С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 317
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Вие в ресторант в Германия хора седнали на маса с маски видели ли сте? Защото аз не съм. Седят си, говорят си, отпиват и т.н.
Ама, Дени, то това беше правилото, поне при нас в Байерн. Ако ходиш да си миеш ръцете и докато се настаниш, си с маска. На масата я махаш. С други думи - правят хората каквото е предвидено.

# 661
  • Мнения: 9 407
Ася,
Аз това го разбирам. Но и тук в Германия в зависимост от провинцията има вратички в правилата, колкото и в България. Просто зависи, къде си - столица, град, село.

# 662
  • Мнения: 6 937
Ама моля . Майка ми пристигна преди Коледа . На летище Франкфурт не са и искали ни сертификат, ни тест, ни декларация абс. нищо. Тя си ги е имала всичките и се чудеше за какво.
Иначе не знам кой какво иска, но вчера на Шварцвалд на пистите за шейните хорта бяха един върху друг и на опашките за хлебчета и пунш ... никаква маска не мернах . На никой вече не му се занимава май с това нещо.
Интересно до кога ще го разтягат. Вярно има много профитиращи и намерили си работа и бонуси покрай ...  но има и доста губещи . Баланс не знам има ли.
А четохте ли, че от юни новите модели коли щели да са със задължителна система за самонаблюдение? Остава да се самоклюкарим на полицията че сме првишили скоростта. По интернета? Ужас. Не разбрах съвсем как функционира клюкарския механизъм.

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 17:26 от bella-ciao

# 663
  • Мнения: 9 407
bella,
Ние лятото летяхме с Луфтханза. Провериха ни всички тестове и сертификати на гишето за чек-ин и багаж в София. После на летище Франкфурт- нищо, само паспорти и лични карти.

# 664
  • Мнения: 6 937
Да така е било. Но не пътува тя с Луфтханза този път, а с България Еър.

# 665
  • Немция
  • Мнения: 6 931
Разбира се, че никъде не е перфектно.

Папурче и Дени, пишете сигурно за София.
Лятото бях в 2 окръжни български града и на трето малко населено място на морето. Пълна пародия на мерки и маски, дори и в различни хранителни магазини. Пътувах с децата 1 път с влак за кратко разстояние да избегна пълна междуградска маршрутка. Във влака ни-кой не беше с маска, дори и кондуктора. Добре, че беше празно, но близо до нас седна един без маска.
От цял влак точно до нас намери да се цопне. Grin Поне беше на 2 метра от нас.

# 666
  • Мнения: 1 165
А какви са сега правилата за заразени от Ковид?
Колко време е карантината ,с какъв тест се излиза от карантина ,плащат ли се дните в които трябва да седиш вкъщи?
Лятото като излезе положителен PCR тест на наш гост ,на същия ден се обадиха назначиха на всички тестове …писма обяснения ,звъняха през ден .
сега мъжът ми направи един бърз тест + после още два - и след това pcr + и вече пет дни така ….като едвам му назначи личния да направи pcr ,за нас нищо …

# 667
  • Германия
  • Мнения: 3 450
Добра наша приятелка и тя е с корона от 2-3 дни, добре че последно се видяхме преди нова година! Та по повод карантината, информацията ѝ от вчера е че е 14 дни под карантина, но не знам дали така ще остане. Отделно обаче ще си работа от вкъщи, понеже не е в болничен, а “in Quarantäne mit Homeoffice”. Беше доста ядосана, че от фирмата очакват да работи 🤪

# 668
  • Мнения: X
Е нали вчера скъсиха карантината? Няма вече 14 дни.  Има разлика с изолация, което е когато си заразен.

Десет дни е карантината или изолацията без тест. Важи и за Омикрон. Който иска да си скъси периода, може след 7 дни с отрицателен ПСР или бърз тест да го направи.

За ваксинирани и преболедували няма карантина, както и досега нямаше, с изключение на контакт с Омикрон. За деца и работещи в болници и домове има по-други правила. За деца карантина може да се прекрати с тест на петия ден.

https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona … ng-gelten-1734724

Тео, приятелката защо просто не си е взела болнични? Няма нужда даже да ги уведомява от какво е болна.

# 669
  • Мнения: 9 407
Е, как не е в болнични? Нали е положителна, т.е. болна? За карантината днес ще решават, както и за другите мерки. Засега си е 14 дни, пък и се предлага да се намали само за работещи в критични професии  - доктори, транспорт, енергетика и т.н.
Софт,
Жената е с положителен PCR, поне аз така разбрах.

# 670
  • Мнения: 9 152
Точно слушах по новините, Люксембург, Швеция и Израел са вече рискови за нас. В някои от съседните Европейски страни референтното число е с хиляди . По хиляда -2 хиляди.
Не подлежат на карантина бустерираните.
Затягат мерките за ресторантьорския сектор.

# 671
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бела, споко, все някой балканец ще хакне клюкарската система.

Мъжът ми днес беше с децата на indoor Spielplatz . Нито неговия сертификат са искали, нито на децата Testheft.

# 672
  • Мнения: 5 424
2G+ правилото за ресторантите не беше ли въведено преди няколко месеца, както и за много други дейности на закрито?

# 673
  • Германия
  • Мнения: 3 450
Не знам защо не си е взела болничен, може би защото реално няма симптоми? Или поне такава ми е последната информация. А вчера е получила инфо от Гезундхейтсамта за карантината 🤷🏻♀ А иначе на работа ние всичко си казваме, няма тайни 😂😂😂 така де, до колкото знам който е имал корона си е казал, не е крил. И тя така де, тя като не е “болна” значи може да работи 😉

# 674
  • Мнения: 9 407
2G+ правилото за ресторантите не беше ли въведено преди няколко месеца, както и за много други дейности на закрито?
Не има разлика в различните провинции. В Хесен напр. важи 2G за ресторанти, басейни и някои магазини, но учениците под 18 г. влизат с обикновен тест или Тестхефт, ако е водена редовно в училище.

Общи условия

Активация на акаунт