За и против аборта

  • 3 633
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 162
Винаги съм за свободния избор. АбортЪТ е част от него. Е, ако може този избор да е информиран и осмислен ще е много добре, но дори и да не е пак си заслужава да имаш възможността да го направиш.

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 19:45 от lilfi

# 46
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз съм ЗА аборта.Всеки има право на избор.

# 47
  • Мнения: 293
Ееей, колко обичам - някой, върху когото всъщност не пада отговорността, да ми обяснява кое как било в живота  Thinking

По темата: Лично аз. Не бих направила. Аборт. Сега.
Но ако ми се беше наложило на 19... нямаше да имам голям избор.


Мерси, Сакри, за Ъпсурт Party

# 48
  • Мнения: 1 006

Ееей, колко обичам - някой, върху когото всъщност не пада отговорността, да ми обяснява кое как било в живота  Thinking


Пада му се отговорността и още как.Понеже се точат едни хипотетични хипотези из форума, та да му отперя и аз една...Еди кой си мъж си пада по безразборните секси контакти без предпазни средства, щото така му е пО на голичко.И изваднАШ в краката му падат пет бременни от него жени и то по едно и също време. Mr. Green Да видиш ти как ще се скъса тогава от отговорност да ги убеждава, че имат право на свободен избор. Wink

Много агресивно и тенденциозно го раздадох, сори...Обаче съм на категорично мнение, че решението за всяка жена дали да роди дете или не си е на първо място нейно.Същото се отнася и за това дали да направи аборт или не.Според мен от жената като начало зависят и контрацептивните мерки.Забременяването с хитрост също.

# 49
  • Мнения: 1 284
Аз съм ЗА аборта.Всеки има право на избор.
Peace

# 50
  • Мнения: 1 517
Само Бог има право да съди тези, които са правили аборт!!! Никой друг!!!
А тези, дето са твърдо ПРОТИВ: вие, хора, замисляте ли се, че раждането на едно дете, вече заченато е и една огромна отговорност, освен всичко друго. Извинявайте, ама като си родиш бебе, си ДЛЪЖЕН да му предоставиш някои елементарни условия за съществуване; и не става въпрос за хляб и вода, а услович според времето, в което живееш. Не може като някои слоеве на обществото да народиш 5-6 и да ги отглеждаш в  Sick  Sick  Sick условия. Или раждаш, даваш на държавата, пак раждаш и пак даваш...щот не можеш да гледаш ти. Еми и така не става.
За мен детето е дар Божи, но когато Бог ти дава този дар, ти дава и отговорността да му предложиш нормален живот. Ние сме с 2 деца. За сега се справяме добре. Но ако родя още 2 напр., хем на тях няма да има какво да предложа, хем другите ще изпаднат в лишение. Така честно ли е?
Изключвам факта, че някои използват аборта като вид предпазно средство, както беше споменато в една друга тема. Това вече си е направо  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire .
Естествено, че всяка жена и всеки мъж!!! трябва да помислят за предпазни средства, но ако все пак белята стане и те решат Аборт - решението и последствията са си само техни и разни изказвания от сорта "Убийци" и др. са тъпи и лишени от смисъл.
  П.П. Да абортираш зародиш на 4-5 седмици едва ли може да се нарече убийство  newsm78

# 51
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За, но само като най-краен вариант. Има всякакви истории в живота.

# 52
  • Мнения: 7 186
За аборта и правото на личен избор съм.




# 53
  • Мнения: 14 654
аз съм за легалните аборти
лично за себе си съм по-скоро против, но е добре жените да имат това право по закон
освен това ми се струва, че на някои прослойки  със закон трябва да им се забрани да се размножават като улични кучета и децата им да просят по светофарите

# 54
  • Мнения: 835
Както обичам да казвам на чужд гръб и сто тояги са малко. Всеки си гледа от неговата камбанария, но как ще реагира и какво ще направи когато на него му се случи си негов личен избор.

# 55
  • Мнения: 3 423
Темата повтаря ли се, мненията ли се повтарят,
дежа-вю ли е туй, що ли, чета ви и се дивя.
Абсолютно ми е безразлично, какво мислят
другите. Аз самата май нямам мнение за чуждите
аборти. Който каквото го акъл, душа, сърце учи.

# 56
  • Мнения: 3 491

Тази тема нямаше ли я на няколко пъти? newsm78 Досадно става, чакам вече да се появи "За или Против изгарянето на вещици".

# 57
За мен аборта по желание и този по медицински показания са едно и също нещо.Вторият също се извършва по желание, също е предумишлен и също може да се нарече убийство и не ни спасява от грях. И причините са едни и същи- страх ,че няма да бъдем способни да  осигурим нормален живот на бъдещото дете, независимо болно или здраво.Така, че май против аборта няма никой.

# 58
  • Мнения: 13 512
Правила съм и нямам никакви скрупули от това. Родила съм си децата,когато аз съм поискала да имам деца.Защо трябваше да ги родя с 11 месеца разлика,а мъжът ми да е в чужбина и аз да ги гледам сама? Или може би трябваше да се омъжа на 19 години? Да са ми живи и здрави децата, не съжалявам за избора си.

# 59
  • софия
  • Мнения: 495
ЗА аборта и правото на свободен избор PeaceПравила съм  аборт,не ми е било лесно,но така съм преценила и не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт