Mоже ли да и а3 да пусна една сльнчева седмична тема - 06.11.- 12.11 ?!

  • 12 030
  • 243
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
здравейте и от нас
честит ден на именниците
всички болни да оздравяват
честита къща на mama B, чакаме снимки с нетърпение
mama B, моля те дай някой и друг сайт с къщи, да видим как са цените при вас
в нашия регион е в пъти по-евтино от БГ
една идея за кашлящи деца - в БГ имах един руски чайник с нагревател, пусках го до леглото на детето, докато спеше поне за 30мин, резултатът беше супер
другият вариант - докато сте в кухнята, на котлона да ври силно вода, пак помага

звездичка, такова е масовото здравеопазване почти в цяла западна европа, свиквай отсега, че после с дете е същото - каквото и оплакване да има, казват: Пий кока-кола
добре, че в шведско нещата са по-различни, че преди да дойдем, ми обясняваха колко много си приличали, да ама не, скандинавски държави са, но с големи разлики
преди години мъжът ми в Дания имаше проблем с някакво образувание под едната вежда, ходехме на лекар всеки ден да слушаме глупости как било възпаление и т.н, без да пускат кръвни изследвания или да го отворят (за каквото аз като прост инженер се сетих), чак петата лекарка се сети да го прати в спешното и там направиха каквото трябва, че даже и тест за рак, ама на мен ми излезе през носа - в болницата докато чакаме, детето заспа и после трябваше да го нося 5 етажа нагоре, за да не отвори шева на таткото
 добре отишли на Диди в БГ, пожелавам ви успех и сбъдване на очакванията, макар, че както знаеш, бях против и все още съм против такова начинание, но дано имате късмет, важното е да се обичате, независимо къде
аз треперя от перспективата да се върна отново, но ако се задържим тук поне 3 год, път назад няма да има

вчера бях с детето на зъболекар, и той е плашлив като мен, едва издържа, ама ме измуфти за награда, та увеличихме ЛЕГО колекцията (вече има цяла армия роботи)
аз си вадих един кътник тук, всички мина за 5мин без да усетя, а ми излезе колкото ми изкаха лятото в БГ, ама нали съм бъзла, там не се дадох, но вече нямаше накъде

моето учение ми излезе през носа, имах да чета и правя рецензия на книга, нещо, което мразя още от училище, а като капак си избрах и супер сложна книга, та падна едно четене и писане, не си е работа
и една новина - последното задание преди националния тест ще бъде разказ по нещо, което ни интересува лично, та съм решила да пиша за форума и специално как мамите се организират и помагат на хора в нужда, как се организират и т.н, та стискайте палци да мине добре след седмица
от нас много поздрави и целувки

# 166
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
3драсти, бандата  Hug Heart Eyes

Мамо В, честита ти нова кьща   bouquet  bouquet  bouquet много и прекрасни моменти в нея дьлги години  Hug Heart Eyes

Дидка Бандидка и Нана, честити ви именици  Hug Heart Eyes

на мен що никой не ми се обажда на скипито Cry
само с Мистик си писахме един - два пьти и това беше.....

# 167
  • Мнения: 1 860
 Момичета, моят синковец е започнал да изхвърля всичко в кофата за боклук. Сутринта извадих бебефона, една играчка...току що изхвърли един капак на тенджера. ooooh!Преди малко най-чинно си събрах всички карти от портофела прилежно метнати в кофата.  Tired Вече си изхвърли бибероните и тях не можах да спася, но сега съм решила да не му купувам нови, а да отказваме навика.  Mr. Green

# 168
  • Мнения: 3 521
Привет девойките Hug,
Най_накрая сколасах да понапиша нещо по_дълго от 3 реда Rolling Eyes.

ЧЕСТИ ИМЕН ДЕН на именяците на ДиДОлиНКа и Нана.  bouquet...малко на патерица, ама от сърце Hug.

mama B, голямо ЧЕСТИТО...много смях и веселби в новата къща да се чуват.  bouquet Party Hug.

Вечерница, гледах картичките на щерката...лелееее вzе ми акъла приzнавам Shocked. Страшна е малката фриzьорка_балерина_художничка_веЩица.

Калида, това ни е втори кътник(т.е. предкътник)...поне се успокоявам, че колкото по_бърzо иzляzат, толкова по_бърzо ще миряса девойката Crazy...хубавото, е че носа и кашлицата почти и минаха, но пък сега ние с татко и "прокапахме"...а бе Ноември ooooh!.

Амимоми, аz киселини към края нямах, но в началото джваках сусамова тахан халва и много ми помагаше Mr. Green...

На другите бремелини мнооого цунки по тумбаците...а бе вие говорите/пеете ли им на бебетата? Докато бях бременна мъжо ми пееше на корема и сега като повтаря същите песнички "лайф" Симона се хили като варена zелка...кой zне какви приятни спомени и навява? newsm78

На всички други слънчев ден и много усмивки newsm51.

# 169
  • Мнения: 1 860
 Амейче, пусни едно ЛС с ника в скайп. Hug И да знаеш, че имаш страхотно лично име.  Heart Eyes

 Хайде банда, ние изчезваме на дъъъъъъълга разходка!

# 170
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амейче, пусни едно ЛС с ника в скайп. Hug И да знаеш, че имаш страхотно лично име.  Heart Eyes

 Хайде банда, ние изчезваме на дъъъъъъълга разходка!

приятна ви ра3ходка и благодаря   bouquet
пускам лс

# 171
  • Мнения: 3 521
nana_cool, от няколко дни моята щерка ВАДИ всичко от кофата zа боклук и го раzпилява...дай да ги съберем децата_единия ще прибира, другия ще вади, хем те ще си имат работа, хем ние ще се метнем да пием капучино някъде Mr. Green .

amei , ми ти не си каzала, че си Skype-ваща...пусни ми ЛС с ника ти, ако искаш...zа съжаление аz още съм беz микрофон, но "чувам" и "виждам" Wink.

# 172
  • Мнения: 382
Здравейте Хубавици!При нас е супер гадно времето духа,вали и после пеква някакво слънце(побъркана работа).Bluebird ,значи много добре сте се замъскирали,абе и аз се мъча да се скрия зад едно бебе,но.......Kalida,синът ми е на 9г.доста нали?amymommy,аз вях като теб през по-голямата час от бременноста и си правех сода с лимон малко захар и вода.Помага,ако искаш опитай.ПетяЛ,мила моя съседке бях се притеснила за теб.Никаква те нама и в нащта си  темечка.Айде успешен ден на всички и повече УСМИВКИ  love001

# 173
  • Мнения: 11 329
Amei, ако искаш да си скайпваме, пусни ми едно ЛС с ник или име, Нана ти също (вчера търсих с Нана, ама не можах да си харесам никоя  Confused)
Моите разбойници ги изтрелях на двора, че вън пече слънце и времето омекна. Невероятно е!

# 174
  • Мнения: 253
Здрасти мацки!
Оф, много ме ядосват тези днес около мен, тук на работа, не мога два реда да седна да напиша.
Малко им се вързах, ама съвсем мъничко....! Утре ще ги  #2gunfire

Звезди - к'во ти казаха на прегледа?
Аз малко по снощната тема, ама и тук здравната каса плаща само 3 видеозона. А лъжа-  сами си ги плащаме, с разсрочено плащане от личните спестяванията във здравната каса. #Crazy Не че не ми правиха видеозон на всеки предлед, ама след 3тия ми даваха отстъпка в цената и 1-2 безплатни. Безплатни - да ама не де, щотото за раждането като видях сметката - имах чувството че плащаме на доктора за медицинското образование! Mr. Green  И тестовете са така. Май само 2-3 теста ми правиха, и до към 21-22 седмица ги свършиха.

# 175
  • Мнения: 7 914
Момичета, минавам на бърза ръка да се отчета как мина "прегледа" при акушерката!

Този път ни се падна една стара леко объркана дама (не искам да си представям как изражда бебета), която имаше списък с нещата, които трябва да ни казва, за да не забрави нещо  Mr. Green...и то беше че АКО искам мога да си направя още едно ехо в 20-та седмица, но е препоръчително.. при което аз казах, че дори вече имам дата...
Обясни ми , че поради дебелия ми корем.. може и да не се видят нещата много добре, но не значи , че не с ОК... след , което ( прочете следващата точка от списъка си и...) рече:" Но на ехографа, може да влезе само ЕДИН придружител ooooh! Rolling Eyes...
И сега какво майка ми , която идва едва ли не специално за случая ли да не влезе или бащата....? newsm78...ама поне аз съм сигурна Joy...

После тръгнах да приказвам за токсиплазмозата и тя, "ама вие имате ли дом. животни", аз : две кучета", тя "ама това е за котки", аз"ааааа сем. на мъжа ми имат по 2 котки ( излъгах с една  Blush ).. та човек никога не знае".. и тя" ама то трябва да има по-сериозни основания за изследване' и аз таман се набрах да продължавам с доводите и тя"..ммм Ок, ща напишем едно листче"
При което, мили. момичета , аз бях ето така  #Crazy... най лесната ми победа досега  Party!!!

Чухме тоновете на бебчо...и историята приключи  Hug

 Сега отивам да подремна и после ще ви чета   Hug Hug

# 176
  • Мнения: 1 909
Звезди, тази котка в повече със сигурност е била решаваща...
Ама аз пак не разбрах - защо акушерка се занимава с теб, а не гинеколог?


ПетяЛ, стискам ти палци за учението - на шведски ли са ти изпитите? Сигурно наистина никак не е лесно.
Поздравления за избраната тема за форума - ще им вземеш акъла, сигурна съм

Хара, ДиРоки, надявам се че дечицата са по-добре.

Vnr, казват, че с всяко раждане жената се подмладява...

Аз  пък да ви обявя, че бейби Миряна се сдоби най-после със зъби - и то с два наведнъж. Слави, как е Сийчето-кайсичето, няма да се учудя, ако и на нея са й пробили точно днес Grinning
Какво става с перспективите за новата работа?

Искате ли да видите нашата велика баба? Ето я тук, заедно с бейби.




# 177
  • Мнения: 1 860
 Прибрахме се. Габи спи блаженно, а аз съм се заредила с 50 картички и започвам да пиша.  Mr. Green Ако има още някой, който иска да получи картичка за коледа от Шотладско заявки на ЛС  Wink

 chumbi, честити ви зъбки! Мъчиха ли я много или не ги усетихте?

 Деси, как така да не може и двамата да влезят на ехото?  Shocked Странно ми се струва. Какво значение има?  newsm78

 surfline, страхотна идея! Поднасям ти едно топло капучино сега пък помагачите ще измислим какво да ги правим.  Mr. Green

 Кате, с на Вальо ника съм в скайп val. Иначе аз повече кюто използвам там съм както и тук.  Hug

# 178
  • Мнения: 1 860
 Ох, сега се сещам (започнах да надписвам картичките), миналата коледа мама ми изпраща картичка от БГ и се объркала милата и написала ВЕСЕЛА КОЛЕВА! Как сме се смяли и сега като се сетя  Mr. Green

# 179
  • Мнения: 2 427
Звездичке,много се ядосвам като чета какви са ви акушерките по недерландско!Ма как може такова нещо бе!
На министъра на здравеопазването ви една лимонка в гащите и  ще се оправи положението!
За това което най-ама най- ме е яд че като тръгнеш по европейски доктори и като почнат да си предават фасони,че да цъкат и да викат ауууу ми вие в България какво здравеопазване имате,та направо ти идва да ги фраснеш с нещо по главата.
Всичките като навирили един нос,сякаш като съм българка ,току що съм скокнала от клона и съм прибягала на 4 крака в кабинета им.
МакДиРокова,от това което ми обясни за процедурите и опашките нищо не вденах,имай милост към мен,докато родя,не ми се оросява мозъка достатъчно,обясни пак,кое как.
За изледванията вече питах,нормално е да плащам по толкова.Ми то само изследването за Рубиолата ми е над 20 кинта бе пиле....дето ме карат да правя това тъпанарско изследване всеки път,при положение че им КАЗАХ че съм карала всички шарки,включително Рубиолка!"Не,прави го за всеки случай!"
Последният път бях избесняла щото чаках цели два часа с разни сополиви кашлюкащи бабушкери в АСЛ-то/уж поликлиника,някаква),при което от пълна зала със сто седящи на столове човеци,на ни един не му мина през пипето да стане и да ми предостави мястото си ,че да седна и аз като брененна.Като ми дойде реда на гишето викам на мацката вътре"Вижте какво,до сега съм висяла на крака да чакам ред,плюс това в тази зала всички са болни.Няма ли някакъв начин аз като бременна да мина да си подпечатам кирливата хартийка за изследванията преди цялата тая бухаща паплач,какво ще им стане толкова ,ако изчакай половин минутка в повече!".Онази ме изгледа най невъзмутимо и ми каза "не,нашата структура не разполага с улеснения за бременни"Точка.Просто да се накъсаш от нерви!Така и така плащам един куп пари можех да ходя в някоя частна лаборатория,само че нали вече не шофирам с корема,няма как да се добера до там.

Общи условия

Активация на акаунт