Всякакви въпроси за кафемашините. Тема N3

  • 37 661
  • 765
  •   1
Отговори
# 300
  • Varna
  • Мнения: 439
Благодаря за мненията.
А има ли разлика между Делонги Дедика 685 и Krups XP442C11? И коя от двете според вас е за предпочитане... Обърках се от всичките ревюта и мнения и не мога да избера.

# 301
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Ние вкъщи не сме доволни от Делонги Дедика, само казвам. Знам, че има доволни в темата, но е хубаво да се чуе и друго мнение. След проби с различно кафе, включително препоръчвано в темата, не успяхме да я настроим така, че кафето да е плътно. Субективно е, знам, но все пак да споделя.
Доволните в темата може да ме опровергаят Simple Smile

# 302
  • Мнения: 11 575
Ние вкъщи не сме доволни от Делонги Дедика, само казвам. Знам, че има доволни в темата, но е хубаво да се чуе и друго мнение. След проби с различно кафе, включително препоръчвано в темата, не успяхме да я настроим така, че кафето да е плътно. Субективно е, знам, но все пак да споделя.
Доволните в темата може да ме опровергаят Simple Smile
Веднага:

# 303
  • София
  • Мнения: 9 911
За тази ли става дума? Пада ли по-ниско от 310лв?
Интересува ме как се фиксира дължината на екстракция?
https://www.emag.bg/espreso-mashina-delonghi-dedica-style-ec-685 … AYASAAEgLW5vD_BwE

# 304
  • Хасково
  • Мнения: 990
Ето го и моето от дедиката

# 305
  • Мнения: 11 575
За тази ли става дума? Пада ли по-ниско от 310лв?
Интересува ме как се фиксира дължината на екстракция?
https://www.emag.bg/espreso-mashina-delonghi-dedica-style-ec-685 … AYASAAEgLW5vD_BwE
Пада, но към момента не е ясно на фона на високите цени. Моята я взех навремето за 260.
Има си настройка. Комбинация от бутони беше. Описано е. Температурата също може да се настройва тристепенно, както и твърдостта на водата.

# 306
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Реалната цена сигурно е под 100лв...
Защо е това вариране на уж качествен продукт с почти 50%?!
Мм ми я купи преди 1год.за 465лв.😤
Седмица след това беше на 1/2 цена 🤔

# 307
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Доли, и в Италия не съм я виждала под 100лв. Най-ниската цена, която бях видяла в тяхна верига магазини беше около 200лв. Ама това беше 2016-2017г и много време след това ме беше яд, че не я купихме. Grinning

# 308
  • Мнения: 781
Здравейте
Искам да поръчам за подарък тази машина https://www.emag.bg/espreso-mashina-delonghi-dedica-style-ec-685 … AYASAAEgKAmPD_BwE
Знам, че дедика на делонги е мн хвален модел, в емаг я намирам на най- добра цена.виждам обаче че има и други модели и се чудя каква е разликата? Коя да взема?
Благодаря Simple Smile)

# 309
  • Мнения: 11 575
Други?- доколкото знам са в различни цветове.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте! От една година ползваме Делонгги EC221 ,без забележки  е кафето,но последно започна да прави кафето с много пяна,не каймак..
Пяната е почти два пръста над кафето в чашата...Какъв е проблема според вас? Редовно я почиствам с препарати,цедката също я почиствам с четка ... какво друго?

# 311
  • Мнения: 11 575
Сменили сте кафето?

# 312
  • Мнения: 5 367
Здравейте и весели празници!
Първо, искам да кажа, че не разбирам много, много от кафемашини и принципът, на който се продават капсулите и консумативите за тях
 
Доскоро бяхме с машина на Lavazza и кафето много ни харесваше, но за жалост се развали. Беше ни подарена втора употреба от бивш техен дистрибутор, като същият ни свърза с негов колега, който може да ни доставя капсулите на нормална цена
Проблемите, които имахме, бяха най-вече с постояните уговорки по доставката - а днес, а утре, ама не искате ли 3 кутии, ама защо не 4, ама малко ще се забавя, ама ще дойде след 22 вечерта и тнт.

Сега сме в търсене на машина, като ни се иска кафето за нея да е леснодостъпно. Например да се продава в Метро, Кауфланд или някоя от другите по-големи вериги. Предпочитаме капсули.

Ще се върна да чета в темата малко по-късно, но ще съм благодарна на съвет. Simple Smile

# 313
  • Мнения: 2 579
Не разбирам защо сте си го причинявали това с доставчика, всички видове капсули се продават свободно. Това отговаря и на въпроса ви, бих ви препоръчала Nesspreso, те заедно с Dolce gusto са най-разпространените.

# 314
  • Мнения: 5 367
deede, и аз не знам, защо си го причинихме. Явно в един момент свикнахме.
Бяхме търсили в Метро за капсули за нашата, но така и не намерихме. Или тогава е нямало, или ние не сме ги видели и продължихме с личните доставки.
Сега ще разгледам тези, които си препоръчала.
Мерси! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт