Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 3

  • 24 358
  • 446
  •   1
Отговори
# 420
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Последното изказване на майка ми : Ще отслабнеш не се притеснявай, на лято като спреш да кърмиш.
А аз : Защо да спирам да кърмя на лято?
А тя : Да мога да гледам внучето, а пък вие да отидете на море.
  ooooh!

# 421
  • Мнения: 5 401
.... А тя : Да мога да гледам внучето, а пък вие да отидете на море.

Това ми напомня на подобно изказване на свекърва ми когато Каби беше на невръстната възраст от 3 месеца - един от най-трудните кърмачески моменти. Цитат, не много точен:

Свеки: Като гледам начина, по който отглеждаш Калоян, май няма да ми го дадеш да го гледам в Стара Загора докато навърши 3 годинки.
Изпадайки в бездумие, недоумение и желание да избягам, отговарям особено нежно:
pearly: Как така да ти го дам да го отглеждаш и то далеч от мен?? Няма начин да се случи в този живот, с тази ти снаха и с нейните деца!
Свеки: Ами, така е, защото още кърмиш и имаш желание да кърмиш и по-нататък. Иначе аз щях да го гледам и да ви го върна в София като стане на възраст за детска градина.

Може и да съм го писала по други поводи, ама ей на, не можах да се стърпя и този път. Ще изстрелям някой и друг куршум в пространството, че всеки път като се сетя за този разговор, ме напушва лег гняв.  #2gunfire  #Cussing out

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
pearly, не мога да разбера тия нашите свекита какъв е тоя порив да отглеждат децата ни  #2gunfire
Повечето помните моите перипетии смойто свеки... тя продължава с мърморенето, ама аз не случайно съм с тоя ник - проклета съм си и не се давам  Mr. Green

Преди 2 седмици се тръшнах с бронхопневмония... ама ше умирГам - взеха ми детето, да не се заразяло, водеха ми я за 5 мин. девно да я накърмя с маска (то горкото толкова се вълнуваше, че ме вижда, че много не му беше до сучене)
Въпросът беше, че всяка вечер за тия 5-6 дни се мърмореше, натякваше, щяло да се зарази, потропват ми с крак в коридора....  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Хич не го приемам това като услуга... не знам за вас. Да не говорим, че цялата тая разправия си имаше кофти последици върху детето  Confused

# 423
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Оффф, това със свекитата е ....
Разговор между нас в първите дни след изписването от болница:
Свеки: Вие имате детска градина наблизо !!
Аз: Да, толкова е удобно
Свеки: Ой, Ой бабче, а аз мислех да си те гледам в Плевен и там да ходиш на детска градина
Аз:  Tired Outta Joint ooooh!

Друг разговор. Пак първият месец:
Прибирам се от магазина. Бебо реве
Свеки: Ойй жалното ми бебче
Аз: Дай да си гушна бебето
Свеки: Не може. Като е в теб си мисли за ядене, а трябва да ядете на три часа....


Наскоро:

Свеки: Колко пюрета на ден ядете?
Аз: Ми николко. ( ние сме на ПЗ)
Свеки: В 6-тия месец вече би трябвало  много да ти е намаляла кърмата..как се нахранва това дете ?
Аз:  Tired Outta Joint ooooh! Whistling

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 16:08 от Aneta Hristova

# 424
  • Earth
  • Мнения: 1 952
А сега и нещо по весело:
Мъжът ми се опитва да приспи Ицко. Той обаче не ще. Аз го взимам и му давам цицка и след 2 минути е заспал. Мъжа ми: " Е, така е. който си има "тайно оръжие"."
И сега ми казва: " Айде вади тайното оръжие, че да поспя малко и аз"

А когато Ицко ме рита с крачета около корема и гърдите когато го преобувам, мъжа ми му говори: " Ей, не ритай с крака по масата за хранене" .

Е, това е  Mr. Green

# 425
  • Мнения: 5 401
змейковица, много добре помня свекърва ти от онази тема! Искрено ти съчувствам..

Аз обаче знам какъв е проблемът на моята, съвсем по Фройд: тя иска да изпита отново майчинството, защото не е имала възможност да го направи навремето. Кърмила е и двата си сина стандартните 40 дни; те са боледували доста (една от причините за мен е тогавашното общинско жилище) и тя много е искала да ги прехвърли на баба и дядо на село; тя не е чувствителна и привързана натура като мен, а по-сурова, по-прагматична, по-материална; няма възможност да се радва на детето, защото аз бях категорична, че няма да ставам заралийка (моите най-топли чувства към всички загорци). Когато стана баба, видя от мен друг начин на отглеждане на бебе - кърмене на поискване, постоянни милувки, песнички, дененощно неотделяне от бебето, много, много загриженост и така жената взе, че се пообърка леко. Много често я чувам да нарича себе си "мама", а мен "баба" когато говори на Каби. Старая се да го пускам м/у ушите, но понякога ми идва в повече.. Та, така - това е проблемът с моята.. С твоята - ни нам..  Tired

# 426
  • Мнения: 5 401
...." Ей, не ритай с крака по масата за хранене" .

Хи хихихих.. Якооо! Това е подходящо за темата "Как ви подкрепят татковците за кърменето след 1г." (цитирам заглавието по спомен)

# 427
  • Мнения: 2 614
Леле, Изи, това с "баба" и "мама" истина ли е? Разби ме честно...

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
Тя даже ми казва нееднократно, че Калина като ме види почва да реве  #Crazy иначе по цял ден спокойна била

Ама тя ми го казва с такъв тон - видиш ли от мен не реве, а тебе като те види и почва  Shocked

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 16:37 от змейковица

# 429
  • Мнения: 394
ама тя и нина като ме види и започва да реве. за мен. да я взема веднага.

# 430
  • Мнения: 2 614
Калина не започва да реве, но идва и най-учтиво казва : "Мамо, МОЛЯ (задължително натъртено) дай цици!" С тон, който не търпи възражения, и никакво разсейване не е в състояние да отклони атаките  Mr. Green

# 431
  • София
  • Мнения: 12 254
  С това "тайно оръжие" и нашият татко се оправдава, защо аз лесно ги приспивам, а той трудно. Признавам се, че на мен ми е по-лесно да си легна и да се изтегна с тях двете и след десет минутки най-много да спим всички, отколкото неговия вариант, да ги разнася и двете около час на ръце  Wink Все не успявам да го убедя че това е подходящ фитнес, а и гиричките постоянно си увеличават теглото  Grinning

# 432
  • Мнения: 3 926
Ммм (това е тихо ръмжене), Изабелче... това напрво за бой си плаче Confused
ПРи мен нещата се разминаха много по-леко откъм привнесената рода. Опитаха точно 2 пъти да мръннат - първия аз тропнах, а втория - Иван викна Mr. Green Обясни, че аз много чета, много знам и гледам детето по най-правилния начин. И преряза приказките за храненето пред мен (зад гърба ми и до ден днешен ме плюят - сигурна съм Mr. Green)
Виж скоро имахме доста неприятен разговор на тема боледуването на детето. Честно казано откакто тръгна на ясла е боледувала точно 3 пъти, като това е силно казано. 3 пъти направи сополи. От около 2 седмици, обаче не мога да я оправя и мисля, че това се дължи основно на идващото пролетно верме. Вдигна Т точно за един ден и от тогава само сополи Confused
Та, разговорът беше - Ми то това дете ходи само голо и босо! И все боледува, но вие криете от мен...
Майко като побеснях... ПРедставяте ли си как ми казват, че здравото ми дете е болнаво!!! И аз, и Иван в един глас й скочихме отгоре!
И млъкна! Хич не ме интересува колко лоша снаха съм Mr. Green
Сега за попълнение номер две се мълчи Mr. Green (да ми е живо и здраво Praynig) И изобщо, ама изобщо не се говори за отглеждане извън дома ми Mr. Green Вече показах, че и болна мога всичко сама!
Сори, че оспамих темата, ама тоз разговор е провокативен Wink

# 433
  • Мнения: 3 718
Аз пък мога да се похваля с чудесен модел свекърва поне до тук, която никак не се меси и налага, а и ми праща сладкиши от време на време  newsm10
Но си спомних диалога, който проведох със свекървата на позната майка. Срещаме се в парка и момичето сочи едногодишния ми син на свекърва си и вика:
"Виж, това е Алекс, той още е кърмаче"
свекървата: " Е, ама защо бее? То в днешно време с тия хубави млека на пазара никой вече не кърми толкова. Едно време да, ама вече сме в 21 век...
Аз се оцъклих и аха да избълвам едно кило грубо поднесена информация и реших, че няма смисъл.

# 434
  • Varna
  • Мнения: 603
Моята свекърва още като излязохме от родилния дом ми каза "Как няма да даваш на детето вода, та то е като краставичката 98% вода и има нужда от нея!"Не знаех да се смея или плача, но Поли пропи вода около годинката  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт