Анемия и бременност

  • 1 179
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,преди седмица при последните изследвания хемоглобина ми е паднал на 94.Нямам липса на желязо нито на б12,но той е нисък.Притеснена съм и ще се радвам ако някоя мама тук ме поуспокои и ми даде някакъв съвет,освен лекарствата,които пия.Благодаря предварително!
(29г.с. съм)

# 1
  • Мнения: 46 508
Ниският хемоглобин е характерен по време на бременност. Все пак щом е близо до 100, няма нищо страшно. Ще приемате добавки и всичко ще е наред.

А колко е Б12?

# 2
  • Мнения: 4 660
Яжте всеки ден телешко месо, черен дроб яйца, млечни, червено цвекло, леща общо взето храни богати на желязо.

# 3
  • Мнения: 2 601
Ако хемоглобинът е толкова нисък, липсва нещо. Желяэото как е иэследвано? Эащото липса на желяэо се диагностицира с нисък феритин. Иэследването на желяэо само по себе си не дава инфо эа липсата му. Също така Б12 може да е нисък, въпреки, че е в границите на лабораториите. И също така голяма роля играе витамин Б6 эа вдигане на хемоглобина, бих иэследвала и него.

Моят АГ каэа, че хемоглобинът не бива да пада под 110-115. Единственото успокоение, което мога да предложа, е да си иэследвате горните витамини и да ви кажа, че когато са на добри нива, хемоглобинът ще се вдигне. Консултирайте се с хематолог.

# 4
  • Мнения: 770
Здравейте,преди седмица при последните изследвания хемоглобина ми е паднал на 94.Нямам липса на желязо нито на б12,но той е нисък.Притеснена съм и ще се радвам ако някоя мама тук ме поуспокои и ми даде някакъв съвет,освен лекарствата,които пия.Благодаря предварително!
(29г.с. съм)
Значи и аз бях като теб Сияна.
Пила съм ампули Тотема 2х1 капсула на ден.
Амброзия Б12,Малтофер.
Но трябва да ти изпише да пиеш.
Защото бебето черпи от твоя запас и за това да не ти падне още хемоглобина.

# 5
  • Мнения: 6 764
Аз вдигнах хемоглобина от 95 на 115 единствено с прясно изцеден фреш от цвекло, морков и лимон. Също като теб нямах дефицит на желязо и Б12. Тъпчеха ме с желязосъдържащи препарати, без полза. Посъветвай се с хематолог, АГ освен желязо, друго не изписват.

# 6
  • Мнения: 184
Здравей, изследвала ли си се за таласамия. Аз съм така с хемоглобина а желязото и феритина са ми в горните граници. Док ми каза да пия Б комплекс трипати на ден за 15 дни и после по две на ден. От 94 сега ми е 106 което за мен е идеално.

# 7
  • Мнения: 28
Няма страшно. Аз съм в 5 месец ,второ дете ,и през двете бременности хемоглобина ми е страшно нисък. Имам установена таласемия,но въпреки това, имах прекрасно раждане. В 37 седмица бебе 3600.
Въпроса е да се чувствате добре и да приемате фолиева киселина и магнезии с Б комплекс.
Работя в сферата на медицината 11 години. Познавам лекарите на цяла Южна България. С всеки съм се консултирала-няма страшно.
Лека бременност 😉

Общи условия

Активация на акаунт