Изпитна сесия

  • 1 070
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте, първи курс съм, бакалавър, специалност "Педагогика".
Като студентка още в началото имам известни притесни. Имам 4 изпита, през януари, един от който е разработване на тема в онлайн среда с включени камери. Не знам как протича такъв вид изпит, най вече онлайн. Темата ще бъде изтеглена преди започването на изпита. Започнах да се подготвям, едни листи хвърпат вкъщи, маркери, рисувам схеми... Абе пълен хаос. Интересува ме ако случайно изкарам двойка, какво се случва? Поправителната сесия върху същата тема ли ще бъде? Някъде вписва ли се двойката от изпита? Такива неща около изпитите ме вълнуват? Чета усърдно, но все пак искам да знам и как стоят нещата с обратната страна на монетата.

# 1
  • 𝔈𝔩𝔢𝔠𝔱𝔯𝔞 𝔥𝔢𝔞𝔯𝔱
  • Мнения: 303
За поправителният вероятно ще изтеглят друга тема. Оценката се вписва в книжката в полето за оценки от първа сесия.

# 2
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
В кой университет учиш?

По принцип оценката се вписва в студентската книжка, както е отговорила и потребителката преди мен, но понеже се обучаваме дистанционно, не се знае дали ще бъде вписана в книжката, но със сигурност ще бъде отбелязана в електронното ти студентско досие (ако имате електронна система в университета). Така или иначе, ако на поправителната сесия вземеш изпита, това "скъсване" няма да има значение. Първата поправка е безплатна, доколкото знам, а след това всяка следваща се плаща - някъде от порядъка на 30 или 50 лв., но си зависи от университета. Също така няма как изпитът да е върху същата тема, но така или иначе конспектът си остава един и същ. Просто ще изтеглят друга тема, върху която да пишеш и разсъждаваш.

Според мен не мисли за поправка, а си преговори темите от конспекта. Старай се да пишеш смислово издържани изречения, но и да са грамотно написани все пак - правописът и пунктуацията винаги са на мода и се гледа с добро око на тях. Ако има терминология, гледай да я използваш коректно. Ако ще пишете есета, защитавай с убедителни аргументи изложената от теб теза. Знам, че първата сесия изглежда кошмарна и невъзможна, но истината е, че нагоре ще става все по-трудно и по-трудно - миналата година бях в твоята позиция, но тази година съм във втори курс и макар и да не уча точно твоята специалност, виждам за какъв ужас става въпрос - изключително тежки изпити, почивка не съм видяла от месеци насам, но какво да се прави - ако искаме да станем истински специалисти в областта си, трябва да се трудим.

Вярвам, че ще успееш да се справиш успешно, пожелавам ти късмет!

# 3
  • Мнения: 246
Тегли се друга тема за поправката.
Имаш редовен изпит , поправка и след това отиваш на ликвидация , която се заплаща. Оценката ще бъде “отчетена”, но няма да бъде вписана в книжката ти, докато си онлайн.

# 4
  • Мнения: 162
Че темата ще е друга на поправката е ясно, но за другите неща нищо категорично няма, аз уча медицина постоянно сменят начина на провеждане.Възможно е другия път да не ти бъде и онлайн, тези неща ще ви ги обяснят от там най-сигурно, няма какво да се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 192
А да ви питам, темите които са ви за изпит и които разработват на ръка ли ги пишете тоест на листи ли? Много ми е трудно да пиша на лаптопа, пиша бързо, но някак не мога да запомня нищо, докато не мине през ръката ми. А казват, че трябва да се науча всичко да ми е написано електронно да забравя за това "чупене" на ръцете с писане. Какви са вашите методи?

# 6
  • Мнения: 246
А да ви питам, темите които са ви за изпит и които разработват на ръка ли ги пишете тоест на листи ли? Много ми е трудно да пиша на лаптопа, пиша бързо, но някак не мога да запомня нищо, докато не мине през ръката ми. А казват, че трябва да се науча всичко да ми е написано електронно да забравя за това "чупене" на ръцете с писане. Какви са вашите методи?
Винаги съм предпочитала писане на ръка, така съм свикнала. Иначе, ако се налага пиша и на компютъра.
А относно изпита зависи от политиката на университета.

Общи условия

Активация на акаунт