Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 3

  • 24 392
  • 446
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 668
Поредното изказване на педиатърка, която преглежда бебетата в родилно отделение: "Бебето трябва да се храни през 3 часа, защото така най-правилно се усволявала храната от организма. Войниците навремето като са ги хранели точно през ? едиколко си часа? в казармата, та те затова напълнявали, а не защото била калорична храната. И през нощта да не се храни бебето, че му се "издувало" стомахчето, и щяло много да се разшири и после да го боли коремчето"...
Ето такива теории ми развиваше реномирана педиатърка, с многогодишна практика, 1 ден преди да ме изпишат с 2рото ми дете от АГ-то. И аз само си кимах с глава, и си казвах на акъла "Като ми пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша..."
Лошото е, че другото майче което беше в стаята беше за пръв път майка, не можа да се цеди, не можа да даде на бебо да засуче (хлътнали зърна, и то много, целия персонал на отделението се опита да й помогне, но не би), та тя я слушаше доста внимателно, и като нищо ще вземе да последва всеки един от тези съвети! Колкото й остарели да са и отречени от модерната медицина.
А да, и една от детските сестри, като я питахме защо не е оставила шишенце на другото бебче за през нощта ако огладнее каза: Ми давайте му само вода! Тая жена сърце има ли? Кой може да изтърпи на рева на гладно бебе? Добре че нощната смяна после донесоха шешенце с АМ, иначе ако бебето беше огладняло щях аз да го накърмя, както ми се наложи един път в престоя ни там.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 11:44 от thedragonbg

# 376
  • Мнения: X
От педиатърката на сина ми относно кърменето на поискване:

"Не бива да го кърмиш толкова често! Претоварваш му стомахчето!"

"Има колики, защото яде непрекъснато. Това стомахче трябва да почива!"

"Не бива да кърмиш от двете гърди на кърмене - ще ги претовариш и ще ти спре кърмата. Гърдите трябва да почиват, за да произвеждат кърма!"

"Как така не иска да пие вода? Ще му даваш насила!"

На пробно кърмене:
- Кърмата не ти достига - ето, не изсука колкото трябваше.
- А как тогава наддаде килограм и двеста грама миналия месец, като е само на кърма?
- Аз това не мога да си го обясня. Но ще му изпиша добавка.


# 377
  • София
  • Мнения: 2 709
Бях забравила колко се ядосвам като я чета тая тема.
Дано поне затишието в нея последните месеци да е показателно, но едва ли е така като чета последните бисери.

Мога да добавя само как педито на бебко на моя приятелка и казал да пие повече мляко да произвежда повече мляко.
Бебокът беше почнал да дриска зловещо (според педю имал вирус), добре че успях да я убедя да намали млякото, та сама се убеди в резултата. Иначе се гордея с нея, защото бебко наддаде 1100 г за 3 седмици (с първото дете нямаше успех в кърменето).

# 378
  • Мнения: 5 609
Брей,да се неначудиш на "съвети",ама най- ме е яд като идват от хора,които трябва да подкрепят,а не да пречат.
Най-голямата тъпня ,чули ушите ми иде от лекарка.....педиатър...в университетска болница-на мое изказване,че СЗО препоръчват преимуществено кърмене до 6 м. -"Бе я не ми ги говорете на мене тия"-с подобаващ тон на жестоко обидена .Като се изказа,че децата,захранени от 2. месец не боледуват от желязодефицитна анемия.....пуснах я да пасе  Mr. Green

# 379
  • Мнения: 1 947
На пробно кърмене:
- Кърмата не ти достига - ето, не изсука колкото трябваше.
- А как тогава наддаде килограм и двеста грама миналия месец, като е само на кърма?
- Аз това не мога да си го обясня. Но ще му изпиша добавка.


   Дистрибуторите на прахчета си личат отдалече. Laughing

# 380
  • София
  • Мнения: 5 215
От педиатърката на сина ми относно кърменето на поискване:

"Не бива да го кърмиш толкова често! Претоварваш му стомахчето!"

"Има колики, защото яде непрекъснато. Това стомахче трябва да почива!"

"Не бива да кърмиш от двете гърди на кърмене - ще ги претовариш и ще ти спре кърмата. Гърдите трябва да почиват, за да произвеждат кърма!"

"Как така не иска да пие вода? Ще му даваш насила!"

На пробно кърмене:
- Кърмата не ти достига - ето, не изсука колкото трябваше.
- А как тогава наддаде килограм и двеста грама миналия месец, като е само на кърма?
- Аз това не мога да си го обясня. Но ще му изпиша добавка.

Момичета, искате ли да изберем тук педиатър, при когото да отидем с бебетата без предизвестие и да му обясним и покажем... Поне веднъж да опитаме! Представяте ли си, ако повярва на очите си, би се променил!
Или пък с покана уж прИмоция на АМ , пък то - Асоциация на кърмачките от бг-мамма
Но този път ние ще говорим, а те ще примигват.

Предлагам цитираната от Жасмин да е на прицел.
 Ако не ви хареса идеята, ще я изтрия (още съм под съдебна защита- кърмя)

# 381
  • Мнения: X
На пробно кърмене:
- Кърмата не ти достига - ето, не изсука колкото трябваше.
- А как тогава наддаде килограм и двеста грама миналия месец, като е само на кърма?
- Аз това не мога да си го обясня. Но ще му изпиша добавка.


   Дистрибуторите на прахчета си личат отдалече. Laughing

Той и мъжът ми това се възмущаваше - че все едно тези педиатри работят на процент към вносителите на адаптирани млека.  Close



А пък сега педито е на вълна захранване и постепенно отбиване, че синът ми вече стана на 8 месеца. Та най-новите й реплики са в тази област:

"Ето, нисък му е хемоглобинът (102), защото започна късно да захранваш. Защо си се заинатила с това кърмене? Започваш да кърмиш само вечер преди лягане, а през деня детето трябва да яде пюрета с месо, жълтък, попара. Иначе ще развие анемия!"

А когато бебо стана на 6 месеца и аз започнах да захранвам едва тогава, тя ми се караше:
"Това бебе отдавна трябваше да е захранено! Как сега ще навакса?!"
(какво да наваксва, аз не разбрах, но и не попитах)



# 382
  • Мнения: X
bilyanam, късно е за нея, жената е пред пенсия. Нито ще възприеме, нито дори ще чуе. Но е масова тази некомпетентност относно кърменето - педиатърката на дъщеря ми ми насаждаше същите убеждения, и аз тогава, като млада и неопитна майка я слушах. Захраних си детето на 3-4 месеца, отби се на 3 месеца и минахме на АМ, точно защото лекарката, която трябваше да ме подкрепи в кърменето, ме отказа от него с погрешните си съвети.
Сега, 7 години по-късно, избрах друга педиатърка за сина си - същата песен на нов глас. Нищо не се е променило, въпреки всички препоръки към медицинските лица в това отношение.  Close

# 383
  • Мнения: 875

- А как тогава наддаде килограм и двеста грама миналия месец, като е само на кърма?
- Аз това не мога да си го обясня. Но ще му изпиша добавка.




 hahaha

моята педиатърка на първо посещение вкъщи. казвам и, че ще кърмя на поискване, а тя: да, това е много добре. значи, на 2 часа ще му даваш да суче по 15 минути.  Mr. Green

но после се оказа свястна жената и макар че не знаеше нищо за кърменето, не ми е говорила глупости и се радваше като ни види всеки път.

това, обаче, което ме дразни е прословутата реплика "ползва те като залъгалка". как да обясня, че залъгалката замества цицата, а не обратното! 

# 384
  • Мнения: 109
Сетих се за една реплика на моя приятелка относно кърменето.Нейния юнак вече е на 7 год. но беше кърмен само месец,защото както имало кърма за изхвърляне така все едно някой и завъртял кранчето  Shocked и хоп никаква кърма :crazy eyes:.Може и да има такъв момент да ти спре кърмата изведнъж, NeWS78 не съм запозната,просто ми беше смешна репликата с врътването на кранчето. Joy Joy Joy Дано на нас не ни се случва и да се кърмим още дълго време  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 385
  • Мнения: 435
Като сме тръгнали...да се "похваля" и аз...
Моята педиатърка ме обвини, че детето ми не е наддало добре първата седмица, защото изобщо не съм и слушала съветите    People No Good и нощем съм кърмила вместо да давам вода  Shocked Дотогава не знаех, че от вода се наддава повече  #Crazy  Каза ако още една седмица на наддаде добре отиваме на адапте.  Кърменето трябвало да бъде през 3 часа и да трае: "10-12 минути...не повече"
После ми обясни, че кърменето най-много до седми месец трябва да е...както се изрази: "Все пак зъбки..." и направи една такава физиономия  Confused ...не, няма иконка за такава физиономия...все едно е хапнала лимон.
А като разбра, към годинката, че аз продължавам да кърмя  newsm09 ми обясни "Скъпа майче, все пак кърмата вече не е това което беше"

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 13:24 от elid

# 386
  • Мнения: X
А колко непоискани съвети от страна на роднини и познати съм получила, нейсе :
"Така му претоварваш стомахчето, като го кърмиш без почивка"
"Не го кърми непрекъснато, ще го научиш на ръце и после няма отлепяне"
"Ама как така без вода, само на кърма, това е много опасно"
"Никой не яде нощем, защо го кърмиш тогава? Трябва да го научиш, че през нощта  трябва се спи, давай му само вода"
"Да не му се повреди стомахчето с това непрекъснато кърмене?"
"Може да не ти достига кърмата, щом пак е гладно"
"Не му давай пак да суче, то те ползва като биберон, явно го сърбят венците и иска да си ги чеше"
"Сега трябва да ядеш за двама, защото кърмиш" - реплика на майка ми, придружаваща сервирането на огромна порция храна пред мен.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 14:57 от Анонимен

# 387
  • Мнения: 982
Ето една абсурдна реплика:

"4 месеца и половина. Не ги одобрявам тия дълги кърмения над 7-8 мес. Някъде бях чула, че над тази възраст няма никакъв смисъл да кърмиш, дори детето може да получи разтройство. И това го каза специалист. Също каза,че до 1мес. е жизнено важно, а до 3 месеца е задължително да се кърми(за имунната система)."
От тук-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251116.220

# 388
  • Мнения: 366
Интересна тема. Още няма с какво да се запиша, но никога не е късно.

# 389
  • Варна
  • Мнения: 932
Аз не се сещам на мен да са ми казвали нещо фрапатно , но една колежка първите месеци , като отива на консултация и детето е наддало по кило и нещо и докторката казва "УУУ , по колко ми даваш на това дете да яде!" , тя отговорила - "Ми откъде да знам , да нямам цицомер на циците"

Общи условия

Активация на акаунт