм живял или работил в Германия. Можете ли да ми предложите някакви немски университети или Hochschulen? Изискванията са ми малко:
- специалност "Software Engineering" или сродна
- преподаване на английски език (или поне предимно)
- ниска такса за обучение или изгодна възможност за финансиране
Възможно е да е обсъждан същия въпрос в някоя от предните 17 теми, но нямам възможност да отделя толкова време, а и вероятно не цялата информация ще е актуална.
Благодаря! Simple Smile

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 23:01 от mb.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 169
До скоро нямаше бакалавър на английски за компютърни науки и подобни. Мисля, че от тази година университета в Заарбрюкен предложи компютърни науки на английски за бакалавър.  Университета е държавен. Заплаща се единствено семестриална такса, около 300евро.  Разгледайте в сайта https://www.uni-saarland.de/en/study/programmes/bachelor/computer-science.html.
В сайта на DAAD може да заложите критерии за търсене и да разгледате дали има други варианти.
Аз все пак ще Ви предложа да разгледате варианта за езикова година и след това да продължите в който университет или хохшуле  искате.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Честит Празник на всички студенти! Да не забравите да ги поздравите днес.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 087
Честит празник на всички студенти и от мен! Пожелавам им присъствени занятия, успешни сесии и   хубав студентски живот! Чакам вече с голямо нетърпение моите бакалавърки, магистърки и бъдещи докторки Heart. Още десетина дни остават до пристигането на 2/3 от очакваните пратки..

# 24
  • София
  • Мнения: 3 611
Да са здрави и успешни студентите ни!
Миналата година, като му честитих на моя и той е обяснявал на немците в общежитието  какъв празник е и те много са се чудили. Smile
Той май най-късно ще си идва, чак на 23ти, че до предния ден е на практикум. Sad Пак добре, че като търсехме билети и по-късни дати се спрягаха.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 087
Не е той най-късно, Лиани... Ние водим вероятно първенството. Едната ми девойка, която не си идва след десетина дни с другите две, упоменати по-горе, каца чак на 26-ти. Но по-добре тогава, отколкото изобщо. Каца последна сигурно и ще си тръгне първа още на 01.01, понеже на 02.01 е на работа в клиниката.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 12:15 от пенсионирана русалка

# 26
  • София
  • Мнения: 661
Чакаме вече! За колкото си дойдат, толкова! Важното е, че вече стягаме къщата, трапезата и подаръците! А днес - честит празник и на бившите студенти! Ние да не сме за изхвърляне Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 371
Честити да са!
И ние с големия ще забъдваме на скайпа, но каквото - такова, на 25-ти  живот и здраве ще си дойде за 8 дни. От сега има планове за срещи с класа, с приятели, новогодишно парти - с татко му си говорим ,че едва ли ше ги видим тези деца. Но нека те лекуват  homesik по техния си начин.  На мен ми стига да ми напълнят къщата дори за ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 087
GD, всеки ще бори носталгията по своему...Laughing  Не знам с кого ще се виждат и с кого няма моите девойки, докато са тук,но имат специални поръчки/планове. Едната, като чу колко е студено, ми вика "Аааа, не , няма да се разберем така, затваряй чата и  слизай да ми припалиш колата, че ако акумулаторът падне, теб ще обвинявам, да знаеш". Другата ми разправя, че покрай подготовката за изпита по гастро, устен и писмен  един след друг в два поредни дни,  много дълго карала на  разни нездравословни храни поради липса на време да си сготви, та съответно искала  да  яде в София Х, У, Z..Tретата пък щяла да се пробва пак да кара ски сега, след като толкова години след разните поредни ски училища в начален/основен курс упорито отказваше да се върне  на пистите. А иначе 2 от 3 гаранция ще ходят да купуват .... ракия. Брей, много известна по немските ширини се оказва  тази наша вълшебна течност. Нито една от девойките ми не си пада  по алкохола, та не ги знам какво и как ще избират. Германци им поискали (при момата в Манхайм),  латино -студенти и двуметров американец от Аляска при "баварката". И нали билетите им са попадение в бизнес класа с  по 2 големи куфара, ще угаждат явно. Simple Smile

А, и да ви разкажа една смешка. Една фирма, софийска  май, произведжа едни бонбони за кашлица на  име Кармолис, май имат и капки. Едата ми дъщеря винаги се запасява с тях (далеч преди короната още) , понеже твърди,че й действат супер добре, далеч по-ефективни от Стрепсилс и сие. Та винаги си има в чантата , ако й се наложи. И  петък, като била на работа, забелязала, че шефът й, мъж на  35+ години,  здраво кашля -  иначе ваксиниран, с негативен тест и сие. Човекът си бил с маска от висок клас,  правел си в кухнята на офиса чинно  чайчета. И тя се смилила над грешната му душа и го черпила първоначално с 1 бонбонче. След няколко часа  дошъл при нея с умоляваща физиономия за още едно,  много му помогнало.  Тя му дала разпилените из чантата й 3-4  (опаковано всяко, де). Той я попитал какви са и къде да ги намери из аптеките... И хоп, забила го с инфото, че са бг. А точно в деня  на Николаус, когато германците  си подарявят по чорапчетата дребни неща, се паднала пак на работа  и му подарила цял неотварян пакет. Ей, вика, национален празник беше..

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 23:26 от пенсионирана русалка

# 29
  • София
  • Мнения: 11 730
Честити да са студентите ни!
Здрави,успешни и удовлетворени да вървят по пътя на науките!

Общи условия

Активация на акаунт