Любители на котки - Тема 168

  • 29 599
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 508
Ноеми, толкова се радвам, че бандата вече е в пълен състав ❤️

Аз днес почивам, та се хванах да правя буркани за храна и лакомства на четирикраките 😁 Всъщност зеления е старият им за гранули ама ще има и поне още един. Малкия ще е за разните им лакомства за да не стоят в торбичките си.


А ето как девойките очакват дядо Коледа, слушайки под елхата ❤️


# 61
  • Благоевград
  • Мнения: 48
Здравейте, може някой да е питал вече, но и аз да питам- голяма маца на 7годинки  и малко коте на месец вкъщи, новодошло..женски и двете. Голямата е неспокойна, съска го, избягва го, вече 2-3 седмици. Не го бие, но съска и е много раздразнителна около него. Забелязах, че като не ги гледаме и се доближава до него да го мирише за кратко, но без агресия. Случвало ли се е на някой? Съвети?

# 62
  • Мнения: 5 508
Нормално е това поведение. Някои котки свикват за седмица, други за няколко месеца, трети просто свикват да има дразнител около тях.

# 63
  • Мнения: 636
Ноеми, много се радвам за  Мюсла.
Ето и сестри Кушлеви:)

# 64
  • Мнения: 4 081
Поздравления за голямото семейство на Ноеми! Дано по-бързо се върне нормалният ритъм в дома с наместване на всички пъзелинки в красив и пълен пъзел.
Чудни котета имате!
И аз, като Недоволна, с оплакване, но не от куриер: преди да готвя месо, винаги го изкисвам. Накиснах в купа телешки ребра и докато взема картофи, купата празна. Месото - в другия край на кухнята, нагризано, като накълвано. Мачо гледа и се облизва. Ще ни сложи в ред германчето. Ще ни научи и да прибираме, и да затваряме врати на шкафове и стаи.
Ето я и нея, а към вас въпрос: къде (в какво) е котето?

и жокер:
Скрит текст:
отговор:
Скрит текст:
-
Скрит текст:
плик от Фантастико, в който цяла сутрин се забавлява.

Последна редакция: пн, 13 дек 2021, 21:47 от Шарлот

# 65
  • Мнения: 4 168
А аз да се оплача,че нищо не мога да правя в кухнята без Франки да е отгоре на масата и в ръцете ми...Трябва да го затварям в другата стая ако имам готвене. Вратата на кухнята е с процеп отдолу и той се опитва да се навре през него, но понеже е вече голям успява да си навре само главата. Изкара ми акъла веднъж че няма да мога да го освободя...Любимото му занимание е да се качва по рафтове и да събаря де що има отгоре. Което означава, че всичко трябва да бъде прибрано и нищо да няма по рафтовете, защото ще бъде бутнато и счупено. Нито цветя, нито разни красоти..

# 66
  • Мнения: 4 604
Снощи си оставих една нагризана филия в чинията на кухненския плот. Спокойна съм, защото съм сложила препядстия на Блеко и той не може да го стигне. Сутринта ставам, чинията е празна и я слагам в мивката. Още съм сънена и не помня, че вътре е имало филия. После намирам филията в другия край на плота и си казвам, леле какво правя докато съм сънена. Помислих си, че аз съм я извадила от чинията и съм я сложила там. По-късно виждам как моя хубосник вече може да прескача препятствията и явно снощи е пирувал Joy

# 67
  • Мнения: 7 856
Е, котетата бързо ще ви научат на ред Smile
Като няколко пъти нападнат оставената неприбрана храна, бързо ще свикнете, че мястото й е в хладилника, а не на масата / плота.

# 68
  • Мнения: 9 898
Скоростно бях обучена и аз да ям само в кухнята Grinning
Данък и от мен:
Скрит текст:

# 69
  • Мнения: 11 576
И от мен едно спящо коте в 101 пози. Simple Smile



Скрит текст:










# 70
  • Мнения: X
Здравейте, може някой да е питал вече, но и аз да питам- голяма маца на 7годинки  и малко коте на месец вкъщи, новодошло..женски и двете. Голямата е неспокойна, съска го, избягва го, вече 2-3 седмици. Не го бие, но съска и е много раздразнителна около него. Забелязах, че като не ги гледаме и се доближава до него да го мирише за кратко, но без агресия. Случвало ли се е на някой? Съвети?

Както и в отговора от Зизу, нормално е.
Остави при по-голямата котка нещо, което е на малката-одеялце, играчка..нещо което мирише на малкото коте.
Така ще го приеме поне малко по-лесно. Остави ги след това да се поступат малко и ще свикнат.
Наглеждай само да няма злобни захапки..

Ако все още прецениш, че не са спокойни когато са заедно-отделяй ги примерно докато спят, но нека да си свикват заедно колкото може повече.
И..така.. или ще свикнат или както много хубаво беше казано - ще свикнат да има дразнител около тях 🤭

# 71
  • Мнения: 964
Поздравления за всички намерени и прибрали се котачета!
Тези дни съм много ангажирана, надничах тук набързо само за новини за тях. Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 2 092
Вярно тия дяволчета действат много възпитателно. Съвсем без да се замислям вече, всяко нещо, което оставям някъде, го преценявам откъм аспекта дали може да го набарат моите 4 млади и хиперактивни тийнейджъри. А няма дори конец, който да е останал от шиенето на машина, който да не е използван за игра. И като си представя как може да бъде погълнат по време на играта... 
Сега най-новата мода сред моите хайманенца (вече и Бейбо се брои за такъв, порасна си момченцето на мама) е да си донасят от навън паднали листа, които да убиват най-жестоко. И познайте: мама тича с метлата нонстоп, но боклученцата се творят с по-голяма скорост.

# 73
  • Мнения: 3 732
И аз се научих по трудния начин да не оставям чинии на масата. Кокорчо яде от тях, а Феликс зарива. Ако има салфетка задължително е в чинията. Тя си ме обича, иска да си имам за после, мама така я е учила. Бебето е повече гладно отколкото да проработи инстинкта. Иначе и двамата като се наядат или минат покрай чинията си си я зариват.


Порцелан, аз съм с тригодишна кастрирана женска. От два месеца и половина вкъщи е и петмесечно момченце. Малкия за нея е дразнител. Тя дойде в нас на 5 месеца, а то - на два. То я гони за игра, тя го ръмжи - мързи я. Понякога стават на кълбета, но аз не се намесвам. Утре ще съм на работа, да се оправят. Случва се да ядат едновременно, но е рядко. Повечето пъти тя е първа. Храна имат постоянно. Приела съм че никога няма да спят един върху друг. Обичайно тя спи върху краката ми, а той - на фотьойла до тях.

Той си е бебе - яде, играе му се. Тя си е дама с характер.

# 74
  • Мнения: 4 604
Чинията я оставих, защото вярвах, че няма как да я докопа. Уви, подцених звяра Joy
Сега се е размазал върху мен


Общи условия

Активация на акаунт