Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 957
  • 163
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 058
Не мога да повярвам! Ама рибата се вмирисва от към главата!
Сина ми учи в частно училище, много от родителите са с по 4 деца, на година им се събира такава баснословна сума такса, че според критериите на  бг-системата , директора трябва да ги чака сутрин проснат по очи! ДА ама не, ако не се спазват правилата детето изхвърча от школото, ако ще татко му да е в правителството! За употреба на обидна дума към съученик, про седяваш в кабинета на директора поне 30 мин! Това за 8 годишни деца! Освен това има униформи!

Ти сигурно не живееш в България.

# 61
  • Мнения: 13 512
Какво говорите бе момичета?!  #Crazy Егати  #Crazy

Това естествено идва от семейната среда, пък кой каквото ще да ми говори.....то си е написано и в първият пост-"родителите толерират..."  Stop
Колоко от вас имат деца на по 12 години поне/ защото оттам започва трудната възраст/...?Ако има такива, то вие със сигурност знаете,че не е виновна за всичко семейната среда....че семейството е до време-тоно до тези първи 7 години.

# 62
  • Мнения: 1 616
Директори и учители са с вързани ръце. Нямаме право да гоним ученик от час, ако ще и лайняна чиния да ни лепне на лицето. Нямаме право да обидим ученик, ако ще и да ни напсува. Имаме право да пишем двойки и отсъствия, но после ни принуждават да ги поправяме - борба за ученици му се вика на това, борба за запазване на паралелки, за да имаме работа. Тоест борим се да задържим всяко дете, ако ще и най-големият боклук да е.
Кой не ви дава право? Това пише ли го някъде? КОй се разпорежда така? Направо не мога д го повярвам. Ами така се възпитава анархия....не може да е друго. И най-възпитаните деца да дойдат- пак хулигани ще станат в тази анархия.

Монда, за гоненето от час и обиждането на ученик - има го регламентирано, не знам точно къде, но е така от няколко години. Не си измислям, подлежим на наказание, ако изгоним ученик от час заради лоша дисциплина (тоест или трябва да се справим, или да си го търпим). А за обида или шамар сме дори подсъдни и може да ни се размине само ако родителят благоволи да си затвори очите.
А за скатаването на оценки и отсъствия вече си носим ние и директорите отговорност. Абсолютно погрешно, но го правим. Аз преди 2 години хванах ученик да преписва на класно. Бащата, който не се беше вясвал цяла година, веднага дотърча при шефа. След което шефът нареди да направя второ класно специално заради преписвача. Съответно после бях притисната и 3 да му пиша. Съжалявам, че занимавам аудиторията с такива подробности, но просто не е зле да знаете, че учителите са почти безгласни букви... Confused

# 63
  • Мнения: 5 622
Какво говорите бе момичета?!  #Crazy Егати  #Crazy

Това естествено идва от семейната среда, пък кой каквото ще да ми говори.....то си е написано и в първият пост-"родителите толерират..."  Stop
Колоко от вас имат деца на по 12 години поне/ защото оттам започва трудната възраст/...?Ако има такива, то вие със сигурност знаете,че не е виновна за всичко семейната среда....че семейството е до време-тоно до тези първи 7 години.
Именно. Не оспорвам факторът "пубертет", но все пак съгласи се, че възпитанието през първите 7 години играе важна роля точно след като настъпят трудните пубертетски години....

# 64
  • Мнения: 5 577
Много са ми интересни мненията на Монда, чета ги внимателно, задълбочено и по два пъти.  Blush

Аз преди 4 години завърших гимназия, и честно казано - не мога да повярвам за какво говорим.  Shocked
Нямаше такива неща, знам ли ... обиждали сме се, карали сме се, пушехме трева междучасията, пиехме, захлюпвали сме си кошове на главите (това в съседния клас де, ама все пак споменавам), яли сме в час ... но никога не сме били неуважителни към преподавателите си.  Thinking
Влезеше ли преподавател замръзвахме, учехме.  ooooh!

# 65
  • Мнения: 13 512
Не мога да повярвам! Ама рибата се вмирисва от към главата!
Сина ми учи в частно училище, много от родителите са с по 4 деца, на година им се събира такава баснословна сума такса, че според критериите на  бг-системата , директора трябва да ги чака сутрин проснат по очи! ДА ама не, ако не се спазват правилата детето изхвърча от школото, ако ще татко му да е в правителството! За употреба на обидна дума към съученик, про седяваш в кабинета на директора поне 30 мин! Това за 8 годишни деца! Освен това има униформи!

ДА, точно това седнах да пиша и аз за частните училища. Че там всички родители плащат поравно и никой не толерира децата им,ако се провинят.

# 66
  • Мнения: 5 622
Това, което става в момента в някои (повечето ) Бг училища ми напомня за някои Американски училища и по-точно тези в Ню йорк, където има събрана всякаква сган(гадно е,ч е го казвам за деца, ама..) и стават убийства и какво ли не...Там също не е лесно да се намери свястно училище. Съвсем по друг начин стои въпросът с училищата в някои по-малки градове. И редът и дисциплината са на съвсем друго ниво....  Wink

# 67
  • Мнения: 13 512
Много се колебая дали да не взема да пусна тук малко клипове от часовете на седмокласници в най-елитното варненско училище. Но ме е страх да не навредя на детето,което ги е снимало. То от миналата година така си снима в час и на никой не му прави впечатление,де... Учитрелка дърпа уши-ученик я заплашва...час по английски- не можеш да различиш коя и къде е учителката-всички са на крака,крещят и се замерват.  На родителска среща учителка се оплаква,че я замеряли с тебешири и на нея и било много мъчно. Не чувала какво и говорят като изпитвала/понеже всички крещяли/ и затова пишела двойки. Като диктува диктовки- пак  всички се надвиквали и затова никой не чувал какво се диктува -и пак двойки.

# 68
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Възпитанието съвсем не е само първите седем години, то е докато детето се почувства самостоятелно - а дали през пубертета или малко по-късно, много е различно. И за какво родителско възпитание да говорим, като бързаме да даваме детето на ясла и градина, гледа го бавачката....Ценностната система се гради доста дълго, не е само първите 7г., затова не може да се търси вина само в родители или само в учители.

# 69
  • Мнения: 1 813
Впрочем другата крайност пък доста интересно.
При нас не може да си облечен/обут с : чехли,шорти,прекалено къси панталони/поли,къса блузка (да се вижда пъпа).
Веднъж върнаха моя съученичка за къса блузка  Peace

# 70
  • Мнения: 1 220
Учила съм в една от най-елитните гимназии на Варна. Съсипаха ми здравето от изисквания във всяка една гледна точка...Такива работи не само, че е нямало, ами и авторитета на учителя не се е оспорвал ни най-малко.

Боже..до къде я докарахме....  ooooh!

По мое време и в не толкова елитните училища имаше куп изисквания, помня че не можеше да влизеш през входа с ръце в джобовете!!! Тогава се възмущавах от сърце, ама сега си викам дали не е по-добрия вариант!
Съгласна съм с Монда, трудната възраст е много притеснителна, тогава средата е много по-определяща от семейството, но имаше едно мнение на Сикретгардън, ако се не лъжа, че пубертета изкрава на показ проблемите (извинявай Сикретгардън, ако не съм точна)!!!

# 71
  • Мнения: 5 622


Аз преди 4 години завърших гимназия......

А аз преди 10.... Тогава даже пушенето на трева беше рядкост (имаше разбира се(наркомани също), но съвсем не беше както е сега)

В подготвителен клас, учителката по физическо отказа да ме пусне в часовете си, защото косата ми била изрусена Rolling Eyes  Каза ми както съм се боядисала, така и да се отбоядисам  Crazy

Била съм 13 годишна тогава. По това време това се смяташе за дръзко явно  Crazy ooooh! hahaha

# 72
  • Мнения: 5 622
Възпитанието съвсем не е само първите седем години, то е докато детето се почувства самостоятелно - а дали през пубертета или малко по-късно, много е различно. И за какво родителско възпитание да говорим, като бързаме да даваме детето на ясла и градина, гледа го бавачката....Ценностната система се гради доста дълго, не е само първите 7г., затова не може да се търси вина само в родители или само в учители.

Съгласна съм. И все пак след седмата година много голяма роля играят средата, училището и пубертетът(малко по-натам), това искат да кажат останалите.

# 73
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много тъжно, после някой да ми говори за зачитането на личността и бла-бла.  Sick Sick
Когато аз учех, на частните училища се гледаше с недобро око (че се борят за всеки ученик, респективно за всяка такса), но явно натрупванията са довели до изменения. Жалко, защото една система с натрупан опит се срива (говоря за държавното образование).
Ужасно, защото това са утрешни родители и така.  Confused

А, може би нормално, знам ли, нямам контакт с младежите и девойките, може просто да се възмущаваме на новото поколение, защото ние вече сме улегнали. Аз имам доста неудобни спомени и далеч от идеалното гимназиално поведение.  newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 2 109
за мен лично разрешението на проблема е СТРОГ ВЪТРЕШЕН РЕД, както в килийните училища!!! и повечко съдействие и заинтересованост от страна на родителите!

Общи условия

Активация на акаунт