Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 68

  • 23 963
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 906
Ами отдавна е било време да ги проверите в предвид, че са фамилно обременени.
Моят син започнах да го следя на 5г, но мисля, че и по-рано е трябвало.

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Аз съм от тези, които избират по-трудния път и не искат да пият хормон. Намерих лекар, който също смята, че за сега не е нужно. Но не намирам лекар, който холистично да погледне на организма и да ме подкрепя в храненето и регулирането по алтернативен начин на хормоните.

Не знам дали изкуствените хормони нямат странични ефекти. Всичко има странични ефекти. Факт е, че почне ли се хормон, се пие цял живот и прогресивно се увеличава дозата.
Затова, аз лично, ще опитам всичко друго, преди да почна да го пия. Разбира се, ако лекарят ми каже категогично, че е неизбежно пиенето, ще го послушам.
Но има случаи, в които хора обръщат хода и спират развитието на заболяването.
Все още вярвам повече в способностите на тялото, отколкото на фармацията. Ще видя до кога...

# 677
  • Мнения: 2 340
Трябва пълен пакет, нали - ТСХ, Т3,Т4, ТАТ и МАТ. Друго?

# 678
  • Русе
  • Мнения: 385
И аз донякъде вярвам в собствените ни тела и това, че с правилна помощ можем сами да се справим. Конкретно с ЩЖ може би е възможно, но вероятно в някакви идеални варианти. Като примерно пълно елиминиране на стреса, водене на един прекрасен живот по екскурзии и плажове. Водене на строг хранителен режим с качествени, био и скъпи продукти. Водене на точен активен начин на живот от гледна точка на спорт. Без да засягам никого, но не вярвам да водите такъв начин на живот. Включително аз нямам такъв, въпреки че съм доста млад и нямам особено много тревоги и си спазвам добри навици. Затова и хапчетата са спасението на всичко. Не само за ЩЖ, а за всичко. Имат странични ефекти. Вече ставаш напълно зависим от тях. Но пък живееш …

# 679
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Момичета,  аз се шашнах и не мисля ,моля за съвет.  Детето е с положителен  ковид тест от аптеката ( с 39- 40градуса температура е ) . Утре ще ходим до лаборатория.
Да ама и аз съм с температура 38градуса.  Пия си Еутирокса сутрин.   Алулин и Аналгин могат да се приемат , нали ?

# 680
  • Мнения: 11 906
мадам тиква леко да минава! Аз лично Аулин не приемам, прекалено вреден е, при много силна болка или висока температура вземам Диалгин прахче.


*ashley* нямам спомен какви са ти резултатите и конкретно случая ти. Никой не е казал, че не трябва да се опита нещо преди да се стигне до хормон. Има доста неща които могат да се направят и в посока хранене, откриване на дефицити, възпаления и т.н. Но всичко е строго индивидуално, всеки организъм е различен и при всеки работят различни неща. Отделно зависи и от хипофункцията - при един случай в начална хипофункция може и нещо да проработи нещата да се подобрят, задържат известно време, но при друг с една сериозна хипофункция или стояща такава с години няма как да сработи нещо кой знае какво. Едно е да има промяна в структурата на жлезата, друго е да е все още здрава, така че всичко е много субективно.
А това, че си намерила лекар, който не смята, че е нужен хормон е относително да се каже добре ли е...Тоест наистина както казах, не помня твоите резултати, може и да не ти трябва все още. Но има и случаи в които си трябва, а лекари пак твърдят, че не трябва и хора, които така им се иска се хващат като удавник за сламка.


Трябва пълен пакет, нали - ТСХ, Т3,Т4, ТАТ и МАТ. Друго?

Това е всичко за щитовидната да. Аз лично проверявах и за дефицити - В12, Д и желязо

# 681
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Благодаря ти много , ще взема такова и аз Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 404
Аз ще ги изследвам сега моите деца. Сина ми е на 11, а малката на 8.

# 683
  • Мнения: 11 906
Благодаря ти много , ще взема такова и аз Hug

Аз винаги имам такова прахче, има Диалгин 1000 има и от 500 и 250. За възрастните вземам от 1000, за детето преди от  250, сега вече порасна и имам от 500. Преди години зъболекар отказа при силна болки да ми изпише Аулин и ми го изписа това и съм много доволна. Другия вариант е Хексалгин/Течен аналгин. Но прахчето е по-приятно на вкус.
Купи си корен от джинджифил и си правете чай с една чаена лъжичка настърган корен, мед и лимон по желание. Аз винаги при всякакво боледуване започвам с него и на мен и на детето.


Nikolayy5 на сина ми приложих почти всичко, което можех за възрастта, в смисъл не ставаше да му направя АИП затова това не съм. Но попълнихме всички дефицити, след открити хр.непоносимости вече четвърта година е на без глутен и млечни, оздравихме червата, прием на пробиотици, не яде "боклуци" почти с изключение на безглутенови солети, т.е. това му е единственото пакетирано нещо което хапва...и да функцията на жлезата се подобри значително, но за година-две само и после тръгнаха пак на зле нещата. Единственото което не мога да му подобря осезателно и спестя е стреса, та дали от това, дали от започналия пубертет се стигна до хормон в крайна сметка.

# 684
  • Мнения: 977
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми. Напоследък чувствам, че бързо се уморявам, на моменти е много силна умора с чувство за отмалялост в краката.


# 685
  • Русе
  • Мнения: 385
Бонди, според мен от тези изследвания си ок. Има едно две неща, за които може да се хванеш, но ще е по-скоро “пресоляване на манджата” и по-добре не се затормозявай излишно. Освен това такива състояния като твоите ако са свързани с ЩЖ щяха да се видят ясно на изследванията. Тоест щеше от известно време да имаш проблем с ЩЖ преди да ти се проявят симптомите, а при теб това нещо по изследвания го няма.
По-горе казах да не се вглъбяваш за някои от показателите, не защото трябва да си лекомислена, а защото организмът ни е динамичен и такива малки разлики от нормите са ок. Говоря за Т3 и Вит Д. Примерно може да си боледувала или преминала през някакъв стрес. Може да имаш други дефицити. Ако искаш пий Вит Д да го вдигнеш още малко.
Провери след няколко месеца пак щитовидните хормони за всеки случай.
Но като цяло търси проблема другаде.
(Дано не съм те объркал, нямам медицинско образование).

# 686
  • Мнения: 1 527
Бонди, трябва, колкото се може, по-скоро да посетиш ендокринолог и да пуснеш антитела за Базед. В хиперфункция си и затова не се чувстваш добре. От всичко, кортизол и с-реактивен протеин само са добре, т.е няма надбъбречна умора и инфекция. Нома-индексът ти е 2,98, т.е имаш инсулинова резистентност. Б12 тр да се вдигне над 500, феритин и Д също. Но на първо време уточни защо си в хиперфункция. Това е състояние, при което обръщат значително повече внимание лекарите, защото е и много по-сериозно като проблем от хипофункция. Нямаш Хашимото. Не се стряскай, лечение има.

# 687
  • Мнения: 977
Бонди, трябва, колкото се може, по-скоро да посетиш ендокринолог и да пуснеш антитела за Базед. В хиперфункция си и затова не се чувстваш добре. От всичко, кортизол и с-реактивен протеин само са добре, т.е няма надбъбречна умора и инфекция. Нома-индексът ти е 2,98, т.е имаш инсулинова резистентност. Б12 тр да се вдигне над 500, феритин и Д също. Но на първо време уточни защо си в хиперфункция. Това е състояние, при което обръщат значително повече внимание лекарите, защото е и много по-сериозно като проблем от хипофункция. Нямаш Хашимото. Не се стряскай, лечение има.
Какви са тези антитела за Базед ? ТАТ и МАТ ли са, защото аз съм ги изследвала и ги има в изследвавията. А иначе изследвявията си ги пуснах сама, ще посетя и ендокринолог, така че ще отида да ми ги разчетат. Но ми се искаше да проуча преди това нещата, тъй като до сега лекарите винаги са ми казвали, че всичко ми е топ, пък аз не се чувствам добре и вече им нямам и доверие. Прилагам и стари изследвания, които съм правила.

Тук видях, че ми е нисък Вит В12 и започнах да взимам подезичен, ендокринолог на тези изследвания, които са от миналата година ми каза, че са идеални….

# 688
  • Мнения: 11 906
Антителата за Базед са - ТРАК.
Предните ти изследвания наистина са били добре. Тези сега са странни - Т3 е наднормен, но Т4 не е , ТСХ е сравнително нисък, вероятно засича високия Т3 и затова.
Дефицитите ти е казала Бонго, както и ИР

# 689
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Имаш лека инсулинова резистентност и феритина ти е прекалено нисък (търси се стойност поне над 70), витамин д е хубаво да го вдигнеш над 40, б12 над 450.

Общи условия

Активация на акаунт