Как да почиствам нослето на бебето? А подсечено дупе с какво да мажа?

  • 2 338
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
За нослето съм ползвала Стеримар.А за дупето един крем,който ми правиха в аптеката.Страшно ефикасен и от 2-то намазване дупето й се беше оправило.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 225
За нослето Стеримар
Аз ползвам кремчето на Мустела, но когато дупето е много зачервено мажа с Универтан

# 17
  • Мнения: 2 381
За нослето-физиологичен разтвор или Стеримар(едно и също е, но Стеримар-а е спрей), а после с клечка с ограничител.Мпжеш да ползваш и аспираторче за нос.
За дупето-Бочко.

# 18
  • Мнения: 440
За носа - както са ти казали, с физиологичния разтвор и после изтегляш с клечки с ограничител. Стеримар е много рекламиран, но аз не го харесвам изобщо  Naughty -  налягането на флакона е много голямо и като пръснеш, имам чувството, че на бебето му стига чак в мозъка. Помпите не са лоши, но трябва да се използват внимателно, защото и те правят голям вакуум и като че ли имат ефект само при по-обилен секрет.
А за дупето - Пантенол (спрея против изгаряне, много е ефективен) и бани във вода, в която е разтворен калиев перманганат (в 1/2 леген вода слагаш 1/3 чаена лъжичка и го държиш вътре за няколко минутки и така 2 пъти на ден за няколко дни). Само внимавай, че калиевия перманганат изсушава много (затова след легена можеш да омазняваш всички части, които са били във водата). Успех!!

# 19
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Значи за сополките. Когато Пепи беше малък не съм му слагала физиологичен разтвор в нослето. След баня с фитилче от памук или мека тоалетна хартия внимателно със завъртане му изкарвах сополите. Много му бяха малки нодрите и не можех да пъхна клечка за уши.
По късно почнах да ползвам Стеримар и пак по същия начин да вадя сополите. Помпата я ползвам само когато сме хремави.

А за дупето и аз ползвах какво ли не, но само Бочко и крем Здраве ни помагат.

# 20
  • Мнения: 86
За секретите в нослето-Стеримар,за дупето Бочко и Здраве.

# 21
  • Мнения: 6 164
И аз с клечка за уши изваждам сополчето /ако се вижда/. Аспиратора за нос така или иначе е твърде голям и не му влиза в ноздрата - с него не се оправям. Освен фииологичен р-р, може да използваш спрей Стеримар. При Крис сополите рядко излизат навън - все се стичат към гърлото, колкото и да го изправям и т.н. Confused

Подсечено дупе - само крем Здраве. Нито Бюбхен, нищо друго не ни помага. Проста работа. Peace

# 22
  • Мнения: 314
нослето почиствам с клечки за уши или с физиологичен разтвор,а дупенцето мажа с Бочко.действа безотказно.не оставяй бебо да седи с мокър памперс,а също и го оставяй по голо дупе по малко,за да му диша кожичката.и винаги проверявай дали е напълно суха кожата преди да сложиш памперса.успех! Peace

# 23
  • Мнения: 84
За нослето: Напояваш клечка за уши с физиологичен разтвор и почистваш всяка ноздричка сякаш е ушенце, аз го правех докато беше легнала.
За дупето: Певизон или Павлодерм от аптеката.
Препоръчвам ти когато бебка спи и ти да поспиваш иначе няма да издържиш дълго...

# 24
  • Мнения: 132
ЗА НОСЛЕТО НИСИТА ИМА МЕХЛЕМ И СПРЕЙ А ЗА ДУПЕТО АКО ИЗБРОЕНИТЕ НЕ ПОМОГНАТ В АПТЕКАТА СРЕЩТУ 25 ПОЛИКЛИНИКА В МЛАДОСТ 3 ПРОДАВАТ КРЕМ НА Д-Р КИТОВА ПРАВЯТ ГО САМО ТАМ. НА НАС НИ ПОМОГНА СТРАШНО МНОГО.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 035
Нослето го чистя като първо пръскам Низита,после изтеглям с помпичка и накрая попивам с клечка,така изчиствам идеално и всичко,а Ина в началото малко ми се сърдеше,ама вече не й  прави такова впечатление.А по въпроса с дупето,аз я мажа с един крем,който се прави,от родилния дом ми я изписаха подсечена,оправи се за няколко дена и оттогава не знаем какво е зачервено дупе,пу-пу.Ако те интересува пиши ми на лични и ще ти пратя рецептата.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 241
За нослето - спрей Стеримар, за подсеченото дупе - крем Бочко.

# 27
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
НЕ съм чистила буби от носа (засега, да чукна на дърво, не се е разболявал синът ми и сополи не е имал). Прекаленото чистене на носни и ушни секрети не е полезно, те изпълняват предпазни функции.

Също така, вече почти 7 месеца е, и не се е подсичал, според мен, защото НЕ му мия дупето непрекъснато, дори като беше новороден. Къпането веднъж на ден е достатъчно, през останалото време го бършем с хипоалергенни кърпички. Водата смъква горния предпазен слой на кожата. Имам 3 различни вида крем за дупе в нас, неизползвани, слагам по малко вазелин на памперса.

# 28
  • Мнения: 2 197
Нослето - с аспиратор, ако има хрема -Стеримар, в изправено положение, за да изтече секрета.
Моята дъщеря имаше страхотен проблем с подсечено дупе. Пробвахме с : Мустела, двата крема за подсичане, Бочко, Универтан, Певизон, Ексипиал. Никакъв ефект. Правихме промивки със смрадлика. Сменях памперсите през половин час. държах я по половин час гола (то беше лято де, сега не става. И нищо. Направих си колекция от разни и разнообразни мазила от които нямаше никакъв ефект. Накрая в пристъп на интелигентност педиатърката ни изписа някакъв много силен крем с тройно действие (срещу бактерии, гъбички и забравих вече какво) Тридерм, който се маже само 5 дена (тя беше много малка и го мазахме само 3). И о,чудо всичко изчезна и оттогава не сме имали проблеми

# 29
  • Мнения: 171
Нослето почиствам със Стеримар или обикновен физиологичен разтвор, но обезателно изчаквам няколко минути, за да се втечнят секретите преди да ги почистя с клечки за уши.
Дупето се маже, когато е отлично подсушено, защото от комбинацията между кремче и влага се получават страхотни обриви. Аз мажа с Бебе Тан или Пиоктанин / лилава течност на спиртна основа, която много цапа, но лесно се изпира после /. Обикновено, когато едното средство не помогне, помага другото, всеки път - различно.

Общи условия

Активация на акаунт