Разума преди раздялата или как се играе на семейството

  • 10 877
  • 328
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 17 407
Тоест - даваш, за да получиш, вместо - взаимно е. Нещо не излизат сметките…гледай да не потретваш.

# 286
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Не, това е връзка, която ти правиш в своята глава. Доста самонадеяно заключение, базирано на три изречения. Може да си добра, но не си чак толкова добра Wink
Обичам да давам, очаквам the bare minimum поне. Нещата, които правят една връзка такава.
Безусловна любов, само към децата, другото не е възможно. Когато някой се държи зле, нормалното е това поведение да те отблъсква, а не да те закача още по-здраво.

# 287
  • Мнения: 17 407
Виж сега, аз претенции да съм добра или много добра нямам, но то не и трудно да се разбере от написаното какво мислиш по въпроса с мъжете.
Нямаш проблем да крепиш когото и да е, ако другото ти е ок, но как другото да ти е ок - ей там е работата.
Simple Smile

# 288
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Какво мисля по въпроса с мъжете, искам да чуя целият анализ :Д

Ако някой ми каже, с цялата си сериозност, че очаквания от връзките си няма, ще се посмея от сърце, наистина. Всякакъв вид подкрепа във връзката (емоционална, материална) идва по естествен начин, когато си отдаден, но и когато отсрещната страна отвръща с нещо. Не е задължително да е точно със същото, важното е да се чувстваш зачетен, значим за този човек. Ако в един момент приятният обмен спре, ако всичко стане едностранно, или ако ти даваш грижа, а получаваш пренебрежение, нормално е това да създаде проблеми. Ако тези проблеми не се решат достатъчно дълго време, любовта си отива.
Кое точно ти се струва нелогично в това?

# 289
  • Мнения: 14 904
Да де, докато ги крепиш добре, като не ти покрият очакванията, изненадващо - зле.
Обърка бабите.

# 290
  • Мнения: 8 937
Всеки може без всеки. Да съм загубена без мъж би говорило за зависимост, не за връзка. Предпочитам да пропусна.

# 291
  • Мнения: 3 015
Антонио не знам защо не си каже къде го стяга чепика точно. Зарязаха те, или жена ти се оглежда, или просто живееш с идеята, че някой е длъжен да се бори за партньор или семейство, което вече не го прави щастлив?

# 292
  • София
  • Мнения: 12 744
О, ама аз изисквам далеч повече от минимума. Знам колко мога да дам, и знам кога искам да го давам. Ако отсреща ми стоят голи и боси, емоционално и всякак, и нямат нито уважението, нито любовта да ми отвърнат, какво точно ще диря там?

Иначе гиричките ми струват 12 лева всяка, а 100-те клека на ден са ми безценни Wink Миналата година дадох и 700 лева за фитнес, ама с тая корона, действам вкъщи.

# 293
  • Мнения: 17 407
Всеки може без всеки. Да съм загубена без мъж би говорило за зависимост, не за връзка. Предпочитам да пропусна.

Мъжете също имат страхове от изоставяне, чувство за собственост, покровителство, не знам как да го нарека вече. Мисля, че единственият начин да ги избегнем е точно като пропуснем. Че ме е яд за заключената тема по темата.

# 294
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Ами като иска да си покаже грижата, покровителството, уязвимостта, да дойде да ми подари едно цвете, да каже колко съм му ценна, колко ме обича... а не да ми обяснява от дивана как ако не е той, никой няма да е. Дренче, сериозно ли?

# 295
  • Мнения: 2 928
Ми да. Естествено за мъжката психика е да смята и очаква, че жената (собствената) е загубена без него. Иначе от какъв зор да я предоставя тая грижа, която принципно се очаква от нея. За себе си съм разбрала, че ако ще е напъване да му показвам, че мога без него, по-добре да приключим отношения.
Моят, докато бяхме заедно твърдеше 2 неща:
1. Че никога няма да се оправя без него.
2. Че няма да намеря втори като него.
Почвам отзад-напред.
2. Намерих, бе, мъже да искаш! Никак не е трудно мъж да скъса нервите на една жена...
1. Е това се оказа не точно така и най-сигурното свидетелство, че съм успяла е нервността му при ежедневните ни срещи. Ние работим заедно.

# 296
  • Мнения: 17 407
Кой ще те вземе, особено с деца. Чувсли сме ги много пъти тези работи. Това не променя възгледите ми по въпроса, както съм написала.
Simple Smile

# 297
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Дори никой да не я вземе, боклука пак трябва да се изхвърли.

# 298
  • Мнения: 17 407
Хвърляме, хвърляме, ама пак ги взимат бе!

# 299
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
На друго място, с новият си опит и знания, може да се чувства по-добре. Нямам нищо против.

Общи условия

Активация на акаунт