Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 969
  • 163
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 109
за протокола- завърших преди 6 години, т.е. не толкова отдавна
пак сме правили простотии- пиене на бира преди час, пушене в междучасията, целуване в задния двор, наливане с водка на някоя екскурзия и пр. но никога не е присъствало издевателство над някой съученик, мазане с лайна и пр.
да не говорим неуважение пред учителя, че нали наште ще ме направят на петмез, ако се оплачат от мен Crazy
тези неща дет са ги давали по бтв са си направо извратени бе  #Cussing out
изродчета
за съжаление свободата се превърна в слободия и не само в училищата, а в цялата ни държава...

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 14 116
Познавам лично директора на училището - беше бесен. Свика се педагогически съвет и момичето и момчето, което заснема и изпраща в телевизията записа имат последно предупреждение за изключване. По принцип телевизитите не се отзовават за много по-сериозни неща, но за това веднага дотърчаха и го излъчиха след няколко часа.
Ето-това е смешно вече. Защо директорът е бесвен-ясно е на всички. Този който е снимал защо е с последно предупреждение? За назидание ли? Каквото става в училище-да си остава там ли? хахаха
А момичето- тя трябваше веднага да бъде изключена! Най-малкото заради играта на покер в училище.
А добре,1е беше телевизията,че много хора да разберат какво се случва с децата им в училище.


Отново Правилника за прилагане Закона за Народната просвета:

Чл. 134.  

(2) Ученикът няма право да:

   2.  участва в хазартни игри, да пуши, да употребява наркотични средства и алкохол;   

   6.  (нова - ДВ, бр. 33 от 2003 г.) да унижава личното достойнство на съучениците си, да прилага физическо и психическо насилие върху тях;

Чл. 135.  Ученикът е длъжен да:

      2.  съхранява авторитета на училището и развива училищните традиции;

Значи този, който го е заснел - участва в хазартни игри, унижава личното достойнство на съученичката си и подронва авторитета на училището  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 13 512
за какви елитни гимназии става дума какъв елит ще излезе от там , как се пишат оценки , как с е влиза в такова училище. какви специалисти ще излязят какво ще работят колко знания ще имат???????

Абсолютно подкрепям и нищо не е в състоянйие3 да ме разубеди! Както каза някой след тазгодишната кандидат-студентска кампания: Много тройки, малко шестици. Да,студенти-но приети с тройки. Средния успех на средните училища в България беше нещо под 4. Е,това знания ли са? Елитно ли е да влезеш в Университет с тройки? Нищо не разбирам вече...и понеже ми е на главата, съвсем побеснявам... Я да взема да отида в темата за ББ мако да се поразтоваря ..пфуууууу,вдигнах си кръвното! Сега и един Джак Даниел'с ще трябва,за да ми го свали Wink

# 93
  • Мнения: 5 622
Сега и един Джак Даниел'с ще трябва,за да ми го свали Wink

Наздраве  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 13 512
Сега и един Джак Даниел'с ще трябва,за да ми го свали Wink

Наздраве  Mr. Green
Наздраве!

# 95
  • Мнения: 6 167
Сега и един Джак Даниел'с ще трябва,за да ми го свали Wink

Наздраве  Mr. Green

Наздраве, наздраве, а тоя чай за какво го бърка?  Crazy

# 96
  • Мнения: 5 622
Сега и един Джак Даниел'с ще трябва,за да ми го свали Wink

Наздраве  Mr. Green

Наздраве, наздраве, а тоя чай за какво го бърка?  Crazy



За разредител  Crazy

# 97
  • Мнения: 13 512
Еееееееееехх....не можахте да се  сдържите, спамърки недни!  #Cussing out

# 98
  • Мнения: 13 512
Наздраве, наздраве, а тоя чай за какво го бърка?  Crazy

Тоз'  чай го бърка,щот' не знай къде сбърка и се побърка!

# 99
  • Мнения: 6 039
СТИГА СТЕ СЕ НАЛИВАЛИ С АЛКОХОЛ, КАКЪВ ПРИЕМР ДАВАТЕ

МИСЛЕТЕ трезво!!! Joy

# 100
  • Мнения: 3 818
Не знам защо не искам да приема да е така. Съгласна съм и на най-тежките наказания,но валидни за всички. Не може да няма начин да се справят с този проблем.

Има начини, но за съжаление, както и Лиляна писа, всеки опит на учителите да сложат учениците си на място, бива туширан от по-висшестоящите Confused
Имам близък приятел, беше учител по история за малко. За нула време постигна съвършената хармония с учениците си Laughing След няколко двойки, също толкова контролни и все такива крути мерки, имаше абсолютен ред в часовете си. Докато не дошъл директора и пред учениците не му забранил да пише двойки и неизвинени отсъствия. И редът му приключил...

# 101
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз се разрових надълбоко в харда. Защо ли?
В първи клас имаше мода момчетата да взимат урина от тоалетните със спринцовки, за да пръскат другите. Приемам, че не са ползвали фекалии, защото са били гнусливи. Не ги изключиха.
Била съм съвременник на чупене на ръка в основно училище, няма изключени.
Пушила съм в сградата на училището, нееднократно, не ме хванаха. Но това не променя нещата.
Бягала съм от час, за да купуваме кафе на дрогиран съученик, за да се сафиряса пред родителите си.
И покер съм играла в училище.
Имах познати, които продаваха марихуана и много, които я потребяваха. Наркотици-също. Сигурно и аз щях да почна, но Кърт Кобейн обърна нещата.
Част от тези хора са сред нас, другата-не. Отличничество няма да коментирам, защото е малко неудачно за мен при едно субективно оценяване.
Мисълта ми е, че нещата, които се случват, рядко стават достояние на родителите, но са сред нас. Сега, ако се видя на улицата 16годишна, ще се потроша от бой, но малка част от информацията достигаше до родителите ми.
Искам да не правя същите грешки. Учителите, по един или друг начин, са избор и решение на родителя. Ако родителят срещне проблем, може да вземе кардинални мерки. Ха-ха сънувам си тука, наяве. Дай боже, да мине пубертета, че си е сериозно изпитание.


ПП. Дори и спелчекът не знае думата дрогиран и ми предлага: дрогериен.

# 102
  • Мнения: 13 512
Трябва задължително да се върне оценката за поведение! И с намалено поведение като не може да се кандидатства- ще се стреснат всички- и учители, и ученици. Не мога да разбера защо не се направи вече,  а само се предъвква. Имам вече чувството,че нарочно се водят училищата към тази пропаст!

# 103
  • Мнения: 13 512
Абе Франзела, ти май не си учила преди 9-ти....щото тогава какви училища имашеееее....не знам за какво ми говориш изобщо1 #Crazy

# 104
  • Мнения: 2 839
Че то пиенето порок ли е още  Mr. Green

Чета, чета ... мнение нямам, не мога да имам ... не разбирам, кой е виновен .... доколко е практика това ... или се търси сензация?
Може да се каже, че нямам контакт с тийнове, затова и нищо не знам. Само някакъв страх имам от някакви имагинерни проблеми и кризи в пубертета на моите деца. Не знам какви точно ...
Обаче!
Помислете малко в обратната посока. Има все пак деца ... как да ги нарека ... айде `свестни`. Те защо са такива? Деца с цели.
Както казах не познавам деца в гимназиална възраст. Само приятелката на брат ми, която завърши тази година Варненската английска. Завърши с успех над 5,50, не знам точно. Искаше да учи китайстика в СУ, приеха я. Не с 3ки, а с оценки над 5,50. Едно към едно е случая с приятелката и. От един клас са, сега и двете учат китайския, в цяла БГ приемат 7-8 души тязи специалност. Не са с протекции от родителите си. Никъде не са били. При това и двете са `пички та дрънкат`.
ТОва как става искам да знам аз? Пък тия с проблемите да се оправят както искат. Не ме интересува. Аз искам да знам как от моите деца да направя такива с цели, които да си поставят и да реализират.
Мислете го в позитивна насока, т.е. И ако някой го измисли да пише на ЛС Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт