Английски по метода на проф Лозанов чрез внушение

  • 9 677
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Камена, това е петата ти тема за научаване на английски език, спри се малко Shocked

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди години ходех на такъв курс по английски. Нищо не научих (а изкарах 2 нива). Но от Релакса съм доволна и съм си накупила няколко нива на английски и немски.

# 17
  • Мнения: 3 161
Ани Лозанова, доколкото ми е известно, не е обучена да преподава по този метод.
http://lozanov.hit.bg/

Мислиш ли? Защото е внучка на Георги Лозанов. Завършила е също английска филология.
А методът Лозанов се споменава като един от методите за обучение по език в доста престижни енциклопедии (примерно Encyclopedia of Language на David Crystal). Затова пък у нас (в СУ примерно) никой не отваря дума за Лозанов. Блъскат те с граматика до умопомрачение, учиш думи, семантични гнезда, колокации и т.н. - а основната функция на езика като средство за комуникацията остава на заден план.

Няма никаква магия в това да се използва ресурсът на мозъка по необичайни начини и не става дума за самовнушение, че знаеш езика, а за отпускане и по-лесно възприемане. Много други методи също използват разнообразни техники и избягват "къртовския труд", с който сме свикнали да асоциираме изучаването на чужд език. Но не съм запозната достатъчно със сугестопедията, за да се изказвам. Виж това за психичните отклонения и сатанизма доста ме зачуди - доста пресилено ми се вижда.

# 18
  • Мнения: 1 547
Глупости. Чудесно се учи език така. Моят мъж е научил там английски, но през първата половина на 90те год. Владее чудесно езика. Не ми се спори, нито ще излагам подробности. Само ще кажа, че школата вече не става и още тогава е започнала да запада.

Остава ти само още един метод, с който ти е гарантирано проговарянето - Берлиц  Peace

Всичко останало - езикови школи, курсове, частни уроци, ако не си на 5 год. възраст, просто не ти върши работа.
И да направим уговорката, че става въпрос за английски. Само за английски.

# 19
  • Мнения: 899
Това за посланиците не е вярно  Peace
Обикновено се наема частен учител - предварително тук в България и после в съответната държава.

# 20
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Ани Лозанова, доколкото ми е известно, не е обучена да преподава по този метод.
http://lozanov.hit.bg

Мислиш ли? 

Най-добрата ми приятелка ходеше на консултации при Лозанов през септември и тя ми сподели неговите думи и отношението му към внучката си. А това, че е завършила филология, не означава, че може да преподава по този метод. Има сертифицирани преподаватели по цял свят, които са преминали курс на обучение и тя не е между тях.
Иначе, доста подробно съм запозната с метода и неговите разновидности по света. Peace

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Всичко останало - езикови школи, курсове, частни уроци, ако не си на 5 год. възраст, просто не ти върши работа.
И да направим уговорката, че става въпрос за английски. Само за английски.

Това въобще не е вярно и стотици милиони хора са доказателство, че един език се научава и след 5-годишна възраст.

# 22
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Учих от първи клас в 122-ро ексеприментално училище, което работеше по системата на Лозанов- резултатите в началните години бяха смайващи- но тогава бях дете..
Чувала съм добри отзиви в последствие,така че пробвай!  bouquet

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Всичко останало - езикови школи, курсове, частни уроци, ако не си на 5 год. възраст, просто не ти върши работа.
И да направим уговорката, че става въпрос за английски. Само за английски.

Това въобще не е вярно и стотици милиони хора са доказателство, че един език се научава и след 5-годишна възраст.
Точно пък английски е най-лесно да научиш.

Общи условия

Активация на акаунт