Избор на климатик и всякакви въпроси за тях - тема 3

  • 31 205
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 607
Привет! Решихме да си вземем климатик за хола и кухнята, който да използваме за допълнително отопление през зимата. Живеем в къща на втория етаж и основно се отопляваме с камина с водна риза на дърва. Проблемът е обаче, че аз от следващата година ще работя втора смяна и вкъщи няма да има никой преди 17:30-18 часа. Като се приберем, разбира се, веднага палим камината и в двете спални, които са в съседство, се стопля доста бързо. Проблемът е холът и кухнята, които са свързани и като квадратура са 23-25 кв.м. Сменяхме радиаторите с възможно най-големите, но просто за това време, през което е запалена камината, там не може да се стопли толкова добре, когато е много студено. Какво бихте ми препоръчали и към какво бихте ме насочили в този случай?
Накратко, идеята ни е през деня климатика да поддържа някаква постоянна температура в хола и кухнята, за да може като се приберем и си запалим камината да става приятно топло навсякъде. А от 18 часа до 6 сутринта примерно може и да не е необходимо да работи на пълна мощност.

# 331
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Здравейте,
Може ли да ме посъветвате какъв инверторен климатик (коя марка и с какви параматри) да взема за стая с приблизителни размери ширина 3,60 метра, дължина 4 м и височина 2,50 м? Стаята е на последен етаж, ползва се за детска, лятото става доста топло в нея, а зимата - студено, т.е. - климатикът ще се ползва както за охлаждане, така и за отопление. Идеята е да е с добро съотношение качество/цена и да е подходящ за помещението.
Предварително благодаря!
Може ли информация за изолация и дограма
Привет! Решихме да си вземем климатик за хола и кухнята, който да използваме за допълнително отопление през зимата. Живеем в къща на втория етаж и основно се отопляваме с камина с водна риза на дърва. Проблемът е обаче, че аз от следващата година ще работя втора смяна и вкъщи няма да има никой преди 17:30-18 часа. Като се приберем, разбира се, веднага палим камината и в двете спални, които са в съседство, се стопля доста бързо. Проблемът е холът и кухнята, които са свързани и като квадратура са 23-25 кв.м. Сменяхме радиаторите с възможно най-големите, но просто за това време, през което е запалена камината, там не може да се стопли толкова добре, когато е много студено. Какво бихте ми препоръчали и към какво бихте ме насочили в този случай?
Накратко, идеята ни е през деня климатика да поддържа някаква постоянна температура в хола и кухнята, за да може като се приберем и си запалим камината да става приятно топло навсякъде. А от 18 часа до 6 сутринта примерно може и да не е необходимо да работи на пълна мощност.
Вие ако може също кажете

# 332
  • Мнения: 5
Нямаме изолоция - нито вътрешна, нито външна, а дограмата понастоящем е малко смесена - на едниния прозорец (голям друкрилен) е алуминиева, на другите два по-малки- дървена.

# 333
  • Мнения: 4 607
Нямаме изолация, дограмата ни е дървена, двукамерна навсякъде, вкл. и вратата към терасата.

# 334
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Нямаме изолация, дограмата ни е дървена, двукамерна навсякъде, вкл. и вратата към терасата.
Тогава искам да попитам, общата квадратура на двете стаи колко е и максимално колко може да отделите за климатик
Нямаме изолоция - нито вътрешна, нито външна, а дограмата понастоящем е малко смесена - на едниния прозорец (голям друкрилен) е алуминиева, на другите два по-малки- дървена.
Вие също кажете до какви пари

# 335
  • Мнения: 5
Говорим за стая от 15 кв.м. (надявам се при отворена врата да охлажда и наоколо, но не това е приоритетно). Както писах, търся оптималния вариант на качество/цена, като таван на цената сме заложили най-много 2000 лв.
Освен това да охлажда и отопля добре, ни е важно да е от висок енергиен клас с оглед харченето на ток и да е тих.
Разглеждахме разни класации и т.н. из интернет, но има доста варианти и е трудно да изберем.

# 336
  • Мнения: 4 607
25 кв.м са общо двете стаи, кухнята е като по-голям бокс. Не сме си поставяли някакъв таван като бюджет. Просто търсим някакви подходящи предложения, защото ни е трудно да се ориентираме.

# 337
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
За две свързани помещения 35 кв.м. в апартамент, тухлен, без изолация, какъв климатик да изберем основно за охлаждане. Бюджет до 2000-2500 лева.

Благодаря предварително. 👍

# 338
  • Мнения: 6 326
Василев,ония стария Панасоник,след "домашна" профилактика продължава да го няма на екрана.Май ще дирим нов, колкото и да не ми се иска.Преди седмица взехме Фуджи електрик
Скрит текст:
за детската.Там обаче е добре,с по десет санта вата на стените и тавана,изток/север(къща).Обаче в спалнята е зле-изток/юг,смешна изолация само на външните стени,на тавана няма...Не предвиждаме и да има в скоро време.Та, такъв,или в този бюджет нещо добро,кажи-речи целогодишно трябва да работи?12кв са и двете помещения.

# 339
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
25 кв.м са общо двете стаи, кухнята е като по-голям бокс. Не сме си поставяли някакъв таван като бюджет. Просто търсим някакви подходящи предложения, защото ни е трудно да се ориентираме.

За вас
Fuji Electric RSG12KGTB~ROG12KGCA Luxury series

Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea

Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond

Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium

За две свързани помещения 35 кв.м. в
апартамент, тухлен, без изолация, какъв климатик да изберем основно за охлаждане. Бюджет до 2000-2500 лева.

Благодаря предварително. 👍

Може малко да мине бюджета
Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium

Fuji Electric RSG14KGTB~ROG14KGCA Luxury series


Ренко, този КМЦЦ е много издръжлив и топлещ но шумен
 До какви парички търсиш.

Панаконика какво стана

# 340
  • Мнения: 6 326
Шумът не ми е критерий.А и не съм присъствала при избора.Към момента е по-тих от Панасоника.Който пък духа,но почти без студено.Иначе духа силно 🙄.Настройвам градуси,сила и шлюзове,но Т в стаята не пада под 26,даже трудно я достига.
1400-1500-1600 в най-краен случай.Ако същото Фуджи би свършило работа,освен пак към него да се насочим.На този етап не сме тръгнали още да взимаме нищо,главно проучвам,и се моля да проработи пак нормално Панасоника(надеждата умира последна).

# 341
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Ренко, то за да умре нещо, трябва да се роди 😁.
По-скоро, ще го повредиш тотално с тази употреба.

Очевидно има проблем с хладилната част.

# 342
  • Мнения: 6 326
Ай ся,какво ѝ има на употребата ми.Последно го оставих на 23°, шлюзовете на авто,а силата на една преди максимума,тогава успява да свали до 26°.А вън е едва 31°.ММ,без да го е видял или чул сега как работи,предполага че е компресора,аз залагам на липса на фреон.Което и от двете да е,май не става с ремонт.Едното според мен е безсмислено,а вида фреон сигурно вече не се поддържа,зарежда, произвежда,или квото е там.
И какво читаво викаш ще препоръчаш?

# 343
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 763
Ренко, криматика ти е на r410 ,който се използва още и се продава.
Ако компресора е здрав,а няма фреон, това единствено ще развали и компресора.
Пропуска може да е много лесен. Иначе прехоръчвам Midea Brezzeless или Hitachi Performans

# 344
  • Монтана
  • Мнения: 273
Здравейте, аз също търся препоръка за климатик. Помещението е в къща, втори етаж, изложението е такова че през целия ден напича. Като обем е около 80-90 куб., тавана е висок и отгоре е покрив, дограмата е дървена със двоен стъклопакет. Предстои да се направи изолация външна, отвътре е поставяна вата под гипсокартона. Климатика ще се използва единствено за охлаждане. Моля препоръчайте ми модели до макс 2500 с монтажа. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт