Избор на климатик и всякакви въпроси за тях - тема 3

  • 31 061
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • при него
  • Мнения: 1 237
Идвам да похваля Fujitsu General Keta
Скрит текст:
Монтиран в кухня, около 12 квадрата, западно изложение, от обяд започва да пече. Когато вътре стане към 27 градуса, пускам климатика. Като комфорт, стигнах до заключението, че точно 25.5 градуса ми е най-комфортно. Това е едно от нещата, които ми харесват, тези половинки при градусите. Много е тих. Много комфортно я постига и поддържа температурата, някак си изобщо не се усеща, че работи климатик. Сравнявам с Мицубиши Хеви Даймънд, който някак си по-остро действа, направо на моменти в спалнята, където е той, става студено. Някак и струята се усеща къде е точно, докато при Фуджицу-то е едно такова много леко.
И двата са в сходни по размер помещения, западно изложение, задаваме им едни и същи параметри (Мицубиши-то е на 25 градуса, защото няма половинки). Сякаш Фуджицу-то работи по-комфортно.

https://vimax.bg/invertoren-klimatik-fujitsu-general-ashg07keta- … 0-btu-klas-a.html



# 346
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Здравейте, аз също търся препоръка за климатик. Помещението е в къща, втори етаж, изложението е такова че през целия ден напича. Като обем е около 80-90 куб., тавана е висок и отгоре е покрив, дограмата е дървена със двоен стъклопакет. Предстои да се направи изолация външна, отвътре е поставяна вата под гипсокартона. Климатика ще се използва единствено за охлаждане. Моля препоръчайте ми модели до макс 2500 с монтажа. Simple Smile
До колкото хващам, това е голямо помещение.
Спи ли се в помещението

# 347
  • Монтана
  • Мнения: 273
Не, хол е

# 348
  • Мнения: 3
Привет, моля да препоръчате варианти за климатик за две помещения. Сградата се намира в София и е ново строителство с външна изолация и шесткамерен троен стъклопакет. Апартаментът е вътрешен. Сградата има тец, а климатиците планирам за момента да се използват 60/40 за охлаждане/отопление. Предвид динамичното развитие на цените за парно, е възможно и да се заложи изцяло на климатик за отопление през предстоящите сезони.

Максимален бюджет за един климатик до 3000лв. Желанието ми е двата климатика да са на една и съща марка. Търся нещо тихо като вариант, защото както в спалнята така и в хола има вероятност да се спи. Също така моля ако имате добри мнения и впечатления за хора/фирми, които се занимават с монтаж, да ми пишете на ЛС.

Хол с кухненски бокс:
- изложение на помещението - юг/запад.
- отворена тераса (дълбока 1.5м.) с юг/запад изложение.
- площ на помещение - 25.40 квадратни метра.
- височина на таван - 2.55м.

Спалня и home office:
- изложение на помещението - север/изток.
- площ на помещение - 15 квадратни метра.
- височина на таван - 2.60м.
- една от стените се пада странична на стълбището на етажната полащадка, което предполага по-слабо отопление от тази страна.

Последна редакция: нд, 05 юни 2022, 14:48 от Dellyan

# 349
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Привет, моля да препоръчате варианти за климатик за две помещения. Сградата се намира в София и е ново строителство с външна изолация и шесткамерен троен стъклопакет. Апартаментът е вътрешен. Сградата има тец, а климатиците планирам за момента да се използват 60/40 за охлаждане/отопление. Предвид динамичното развитие на цените за парно, е възможно и да се заложи изцяло на климатик за отопление през предстоящите сезони.

Максимален бюджет за един климатик до 3000лв. Желанието ми е двата климатика да са на една и съща марка. Търся нещо тихо като вариант, защото както в спалнята така и в хола има вероятност да се спи. Също така моля ако имате добри мнения и впечатления за хора/фирми, които се занимават с монтаж, да ми пишете на ЛС.

Хол с кухненски бокс:
- изложение на помещението - юг/запад.
- отворена тераса (дълбока 1.5м.) с юг/запад изложение.
- площ на помещение - 25.40 квадратни метра.
- височина на таван - 2.55м.

Спалня и home office:
- изложение на помещението - север/изток.
- площ на помещение - 15 квадратни метра.
- височина на таван - 2.60м.
- една от стените се пада странична на стълбището на етажната полащадка, което предполага по-слабо отопление от тази страна.
Страхотна информация
Ето модели
Samsung AR12TXCAAWKNEU Elite за голямото помещение и Samsung AR09TXCAAWKNEU Elite за малкото

Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea за голямото и Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea за малкото

За малкото
Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond и
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond за голямото

# 350
  • Мнения: 3
Благодаря за бързия отговор, ще разгледам моделите. За да съм сигурен, предложените варианти са еднакво добри алтернативи една на друга или препоръваш реда, по който си ги написал - Samsung, Panasonic и накрая Mitsubishi?

# 351
  • при него
  • Мнения: 1 237
Васко и Делян, за този бюджет, ако правилно съм разбрала 3000 лева, бих казала Hitachi shirokuma, и на охлаждане и на отопление е  A+++, изключително тих, много красив и се самопочиства. Мицубиши даймънда, макар че по принцип го харесвам, но сравнено с другите 3 японеца в къщи, към него имам най-много забележки.
https://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-hitachi-rak35pse-w-rac … 0-btu-klas-a.html

# 352
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Васко и Делян, за този бюджет, ако правилно съм разбрала 3000 лева, бих казала Hitachi shirokuma, и на охлаждане и на отопление е  A+++, изключително тих, много красив и се самопочиства. Мицубиши даймънда, макар че по принцип го харесвам, но сравнено с другите 3 японеца в къщи, към него имам най-много забележки.
https://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-hitachi-rak35pse-w-rac … 0-btu-klas-a.html
Подрепям но забравих модела.

# 353
  • София
  • Мнения: 2 435
.....бих казала Hitachi shirokuma, и на охлаждане и на отопление е  A+++, изключително тих, много красив и се самопочиства....
Speed Queen, колко голямо помещение отплаване с 12-ка?
9-ката го дават за помещение 20 кв. на мен ми трябва за 15 кв. и се чудя дали ще е подходяща 9-ка. Знам, че се изчислява в кубици, но не ми се смята сега.

# 354
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
.....бих казала Hitachi shirokuma, и на охлаждане и на отопление е  A+++, изключително тих, много красив и се самопочиства....
Speed Queen, колко голямо помещение отплаване с 12-ка?
9-ката го дават за помещение 20 кв. на мен ми трябва за 15 кв. и се чудя дали ще е подходяща 9-ка. Знам, че се изчислява в кубици, но не ми се смята сега.
Извинете, но вие защо се водите по това. Това е много глупава информация да не говарим колко е заблуждаваща. Има помещение 20 квадрата където много по-мащни машини не се справят.

# 355
  • София
  • Мнения: 2 435
Василев, а незнаещите по какво да се водят? Защо тогава ги публикуват тези данни в описанието на климатика?

# 356
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
За ориентир.
За незнаещите
Взимате предвит изолацията, дограмата, вида и приложението на помещението и други. Гледате го колко е в КУБИЦИ.
При добри условия, стая 15 квадрата, с изолация и хубава дограма, която е висока 2,6 метра е 39 кубика, приблизително 40, слагам на кубик по 60~65 вата. И ето 40×60 прави 2400 вата приблизително мощност. Значи ви е нужна в тази ситуация 7ца

# 357
  • при него
  • Мнения: 1 237
Еми, стаята е 18 квадрата. Ползваме за охлаждане, а за отопление само в преходния сезон, но съм се замислила много сериозно какво ще правя с топлофикация и дали няма да почнем да се отопляваме с климатици. Друго важно при този е, че вътре всичко е от неръждаема стомана, готина екстра е как показва градусите в помещението на самия климатик, а на дистанционното може да се види и разхода на ток.
Скрит текст:

# 358
  • София
  • Мнения: 2 435
Speed Queen, благодаря.
Василев, аз от този модел не видях 7-ца. Благодаря за подробното обяснение, ще го имам предвид.

# 359
  • при него
  • Мнения: 1 237
Еми, доколкото знам Широкума няма 7-ца.
Малко по-горе похвалих Fujitsu General Keta,  той ни е 7-ца. Не е от класа на Широкума-та, но и цената е различна, не знам дали ще свърши работа за вашето помещение, но като представяне, за момента, съм много доволна от него.

Общи условия

Активация на акаунт