Гранична дилатация на левия латерален вентрикул

  • 816
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,много съм притеснена…. Пускала съм теми,че детето ми има изоставане в развитието и все се чудих защо… Той има МПД на сърцето и днес бяхме при Велковски каза че сърцето е добре,но аз реших да му кажа че изостава и той му погледна с ехограф фонтанелата и каза че има “гранична дилатация на левия латерален вентрикул асиметрична находка”  получавала се от раждането,каза да не се плаша че много деца го израсват и това можело да бъде причина за изоставането Sad((( в понеделник съм на трансфонтанелна ехография,моля ви кажете ми знаете ли нещо по този въпрос,случвало ли се е на някой от вас или ваш познат? Sad(

# 1
  • Мнения: 8 585
Имате л.с.

# 2
  • Мнения: 12 479
Защо ли си мисля, че детето около раждането си е било изложено на кислороден глад/ недостиг на кислород?
При моето дете има "остри дифузни сигнали в бялото вещество на оксципиталните рога на латералните вентрикули" - цитирам по памет. Това установи ЯМР, който направихме, когато детето беше на 3г и 10м.
И да, има леко забавяне в нервно-психическото развитие. Не е нещо изключително, но се сблъсква с някои трудности, които връстниците й нямат.
Изчакайте изследването в понеделник. Опитайте се да запазите спокойствие, нещата не винаги са толкова черни, колкото ни се струват в началото.

# 3
  • Мнения: 8 585
Защо ли си мисля, че детето около раждането си е било изложено на кислороден глад/ недостиг на кислород?
При моето дете има "остри дифузни сигнали в бялото вещество на оксципиталните рога на латералните вентрикули" - цитирам по памет. Това установи ЯМР, който направихме, когато детето беше на 3г и 10м.
И да, има леко забавяне в нервно-психическото развитие. Не е нещо изключително, но се сблъсква с някои трудности, които връстниците й нямат.
Изчакайте изследването в понеделник. Опитайте се да запазите спокойствие, нещата не винаги са толкова черни, колкото ни се струват в началото.
Точно. Това е пре/пери натална хипоксия, вероятно.
Но има и ред други варианти.
Трагедията е че понеже нямате трансфонтанелно ехо на 3-4м възраст, сега нямате с какво да сравнявате.
В Бг не правят рутинно-профилактично трансфонтанелна ехография на 2-3-4м възраст. И не е ок това.

# 4
  • Мнения: 33
Да,вярно е това в епикризата му пише и ни казаха че като се роди е останал за малко без кислород… Това какво означава за напред дали ще има нормален живот Sad знам че никой не може да каже на този етап нищо,но аз толкова се страхувам такива мисли ми минават през главата…. Като всяка една майка

# 5
  • Мнения: 12 479
Бърди, на дъщеря ми е правена трансфонтанелна ехография на 6м възраст и там няма нищо. Но ЯМР малко преди 4 й година го показа.
А.Т66666, детето ми има нормален живот. Да, по-късно сяда, изправя се, прохожда и проговаря. Да, има леки обучителни затруднения и работи с ресурсен няколко часа седмично. Да, научи се да върти педалите на колелото на 6г, а да кара без помощни чак на 8г и то след като мина през импровизиран баланс байк. Сега е майсторка на двете колела и дори кара без ръце. И макар възможностите пред нея да са малко по-ограничени, то определно не липсват такива.

# 6
  • Мнения: 8 585
Бърди, на дъщеря ми е правена трансфонтанелна ехография на 6м възраст и там няма нищо. Но ЯМР малко преди 4 й година го показа.
А.Т66666, детето ми има нормален живот. Да, по-късно сяда, изправя се, прохожда и проговаря. Да, има леки обучителни затруднения и работи с ресурсен няколко часа седмично. Да, научи се да върти педалите на колелото на 6г, а да кара без помощни чак на 8г и то след като мина през импровизиран баланс байк. Сега е майсторка на двете колела и дори кара без ръце. И макар възможностите пред нея да са малко по-ограничени, то определно не липсват такива.
Ако повече си поговорим с Вас, ще ви убедя, че независимо от находките, детето ви днес няма никакви остатъчни проблеми... но ще е дълъг разговор, нали?

# 7
  • Мнения: 12 479
Детето ми има реални проблеми и то в ежедневието си. Но пък не са нещо, с което да не може да се живее.

Общи условия

Активация на акаунт