Отговори
# 120
  • Мнения: 2 896
Човек като няма деца, си го представя розово и щастливо, но истината е че децата са често много изнервящи и живота никога няма да е същият. Ако го гледаш сама ще си постоянно с него , много пъти съм се чудела защо ми беше да раждам, в някакви трудни моменти.

# 121
  • Мнения: 4 772
Човек като няма деца, си го представя розово и щастливо, но истината е че децата са често много изнервящи и живота никога няма да е същият. Ако го гледаш сама ще си постоянно с него , много пъти съм се чудела защо ми беше да раждам, в някакви трудни моменти.


Не повече отколкото всяка друга майка. Когато искам да изляза с приятели, на кино или другаде, мога да разчитам на гледачка или на майка ми (втората е в краен случай).   Виж, за повече от няколко часа нещата трудно се получават. И все пак, преди няколко години (детето беше на пет или шест) бяхме с една приятелка за пет дни на екскурзия - тя заряза своите, аз моето.

За мен лично най-големият ми страх е какво ще стане с детето, ако се случи нещо непоправимо с мен. Финансово ще бъде осигурен, но въпросът е кой ще поеме ежедневните грижи за него. Уж сме говорили в семейството и дори сме подготвили необходимите документи и формалности. И все пак - надявам се да съм здрава и да не прибягваме до въпросните договорки.

# 122
  • Мнения: 299
На 30 смятам, че й е рано още. Но ако си вече на 38, 39, 40+? Тогава пак ли е толкова егоистично? Да се отрече една жена от това да има дете, просто защото не е срещнала подходящ човек, който да поиска семейство с нея?
Така е. Просто казвам че на 30 ѝ е рано. Иначе и аз познавам жена, която избра да е самотна майка на 40, и ѝ свалям шапка, защото е много трудно И с партньор , но пък тя си има семейство на разположение, което винаги ѝ помага. Детето си има леля, баба и дядо. Това някои деца с баща си го нямат, така че идеално положение вероятно няма.  Просто казвам да изчака, защото има време. Аз моя (втори) мъж го срещнах на 39г и много бързо направихме 3 деца.  Животът е пълен с изненади и трябва да сме положително настроени, особено на 30г…

# 123
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Преди да имаш деца, нямаш никаква представа колко е обсебващо да имаш детенце. Аз си мислех, че ще си седя вкъщи и ще тъпея от скука… а то братче е нон-стоп работа. 24/7

# 124
  • Мнения: 4
Здравейте, мили хора, много ви благодаря отново за мненията и съветите, включвам се само да кажа, че с приятелят ми се разделихме и след като мина почти година срещнах мъж, който е по-голям от мен (на 38) и иска дете и семейство, явно е трябвало да изчакам още малко, останалото вече дали ще стане или не е друг въпрос, стискайте палци, хубав ден на всички Simple Smile

# 125
  • Мнения: 1 050
Пожелавам много щастие, търпение, здраве и любов! И ще чакам да се похвалите и с бебе 😊

Общи условия

Активация на акаунт