ВИЖДА ЛИ ДЕТЕНЦЕТО МИ?ПИШЕТЕ МИ!!!

  • 3 525
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Миличка, успокой се!!!!!
Вероятно вс. е ОК, но щом се притесняваш: потърси второ и трето мнение от специалист; прави упражнинея-игра, чиято цел е да накарат бебето да следи предмет, който двежиж пред него.

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Миличка, успокой се!!!!!
Вероятно вс. е ОК, но щом се притесняваш: потърси второ и трето мнение от специалист; прави упражнинея-игра, чиято цел е да накарат бебето да следи предмет, който двежиж пред него.
Peace
Моля се всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 6 164
Ти мислиш, че въобще ли не вижда, или че вижда неясно?
Срещу слънцето или силна светлина не мижи ли?
Червените неща привличат повече вниманието на бебетата. Сложи нещо ярко червено на бял фон на масата примерно, мести го и виж следи ли го.
Стискам палци Praynig да е фалшива тревога, а в понеделник - на невролог.

# 18
  • Мнения: 5 468
Заведи го на невролог, щом са казали и ако имаш възможност на още един очен лекар, за да се успокоиш.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 561
Кураж миличка  Hug

Не се притеснявай предварително ! Стискам палци в понеделник всичко да се окаже фалшива тревога  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 294
РОДЕН Е НОРМАЛНО И ДЕН ПРЕДИ ТЕРМИНА.ИНАЧЕ Е МНОГО ВЕСЕЛО И ОБЩИТЕЛНО БЕБЕ.ПОСТОЯННО СИ "ГОВОРИ",УСМИХВА СЕ. Е,ЕСТЕСТВЕНО И ДОСТА СИ ПОРЕВАВАМЕ,НО ВСЕ ПАК Е БЕБЕ

На теб ли се усмихва детето?Ако е така не виждам за какво се притесняваш.
Спокойно дочакай прегледа и се радвай на детето си, не го гледай с тъжни очички  Hug
Успех ти желая Кремена  bouquet

# 21
  • Мнения: X
РОДЕН Е НОРМАЛНО И ДЕН ПРЕДИ ТЕРМИНА.ИНАЧЕ Е МНОГО ВЕСЕЛО И ОБЩИТЕЛНО БЕБЕ.ПОСТОЯННО СИ "ГОВОРИ",УСМИХВА СЕ. Е,ЕСТЕСТВЕНО И ДОСТА СИ ПОРЕВАВАМЕ,НО ВСЕ ПАК Е БЕБЕ

На теб ли се усмихва детето?Ако е така не виждам за какво се притесняваш.
Спокойно дочакай прегледа и се радвай на детето си, не го гледай с тъжни очички  Hug
Успех ти желая Кремена  bouquet


И ни пиши какво са ти казали лекарите.....макар,че се моля да няма нищо притеснително... Praynig

# 22
мила Кремена, не се притеснявай изли6но,
4етейки постингите се сетих 4е сина ми не спира6е да се усмихва след раждането си и аз си мислех 4е ни се радва6е на нас докато саседката която по професия се занимава с деца и е майка на 4 деца, ме попари като ми каза 4е бебетата до 6 месеца не разли4ават предметите, тоест не виждат от близко а само отдале4е рали4ават силуетите на родителите си например. На френски има даже такав израз за новоредените които "се усмихват на ангелите".
Синат не реагира ли когато изведнаж светва6 лампата или ярка светлина го угрява?
Не деи да се паникира6, на всяко не6то си има лек, пак и ако му има6е нес6то на зрението офталмолога 6те6е да го забележи.
Много кураж и горе главата.

# 23
  • Мнения: 13 809
Здравей мила, спокойно , всяко нещо си има обяснение , а да не споменавам че при всяко дете развитието е строго индивидуално.
Моята дъщеря се роди 3 седмици преди термина и беше 2.800. Наддаваше много бавно че беше злояда (  на 6 месеца беше под 6 килограма а на една година 8.400 ) Ние имахме същите проблеми с зрението , до 6 месец си въртеше в асинхрон очите като екзорсист и не можеше да фокусира. Водихме я невролог, лекаря каза че понеже е по-малка естествено закъснява в физическото развитие спрямо другите деца. Да я видиш сега каква мома е и как всичко вижда че и това дето не трябва ... така че споко, всяко нещо с времето си, не сравнявай твоя ангел с другите деца, той си е той ..
Поздрави и пише какво става след прегледа

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Всичко ще е наред! Търси още и още лекарски мнения, докато категорично не се отхвърлят проблемите!

# 25
НИЕ В ПОНЕДЕЛНИК НЕ СМЕ НА ЛЕКАР. ОФТАЛМОЛОЖКАТА НИ ВИКА СЛЕД2-3 СЕДМИЦИ ОТНОВО НА ПРЕГЛЕД И ТОГАВА АКО НЯМА РАЗВИТИЕ В ПОЛОЖИТЕЛНА ПОСОКА ЩЕ НИ ПРАТЯТ НА НЕВРОЛОГ.ДАНО НЕ СЕ НАЛАГА.БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МАМИ,КОИТО СА МИ ПИСАЛИ.КАТО ИМА РАЗВИТИЕ ЩЕ ПИША ОТНОВО Laughing

# 26
  • София, център
  • Мнения: 686
Недей така да се панираш!

Само защото не бил като другите деца... всяко си има свой темп на развитие... Аз вече не помня до кога, ама бая време махах с ръка пред моята мома с цел да разбера, че е дошло някакво "проглеждане"... даже прабабата после си призна, че треперила през тия месеци, защото тя не знаела, че децата не виждат от самото начало и си мислела, че нашето бебе има проблем...даже плакала тайно...  hahaha... Според мен очичките са си наред щом офталмолога не вижда изменения извън нормата! Може би на детенце му трябва по-голям "дразнител", за да прояви желание да го проследи!

Обличай се в ярки дрехи, както са ти писали другите майки червеното е за предпочитане, На 30-тина см. от очичките периодично поставяй някакъв ярък предмет и го движи БАВНО ( по-добре да не е със звук, защото така няма да е ясно дали не следи звука ), ако легнало не става, пробвай да си седи в кошчето за кола ( за да е по-повдигнато ), ... забележи дали си върти вратлето  ( по принцип - когато спи или прави нещо...играе ) да не би да не иска да върти главичката заради това ( имам познато бебе с подобен проблем който се отстранява с гимнастика и масажи )...
и така само спокойно, толкова е рано за такива лоши предположения... отидете и на невролог...

# 27
  • Мнения: 2 952
прави каквото те съветват лекарите , напразни приказки тук за успокоение  не са много ценни според мен .... Simple SmileДори и всичко да е наред , не е загуба да идете на лекар....аз бих отишла.Какво да си затварям очите и да се самоуспокоявам.Искам да знам истината Peace

Отивайте в понеделник и това е  WinkУспех

# 28
  • Мнения: 2 897
Кремена,ще се моля за вас PraynigДано всичко да е на ред с малкото човече Hug

# 29
  • Мнения: 3 405
Недей така, как ще умираш, детето ти се нуждае от теб Hug Успокой се и потърси още едно мнение от лекар.
Всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт