Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 3

  • 24 365
  • 446
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 108
 Повечето изброени до тук съм ги чувала, е като изключим някои наистина уникални бисери  Simple Smile . За съжаление съм ги чувала от близки хора и от специалисти и в началото им се връзвах (това още не мога да си го простя).
  Консултацията на 5тия месец:
  Детето е наддалло 700гр. и аз с особена гордост: И е само на кърма! newsm44  и лекарката казва:
 - Браво! - след малко  ме пита: Но обедното пюре си и го даваш, нали?
 На което аз с още по-голяма гордост отговарям: Не, само на кърма!
  -Ама трябва вече!
 На шестия месец проведохме същия диалог, след това детето имаше слуз в акото и тя препоръча да си и давам сокчетата заради витамините, ( сокчета съм и давала само няколко пъти в края на втория месец ).
 А да не говорим че на пробно кърмене, когато беше само на 48 часа беше изсукала 20гр и това според неонетолога беше малко и имала нужда от дохранване  Twisted Evil .

# 391
  • Мнения: 2 100
Най-абсурдната реплика беше, че кърменето след 6ти месец не било здравлословно за бебето. Кърмата му вредяла Laughing

# 392
  • Мнения: 394
ми вреди ами, не прохождат децата, не проговарят... кой знае какво още им правим.

# 393
# 394
  • София
  • Мнения: 1 056
ми вреди ами, не прохождат децата, не проговарят... кой знае какво още им правим.


Ми, не прояждат, стават злояди, лишаваме ги от полезни вещества, правим ги Едипови комплексари, тровим ги с кърма (бавно и методично при това:twisted: Twisted Evil Twisted Evil).
Вредим и на себе си и на тях...

Ей, големи усилия хвърлям постоянно и все не мога да го тръшна тоз моя син с таз мойта кърма все още... Две години жилав излезе, да взема да спра да го мъча вече ли? Joy Joy Joy
 



# 395
  • Мнения: 553
Явно във всички болници педиатрите са един дол дренки  #2gunfire

Това да ви се похваля не е вярно- д-р Абаджиева е завеждащ бебешкото отд. във ІІградска и напротив- не само че подкрепя и кърменето изобщо и изключителното кърмене до 6м, дори казва на майките че ако кърмят или бяха кърмилидетенцето  понася много по-леко болестите. Никой с изключение на една от лекарките 1 път не ми е казвал да не го кърмя или защо го кърмя, дори бяха много внимателни и  кадзваха за процедурите- да дойда или да се обадя когато ДЕТЕТО  се насуче.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 396
  • на село
  • Мнения: 1 028
Последният бисер който чух, беше от специалистка по УНГ. Отидох заради усложнения след прекаран грип и и казах че кърмя, та ако може да се избегнат антибиотиците. До тук добре, прояви разбиране жената. ОБАЧЕ като чу че детето ми е на година и нещо /спестих и факта че е на две и нещо  Mr. Green/ буквално направи  Shocked с коментара "Ама Вие сте луда! Не знаете ли че над година кърмата вече няма смисъл да се дава! То и за вас е вредно, не знаете ли?!" и реплика към сестрата, придружена от последната със съболезнователно кимане "Чуваш ли - такова дете и го кърми, моля ти се..."

# 397
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
tatyana_77 на такава педиатърка, а и на много други по един  #2gunfire и да ги няма! А колко майки се поддават на такива коментари, не му стига дохранвай, без сокче не може да свиква, без вода не може, а че кърмата намалява никой не казва, тя е ненужна, а за вълшебния момент при кърмене,  никой не говори! Аз за водата само са ми казвали и то майка ми! А педиатърката ми никога не се е опитала да ми се налага, а само ме съветва и казва ти най-добре знаеш! Защо не са всички такива в България?

# 398
  • Мнения: 5 401
Първият пост на Лейди Ди:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251116.220  #Crazy

# 399
  • Мнения: 537

Не мога да повярвам, че млада майка може да мисли по този начин  ooooh! Аз ако можех и до 2 години щях да кърмя, ама на 5 месеца ми спря кърмата.  Cry А иначе по темата, мисля, че повечето педиатри като че ли са от старата школа. И лекарките, при които водя малката, не подкрепят дългото кърмене, даже едната ме посъветва да слагам прясно мляко в зеленчуковото пюре на 4 месеца  #Crazy А също и да кърмя по 15 мин от гърда най -много 30 мин. трябвало да му се събират на бебето на ядене  #Crazy Яло, не яло стига му толкоз, горкото кой знае как се е мъчило  Cry

# 400
  • Мнения: 982
Малко по-горе съм го цитирала! Joy

# 401
  • Мнения: 668
Това за 15-те минути кърмене и на мен ми го опяваха в родилното. Ако седяло повече време на гърдата, от слюнката на бебето щели да ми се разранят зърната, и не трябвало да я свиквам така, щяла да ме ползва за залъгалка и тн... Дрън-дрън та пляс! То болката в зърната идва най-вече от неправилна техника на кърмене, когато бебето дъвче зърното и го разрани, а не толкова от това, че е седяло повече време на гърдата.

# 402
  • Мнения: 5 401

Уффф, голяма съм патка!  Embarassed  Wink

От този пост сърцето ми се разтуптя! Но не толкова заради мнението на въпросния "специалист", колкото заради това, че дамата е написала безумици, които някой може да възприеме за истина така, както тя е направила.  ooooh!

# 403
  • Мнения: 982
От този пост сърцето ми се разтуптя!

 Peace

В тази тема има много абсурдни реплики!Някои са си направо шокиращи!

# 404
  • Мнения: 911
Не знам дали е точно по темата, защото май тя се отнася за съвсем малки бебета.
Ние още се кърмим, при което преди десетина дена ми беше казано следното: Спирай го вече, достатъчно и предостатъчно си го кърмила. От това ще ти окапе косата, зъбите ще ти изпопадат, костите ще ти омекнат. То и ако продалжаваш няма и да е прилично вече, голям е.
И това от родната ми майка.
Разбирам я - тя мен ме е кърмила два месеца, а брат ми цели четири, но ни била кърмила толкова малко, щото нямала кърма.
Казах и аз на нея какво ми е мнението за това "нямане".

Общи условия

Активация на акаунт