Шипове на шийните прешлени

  • 1 275
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Шийните ми прешлени пукат непрекъснато и брутално..изобщо не ме боли..нито врата...нито главата. Неврологът каза че имам шипове.С какво се лекуват тея шипове..какви хапчета...надявам се някога да спра да пращя все пак...

# 1
  • Мнения: 162
Това е проблем, който се обостря и боли принципно. Избягвайте студ, обличайте се добре и не стойте на течение.В периоди на обостряне с някакво мазило, но да пиете нещо и да ви мине съвсем едва ли.

# 2
  • Мнения: 54 425
Снимка имаш ли? Как я постави тази диагноза неврологът?

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Стоене и ходене в правилна поза. Никакво изгърбване и забиване на главата в монитора или надолу. Спане на удобна възглавница и матрак.

# 4
  • Мнения: 6
От 1 г и 9 месеца имам главоболие, високо кръвно и ми откриха шипове на врата.
Според лекарите шиповете не са причина за главоболието и кръвното.
Проблемът с кръвното не бил кардиологичен, защото изследванията били добре.
През последните месеци като вдигна кръвно 150 (160) веднага лягам и то пада на 120 (130) за около 1 минута, но трябва да лежа с часове, защото ако стана пак се вдига.
Опитвала съм се сама да установя причините за кръвното и мисля, че една от причините е на психологична основа-когато имам неприятности - веднага го вдигам и ме заболява лявата половина на главата. Тогава лежа 1-2 дена и ми минава.
Вдигам го и когато говоря по-дълго.
Но го вдигам и когато нямам неприятности-дали промяната на времето или шиповете са причина-не знам.
Вдигам го и когато стоя права по дълго може би от 4-5 часа-на какво се дължи това не знам.
По принцип имам известен страх от лекарства, но какъв смисъл има да ги пия щом шипове не се лекуват, а за болката в главата никой лекар не ми е казал каква е причината та да я лекувам. Когато е нетърпима пия аналгини.
Относно кръвното миналата година ми изписаха хлофазолин, но от него изобщо не падаше кръвното, после тритейс-също нямаше ефект и кашлях като съдрана цяло лято докато 1 съседка ми каза, че кашлицата е от тритейса и го спрях. Когато лежах в кардиологията ми изписаха вивейс дуо-от него вече имаше полза, но го вземах вечер,а сутрин често кръвното беше доста ниско и 100/80. Тогава 1 лекар ми каза да си меря и записвам кръвното 1 седмица и да отида при него за да прецени какво и колко да ми изпише. Изкарах 6 дни без хапче за кръвно-като го вдигнех-си представях хубави неща и успявах да го смъкна. Само на 7-ия ден не успях и си взех хапче. Лекарят като видя записките ми каза, че хапчета за кръвно трябва да пия само при нужда, а не постоянно. От доста време не съм пила хапчета за кръвно, защото лягам и то пада, но ми писна постоянно да лежа. Предпочитам да разбера какъв е проблема и да го лекувам, но не знам при кой лекар да отида.  Кардиологът каза да отида на невролог, невролозите, които обиколих миналата година казват, че шипове не се лекуват...
В края на юли тази година реших да отида на ирисова диагностика-според нетрадиционната медицина шиповете се лекували-купих си билки, които пих 1 месец, прекъснах 1 месец по моя вина, после купих нови и пих пак 1 месец, но пак прекъснах, защото 3 от многото билки вече ги няма, а докторката е болна и няма кого да питам с какви да ги заменя.
Иска ми се да отида на чакръкчия, но съм много страхлива и сигурно няма да рискувам. Болката в лявата половина на главата я усещам като 1 жила, която стига до лявата лопатка. Имам чувството, че до лопатката тази жила ли е нерв ли е не знам какво е - сякаш е прищипано. Когато си наклоня главата на дясно и усещам лека болка на жилата от ляво. Понякога правя някои от упражненията за шипове на А. Шишонин, но ме заболява врата и се отказвам.
Какво да правя ?

Общи условия

Активация на акаунт