За и против аборта

  • 3 645
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 375
За мен аборта по желание и този по медицински показания са едно и също нещо.Вторият също се извършва по желание, също е предумишлен и също може да се нарече убийство и не ни спасява от грях. И причините са едни и същи- страх ,че няма да бъдем способни да  осигурим нормален живот на бъдещото дете, независимо болно или здраво.Така, че май против аборта няма никой.

ти очевидно не си наясно какво точно значи аборт по медицински показания. това не е само при увреден плод. това е също при мъртъв плод. това е също при опасност за живота на майката. аз имам извършено абразио заради мъртъв зародиш - това е аборт по медицински показания.

а ти се моли да не ти се наложи да гледаш болно или увредено дете, пък после говори за страх от осигуряване на нормален живот! иди прочети малко във форума за деца с увреждания...

# 61
  • Мнения: 288
   За правото на свободен избор! За правото на аборт, но след истинско осмисляне на рисковете за една бъдеща желана бременност.

# 62
    Със съпруга ми сме единомислени по тоя въпрос- твърдо против.Немога да си представя, че по собствено желание бих се отказала от шанса да държа детето си в ръце, да го обичам и да гледам как расте.Нито сме имотни, живеем в малък град с безработица, обаче това не е проблем според мен.Имаме много приятели с по 4-6 деца и никой не съжалява.И децата им стават хора, нищо ,че не са богати.
    Човек стига да иска може да се предпази.Майка ми няма нито един един аборт, а както сама ми призна никога не са ползвали нищо ,35г сами са се пазили.Значи може.
    Лично аз внимавам по друга причина-много ме е страх от вс.мед.намеси, от раждането също.Но като се наложи родих де, къде ще ида.

    Според мен аборта е грях/базирайки се на вярата си в Бог го казвам това/.Но всеки сам си преценява, когато прави нещо дали е в състояние да си понесе и последствията.Децата са огромно благословение и подарък свише и само който е губил или е бил на прага /като мен/ да изгуби детето си го разбира най-добре.Дано никога не заставам пред такъв избор!

# 63
  • Мнения: 6 167
Ох, незнам Бог какво мисли ,
но аз ще  направя аборт ако има индикации за увреденост на бебето.
Също така бих направила аборт, ако нямаме пари. Да, пари.
Мисля, че 2 деца са максумума,
който  можем да си позволим.
Защото някак си, да.
Мога да родя 5 деца и гладни няма да останат -
Ще оцелеят.
Но някак си това се разминава с представата ни какво трябва
да получи едно дете в 21ви век.
Живота ни някак си не се изчерпва с
това да имаме деца и да ги отглеждаме с цената на всякакви лишения.
Личности сме и имаме идеи и за нас двамата.
Така че, Бог... ще ме прощава, но той затова ми е дал
правото на свободен избор.

# 64
  • Мнения: 288
    Със съпруга ми сме единомислени по тоя въпрос- твърдо против.Немога да си представя, че по собствено желание бих се отказала от шанса да държа детето си в ръце, да го обичам и да гледам как расте.Нито сме имотни, живеем в малък град с безработица, обаче това не е проблем според мен.Имаме много приятели с по 4-6 деца и никой не съжалява.И децата им стават хора, нищо ,че не са богати.
    Човек стига да иска може да се предпази.Майка ми няма нито един един аборт, а както сама ми призна никога не са ползвали нищо ,35г сами са се пазили.Значи може.
    Лично аз внимавам по друга причина-много ме е страх от вс.мед.намеси, от раждането също.Но като се наложи родих де, къде ще ида.

    Според мен аборта е грях/базирайки се на вярата си в Бог го казвам това/.Но всеки сам си преценява, когато прави нещо дали е в състояние да си понесе и последствията.Децата са огромно благословение и подарък свише и само който е губил или е бил на прага /като мен/ да изгуби детето си го разбира най-добре.Дано никога не заставам пред такъв избор!
    Герик, аборт правят не само семейни хора с добър партньор, но и млади момичета. Сама жена трудно може да гледа дете в България.Не смятам, че веднъж сгрешила, трябва да страда цял живот, а с нея и детето.Защото имам позната жена, чийто син я упреква, че не го е абортирала, след като е нямала мъж до нея.Всеки греши и не може да се иска от един млад човек винаги да разсъждава разумно.Така че нежелани забременявания винаги ще има- дано са все по-малко.
     За предпазването- има повече и по-малко плодовити хора.Някои двойки не се пазят въобще и не става. Без жената да е правила аборт.Други пък забременяват и искат, но не могат да задържат.Такива моралисти сигурно ще кажат -ми много са грешни и Бог ги наказва???
     Нека да оставим тези разсъждения за греха, защото никой от нас все още не е влязъл в директна връзка с Господ и не знае той точно какво мисли.Всичко е тълкуване на простосмъртни.

# 65
  • Мнения: 490
Чешем си езиците ли, кво ли....?
Вечният спор като за кокошката и яйцето...
 ooooh!

# 66
  • Мнения: 3 423
Герик, аборт правят не само семейни хора с добър партньор, но и млади момичета.

Ако не се споразумеят с оплодителя за сватба.
Прави ми впечатление, че у нас масово се женят,
едва след като ножът опре до кокала, пардон,
сперматозоидът до яйцеклетката. После я карат
три години, я не и се разделят. Питам се, дали един
аборт не би спестил по-нататъшни сътресения.
Или един презерватив, примерно.

# 67
  • Мнения: 490
Герик, аборт правят не само семейни хора с добър партньор, но и млади момичета.

Ако не се споразумеят с оплодителя за сватба.
Прави ми впечатление, че у нас масово се женят,
едва след като ножът опре до кокала, пардон,
сперматозоидът до яйцеклетката. После я карат
три години, я не и се разделят. Питам се, дали един
аборт не би спестил по-нататъшни сътресения.
Или един презерватив, примерно.


 hahaha hahaha hahaha
много яко- сперматозоида до яйцеклетката
Сори за офф-а Embarassed

# 68
  • Мнения: 3 818
Никога не бих упрекнала жена, че е решила да направи аборт- има глава на раменете си, свой живот и най-добре знае как да постъпи. Така че съм за правото да реши и да постъпи както сметне за добре.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 810
И аз съм ЗА личния избор на жената. Обаче...много по-добре ще е да не се стига до този избор, по възможност. Confused

# 70
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за свободния избор съм, до преди 5 дни бях сигурна,4 е сме  пред дилема!

# 71
Не бих родила дете, което не искам. За другите жени не отговарям, тялото и живота са си техни.

# 72
  • Мнения: 1 400
    Със съпруга ми сме единомислени по тоя въпрос- твърдо против.Немога да си представя, че по собствено желание бих се отказала от шанса да държа детето си в ръце, да го обичам и да гледам как расте.Нито сме имотни, живеем в малък град с безработица, обаче това не е проблем според мен.Имаме много приятели с по 4-6 деца и никой не съжалява.И децата им стават хора, нищо ,че не са богати.
    Човек стига да иска може да се предпази.Майка ми няма нито един един аборт, а както сама ми призна никога не са ползвали нищо ,35г сами са се пазили.Значи може.
 
Съгласна.
Не съм прекалено крайна в това си мнение . В смисъл - не искам да се заричам, че никога не бих го направила, но като цяло - не мога да си го представя. И поради тази причина се предпазвам от това, бягам от него като дявол от тамян. Това е правилното поведение според мен. Естественно , че понякога се случва и след цялото му там предпазване ( историята помни и такива случаи), но все пак, в другите случаи, няма оправдание за допусната , проявена безотговорност. Всеки, който няма желание да става родител е длъжен да го предотврати, нали? Така мисля. А между другото абортът по медицински показания е нещо съвсем различно от този по желание. Или греша?
Никой, ама никой няма право да съди другите!
Това е много лично, много индивидуално решение и много, много труден избор . Всеки се справя с него както намери за добре.
П.П - не съм правила към момента

# 73
  • Мнения: 1 793
.....
Мога да родя 5 деца и гладни няма да останат -
Ще оцелеят.
Но някак си това се разминава с представата ни какво трябва
да получи едно дете в 21ви век.
Живота ни някак си не се изчерпва с
това да имаме деца и да ги отглеждаме с цената на всякакви лишения.
Личности сме и имаме идеи и за нас двамата.
Така че, Бог... ще ме прощава, но той затова ми е дал
правото на свободен избор.

Лени, написала си го много хубаво. Аз съм съгласна напълно с това. Какво пречи наистина да се родят 2-3 и т.н. деца, ама нали трябва да помислим какво можем да им осигурим. Не говоря за храна и облекло, защото е ясно, че гладни, жадни, боси и голи няма да ходят. Но не е в това въпроса.
А и Лиска много хубаво го е написала.
С една дума и аз съм ЗА правото на избор и не бих обвинила жена, която е решила да направи аборт по желание. Така е преценила, че е по-добре за момента.

# 74
  • Мнения: 5 103
За правото на избор.Всеки сам решава дали да направи аборт.

Общи условия

Активация на акаунт