Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 969
  • 163
  •   2
Отговори
# 105
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абе Франзела, ти май не си учила преди 9-ти....щото тогава какви училища имашеееее....не знам за какво ми говориш изобщо1 #Crazy
Тъй е, щот ми се губят първите седем  Mr. Green Чела разни книги, исках да живея живия живот и да изпитам всичко.

# 106
  • Мнения: 13 512
Че то пиенето порок ли е още  Mr. Green

Чета, чета ... мнение нямам, не мога да имам ... не разбирам, кой е виновен .... доколко е практика това ... или се търси сензация?
Може да се каже, че нямам контакт с тийнове, затова и нищо не знам. Само някакъв страх имам от някакви имагинерни проблеми и кризи в пубертета на моите деца. Не знам какви точно ...
Обаче!
Помислете малко в обратната посока. Има все пак деца ... как да ги нарека ... айде `свестни`. Те защо са такива? Деца с цели.
Както казах не познавам деца в гимназиална възраст. Само приятелката на брат ми, която завърши тази година Варненската английска. Завърши с успех над 5,50, не знам точно. Искаше да учи китайстика в СУ, приеха я. Не с 3ки, а с оценки над 5,50. Едно към едно е случая с приятелката и. От един клас са, сега и двете учат китайския, в цяла БГ приемат 7-8 души тязи специалност. Не са с протекции от родителите си. Никъде не са били. При това и двете са `пички та дрънкат`.
ТОва как става искам да знам аз? Пък тия с проблемите да се оправят както искат. Не ме интересува. Аз искам да знам как от моите деца да направя такива с цели, които да си поставят и да реализират.
Мислете го в позитивна насока, т.е. И ако някой го измисли да пише на ЛС Mr. Green
дИВА, УБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ТОВА Е НАПРАВО ИЗКЛюЧЕНИЕ.Много деца познавам и от Първа- не е такова положението. радвам се ,че има и такиева деца, надявам се и моите да са като тях,макар че не мисля да съм открила формулата за това. Интересувам се обаче от проблемите на "проблемните", защото те контактуват и с моите деца  и знам кой до каква степен се влияе. Ето това е проблем за мен. А поставените цели понякога много бързо се забравят. Не знам.....формула няма  със сигурност.

# 107
  • Мнения: 3 818

И аз си мислех същите неща, докато разсъждавах над темата, сигурно защото сме учили по едно и също време Grinning
И понеже много се пазя от "какви бяхме навремето, а днешната младеж каква е станала" Laughing
Та все си мисля, че така, както ние сме съумяли да станем хора (ако приемем, че сме станали такива Wink ), така има шанс и за децата ни.
Сега ги залива чалга и простотия, нас ни заливаше сръбско и простотия и нямаше отърване. Важното е да успеем да възпитаме децата си в ценностите и нагластие, в които искаме да бъдат възпитани. Че няма да ги опазим от глупости- ясно е.
Аз съм била свидетел как изгубихме дневника, момчетата изхвърлиха един стол от третия етаж, заключвахме едно момиче в стаята, докато останалите бягахме от час ooooh! ... глупостите не са ги измислили днешните деца, просто ние бързо забравяме.
Монда, изключвам времето преди девети, тогава е било различно предполагам Peace

# 108
  • Мнения: 13 512
Монда, изключвам времето преди девети, тогава е било различно предполагам Peace
За това време чакам мюриель да се  включи ,за да разкаже. Laughing

# 109
  • Мнения: 1 045
Уф ,чета и подлудявам  Rage Надявам се докато стигнем тая възраст да се подобрят нещата  Praynig  ooooh!
Иначе от години се надявам да се въведат задължително униформи и намалено поведение  Naughty Ама като гледам какво става и онемявам от простотията и наглоста на децата ....

# 110
  • Мнения: 2 839
дИВА, УБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ТОВА Е НАПРАВО ИЗКЛюЧЕНИЕ.Много деца познавам и от Първа- не е такова положението. радвам се ,че има и такиева деца, надявам се и моите да са като тях,макар че не мисля да съм открила формулата за това. Интересувам се обаче от проблемите на "проблемните", защото те контактуват и с моите деца  и знам кой до каква степен се влияе. Ето това е проблем за мен. А поставените цели понякога много бързо се забравят. Не знам.....формула няма  със сигурност.
Добре де, ама защо тя примерно не се влияе. Не знам, сигурно и тя се е друсала някога, пуши, не е като да не пие. Ама като я погледнеш, имаш Човек насреща си бе, не Изрод. Че аз децата си съм и оставяла да гледа и изобщо не съм ги мислила.
Не става въпрос само за нея, пример дадох само. Но тъй като не мога да променям всички деца барабар с родителите и учителите им, трябва да измисля някакъв начин да ги науча да не се поддават  Close

# 111
  • Мнения: 13 512
Но тъй като не мога да променям всички деца барабар с родителите и учителите им, трябва да измисля някакъв начин да ги науча да не се поддават  Close
Ето-това е най-важното. Направи това и ще си спокойна Wink

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 765
Не можах да гледам предаването, но написаното до тук ми беше достатъчно. #Crazy
И тъй като дъщеря ми вече е на 9 г. не остава много до пубертета. Настръхвам само като си помисля. Дълго време съм работила по заведения, където 12-13 г. момиченца с поведението и облеклото си са ме карали да си мисля, че са поне с 5 г. по-големи.

Не може да се търси вина само в семейството или училище,а и от двете страни. Познавам деца които не можеш да ги познаеш когато са в къщи и когато са навън. По мои наблюдения всичко започва още в 1 клас. В началото с телефоните- кой имал , кой нямал, сега какъв е телефона и с колко екстри. Съревнованието кой какво и колко повече има.

Съученичките и ходят гримирани, лакирани, кичури и т.н.
Не одобрявам, но и дъщеря ми дори не си е и помислила за такова нещо, освен да кажем безцветен гланц за устни. Добре аз не давам, но какво ще стане когато порасне, дали няма да тръгне изведнъж да навакса всичко? Къде е златната среда? А знам ли в какво обкръжение ще попадне? И дали след време няма да ме сложат в категорията '.безотговорни  родители' ?

Можем да сравняваме едно време какво е било и какво е сега, но няма как да го постигнем.
Няма оправия, учениците нямат респект към учителите, те не виждам как ще си го създадат като закона и директора не им позволява, незаинтерисовани родители и такива които си мислят, че тяхното дете е най-най..., други дотолкова погълнати от работата за да осигурят нормален живот на децата си.....

Уф, спирам, че съвсем се отчаях..

# 113
  • Varna
  • Мнения: 503
гледах предаването  по бтв  и аз имам син на кажи речи 14 год. - седмокласник  на последната родителска среща  решихме да присъстват родители в часовете и междучасията на децата - не че е имало някакъв сериозен инцидент но все пак в помощ на учителите - защото те не са в със тояние и с риск да обидя някой от тях  не си дават труд да наложат ннякакъв ред.родители - родители но много си зависи и от учителите  при нас например учебната година я почваме с нова класна която седмица след това излиза в пенсия  и децята допреди 10 дни са без класна.
 друго  работя  в хотел на златни пясъци - управител съм  имаме доста лагери лятно време Вече 3 година при нас правят лагер  с обучение на англииски език - това са английски клуб търговище и Оксиния София -перфектен лагер  всичко е по часове ред уважение след 11,30 няма щъкащо дете. Преподавателите са заети само с децата  в края на лагера никое дете неиска да си тръгне игри песни обучение лагерни огньове....
  и след две седмици ми идва друг лагери  и има деца от първия лагер  от Русе и софия  е то небеше алкохол цигари трева - незнам дли сте виждали 13 годишно дете надрусано и пияно  . но учителите вечер са в близката кръчма а децата са на дискотека сами.  присъствах на сцена на коята госпожата попита неискат ли заедно да отидат на дискотека  и следкато получи отрицателен отговор вдигна рамене и сие прибра в стаята си.
 

# 114
  • Мнения: 2 792
 Ами и аз имам същите спомени, като Франзелата и Дива, дори сега като взимам Димана от училище, в пуберите от горните класове, виждам същите групички и прослойки, дори някои ми се струват двойници на хора, които познавах преди 13-14 години, не децата се променят ние остаряваме, а и всяко поколение си има своята мода....
 Има един друг момент, все повече прекъснатата връзка родител-учител, може и да греша, но за мен точно там се крие основния проблем  Rolling Eyes, родители и учители се чудят как да прехвърлят вината един на друг, ето и тука пишещите в темата учители казват родителите са с пари, не искат да чуят, заради тях се осъществява натиск и така нататък. Със сигурност и много родители биха се включили със същия вопъл (просто форума е млад и е населяван, предимно от родители на по-малки деца), озлобени учители с ниски заплати завиждат, че децата имат по-голяма финансова възможност от тях и си избиват собствениет комплекси на нереализирани личности върху децата. Това е основния проблем според мен, не се виждат реалните проблеми, просто всеки се опитва да се оправдае и да си измие ръцете прехвърляйки топката на някой друг, а всъщност става въпрос за децата и за тяхното бъдеще. И в цялата тази какафония от караници и доказване кой на кой и колко, някак си съществения въпрос, а именно как едно дете се справя в училище, в собствената си среда, остава на някаква задна далечна линия, безконтролно (е като си на 16 как да не се възползаваш)  и по-фрапантните случаи от цялото безконтролие, се изваждат в пресата, само и до толкова да разгорят отново този безмислен спор. И какво следва от там, на ново караниците, не защото всички се чувстват невини, а напротив, защото всеки се чувства по един или друг начин виновен, но най-лесно е да нападнеш в своя защита.......
  Каква е истината (това пак е мое лично мнение) най-малко виновни са реално потърпевшите, а именно децата и нищо няма да се промени, ако възрастните не се научим да водим нормален диалог, без излишни емоции и бягане от отговорност  Confused
  Извинявам се за дългия пост, но както е видно се паля по темата.
   

 

# 115
  • Мнения: 13 512
гледах предаването  по бтв  и аз имам син на кажи речи 14 год. - седмокласник  на последната родителска среща  решихме да присъстват родители в часовете и междучасията на децата - не че е имало някакъв сериозен инцидент но все пак в помощ на учителите - защото те не са в със тояние и с риск да обидя някой от тях  не си дават труд да наложат ннякакъв ред.
И в нашето училище имаше такова решение по молба на учителката по английски-трета-четвърта учителка за 4 години. Ама за това не ми се говори/уч.процес /. На дневен ред е  дисциплината.

# 116
  • Мнения: 1 220
дИВА, УБЕДЕНА СЪМ,ЧЕ ТОВА Е НАПРАВО ИЗКЛюЧЕНИЕ.Много деца познавам и от Първа- не е такова положението. радвам се ,че има и такиева деца, надявам се и моите да са като тях,макар че не мисля да съм открила формулата за това. Интересувам се обаче от проблемите на "проблемните", защото те контактуват и с моите деца  и знам кой до каква степен се влияе. Ето това е проблем за мен. А поставените цели понякога много бързо се забравят. Не знам.....формула няма  със сигурност.
Добре де, ама защо тя примерно не се влияе. Не знам, сигурно и тя се е друсала някога, пуши, не е като да не пие. Ама като я погледнеш, имаш Човек насреща си бе, не Изрод. Че аз децата си съм и оставяла да гледа и изобщо не съм ги мислила.
Не става въпрос само за нея, пример дадох само. Но тъй като не мога да променям всички деца барабар с родителите и учителите им, трябва да измисля някакъв начин да ги науча да не се поддават  Close

Дива, нали знаеш отношението към аутсайдерите? Всеки се повлиява малко или много от средата, а ако не се повлияе може да му метнат лайната!
Завършила съм  '91г,  ами не си спомням да се е пило бира в клас, не само, и през ум не ни е минавало да го правим! За покер-  о,боже! Само се пушеше, ама не в училище, а зад ъгъла, 'щот ако те хванат излиташ! Това да седнеш да се заяждаш с учител... ,после  трябваше да си търсиш  школо в друг град!

# 117
  • Мнения: 13 512
Има един друг момент, все повече прекъснатата връзка родител-учител, може и да греша, но за мен точно там се крие основния проблем  
Не ,не грешиш- това е един много голям проблем. Учителите нямат ангажимента да уведомяват родителя за поведението на ученика. Оценките  се нанасят веднъж на месец и половина  в бележника и обикновено учениците "не знаят" коя оценка от къде се е взела. Учителите пък не са длъжно да вписват всички оценки на часа, защото нямали време ...и така ученикът не знае изпитан ли е бил или вдигнат само да отговори на въпрос. Писана ли му е оценка или не.... и още куп такива неразбории Sick

# 118
  • Мнения: 2 839
Има един друг момент, все повече прекъснатата връзка родител-учител, може и да греша, но за мен точно там се крие основния проблем  
Точно!  bouquet
Но този проблем аз го виждам повече от страната на родителите. Каза го и психоложката в предаването - абсолютно безхаберие от страна на родителите!
Пак да дам един жалък пример, ама толкова ми е опита засега ... децата ми тръгнаха на градина. Еми аз ежедневно виждам как родителите буквално ИЗХВЪРЛЯТ децата си. Обличат ги и ги пускат в стаята, без дори да видят очите на педагожката. Като ги взимат същата работа, няма диалог. Аз вися, досаждам с всякакви въпроси, след мен идват и си заминават родители, аз още си говоря с учителките /добре, че не са всички като мен, че жените нямаше да имат време за децата от такива родители като мен  Mr. Green/
Такъв диалог трабвя да има навсякъде, а инициативата за него трябва да е родителска. Децата са мои и не мога да очаквам аз педагожката, класната, или директора да са по-загрижени за тях от мен.

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е не е съвсем така. Малко не съм съгласна с Кифлата и Монда. Първо нямам никакви комплекси относно финансовото си състояние, а освен това съм наясно, че парите на учениците са на родителите им и въобще не мога да се комплексирам от това.
Връзката родител-учител не е прекъсната едностранно. За една родителска среща се постарах специално лично да уведомя всеки родител за дата и час. Повече от 80% от родителите ме увериха, че не са заети и ще дойдат. Е, познайте колко дойдоха - не повече от 5-6човека, с които така или иначе вече се познавахме, защото постоянно следят за децата си. Останалите ме излъгаха и не дойдоха. Е, какво да очаквам от децата им...

Общи условия

Активация на акаунт