ВИЖДА ЛИ ДЕТЕНЦЕТО МИ?ПИШЕТЕ МИ!!!

  • 3 537
  • 65
  •   1
Отговори
МОМЧЕНЦЕТО МИ Е ВЕЧЕ НА 3,5 М,,НО ЗА РАЗЛИКА ОТ РОДЕНИТЕ С НЕГО БЕБЕТА НЕ СЕ ЗАГЛЕЖДА И НЕ ФОКУСИРА ПОГЛЕДА СИ КАКТО ТРЯБВА,ХОДИХМЕ И НА ОЧЕН ЛЕКАР.ТАМ НИ КАЗАХА,ЧЕ ОТНОСНО ОЧИТЕ НА ТОЗИ ЕТАП ВСИЧКО Е В ДОПУСТИМИТЕ ЗА ВЪЗРАСТТА ГРАНИЦИ.МОЖЕЛО ПРОБЛЕМЪТ ДА Е ЗА НЕВРОЛОГ. НО ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ АЗ ВИЖДАМ,ЧЕ БЕБЕТО МИ НЕ ГЛЕДА КАТО ДРУГИТЕ ДЕЦА И ПРЕЗ УМА МИ МИНАВАТ КАКВИ ЛИ НЕ УЖАСИИ.ИМА ЛИ ДРУГИ МАЙЧЕТА С ТАКЪВ ПРОБЛЕМ?МОЛЯ ВИ ПИШЕТЕ МИ!!!!НЯКОЙ ДА МИ ДАДЕ КУРАЖ!АКО НЕЩО СЕ СЛУЧИ С БЕБЕНЦЕТО МИ ЩЕ УМРА! newsm45

# 1
  • Мнения: 3 537
Отидете на невролог,щом ви пращат.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кремена, успокой се, бе жена! Отиди на лекар и ще ти кажат! Недей да реагираш така отчаяно, тепърва ще има много по-сложни неща, за които да се тревожиш. Бъди смела!  Peace

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо се успокой! Hug
Ти си направила досега най- важното: посъветвала си се с офталмолог. Доколкото разбирам, той не ви е казал нищо притеснително. Най- добре е да отидете и на добър детски невролог.
Не се панирай предварително, мога да си представя какво ти минава през главата. Сега трябва да мислиш трезво, за да си максимално полезна за бебчето ти!   bouquet
Стискам ви палци, дано е нещо безобидно!!!  Praynig  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай миличка,щом сте били на доктор значи всичко е под контрол,хубаво да е отидете и на друг доктор за успокоение,знам,че си притеснена,но се дръж и всичко ще е наред с бебето Peace

# 5
  • Мнения: 4 111
Здравей, мила. Бъди спокойна, за съжаление не мога да ти помогна с лекарски съвет, но искам да ти вдъхна кураж. Успокой се, бебчо да не усеща че си нервна и неспокойна, вървете на лекар и дано всичко се оправи, т.е. да разбереш че тревогите ти са били неоснователни!  newsm17

# 6
  • Мнения: 2 039
Ние не можем да ти кажем какъв точно е проблемът,можем само да те "гушнем" силно  ето така  spoko и да се молим всичко да е ок  newsm17!

# 7
  • Мнения: 942
Ние не можем да ти кажем какъв точно е проблемът,можем само да те "гушнем" силно  ето така  spoko и да се молим всичко да е ок  newsm17!
Hug
Спокойно,мила,успокой се и отидете на друг лекар за твое успокоениеи на невролог отидете ако трябва.Ние сме с теб Hug само се успокой Hug

# 8
  • Мнения: 592
Разбира се, че съвета ми е лекарите да си кажат думата - очни или невролози. Но не мисли най-лошото, не предизвиквай съдбата, може просто да е по "мудно" /незнам как точно да се изразя/ или по разсеяно. На една консултация имаше едно такова бебе дето въобще негледаше към педиатърката, нереагираше и тя го штипа, пошляпва и нищо. Просто си беше такова - странно. След няколко месеца пак на консултация се засякахме и детето вече беше по-живо и се държеше, както се очкваше, но просто нрава му е "заспал". Спокойно и дано всико е нормално Praynig

# 9
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз немога да ти дам съвет мила, но се присъединявам към другите мами, които ти казват да се успокоиш и да се консултираш с когото трябва. Не се притеснявай предварително с теб сме   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 494
Спокойно, майче!!!!!!!! Нищо няма да се случва с детенцето ти, всичко ще се оправи!  Praynig
Отидете на невролог щом ви пращат, дано и там няма нищо за безпокойство, а и да има сега е мъничко бебо и дано всичко се оправи  Peace

Чувала съм за деца, които по-късно започнват да се заглежда в играчките и т.н.,но после вече всичко си е Ок! Нормално ли е родено детето?
Само не се панирай!

# 11
РОДЕН Е НОРМАЛНО И ДЕН ПРЕДИ ТЕРМИНА.ИНАЧЕ Е МНОГО ВЕСЕЛО И ОБЩИТЕЛНО БЕБЕ.ПОСТОЯННО СИ "ГОВОРИ",УСМИХВА СЕ. Е,ЕСТЕСТВЕНО И ДОСТА СИ ПОРЕВАВАМЕ,НО ВСЕ ПАК Е БЕБЕ

# 12
  • Мнения: 3 478
Кураж, мила, дано всичко е наред с бебко. Не чакай, а се консултирай със специалист Hug.

# 13
  • Мнения: 2 494
РОДЕН Е НОРМАЛНО И ДЕН ПРЕДИ ТЕРМИНА.ИНАЧЕ Е МНОГО ВЕСЕЛО И ОБЩИТЕЛНО БЕБЕ.ПОСТОЯННО СИ "ГОВОРИ",УСМИХВА СЕ. Е,ЕСТЕСТВЕНО И ДОСТА СИ ПОРЕВАВАМЕ,НО ВСЕ ПАК Е БЕБЕ

Не съм специалист, но щом си говори и се усмихва , надявам да няма нищо сериозно.
А щом офталмолога е казал, че няма отклонения-спокойно! Може би му трябва повече време за га си фокусира погледа ясно  newsm78
Но отидете на невролог, щом ви съветват!
Успех и пиши как сте!!!Нацелувай бебчо и му давай любов, това ще му помогне да е щастливо и здраво дете!!!

# 14
  • Мнения: 178
Мила Кремена,и аз се присъединявам към другите майки-заведи детенце на невролог и предварително не се притеснявай.Голямата ми дъщеря на 1месец вече виждаше и се оглеждаше.Малката до  четвъртия месец непрекъснато си събираше очите,изглеждаше кривогледа,не се заглеждаше и си мислех ,че ще остане кривогледа,но след 4 месец нещата се оправиха.Успокой се и пиши как сте. Hug

# 15
  • Мнения: 3 760
Миличка, успокой се!!!!!
Вероятно вс. е ОК, но щом се притесняваш: потърси второ и трето мнение от специалист; прави упражнинея-игра, чиято цел е да накарат бебето да следи предмет, който двежиж пред него.

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Миличка, успокой се!!!!!
Вероятно вс. е ОК, но щом се притесняваш: потърси второ и трето мнение от специалист; прави упражнинея-игра, чиято цел е да накарат бебето да следи предмет, който двежиж пред него.
Peace
Моля се всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 6 164
Ти мислиш, че въобще ли не вижда, или че вижда неясно?
Срещу слънцето или силна светлина не мижи ли?
Червените неща привличат повече вниманието на бебетата. Сложи нещо ярко червено на бял фон на масата примерно, мести го и виж следи ли го.
Стискам палци Praynig да е фалшива тревога, а в понеделник - на невролог.

# 18
  • Мнения: 5 468
Заведи го на невролог, щом са казали и ако имаш възможност на още един очен лекар, за да се успокоиш.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 561
Кураж миличка  Hug

Не се притеснявай предварително ! Стискам палци в понеделник всичко да се окаже фалшива тревога  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 294
РОДЕН Е НОРМАЛНО И ДЕН ПРЕДИ ТЕРМИНА.ИНАЧЕ Е МНОГО ВЕСЕЛО И ОБЩИТЕЛНО БЕБЕ.ПОСТОЯННО СИ "ГОВОРИ",УСМИХВА СЕ. Е,ЕСТЕСТВЕНО И ДОСТА СИ ПОРЕВАВАМЕ,НО ВСЕ ПАК Е БЕБЕ

На теб ли се усмихва детето?Ако е така не виждам за какво се притесняваш.
Спокойно дочакай прегледа и се радвай на детето си, не го гледай с тъжни очички  Hug
Успех ти желая Кремена  bouquet

# 21
  • Мнения: X
РОДЕН Е НОРМАЛНО И ДЕН ПРЕДИ ТЕРМИНА.ИНАЧЕ Е МНОГО ВЕСЕЛО И ОБЩИТЕЛНО БЕБЕ.ПОСТОЯННО СИ "ГОВОРИ",УСМИХВА СЕ. Е,ЕСТЕСТВЕНО И ДОСТА СИ ПОРЕВАВАМЕ,НО ВСЕ ПАК Е БЕБЕ

На теб ли се усмихва детето?Ако е така не виждам за какво се притесняваш.
Спокойно дочакай прегледа и се радвай на детето си, не го гледай с тъжни очички  Hug
Успех ти желая Кремена  bouquet


И ни пиши какво са ти казали лекарите.....макар,че се моля да няма нищо притеснително... Praynig

# 22
мила Кремена, не се притеснявай изли6но,
4етейки постингите се сетих 4е сина ми не спира6е да се усмихва след раждането си и аз си мислех 4е ни се радва6е на нас докато саседката която по професия се занимава с деца и е майка на 4 деца, ме попари като ми каза 4е бебетата до 6 месеца не разли4ават предметите, тоест не виждат от близко а само отдале4е рали4ават силуетите на родителите си например. На френски има даже такав израз за новоредените които "се усмихват на ангелите".
Синат не реагира ли когато изведнаж светва6 лампата или ярка светлина го угрява?
Не деи да се паникира6, на всяко не6то си има лек, пак и ако му има6е нес6то на зрението офталмолога 6те6е да го забележи.
Много кураж и горе главата.

# 23
  • Мнения: 13 838
Здравей мила, спокойно , всяко нещо си има обяснение , а да не споменавам че при всяко дете развитието е строго индивидуално.
Моята дъщеря се роди 3 седмици преди термина и беше 2.800. Наддаваше много бавно че беше злояда (  на 6 месеца беше под 6 килограма а на една година 8.400 ) Ние имахме същите проблеми с зрението , до 6 месец си въртеше в асинхрон очите като екзорсист и не можеше да фокусира. Водихме я невролог, лекаря каза че понеже е по-малка естествено закъснява в физическото развитие спрямо другите деца. Да я видиш сега каква мома е и как всичко вижда че и това дето не трябва ... така че споко, всяко нещо с времето си, не сравнявай твоя ангел с другите деца, той си е той ..
Поздрави и пише какво става след прегледа

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 421
Всичко ще е наред! Търси още и още лекарски мнения, докато категорично не се отхвърлят проблемите!

# 25
НИЕ В ПОНЕДЕЛНИК НЕ СМЕ НА ЛЕКАР. ОФТАЛМОЛОЖКАТА НИ ВИКА СЛЕД2-3 СЕДМИЦИ ОТНОВО НА ПРЕГЛЕД И ТОГАВА АКО НЯМА РАЗВИТИЕ В ПОЛОЖИТЕЛНА ПОСОКА ЩЕ НИ ПРАТЯТ НА НЕВРОЛОГ.ДАНО НЕ СЕ НАЛАГА.БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МАМИ,КОИТО СА МИ ПИСАЛИ.КАТО ИМА РАЗВИТИЕ ЩЕ ПИША ОТНОВО Laughing

# 26
  • София, център
  • Мнения: 687
Недей така да се панираш!

Само защото не бил като другите деца... всяко си има свой темп на развитие... Аз вече не помня до кога, ама бая време махах с ръка пред моята мома с цел да разбера, че е дошло някакво "проглеждане"... даже прабабата после си призна, че треперила през тия месеци, защото тя не знаела, че децата не виждат от самото начало и си мислела, че нашето бебе има проблем...даже плакала тайно...  hahaha... Според мен очичките са си наред щом офталмолога не вижда изменения извън нормата! Може би на детенце му трябва по-голям "дразнител", за да прояви желание да го проследи!

Обличай се в ярки дрехи, както са ти писали другите майки червеното е за предпочитане, На 30-тина см. от очичките периодично поставяй някакъв ярък предмет и го движи БАВНО ( по-добре да не е със звук, защото така няма да е ясно дали не следи звука ), ако легнало не става, пробвай да си седи в кошчето за кола ( за да е по-повдигнато ), ... забележи дали си върти вратлето  ( по принцип - когато спи или прави нещо...играе ) да не би да не иска да върти главичката заради това ( имам познато бебе с подобен проблем който се отстранява с гимнастика и масажи )...
и така само спокойно, толкова е рано за такива лоши предположения... отидете и на невролог...

# 27
  • Мнения: 2 952
прави каквото те съветват лекарите , напразни приказки тук за успокоение  не са много ценни според мен .... Simple SmileДори и всичко да е наред , не е загуба да идете на лекар....аз бих отишла.Какво да си затварям очите и да се самоуспокоявам.Искам да знам истината Peace

Отивайте в понеделник и това е  WinkУспех

# 28
  • Мнения: 2 897
Кремена,ще се моля за вас PraynigДано всичко да е на ред с малкото човече Hug

# 29
  • Мнения: 3 405
Недей така, как ще умираш, детето ти се нуждае от теб Hug Успокой се и потърси още едно мнение от лекар.
Всичко ще е наред!

# 30
  • Мнения: 3 914
Здравей,аз съм майка на дете което по рождение НЕ ВИЖДА.Искам да ви кажа че и тези деца се смеят ,гукат и всичко друго което правят и виждащите,самоче не се заглеждат нито следят мама с поглед когато се движи из стаята.И  *кремена* -няма да умреш,просто намери добър детски офталмолог-не поликлиничен обаче ,а детски.Имам въпрос към теб-очичките на бебчо движат ли се бързо и постоянно?Ако имаш въпроси и нужда от помощ ,от човек с точно такъв проблем ,пиши ми на лични.Сега се успокой и желая успех  bouquet

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
НИЕ В ПОНЕДЕЛНИК НЕ СМЕ НА ЛЕКАР. ОФТАЛМОЛОЖКАТА НИ ВИКА СЛЕД2-3 СЕДМИЦИ ОТНОВО НА ПРЕГЛЕД И ТОГАВА АКО НЯМА РАЗВИТИЕ В ПОЛОЖИТЕЛНА ПОСОКА ЩЕ НИ ПРАТЯТ НА НЕВРОЛОГ.ДАНО НЕ СЕ НАЛАГА.

  Аз не бих чакала 2-3 седмици, преди да се консултирам с детски невролог.
  С нищо не може да ви навреди този преглед, само може да те успокои!
  Искай си направление от личната лекарка за детски невролог, заведи детенце, чуй го и него и спокойно си дочакай прегледа при офталмолога.

# 32
  • Мнения: 3 537
Съгласна съм с Бим Бам. Peace

# 33
  • Мнения: 67
Мила Кремена,ние бяхме по същия начин панирани с момченцето ми.Само че свекито го измисли този проблем,като бяхме на 15 дена #Crazy
Сега поред :ходихме при доц.Контрова-офталмолог,после при д-р Щилиянов-невролог,последно-ехограф при проф.Темелков
Ако нещо те интересува-питай!

# 34
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Стискам силно палци и те прегръщам горещо!
Най-искрено се надявам детенцето ти да си е добре, а ти да попаднеш на добър лекар, който бързо да те успокои!
 Hug

# 35
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
НИЕ В ПОНЕДЕЛНИК НЕ СМЕ НА ЛЕКАР. ОФТАЛМОЛОЖКАТА НИ ВИКА СЛЕД2-3 СЕДМИЦИ ОТНОВО НА ПРЕГЛЕД И ТОГАВА АКО НЯМА РАЗВИТИЕ В ПОЛОЖИТЕЛНА ПОСОКА ЩЕ НИ ПРАТЯТ НА НЕВРОЛОГ.ДАНО НЕ СЕ НАЛАГА.

  Аз не бих чакала 2-3 седмици, преди да се консултирам с детски невролог.
  С нищо не може да ви навреди този преглед, само може да те успокои!
  Искай си направление от личната лекарка за детски невролог, заведи детенце, чуй го и него и спокойно си дочакай прегледа при офталмолога.
Peace   И според мен 2-3 седмици е много време ,  ще се притесняваш и ще изнервиш бебо и всички около себе си !Така ,че действай , става въпрос за детето ти!

# 36
  • София
  • Мнения: 4 423
Спокойно, всичко ще е наред, само че потърси по - бързо невролог, и преди да ти кажат каквото и да е - не се тревожи!
Стискам палци всичко да е фалшива тревога! Praynig

# 37
  • София
  • Мнения: 5 606
Здравей, мила. Бъди спокойна, за съжаление не мога да ти помогна с лекарски съвет, но искам да ти вдъхна кураж. Успокой се, бебчо да не усеща че си нервна и неспокойна, вървете на лекар и дано всичко се оправи, т.е. да разбереш че тревогите ти са били неоснователни!  newsm17
И аз съм на това мнение и стискам палци всичко да е наред Praynig

# 38
  • Мнения: 275
Заведи го на невролог, щом са казали и ако имаш възможност на още един очен лекар, за да се успокоиш.
Направи консултация и с друг офталмол;ог.Непременно отиди на невролог.
Но преди да се тревогиш  изясни си нещата

# 39
# 40
  • Мнения: 1 733
Дано всичкое наред! Виж колко хора ти стискаме палци! Успокой се  Hug

# 41
  • Мнения: 8 917
Стискам палци всичко да е наред и наистина да бъде така Hug Нас ни беше нашашкала предното педи, че главата на Гери растяла много бързо и ни прати на невролог - той като видя Гери и я "прегледа" ни каза "Яяя, си ходете да си гледате здравото бебе и да не мислите глупости Laughing" - Това пожелавам и на вас, миличка Hug

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
дано всичко е наред  Praynig

# 43
  • Мнения: 4 392
Стискам палци да е фалшива тревога! Praynig
Фокусирането не трябва да те притеснява. Аз доскоро се притеснявах, че дъщеря ми е кривогледа. Embarassed Добре, че тук във форума ме успокоиха, че е нормално малките деца да гледат така и наистина с течение на времето очичките и се оправиха. Вземи някакъв ярък предмет (топка или нещо такова) и го движи наляво- надясно на около 40 см. от очичките на детето.
Реагира ли на светлината или на светкавицата на фотоапарата?

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 01:34 от Amarena

# 44
  • Мнения: 3 914

Реагира ли на светлината или на светкавицата на фотоапарата?
Моето дете винаги е реагирало на тези неща ,но -не вижда.Лесно е някой да я успокоява,но пък според мен ,така не и помагате,даже напротив ,може да пропусне важен момент от лечението,само защото всички тук казват-не се притеснявай ,малко е.На три месеца бебето трябва да фокусира и да задържа поглед върху предмет.Моля се да е фалшива тревога Praynig ,но вярвайте ми този проблем изобщо не е за пренебрегване,ако го има разбира се Peace

# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Направете сериозни консултации със специалисти възможно най-скоро, докато се уверите какво точно е положението.
Пиши...

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Моля се всичко да е наред. Praynig

# 47
  • Мнения: 4 621
Заведи го на невролог, щом са казали и ако имаш възможност на още един очен лекар, за да се успокоиш.
Peace
Стискам палци всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 48
  • Мнения: 67
Напълно съм съгласна с Viki i mama ,разбира се никой не иска това да се случва НА НИКОЕ ДЕТЕНЦЕ,но ТРЯБВА ДА СЕ РЕАГИРА НАВРЕМЕ,ако има съмнение дори!
Дано всичко да е  наред,Кремена,пиши как сте.  bouquet Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 3 914
Какво стана,пиши как е детенцето,бяхте ли на лекар ,дано всичко е наред HugPraynig

# 50
  • Мнения: 275
Как сте , Кременче, и аз чакам да разкажеш повече. Надявам се да си разсеяла всякакви тревоги и да си наясно вече, как стоят нещата. Иска ми се да споделиш-повярвай ми олеква.

# 51
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А как реагира на светлина, в първите месеци външната светлина много ги дразни? Моя син близо 5 месеца като излезехме на вън стискаше очите и се криеше в мен, много го дразнише светлината. Дано всичко да е наред.  Praynig

# 52
За съжаление и аз съвет не мога да дам освен да отидете на добър детски невролог, щом така ви е посъветвал и офталмолога

КУРАЖ  smile3525

ще се молим за вас  newsm17

# 53
  • София
  • Мнения: 1 941
прави каквото те съветват лекарите , напразни приказки тук за успокоение  не са много ценни според мен .... Simple SmileДори и всичко да е наред , не е загуба да идете на лекар....аз бих отишла.Какво да си затварям очите и да се самоуспокоявам.
Peace  Praynig Praynig Praynig

# 54
  • Мнения: 1 029
Стискам силно палци и те прегръщам горещо!
Най-искрено се надявам детенцето ти да си е добре, а ти да попаднеш на добър лекар, който бързо да те успокои!
 Hug

Присъединявам се към всички, които са съпричастни към тревогите ти.  Hug
И аз не бих могла да издържа толкова време да чакам и най-вероятно щях да отида при друг офтамолог или направо при невролог. Сигурна съм, че всичко ще бъде наред в крайна сметка!!!  Peace
Дръж ни в течение.

# 55
i moyta dışterya beşe gore dolu kakto si opisala .pırvite 5-6mesesa ne mojeşe da se fokosira no postepenno se opraviha oçiçkite i.byah ya vodila na dr. i toi mi beşe kazal çe pri tolkova malki bebeta e bilo sıvsem normalno,çe ne mojeli da si kontrolirat dvijenieto na oçite.
ne se pretesnyavay. s vremeto se oprava.

# 56
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Заведи го на невролог, щом са казали и ако имаш възможност на още един очен лекар, за да се успокоиш.
Peace
Стискам палци всичко да е наред Praynig Praynig Praynig
newsm17

# 57
  • Мнения: 3 914
i moyta dışterya beşe gore dolu kakto si opisala .pırvite 5-6mesesa ne mojeşe da se fokosira no postepenno se opraviha oçiçkite i.byah ya vodila na dr. i toi mi beşe kazal çe pri tolkova malki bebeta e bilo sıvsem normalno,çe ne mojeli da si kontrolirat dvijenieto na oçite.
ne se pretesnyavay. s vremeto se oprava.
С това изобщо не съм съгласна,но няма да го коментирам,поне не сега и не тук.
Дано всичко да е наред Praynig

# 58
  • Мнения: 902
Има един тест в моята книжка zа детски болести, обикновено го дават zа след падане на глава как най бърzо може да се провери дали са zасегнати очите...
С малко не много силно фенерче на около 30 см от очичките на бебето и се наблюдава реакция на zеницата... би трябвало да се свие..
НО се надявам проблема да е вече решен...
Стискам палци и пиши какво става..

# 59
със всеки следващ ден все по-убедено смятам,че проблемът не е с очите.малкия сякаш малко по малко започва да проявява все по-голям интерес към зАобикалящото го.без звукова стимулация поглежда и към мен и към татко си и в момента,в който ни фокусира и се разтапя от усмивки.това ме навежда на мисълта,че проблемът,ако има такъв,не е в очите.
НА 9-ТИ БЯХМЕ НА КОНСУЛТАЦИЯ.ЗАПИСАНИ СМЕ ПРИ Д-Р БАЛТИЕВА ОТ ВЛАДИСЛАВОВСКАТА ПОЛИКЛИНИКА ВЪВ ВАРНА.САМАТА ТЯ НЕ ПРОЯВИ САМОСТОЯТЕЛЕН ИНТЕРЕС ДА ПРОВЕРИ РАЗВИТИЕТО В ТОЗИ АСПЕКТ НА ДЕТЕТО,ДОКАТО НЕ И ОБЪРНАХ ВНИМАНИЕ НА ТОВА.БУТНА МУ ПРЕД ОЧИТЕ НЯКАКВА БЯЛА ГУМЕНА ГРОЗНА КОТКА И ТОЙ ЕСТЕСТВЕНО ДОРИ НЕ Я ОТРАЗИ.В СЛЕДВАЩИЯ МОМЕНТ МУ БИ ВАКСИНАТА И НАШИЯ ЕСТЕСТВЕНО ИЗРЕВА.НАШЕТО БЕБЕ ПО ПРИНЦИП СИ ИМА ПО-ДРЕЗГАВ ГЛАСЕЦ( НО ВСИЧКИ ХОРА ЛИ ИМАТ ЕДИН И СЪЩИ ГЛАС)ТОВА Я "НАВЕДЕ НА МИСЪЛТА",ЧЕ ДЕТЕТО МОЖЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМИ С ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗАИЛИ ЛАРИНКСА.ЗА ЩИТОВИДНАТА ИМАЛА ПРЕД ВИД ХИПОФУНКЦИЯ,НА КОЕТО СИМПТОМ ЕГРУБИЯ ГЛАС И... УМСТВЕНА ИЗОСТАНАЛОСТ.АЗ НЕ ПАДАМ ОТ НЕБЕТО И БЕЗ ЧУЖДА ПОМОЩ СЪМ СЕ ЗАМИСЛЯЛА И ЗА ТАКЪВ ВАРИАНТ,НО ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА,ЗА ТЕЗИ,КОИТО ПОМНЯТ ОТ БИОЛОГИЯТА В 8 КЛАС ИМА ХИПЕР И ХИПОФУНКЦИЯ. ХИПЕР Е БАЗЕДОВА БОЛЕСТ,А ХИПО Е МИКСЕДЕМ. В СЛУЧАЯ ВЪПРОСНИЯТ МИКСЕДЕМ СЕ ПРОЯВЯВА ОСНОВНО ПРИ ЖЕНИ.ВТОРО-ЕДНО НАРУШЕНИЕ В ТАКАВА ЖЛЕЗА,КАТО ЩИТОВИДНАТА НИКОГА НЕ ПРОТИЧА САМО С ЕДИН ПРОБЛЕМ.ДРУГ СЕРИОЗЕН СИМПТОМ Е ФИЗИЧЕСКОТО ИЗОСТАВАНЕ.МОЯ МАЛЪК,ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ КАЧВА ПО КИЛО НА МЕСЕЦ И ПО4-5 СМ.ТРЕТО-ДРУГОТО ИМЕ НА МИКСЕДЕМА,АКО ПОМЯ ДОБРЕ БЕШЕ СЛОНСКА БОЛЕСТ И ПАК ЗА ТЕЗИ,КОИТО ПОМНЯТ АНАТОМИЯТА ОТ 8-МИ КЛАС ИМАШЕ ЕДНИ СТРАШНИ СНИМКИ НА ХОРА С ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ:ДЕБЕЛИ,ПОДПУХНАЛИ И ИЗКРИВЕНИ.НЕ ЗНАМ,НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СМЯТЯМ,ЧЕ ТОЧНО ТОВА Е ПРОБЛЕМА НА МОЕТО ДЕТЕ.
МАЙКА МИ Е МЕД.СЕСТРА В ОЧНА И ЗАТОВА ОСТАВИХ ИЗБОРА НА ЛЕКАР НА НЕЯ.ХОДИХМУЕ ПРИ СВЕТЛА НИКОЛОВА.ТЯ Е НАИСТИНА ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ И ОСНОВНО СЕ ЗАНИМАВА С ДЕЧИЦА.ТЯ БЕШЕ ТАЗИ,КОЯТО НИ ПОСЪВЕТВА ДА НЕ ПРИБЪРЗВАМЕ.НАДЯВАМ СЕ ПРОБЛЕМЪТ ДА Е ПРОСТО ТОВА,ЧЕ НА ДЕТЕТО МУ ИДВА МАЛКО ПО-БАВНИЧКО.ЩЕ ПОТЪРСЯ ЕСТЕСТВЕНО И МНЕНИЕ ОТ НЕВРОЛОГ И КОГАТО МОГА ЩЕ ПИША ОТНОВО,ЗА ТЕЗИ,НА КОИТО ТЕМАТА ИМ Е ИНТЕРЕСНА ИЛИ ГИ ВЪЛНУВА.БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,КОИТО СА МИ ОТГОВОРИЛИ И МЕ ПОДКРЕПЯТ.НАДЯВАМ СЕ ТРЕВОГИТЕ ДА СА БЕЗПОЧВЕНИ newsm17

# 60
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Ох, дано всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig

# 61
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Дано тревогите ви да са безпочвени!! СТискам палци и се надявам следващите новини да са добри!!! Praynig Peace

# 62
  • Мнения: 4 392
Стискам палци, тревогите ти да са били излишни и всичко с детенцето да е наред! Praynig

# 63
  • Мнения: 275
браво, на мънъчко, показвайте само весели играчки, за да гледа с удоволствие , а не грозни докторски котки. Дано всичко е наред и бързо забравите притесненията си.

# 64
  • Мнения: 6 623
Стискам палци!!

# 65
  • Мнения: 98
Кремена, искрено се радвам, че прогнозите са добри. Аз имах подобен проблем с моя син на същата възраст. Само спеше и ядеше и не се интересуваше от нищо. Евентуалната диагноза беше страшна. Първо педито ни прати на рехабилитация, защото не искаше да стъпва, да си изправи вратлето и т.н. Рехабилитаторката като го пипна - първото което ме попита дали съм водила детето на невролог - толкова беше отпуснат.След първия масаж детето ми се промени. Направихме два курса и сам много доволна, ако не са ограниченията на Здравната каса, всяко дете е хубаво да ходи. Както пише д-р Спок има по-бавни деца, в смисал изчакват да бъдат напълно готови, за да направят нещо, което връстниците им правят отдавна.
Така че не се притеснявай напразно! Ако трябва ще отидеш при 10 лекаря, ще чуеш 10 мнения и тогава ще предприемеш каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт