Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
При нас каката още не беше тръгнала на градина.
Идва всеки ден на свиждане в болницата, познаваше бебето на 1 час родено.
Много беше горда, че си има брат, а тя самата получи бебе за подарък - едно малко плетено кошче с розови чаршафи и малка кукличка вътре.
Тя си гледа нейното бебе, аз - другото. Тя ми подаваше разни дреболии - дрешки, хавлийки.
Искаше да го къпе - непрекъснато се навираше и тя да цопа в коритото, поливаше му главичката, да не изстинела.
Ако сега се случи, няма да променя изобщо ритъма и на двамата - тя ще си ходи на училище, той на градина. Следобедите ще имат достатъчно време да опознаят новия член на семейството.

# 16
  • Мнения: 984
и аз съм на мнение че не трябва да я спираш от детска, защото 1 седмица е малко време и нищо няма да ти реши, прехода е от няколко месеца, аз спрях каката само когато беше грипната вълна за 2 седмици, в първите месеци ще трябва да обръщаш много внимание на голямото дете и да я включваш да помага за бебето, да ти държи хавлията, да ти полива като се къпете и да маже с кремче или каквото сметнеш че може да върши, иначе много ще страда ако се почувства изолирана

# 17
  • Мнения: 295
Когато доведохме малката у нас, синът ми беше на 2 и не ходеше на градина, нито на ясла. Гледах си ги сама, с малка помощ от свекърва ми първата седмица.

Баткото не прояви никакъв интерес от нея в началото, но му беше интересно като я кърмех и редовно помагаше като хвърляше памперса.

Аз лично не виждам смисъл да спираш каката от градината. Ще има достатъчно време да й се порадва. А и ти ще имаш време да се настроиш. Важното е наистина във времето, когато си с двете да правиш каката възможно най-съпричастна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 162

Ако сега се случи, няма да променя изобщо ритъма и на двамата - тя ще си ходи на училище, той на градина. Следобедите ще имат достатъчно време да опознаят новия член на семейството.

Абсолютно на същото мнение съм. Можеш да я оставиш в къщи в деня на изписването- все пак е семеен празник. Аз избегнах ревността като продължих да обръщам внимание и на голямото дете, да му позволявам да участва в гледането и грижите около бебо (както е направила Вечерница с къпането) и постоянно повтарям, че я обичам и че сестра й също много я обича (особено като започна да гука и да се смее, направо си се виждаше).

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
най-неблагоприятните обстоятелства ми се стекоха...  Confused

Родих 2-рото, изписаха ме на 01.09. и веднага щерката трябваше да тръгне на ДГ, на предучилищна - задължителна. До този миг си я бях гледала само аз. На всичкото отгоре тя тръгна в една група и след 20 дни я преместиха в друга група. Шаш и стрес отвсякъде и за 2-те ни.
Мислила съм си, какво ли й е било... "Ето, дойде новото бебе, а мен ме изритаха на ДГ". В интерес на истината, не прояви грам ревност към брат си и никога не съм имала оплаквания от нейното отношение към него. Внимателна, съобразителна и т.н. А вечер ми беше от голяма полза - къпеше го с татко им, подаваше ми пампи, кремове и т.н. Страшно облагодетелствана съм в това отношение.  Hug Все едно винаги е имала брат.
Та тя си беше на ДГ(до Коледа помрънкваше, че не иска), а аз в нас с бебето. Но дори да си беше и тя в нас - нямаше да имам грижи. Просто тя като по-малка много ме слушаше. Е, и сега слуша, но когато поиска Wink. Не мога да не я похваля, че вчера го изкъпа сам-сама.  Heart Eyes (Сега са на 9г. и 3г.)

Мисля си, че понеже и вашата разлика ще е поне 5-5.5г., няма да имаш никакви ядове с голямото дете.
Късмет и дано няма ревност  Praynig

# 20
  • Мнения: 2 332
Благодаря ви, майчета!!!  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 7 723
Лично моето мнение, е че спирането от детската градина в този момент няма да е положително, защото появата на нов член в семейството с нищо не променя досегашния ритъм на живот на каката. Като гледам лентичките-разликата при мойте деца е същата. Като отидох да раждам, пред стоеше същата дилема- дали да я спра, или- не?  В крайна сметка не отиде на градина само в деня на изписването ни. Бях силно притеснена как ще й се отрази появата на бебето в досегашния режим на живот..... това беше един от начините да й покажа, че той с нищо няма да се промени.....
 

# 22
  • Мнения: 1 632
моите са с малка разлика,и на каката доста и липсваше същото внимание,колкото и да се опитвах да и го дам,не успявах!ако беше по-голяма щеше да е на детска,за да избегнем ревността.

Общи условия

Активация на акаунт