Mоже ли да и а3 да пусна една сльнчева седмична тема - 06.11.- 12.11 ?!

  • 11 983
  • 243
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Да ви пожелая и аз приятна седмичка с ей-тази картинка на Иван Кулеков

# 16
  • Мнения: 7 914
chumbi, успя със снимката! newsm10


Момичета
,
видяхте ли, че вчера в кулинарния подфорум се е обсъждал "Педро"

# 17
  • Мнения: 6 167
Салям алейкум и от мен!
Много хубава седмичка ви желая, нищо че е леко хладно и не става много за разходки!


Аз от вчера съм в едни дупки..
Че не давам максимума да съм 'тук' и 'сега'.
Тоест, нито език уча като хората, нито работа търся както мога, нито имам заряд
да съм сред хора, нито.. нищо. Гледам да 'гледам' българска телевизия,
филмите са ми все на английски, италианските предавания са ми тъпи. Вкопчена съм в тоя форум икомпютъра работи нон стоп по 16 часа на ден, няма значение аз седя ли на него, или не.
А така до никъде няма да стигна и го разбирам.
Да работя извън Италия от Италия е доходно, но не знам дали е правилно.
И така.. кофти момент.
А искам да уча, да работя спокойно, да правя йога, да ям здравословно,
да си избирам средата ... и тн. Май много мечтая !
Извинявайте, че ви товаря, слънчев ден!

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Салям алейкум и от мен!
Много хубава седмичка ви желая, нищо че е леко хладно и не става много за разходки!


Аз от вчера съм в едни дупки..
Че не давам максимума да съм 'тук' и 'сега'.
Тоест, нито език уча като хората, нито работа търся както мога, нито имам заряд
да съм сред хора, нито.. нищо. Гледам да 'гледам' българска телевизия,
филмите са ми все на английски, италианските предавания са ми тъпи. Вкопчена съм в тоя форум икомпютъра работи нон стоп по 16 часа на ден, няма значение аз седя ли на него, или не.
А така до никъде няма да стигна и го разбирам.
Да работя извън Италия от Италия е доходно, но не знам дали е правилно.
И така.. кофти момент.
А искам да уча, да работя спокойно, да правя йога, да ям здравословно,
да си избирам средата ... и тн. Май много мечтая !
Извинявайте, че ви товаря, слънчев ден!

Лен4е,време ти е за беб4е,кака. Mr. Green Тогава ЩеШ,не ЩеШ Ще по4неШ да у4иШ езика,Ще поразредиШ ТВто и форума,Ще се позапознаеШ с тази или онази мама и най_важното:няма да ти остава време да се депресираШ ( или поне Ще имаШ по_малко време за това  Wink )

# 19
  • Мнения: 7 914
Lennie, мисля, че всеки един емигрант са го обхващали същите мисли каквито  теб в момента.... да ти кажа честно отминава като грип...само дето повече се мъчи човек и по продължително се боледува...я захапи един шоколад и  и се усмихни ( не с шоколада де) ама така, че чак до ушите да ти стигне усмивката и изпий две три доза "майната му" Hug Hug Hug





amymommy,
 мислех си за твойта бира вчера, понеже мъжо от събота е заприказвал как му се пийва алкохолец Mr. Green... що не вземем да му цапнем по една безалкохолна бира... колкото да ни мине мерака? newsm78

# 20
  • Мнения: 6 167
оф, голqма съм..

# 21
  • Мнения: 7 914

 Не си  Hug
 ако беше,  нямаше да си тук а вече щеше да си издоена на полето и да си ръфаш тревичка smile3534

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що не вземем да му цапнем по една безалкохолна бира... колкото да ни мине мерака? newsm78
ама вие не пиете бира?! а ви се пие?
като бях бреми открих удоволствието да пиеш безалкохолна бира и все още не я сменям. обожавам я Mr. Greenи винце по чашка си сръбвах, нищо му няма на детето. само дето като види кутийка с бира я надига важно Wink

# 23
  • Мнения: 2 379
ама вие не пиете бира?! а ви се пие?
Май аз съм от най-безотговорните бременни Whistling
Бира пих... няколко пъти Blush 3-4 пъти май. Не халба по половин литър, де, ама по чашка Blush
И винце също. Обаче виното нещо не ми върви, ама все на някакви събирания ме врънкат "айде за Наздраве" и аз наистина така по 2 глътки за наздраве.
Обаче това не е всичко Embarassed
Аз нали бях писала, че имаме китайци, които са ни наематели. Та в началото на всеки месец ходим в ресторанта им да си събираме наема. Веднъж през октомври Биг Босс го нямаше и трябваше го да изчакаме малко на бара. Любезната сервитьорка ни черпи по една китайска ракия. И аз гаврътнах чашката Crazy Те в едни миниатюрни чашки сервират, ама все пак... После си казах, че съм голяма тъпачка и ми стана доста гузно и се ядосах на себе си Close

# 24
  • Мнения: 7 914
Италианки, какво става с Соня -  нещо никаква я няма последно време? newsm78


Хара
, ми чак сега ми дойде на акъла за безалкохолната бира  Blush Crazy


piccolina, да ти кажа аз алкохол не обичам чааак толкова, ама нали сега съм в периода каквото ми мине пред очите и го искам ( с изключение на сладките изкушения)... та затова....И как беше китайската ракия? newsm78

# 25
  • Мнения: 2 379
Аз от вчера съм в едни дупки..
Че не давам максимума да съм 'тук' и 'сега'.
Тоест, нито език уча като хората, нито работа търся както мога, нито имам заряд
да съм сред хора, нито.. нищо.
Лени, нещо си в кофти период, дарлинг. Ама не му се давай.
Ти си човек, който вечно кипи от идеи, от мечти и енергия. Такава увяхнала хич не си себе си Confused
Да се дава винаги максимума няма нужда. Майка ми има една много хубава приказка - казва, че мечтите те възвишават, правят те по-добър във всичко, докато намеренията могат да те съсипят.
Обачеееее, знаеш, че има едно нещо, за което от самото началото те укорявам!
Защо още не си го научила този италиански, бе джанъм? То пък да беше труден език, ама като не е. Още ли с Дамяно си гукате на английски? Това е много паразитно Confused И ние със Симоне бяхме така, ама в един момент се осъзнах и просто му забраних английския. Слава Богу, за него това не беше проблем Laughing Започна да ми плямпа само на италиански, като все пак в началото леко се съобразяваше с мен и гледаше да ми говори с по-прости фрази и да използва по-често думите, които знае, че разбирам. Съответно отговарях, както мога Mr. Green Ни мЪ е било срам, не съм се чувствала глупава, а даже много се забавлявахме...
Айде давай Wink

# 26
  • Мнения: 2 379
Звезди, така е. Зачезна Соня напоследък. И в "домашната" ни тема не се е появявала.
И Гери не е наминавала, ама за нея поне знаем защо ooooh!
Китайската ракия е страхотна! Много ароматна, много вкусна. Сервират я в едни красиви замразаени чашки. Аз и преди съм я пила и понеже знам колко е вкусна и не се поколебах да гаврътна чашката. Чак после се размислих и си дадох сметка, че е трябвало да си я спестя този път.

На Дирокчето да благодаря за закуската! И да кажа, че много добро впечатление ми направиха подпъхнатите под кафето едри банкноти Money Laughing

# 27
  • Мнения: 6 167
OOO, Ани, старо инфо  newsm44
от няколко месеца сме отсвирили английския.
Аз говоря доста ( т.е опитвам да не ставам за смях), езика
в момента е на ниво да разбирам всичко и да съм адекватен ( но не мн. активен) участник.

Пила съм в Япония саке.. ама, слаба ракия! Аз не пия алкохол, защото не ми е вкусно. Като бебе съм.

  bouquet

# 28
  • Мнения: 11 315
Ето го моя Ромео, специално за Влади.
Аз днес съм в творчески захлас, довършвам картичките за Коледния базар на ДБМ

# 29
  • Мнения: 2 427
Въъъххх,колко сте изписали!
Бързам първо на Лени да обърна внимание че я е пернала здраво емигрантската криза.Лени,всичко ще си дойде на мястото ,ще видиш.Все пак от скоро си тук,а чудеса не стават.Всеки в подобна ситуация е минал по този път,не всичко е цветя и рози,периода на адаптация е дълъг и понякога труден.И аз ей така бях като теб в началото.Тъпотия,тъпотия,тъпотия.Която се задълбочаваше още повече от проблема че не владеех добре езика,а околните не говореха английски,с което комуникацията със заобикалящият ме свят почти се прекъсваше.И аз като теб гледах само филми на английски и се почесвах тъпо на италианските предавания,дори намирах хумора за тъп и абсурден.На всичкото отгоре като ме перна и един страх да излизам сред хора...ужас,не искам да си спомням.Непрекъснато се страхувах че ме гледат зле ,защото съм чужденка.
После изчезна и всичко се оправи,сега се чувствам достатъчно добре тук в повечето отношения.
Милена,МакДиРокчето ти е дала един безценен съвет.Прави бебе!!!Сега,докато не говориш добре езика и докато все още нямаш работа.Така докато израсте за няколко години(2-3-4)ти ще си напреднала достатъчно с езика,сте си свикнала с живота тук и ще си готова да се захванеш с работа.Аз съжалявам малко че не го направихме Теодорче в началото,когато се подпирах в нас и си чоплех в носа от скука,ама това е,няма връщане назад.Не се отчайвай,нещата не винаги са такива,каквито изглеждат в началото.

Общи условия

Активация на акаунт