Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 960
  • 163
  •   1
Отговори
# 135
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами ето плодовете на атеизма, незачитането на авторитети, дезертирането на родителите от отговорността за децата им и налагането на принципа "Всеки е свободен да прави каквото си иска". Дори и тук е пълно с жени, които зарязват невръстните си деца в детски ясли, за да правят кариера, които защитават убийството на беззащитни дечица, наречено АБОРТ, и които се гордеят, че не вярвали в Бога.
А сега пак ме обвинете във фанатизъм  Simple Smile

Абсолютно некомпетентно изказване.
Работя и детето ми не е на ясла, а при баща си. И да, разбира се, че трябва да има свобода на избор, но в рамките на закона и правилата. Атеист съм и не мисля, че това ме прави по-малко съпричастна с проблемите на деца и ученици. Не се гордея с безверието си, това е моята философия и избор и това няма никаква връзка с доброто възпитание, смятам, че съм получила такова от атеисти(родители и семейство) и давам същото и на децата си.

secretgarden, повярвай ми, не им пука на учениците за оценки, те са сигурни, че ще минат в по-горен клас и си е така.

# 136
  • Мнения: 275


secretgarden, повярвай ми, не им пука на учениците за оценки, те са сигурни, че ще минат в по-горен клас и си е така.
[/quote]

Точно така е не им пука за оценките. Учителите са принудени да подаряват тройки, дори наскоро чух, че министърът подарява допълнитрлна поправителна сесия само и само да преминат колкото се може повече народ за да се вържат паралелките. Еми докато нещата са така ще се произвеждат бъдещи роби, неграмотни, и подвластни на богаташи с малко мозък и много претенции.
Не може паралелката да е 27 човека или не знам там колко, ти не смееш да пишеш 2, защото паралелката пада и оставаш без работа. Значи учителя пише подаръци 3, 4, кой колкото иска ....Министерството да помисли,  учителя не е застрашен от броя на учениците-ще учи толкова, колкото искат да учат, но ще ги учи качествено и за това ще го проверява и санкционира, а не ще бута да вървят всички за да оцелява и той самия

# 137
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пука им, вярвай....свекър ми е учител.......мъжа ми твърди, че в неговите часове е гробна тишина

# 138
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пука им, вярвай....свекър ми е учител.......мъжа ми твърди, че в неговите часове е гробна тишина

Аз говоря за такива ученици, като от репортажа на "Репортерите". Естествено, че има добри и съвестни(възпитани) деца и все още са повечето. Но както сме тръгнали, започват да намаляват.
На такива като героите от репортажа, ни за оценки, ни за наказания им пука, те са сигурни, че с помощта на влиятелните си и заможни родители ще са над правилата и над нас учителите. Дори потърпевшата ученичка, която интервюираха, го каза същото.

# 139
  • София
  • Мнения: 6 373
Ами ето плодовете на атеизма, незачитането на авторитети, дезертирането на родителите от отговорността за децата им и налагането на принципа "Всеки е свободен да прави каквото си иска". Дори и тук е пълно с жени, които зарязват невръстните си деца в детски ясли, за да правят кариера, които защитават убийството на беззащитни дечица, наречено АБОРТ, и които се гордеят, че не вярвали в Бога.
А сега пак ме обвинете във фанатизъм  Simple Smile

преди 1989-та бяхме атеистично общество и, както виждаш от спомените на изказалите се в тази тема, в училищата цареше ред и дисциплина, а ценностната система на децата не беше изкривена.

абсолютно не си в час.

това, което става в училищата, е отражение на онова, което става в целия ни живот.
15 години преход, беззаконие, налагане на основно правило в живота "правилото на джунглата" доведоха до изкривен мироглед на вече няколко поколения, и той се репродуцира.



# 140
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пука им, вярвай....свекър ми е учител.......мъжа ми твърди, че в неговите часове е гробна тишина

Аз говоря за такива ученици, като от репортажа на "Репортерите". Естествено, че има добри и съвестни(възпитани) деца и все още са повечето. Но както сме тръгнали, започват да намаляват.
На такива като героите от репортажа, ни за оценки, ни за наказания им пука, те са сигурни, че с помощта на влиятелните си и заможни родители ще са над правилата и над нас учителите. Дори потърпевшата ученичка, която интервюираха, го каза същото.

Няма да кажа къде преподава, но повярвай ми, там далеч не може да се каже за учениците , че са възпитани и добри деца ........просто той е безскрупулен в това отношение.......дори мъж ми, който е учил при него едва е изкласил с тройка

# 141
Много от учителите ги е страх от родители с парички да не им направят нещо. Има много прости хора, които си мислят, че парите са всичко в този свят.
На първия учебен ден на племеницата ми един татко наби ученик от 12-ти клас, защото не си изгаси цигарата. За какво говорим. Таткото държеше в едната си ръка дъщеря си на 4-5 години и с другата удряше момчето, а до него стоеше другото му дете 1-ви клас. Е какъв е примера как ще растат като има насилие навсякъде.

Ами докато се приема за нормално ученик да пуши, а за нередно - да бъдет взети мерки срещу това, така ще е!
Браво на човека, който е натупал келеша!

# 142
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Ами докато се приема за нормално ученик да пуши, а за нередно - да бъдет взети мерки срещу това, така ще е!
Браво на човека, който е натупал келеша!

И това ли е начина? Stop На това ли те учи вярата ти - на саморазправа, възпитание с бой, че и показно пред всички останали. Браво на вашата вяра, супер Mr. Green

# 143

Ами докато се приема за нормално ученик да пуши, а за нередно - да бъдет взети мерки срещу това, така ще е!
Браво на човека, който е натупал келеша!

И това ли е начина? Stop На това ли те учи вярата ти - на саморазправа, възпитание с бой, че и показно пред всички останали. Браво на вашата вяра, супер Mr. Green

Що ревете тогава колко лоши били учениците?
Ти какво ще направиш, ако някой келеш закача децата ти - ще му кажеш "браво!" ли?

# 144
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Ами докато се приема за нормално ученик да пуши, а за нередно - да бъдет взети мерки срещу това, така ще е!
Браво на човека, който е натупал келеша!

И това ли е начина? Stop На това ли те учи вярата ти - на саморазправа, възпитание с бой, че и показно пред всички останали. Браво на вашата вяра, супер Mr. Green

Що ревете тогава колко лоши били учениците?
Ти какво ще направиш, ако някой келеш закача децата ти - ще му кажеш "браво!" ли?

Изместваш въпроса. Никъде не се казва, че някой ми закача децата. Ставаше дума за пушещ ученик и ти похвали "възпитателния" метод - бой на публично място. Не са лоши учениците, а безконтролни, има разлика.

# 145
  • Мнения: 5 539
Аз също не смятам,че учителите са озлобени към децата поради тази причина. Може да са озлобени към държавата,която ги е поставила в тази позиция-без права, малко пари...срещу нахакани тийнове,готови за подвизи безнаказано.
Мисля, че това изказване е по-близо до истината от изказването на Кифлата.
Стига вече с това разграничение "богати ученици - бедни учители". Това е едно невярно клише, с което се злоупотребява.
Първо, не всички ученици са деца на богати родители. Има такива, но те са по 2-3 в клас.
Второ, най-големи проблеми в час са ми създавали ученици от сравнително бедни семейства. Това са били деца, за които не се полага системна грижа, понякога единият родител липсва или е алкохолик и те растат почти без никакъв контрол.
Трето, в училището, където преподавах, повечето учители са със сравнително добри финансови възможности и е абсурд да се комплексират от разни демонстрации на благосъстояние от страна на ученици. От над 50 души учителски колектив не мога да посоча нито един озлобен, смазан и комплексиран учител. Работила съм на доста места, но това е най-интелигентната и приятна среда, в която съм попадала. Свидетел съм, че почти всички се стремят да си вършат работата съвестно, но с всеки нов випуск това става все по-трудно Tired
Цитат
Не може паралелката да е 27 човека или не знам там колко, ти не смееш да пишеш 2, защото паралелката пада и оставаш без работа.
Има и нещо друго, което не споменава, но прави чест на учителите. Какво ще се случи с едно дете, което на 15-16 години е изключено от училище и остава с основно образование и на улицата? Образованието е задължително до 8 клас, после не е.
Чудесно, училището си измива ръцете и казва: "С този ученик не можем да се справим и се отказваме от него" И детето тръгва по надолнището. Дали ще започне да се занимава с наркотици или ако е момиче, ще се захване с най-древната професия. Разберете, има много деца, които са оставени на самотек и родителя не го интересува дали детето ходи на училище или се занимава с други неща.

Някой по-горе упрекваше учителите, че не се обаждали на родителите да ги информират за поведението на децата им. Първо това не е съвсем вярно, макар че никой не ни плаща телефонните сметки. И второ, не е ли по-логично родителят да дойде в училище и да се види с учителите, да пита, аджеба, неговото отроче какви ги върши?! Все пак децата са на родителите и те имат интерес да са информирани за тяхното поведение и успех.

# 146
  • Мнения: 491
Изчетох всичко внимателно. За съжаление решение на проблема ми е много трудно да видя. Колкото и да звучи като лозунг, пак ще го повторя - зависи от всички - от семейството, от училището, от държавата и от обществото.
Синът ми е на две години. Честно да си призная първата ми мисъл беше: потресаващо е, ама докато детето порасне, да се надяваме, че всичко ще се е оправило. Аз да го възпитавам с обич, да му завещая ценности и добродетели. Някак си прехвърлих проблема. Признавам си. Сега ме накарахте да се замисля. Аз съм част точно от това общество.

# 147
  • Мнения: 1 001
... потресаващо е, ама докато детето порасне, да се надяваме, че всичко ще се е оправило ...
И кой ще / да го оправи ?!?

# 148
  • Мнения: 583
Колкото и да звучи като лозунг, пак ще го повторя - зависи от всички - от семейството, от училището, от държавата и от обществото.
абсолютно съм съгласна с този постинг.
 имах наблюдения върху девойки от 8-9 клас на елитна езикова гимназия в провинцията. не една, а поне няколко ученички-любовници на 35-40 годишни мъже-''бизнесмени'', които ги прибираха с шофьор или бодигард от уч-ще Shocked. майките на момичетата/набори на бизнесмените/ знаят и реакция-никаква. едната дори го беше поканила на рожденият си ден Shockedза момчетата в училище този тип мъже с лоша слава се превръщат в пример.учителите също са свидетели на това.малък пример за ''модните течения'' на новото време. ценностите са отишли на кино и оттам първичните чувства и усещание имат пълна свобода-прояви на агресия, злоба,насилие и сексуални извращения. през седмицата дискотеките са пълни с непълнолетни до сутринта-питам се къде са родителите в този момент като на другият ден детето им е на уч-ще, защо собствениците на заведения допускат такива въпреки забраната, дали има някой страничен човек, който да е сигнализирал полицията виждайки младежи спокойно да се дрогират в градинката/включвам и себе си/? newsm78

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 11:55 от lolibon

# 149
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Всички тези случаи са ми известни- следя ги заради голямата ми дъщеря, нали и тя е в тази "прекрасна " възраст... добре че нямат такива "бъзици" в тяхното училище...

Поколението е доста разхайтено, нямат страх от нищо.. но къде сме ние, държавата, училището, полицията...  newsm78

Господ да пази децата ни!

Общи условия

Активация на акаунт