Думичка за гърди, сучене?

  • 1 925
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
 При нас се започна с "ам-ам" - едно такова плачевно и сърцераздирателно. После дребният започна да повтаря "ня ня" и да ми се пъха под блузата или да наднича в деколтето ми.  Та решихме да си остане "ня ня". Сега като иска да суче пристига с едно нетърпящо възражение и категорично  "ня ня" и се повтаря докато не получи исканото. Понякога, когато ми е невъзможно да го накърмя (случва се рядко, но има и такива ситуации), успявам да му обясня, че мама ей сега, след мъничко ще даде "ня ня" и го баламосвам с нещо друго (малко офф, ама най-пресният пример ми е когато бяхме на опашката в супермаркета - дребният седнал на количката за пазарене  с лице към мен, аз вадя покупките и ги пускам на лентата, дребният протяга ръчички да го взема и повтаря "ня ня ня ня" все по-неутешимо Rolling Eyes Аз обяснвавам "сега отиваме, ей сега, гуш гуш мама" - "гуш гуш" е гушкането ни като се борим или се търкаляме, то не  включва "ня ня".При което лелката зад нас коментира - "много му се спинка, иска да няня"  hahaha )
   Бях пускала подобна тема, ама като не помня заглавието й Rolling Eyes Там имаше доста интересни включвания от мами с опит Simple Smile

# 16
  • Мнения: 988
Мерси за отговорите  Hug Мама Ели, ами и аз не можах с търсачката да се оправя, може би е твърде сепцифична темата и по много начини може да се формулира. Ако някой успее да изрови старата тема, моля нека даде линк.

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съзнателно започнах да я уча някъде към 8-мия месец да използва определена избрана от мен комбинация, защото не бях сигурна какво ще си хареса и да не ставаме сеир по улиците hahaha (не че сега не сме - няма значение,че си има кодова дума,нали суче където завари Crazy). Избрах си нини, защото такива срички предъвкваше тогава - но тя сама си го видоизмени първоначално на мими, после станаха на галено мимки и така си ги иска и досега Grinning Цялото название е `ишка мучка мимкити`или `дугата мимка Евито`(превод - другата мимка за Евито; двете цици си имат имена - първата винаги е `дугата мимка`,а втората - `таси мимка` Rolling Eyes). `Мучкам` остана от баткото - така отговаряше на въпроса какво прави с бибата (смуча бибата-мучкам бибата) и оттогава ни звучи много естествено по бебешки, така че дребната го прихвана от нас.

# 18
  • Мнения: 988
двете цици си имат имена - първата винаги е `дугата мимка`,а втората - `таси мимка` Rolling Eyes).

 Joy много сладко, защо ли не взема да измисля две думи и направо да се учи да ги разпознава, тя бездруго едната по-си я харесва  Wink

# 19
  • Мнения: 583
не съм я учила, но започна да казва ''нани'' или ''нанам''-свързва го със заспиване, защото още заспива на гърда/2г./ Embarassed, но го използва винаги, когато и скимне да суче. така ми се иска да спираме вече, много се изнервям, но това е друга тема ooooh!

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
двете цици си имат имена - първата винаги е `дугата мимка`,а втората - `таси мимка` Rolling Eyes).
Нда... Ляво и дясно моля, ам при нас Simple Smile
"Искам моля, ам. Дай ми лявото...това лявото ли е? Няма вече. Дай ми сега дясното''...

(обаче съм я пробвала да кажа на лявото дясно и хич не забелязва, стига после да получи и другото моля, ам, което е останало - 'лявото')

Скоро ви разказах как гали тогава бременната котка по корема и дотичва извънредно щастлива: 'Мамо, бързо! Ела да видиш какви малки моля, амчета има!' Grinning

# 21
  • Мнения: 6 243
На сученето дъщеря ми вика "нънъм". Идея нямам откъде й е дошло на акъла. Казва, "Мамо, искам нънъм".

Иначе моите гърди, когато става дума за сукане от тях, са "нънъмчета". Прави разлика между "цици" - това са гърди по принцип, и гърди, които имат "нънъм". Преди време, докато аз бях в чужбина, питала баба си "Бабо, ти нали имаш цици? А имаш ли нънъм?". Също така знае, че баща й и брат й нямат нънъм.

Чисто по женски се вълнува от въпроса за циците. Тази сутрин се събуди и първите й думи бяха: "Аз съм още малка и нямам цици. Аз порасна и имам цици.". Преди време пък ни обясняваше, че като порасне, ще си купи цици... Изобщо у нас темата за циците много се дискутира. Да не почвам да обяснявам брат й и племенника ми какви ги приказват, че ще стане страшно.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Сладка хапка, да Grinning и Мая прави същата разлика между цици и моля, ам.
Заявила на едната си баба преди няколко седмици: 'Бабо, ела да ти кажа нещо!' и й пошепнала 'Ти имаш големи цици. По-големи от на другата баба и от на мама.'
Ужаст. И мен ме коментира чат-пат, колко ми били големи или малки моля, амите.
Продължава да ми пробутва кукли и плюшени животни за кърмене - тя им е майка, ама е още малка и няма моля, амове, затова - аз да съм им дадяла Tired Добре поне, че за котенцата се разбрахме, че си имат майка, която да им дава моля, ам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Примъква се, дърпа блузата и казва "цииици" с особена лигава интонация и удължава на първата сричка  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 277
оле уморихте ме от смях... Hug ние сме още малки за нарицателно на циците, но и мен това не ме кефи, така че ще му се търси заместител..надявам се да си дойде самичко именцето, но ми се въртят разни тити или нещо такова...

# 25
  • Мнения: 631
аз от скоро забелязвам че като иска да суче казва
бъъъъ или бууууу
а нощем казва бъъъъдииии или бууудииии
не знам от какво е дошло мъча се да го свържа с нещо но немога

# 26
Преди казваше "нани-на", защото така заспива. Исках да не асоциира кърмене със сън и сега вече го научих да казва "мако", което значи - мляко. Като напредне в говора е добра идея да добавим и "моля" Grinning Grinning

# 27
  • Мнения: 822
Аз кърмих сина си до 1год. и 7 месеца. А той проговори на около 9 месеца. Казвах му искаш ли цука.Той отначало сам си беше измислил гън гън. После и той казваше цука цука като му се цукаше. Laughing

# 28
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Ние започнахме да говорим още в началото за "Биби" и "Бибане"! Тя още не може да говори, но като трябва да папаме казва "ъ-ъ-ъ" и се усмихва ,защото знае че мама ще дава бибите! hug

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ние сме на " икам папам" .   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт