Какви "поражения" имате от бременността

  • 5 793
  • 151
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Всяка бременност освен върховно емоционално изживяване е и наистина едно голямо натоварване за организма на жената. Какви "поражения" имахте или имате след раждането.
При мен за сега зъбите на добре, знам, че те са  лесно уязвими от бременността.
От няколко седмици започна да ми пада коса, направо снопчета свалям от главата си #Crazy и не знам с какво да се оправям newsm78. Дайте ми съвет. Из цялата къща се моткат мои косми, ужас!  ooooh!
Сдобих се и с множество стрии, които се появиха след раждането и няма оправия с тях.
Понякога ми се появяват киселини, което не беше много типично за мен преди да забременея.
Сега сте вие с вашите поражения и съвети.

# 1
  • София
  • Мнения: 177
при мен,запек,хемороиди и кървене на венци а белите коси -тях не съм броила

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Записвам се за темата, за да я следя!  Whistling

# 3
  • Мнения: 3 500
Никакви поражения нямам честно казано, освен болки в гърба понякога. Косата ти мисля, че пада поради сезонен косопад, а не от бременността. При мен също имаше период от един месец, през който падаше много, но сега спря.

# 4
  • София
  • Мнения: 290
При мен най-сериозното поражение е срива на имунната ми система - започнах да боледувам по веднъж, два в месеца от грипове и настинки. Сложих ваксина, пия имуностимулатор, витамини. Надявам се да премине този период.
Стрии за щастие не ми излязоха, че те са за цял живот. Цялостния вид на тялото ми не се промени, въпреки че имам 4 кг отгоре и гърдите не ми увиснаха въпреки че кърмих 6 месеца. И със зъбите нямам проблеми.
Косата ми падаше три-четири месеца, но сега спря. Това е на хормонална основа и с нищо не може да се предотврати.
А, подсети ме StelaP - появиха ми се доста бели коси и започнах да се боядисвам по-често. Sick Но не знам дали е от бременността. newsm78

# 5
  • Мнения: 506
Ами,обичайното-падане на косата,няколко кариеса,25кг отгоре...
За косата мисля да пия Ревалид,ама още не съм почнала.Кариесите оправих.А килограмите вече ги свалих.Общо взето нищо непоправимо няма.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В началото ми стана обидно като си помислих за едно такова преценяване....все едно съм селскостопанско животно........но честно казано пораженията при мен са много.........обаче, не обръщам внимание на такива странични  неща.........

# 7
  • София
  • Мнения: 2 109
множество стрии по корема + хемороиди Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 124
При мене са доста ooooh! - много стрии,10 кг отгоре,корема не ми се прибра напълно,капе ми косата страшно много,алергия към всякакви измиващи и перилни препарати,и очаквам още изненади занапред Sick

# 9
  • Мнения: 1 043
ужасни стрии,които нямат махане  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 1 186
При мен са някоя-друга стрия на бедрата и гърдите,които слава-богу изчезват малко по малко от само себе си Peace....косопад-в първите месеци.....други поражения нямам освен едно прекрасно слънчице до мен което е смисъла на живота ни newsm07

# 11
  • Мнения: 7 474
10 кг.  ooooh!   261uu

# 12
# 13
  • Мнения: 2 567
Макар и след 9 години.... "пораженията" все още са налице.
Първото и най-тежкото за мене е, че съм 25 кила отгоре. През тези години за кратко време с триста зора тази цифра слизаше и надолу. Лошото е, че получих тежка анемия и не мога да пазя диети  Cry

Разбира се стрии.

Косата ми от хубава преди бременността и разкошна през нея, стана като на проскубана кобила.

Имам си и сутрешното гадене за капак  Twisted Evil

Не е лесно да станеш майка...., ама заради детето си се примиряваш с тези неща.

# 14
  • София
  • Мнения: 508
Болки в кръста, стрии около пъпа, 20кг.  smile3535 За щастие мисля, че не са непоправими  Grinning Стриите доста избледняха, килограмите се свалят...

# 15
  • София
  • Мнения: 2 164
Не мога да преборя още килограмите, които качих. Имам корем  Close, стрии, две пигментни петна под очите, една година не можех да правя секс като хората  ooooh!.
Но... всичко това няма значение  Laughing. Радвам се на детето си и не ми пука  Whistling

# 16
  • Мнения: 579
Нямам стрий,нито килца излишни,нито косопад,зъбите ми учудващо,но не са чак толкоз зле,колкото очаквах че ще бъдат,но имам тъмни петна над горната устна с който се боря много упорито,но засега резултатите не са блестящи,но се надявам и те да изчезнат скоро. Laughing

# 17
  • Мнения: 6 155
Болки в кръста и малко стрии  Wink

# 18
  • Мнения: 113
Аз съм с 5 нови кариеса Twisted Evil,със доста стрии на талията Twisted Evil,въпреки ,че се мазах до края като полудяла Rolling Eyes,18 кг отгоре,които започвам да отстранявам.Но все пак за нищо не съжалявам,за мен това е най-неповторимото изживяване,което пожелавам на всяка жена Peace

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 557
Стрии и 30 кг. отгоре,ама здраве да е!

# 20
  • Мнения: 8 505
Обичайният косопад не ме подмина.Друго няма.

# 21
  • Мнения: 75
Никога се съм боледувала толкова колкото през бременнестта си от грип.Имам качени 25 кг и след като родя незнам колко ще сваля.Стрии.С косата си нямам проблем.Не ме интересуват пораженията от бременността щом ще гушна най-хубавото нещо на света моето бебче.Надявам се разбира се след като родя да нямам проблеми и в най скоро време да се възстановя доколкото мога.Имам голямата подкрема на моя съпруг.

# 22
  • Мнения: 5 026
Косопад-започна 3 месец след раждането и още не е отминал тоя период. Другите поражения са излишните ми килиграми.

# 23
  • Мнения: 660
Вторият ми син се роди доста едър за скромните ми "стартови" 50 кг. и меко казано ме "изгърби"! След раждането бързо си възстанових килограмите , косата ми тотално окапа и стана ... както е писала Летисия Peace... със зъбите съм добре , така че освен чувството , че това не е предишното ми тяло  Mr. Green, май нямам други поражения !

# 24
  • Мнения: 750
След шестия месец косопадът стана мноого видим Sad, боляха ме ужасно прасците нощем, имало е нощи- не съм мигвала, към края на бременността бях постоянно настинала и сополите течаха като реки. Сега, почти 10 месеца след раждането, не се чувствам раждала. Опусталялото ми тяло се оправи, ама имам какво още да оформям, косопадът премина и... добре съм.

# 25
  • Мнения: 4 621
Нямам поражения от бременноста за мое щастие Hug

# 26
  • Мнения: 1 101
Нямам никакви поражения. Бързо свалих килограмите, които бях качила по време на бременността, стрии - за мое щастие никога не съм имала.  Единственото "поражение" беше следродилният косопад, който слава богу бързо отмина  Grinning

# 27
  • Мнения: 346
Започна да ми пада косата, "паласки", въпреки че качих 10 кг и сега ми остават само 2 в повече. Стрии нямам.

# 28
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Развалени зъби-друго няма.

# 29
  • Мнения: 5 362
Никакви поражения нямам честно казано, освен болки в гърба понякога.
И аз съм така.Не мога да се оплача от друго.

# 30
  • Мнения: 1 284
нямам почти никакви само някоя друга стрийка но то нормално Peace

# 31
  • Мнения: 2 019
стрии,целулит,излишни килца

# 32
  • Мнения: 742
ами силно казано "поражения", но промени Joy

Промени ми се усмивката - с мнооооооооого кариеси,
промени ми се косата - вече доста уредя...
промени ми се кръсчето - вече не ме държи
промени ми се талийката - с доста сантиметри

Абе и живота ми се промени - имаме си най следкото ангелче на света!
Обичам промените Hug

# 33
  • Мнения: 237
Стрии по бедрата(слава богу само там),косопада ми спря ,но косата ми остана наполовина.Килограмите ги свалих,но все още не мога да се справя с едно леко мазно коремче.
Появиха ми се и проблеми с кръвното-току забелвам очи или съм като пияна от световъртеж,ама веселите неща са повече Peace

# 34
  • Мнения: 683
Нямам поражения, нито кариеси, нито една стрия, нито килограми ми останаха за сваляне, нито ми увиснаха гърдите, кърмя вече 10 месеца и чак сега си възвърнаха първоначалния размер, защото бяха станали тройно по-големи... Simple Smile)), абе остана ми все още белегът от секциото, но вече и той започна да избледнява. Иначе през ноември ставам на 32г. , но някои мои познати още не знаят, че вече имам син, като им кажа и се опулват, кога съм успяла да родя без да забележат...
Забравих, имам едно поражение, диоптърът ми се увеличи от -4,7, на -6,5 за последните 6 месеца на бременността, а преди това 5 години не се беше променял, но ми казаха, че след секциото може пак да стане -4,7, но още не съм ходила да ми го видят, защото ми е само на едното око и не ми пречи засега.

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 11:57 от stef_z

# 35
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Само 10 кг отгоре, които нямат махане smile3511

# 36
  • Мнения: 163
Страшно много стрии от първата бременост,в момента съм в 9 месец и за щастие почти нямам нови,но пък за сметка на това 7-8 кариеса и като родя живот и здраве ще видя какво друго ще изникне,защото със сигурност няма да се размина само с това.

# 37
  • Мнения: 489
 много малко стрии по корема и по гърдите, които доста избледняха ве4е, малко отпуснато корем4е и 2-3 кг. отгоре. Но хубавите неща искат жертви:) На мен идеалните форми не са ми фикс идея...

# 38
  • Мнения: 59
След 6ия месец от бременността с гестационен диабет на инсулиново лечение и тиреотоксикоза (гуша). За щастие след като родих диабета изчезна, а за гушата трябва да ходя на лекар - чакам да спра да кърмя. И малко стрии.

# 39
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
20 кг, болки в гърба, гнойни пъпки по лицето, хемороиди

# 40
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Много килограми отгоре, стрии, увиснало коремче, лунички по носа, косопад Sad

Но хубавите неща искат жертви:) На мен идеалните форми не са ми фикс идея...
Peace

# 41
  • Мнения: 5 183
киселини, стрии, болки в гърба понякога

# 42
  • Мнения: 1 467
Всички, които имате стрии, вземали ли сте предварителни мерки за това? Мазахте ли се с някакви неща, например бадемово масло?

# 43
  • tardis
  • Мнения: 329
Много странно - при мен май няма поражения, дори има подобрения - поизчисти ми се кожата на лицето, не качих килца (въпреки, че много започнах да си хапвам), отшумяха и болките в стомаха, "иглички" и др. подобни хранителни неразположения. Имах и хронични болки в областта на кръста, в основата на десния крак (заради плоскостъпие) - е, ми сега ги няма. Както и някои сърдечно-съдови проблемчета.
Не знам дали всички тези положителни промени  се дължат на раждането или на кърменето. Все още кърмя...

Зъбите ми по принцип са проблемни, така че дори доста малко са се развалили от очакваното. Имах нещо като стрии около пъпа, но сега не се вижда нищо, махнали са се (може да не са били стрии, знам ли...)
 Колкото до косата - тя по принцип е изтощена и побелява, но от преди бремнността. А това, че пада повечко коса след раждането не мисля, че е поражение, по-скоро е нормално възстановяване на баланса - по време на бременността косата се сгъстява заради хормоналните промени. Т.е. не би трябвало да ви остане по-малко коса отколкото сте имали преди да забременеете. Wink

# 44
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Стрии, леко увиснал бюст, килограмите ги качих като спрях да кърмя.
Против стрии се мажех от началото на 3 месец на бременността.

# 45
  • Мнения: 1 146
Sad все още имам малко коремче, 4 кила за сваляне, косопад и малко стрии по гърдите Sad

# 46
  • Мнения: 2 897
Само косата ми падаше в началото,но бързо се възстанови Simple SmileДруги поражения нямам Peace
Даже мисля,че се разхубавих от бременността Blush

# 47
  • в Низината
  • Мнения: 705
на мен започна да ми капе много косата. Пих какви ли не хапчетар слагах си ампули против косопадр но нищо не стана. Иначе по тялото нямам никакви поражения.

# 48
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Всички, които имате стрии, вземали ли сте предварителни мерки за това? Мазахте ли се с някакви неща, например бадемово масло?
Аз се мажех но пак се появиха! Sad Ако те интересуват стриите виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8154.0 има многооооо за стриите Peace

# 49
  • Мнения: 5 103
Спад в имунната система ooooh!, проблеми със зъбите.
Тялото си ми е същото, няма разлика.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 229
Ами няколко бели косама, плюс по-сериозното - още по разбъркани хормони и киста на яйчника - вече за втори път се образува Sad
А да и то не от бременноста, а от стойката на кърмене - но доста щракаци и болящи рамене и лопатки....абе изобщо гораната част на торса...

# 51
  • Мнения: 920
Май аз съм единствена с този "проблем" - цветът на косата - от кестенява стана синьо-черна. Не можах да се възприема и се направих руса.
И киселините - още ги имам.

# 52
  • Мнения: 545
 НИKAКВИ! newsm44
Какви ти поражения, аз се намирам по-хубава от преди...newsm20
 Ама че нарцис, но щастието и вътрешното задоволство ни правят красиви и волни...!  1swing

# 53
  • Мнения: 1 215
КОсата ми оредя, ноктите ми вече и за маникюр не стават, коремът ми е като бременна в 6тия месец две години след раждането, абе много са ми последствията

# 54
  • Мнения: 6 155
Всички, които имате стрии, вземали ли сте предварителни мерки за това? Мазахте ли се с някакви неща, например бадемово масло?



Да, мажех се редовно  Confused

# 55
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Всички, които имате стрии, вземали ли сте предварителни мерки за това? Мазахте ли се с някакви неща, например бадемово масло?



Охо, и още как! Мазах се от началото на бременността, до края. Появиха се не само по корема и гърдите, но и под мижниците, направо драматично. Но въпреки това не съжалявам, че родил малката шушка, даже планирам в скоро време и второ.

# 56
  • Мнения: 7 474
Всички, които имате стрии, вземали ли сте предварителни мерки за това? Мазахте ли се с някакви неща, например бадемово масло?



Всичко си зависи от кожата. Аз качих 25 кг. не съм се мазала и нямам стрии Hug

# 57
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Стрии по бедрата и гърдите,зъбите ми са зле и имам болки в кръста. Crazy

# 58
  • Мнения: 1 448
Алергия към неблагородни метали, вкл към катарамките на сутиените  Shocked стрии, циците ми леко си промениха формата, ама то ще да е от гравитацията, ми това май е всичко  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 6 164
Ами нямам. Thinking Всичко си е същото! Hug Е  newsm78 може би само кожата на бюста не е така обтегната като преди, но иначе той е със същата си форма и големина! Косата вече не ми пада. Значи към 3-ти месец запада и при мен, сега Криско е на 6 - ако си като мен след 3 месеца ще престане! Peace

# 60
  • Мнения: 510
Писах и в другата тема-най-много ме дразнят стриите, които получих по корема. Добавям няколко килограма отгоре+целулит. Получих също хемороиди и раничка на шийката на матката, която доведе до други последици, които още не съм излекувала.

# 61
  • Мнения: 1 877
О,няма поражения,само хубави неща като отказ от цигари и алкохол.Всъщност килцата не мога да си ги върна....

# 62
  • Мнения: 2 309
Периодичните болки в кръста...

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Стрии, 15 кг.отгоре....

# 64
Стрии и 19кг отгоре !

# 65
  • Мнения: 45
Хемороиди,малко килца и ееех цици мои Laughing

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 242
Ами доста са: брадавици по врата, петна, леко пожълтели и ронливи зъби, хемороиди, засега - 6 кг подарък и корем, който не иска да се прибира, целулит, косопад....  Shocked сигурно забравих нещо.
Но не съжалявам! Всичко си струва!

Придобивки от бременността: сладкия ми син КОНСТАНТИН!
  Hug

# 67
  • Мнения: 155
за мое голяма учудване, доста малко поражения. След раждането ми останаха 4 кг. за сваляне и сега за щастие/близо 2 месеца след като се роди моето синче/ съм на килограмите от преди раждането. Всички дрехи ми стават, нямам косопад. Това с което остава да се боря все пак са 2 кариеса, които ще оправя тази събота и няколко стрии около пъпа. Как да ги боря???

# 68
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Килограми... А и колената и кръста ми сутрин са като... неразработени  Tired
Но нямам стрии, а и косата ми не пада (почти 7 месеца след раждането). Зъбите ми са в добро състояние.  Flutter

# 69
И при мен няма сериозни поражения.
4 мес. след раждането съм с 4 кг. повече отколкото преди да забременея, без да съм пазила диети, нямам стрии и целулит, мажа се за стягане кожата на бюста/не че има сериозни причини-почти същият ми е/ и прословутият косопад, с които се борим от 1. месец, но вече май понамалява, белегът от секциото е приличен и започва да изсветлява Hug
Но за сметка на това съм щастлива мама на малък Мечо Пухи Laughing

# 70
  • Мнения: 2 956
Ми  Thinking много скоростно разваляне на зъбите и вече 3 извадени...40кг отгоре, от които десетина още за сваляне...коса почти наполовина останала  #Silly ...малко стрии, кото май не ме притесняват особено...а- и доста голяма пигментация на кожата...но пък малкото съкровище "заличава" следите  Flutter

# 71
  • Мнения: 7 640
Ами нямам. Thinking Всичко си е същото! Hug Е  newsm78 може би само кожата на бюста не е така обтегната като преди, но иначе той е със същата си форма и големина!

и при мен така плюс две три почти невидими стрии отстрани на бедрата.

# 72
  • Мнения: 1 288
и аз имах косопад, но след 6-7 месец намаля и спря. мисля, че няма какво много да направиш. доколкото знам това пак се диктува от хормоните.
поражения иначе нямам никакви от бременността. нито стрии, нито кг отгоре. обаче след като спрях кърменето гърдите ми съвсем изчезнаха  ooooh!  ще слагам силиконки, няма начин  Confused

# 73
  • Мнения: 286
Имам да свалям още 4-5 килца до стартовите 48, появиха ми се бледи лунички по деколтето и м/у гърдите, и естествено целулит. Иначе нито стрии, нито косопад - дори напротив. Обаче много ми е мъчно за напомпения бюст докато кърмех, къде изчезнааааааа? newsm45

# 74
  • Мнения: 2 677
Килцата! Килцата!  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 7 186
Външно- никакви. Вътрешно- болки в гърба, зъбни проблеми и лек срив на имунната система в първите месеци след раждането.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 423
7 кг. под собственото ми тегло, разбита психика, страх, нерви, косопад, но.....всичко това си заслужава когато погледна Джули! Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 231
с малко килца отгоре Crossing Arms,доста стрий Sad,увиснал корем и гърди, #Crazy,косопад и май е само това.С малко се разминах а? hahaha

# 78
  • Мнения: 151
При мене са много големи. По-дебела съм - с 20 кг. повече отколкото преди бременността. Много стрии по бедрата. Наложи се да ходя на зъболекар поне 2 пъти в месеца в продължение на около 1 година и още какво ли не. Но не съжалявам за нищо - най-хубавото в живота ми са децата ми.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 743
Едва ли имаше нещо дето да ме подмина по време на втората бременност Sad
То не бяха възпаления, то не беше гингивит (как не ми паднаха зъбите не знам  Rolling Eyes) , то не бяха киселини , болки в гърба, изтръпване на ръцете и за капак накрая след раждането 30 килограма отгоре  Embarassed

# 80
  • Мнения: 138
Единственитото поражение е  коремът ми.Там имам много стрии и е страшно отпустнат  Cry

# 81
  • Мнения: 2 171
Много стрии, целулит, 10 кг отгоре и падаща коса, май това са видимите поражения Embarassed

# 82
  • Мнения: 959
никакви

# 83
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Хммм  Thinking откъде да започна?
Косопада е временен - на хормонална основа е и не може нищо да се направи, сам ще спре;
Килата вече са добре - остават ми още 3, ма нещо нещат да се махат;
Но виж циците - това ми е болната тема.Там съм го закъсала.Стрийте по тях малко намаляха от едни процедури и ще отида отново да ми направят.Но въпреки това е грозна гледка.Но по-големия ми проблем е че станаха като 'пюренца'  smile3518 .Опитвам с разни гирички но засега ефект никакъв.Като пихтия са - ужас!Ще ги мъча да ги оправям, но като цяло те са ми най-голямото поражение.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Гърдите ми са  Sick според мен;най-вероятно като родя още едно дете, ще ги коригирам; иначе, стрии имам само от вътрешната страна на бедрата, но това е от тези 40кг., които качих  Embarassed Коремът ми, обаче, си е същият, ако не и в по-добро състояние; все още нямам пломби и не съм забелязала промени в косата си, въпреки честото третиране от третия месец след раждането

# 85
  • Мнения: 271
Като цяло качих 20 кг., от които само 12 свалих. Гърдите ми увиснаха, също и корема и съм цялата в огромни стрии.

# 86
  • Мнения: 161
мале,направо се отчаях.мислех,че стриите и целулитът  са единствените поражения,които

могат да ме сполетят,а то..какво ли още ще ми се случи.даже не съм родила ?!?!? Cry

имам страшно много стрии по бедрата и малко на талията.мисля,че скоро няма да мога да се

покажа по бански Cry.само да родя,започвам диета и упражнения.здравата смятам да се

постарая.дано да си възвърна бързо формата baby_neutral



# 87
  • Мнения: 6 624
Килцата са ми в повече ,малко стрии на гърдите и петна по лицето.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
При мен единственото поражение е върху гърдите ми.Свалих си килцата ,че и отгоре но циците се смалиха и доста взе да им действа гравитацията.

# 89
при мен бременността се отрази само за момента с качването на килограми,и съответно с лека отпуснатост на кожата,не е така стегната като преди,е заслужава си .  Flutter

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 10:43 от zori245

# 90
  • Мнения: 1 733
Ако някой от мъжете ни прочете тази тема, сигурно ще се ужаси от чудовището, за което се е оженил. Поне по приказките всичко изглежда ужасно Simple Smile Обаче!!! Няма как Simple Smile
Моите поражения - един ужасен шев от епизиотомията в областта на перинеума, който ме кара да изпитвам огромна болка при секс все още и дори понякога като ходя до тоалетната. Според моята гинеколожка всичко било на психическа основа, но аз не мисля така...
Иначе - няма други лоши неща. Даже напротив - коремът ми си е все така стегнат и плосък, гърдите ми са съшите - а килограмите са си както преди Simple Smile И отказах цигарите Simple Smile

# 91
  • Мнения: 3 089
стрии + не-прибрал се корем. но за второто аз сама съм си виновна.

# 92
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Имам 3-4 килца отгоре главно в обласста на корема и талията, появиха ми се бричове,но предполагам,че е от килограмчетата,защото съм нисичка и всеки килограм ми личи. Стрии по краката и гърдите и талията,но май започват да се позакриват. Една гоялма стрия на корема. За зъбите...не г испоменавам,защото винаги съм имала проблеми с тях и не съм сигурна,че е от бременността. Косата ми пада от сезона, кръста ме боли още от 3-я месец на бременността и няма изгледи да ми мине скоро,но май свикнах с тази болка. Но мисля,че с времето всичко ще се оправи. Има и още нешо жените раждали нормално се възстановяват по-бързо от жвните раждали секцио /като мен/,така че....кураж момичета!!!!! Peace

# 93
  • Мнения: 678
все още имам да свалям 8-9 килограма
болят ме ставите , колената.....иначе нямам нито една стрия  Laughing

# 94
  • Мнения: 2 196
Много стрии по корема. Confused

# 95
  • Мнения: 135
аз да се оплача имам малко стрии на корема.косопад.болки в кръста.един кариес.5кг за сваляне.слаба имунна система др.не се сещам Rolling Eyes

# 96
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
косопад, зъбите и 20кг Laughing

# 97
  • Мнения: 4 915
Единствено хемороиди. Но достатъчни са ми и те.   Laughing

# 98
нямам повече килца,дори съм по слаба,но ако знаете какво стана със зъбите  ужас newsm45 newsm45 newsm45 .Докато бях бременна в третия месец оправих 9 зъба излезнаха и мъдреците.В деветия месец същите 9 зъба и още 2 и извадих мъдреците.Сега започвам да губя един по един тези зъби които оправях по време на бременноста newsm78 имам парадонтоза образувам страшно много зъбен камък.Та общо взето сега съм на 26 години и съм без 4 зъба ,но ИМАМ ЕДНО СЛЪНЦЕ и не ми пука много- слагат коронки както казваше баба ми държавни зъби.

# 99
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Малко стрии, естествено няколко излишни килограма с които се боря в момента, болки в кръста понякога, хемороиди. Ами това е май  Mr. Green. Иначе с косата и зъбите нямам проблеми.

# 100
  • Мнения: 857
Много стрий и зрението ми отслабна значително...засега това,надявам се да няма други 'поражения'.

# 101
  • Мнения: 8 769
Уф, списъкът е дългичък при мен.
Косопад (още ме държи, въпреки късата коса)
28 кг в повече, като продължавам да се боря с последните 6. И с корема си. Sick
Гадни цици  Sick  Sick
Променена кожа по раменете и краката (някакви странни миниатюрни пъпчици се появиха, т.нар. гъша кожа)
Изникнаха ми брадавички (малки, но от сърце) по шията
ОБАЧЕ: Нямам стрии! Нито зъбни проблеми. YES! newsm44

# 102
  • Варна
  • Мнения: 4 969
37 кила отгоре(слава Богу вече са в миналото)
и много стрий Confused

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 7 011
4-5 см по-голяма талия на по-малко кг.

# 104
  • Мнения: 3 447
Хоризонтален белег в долната част на корема  Mr. Green
Три стрии на дясната цица, изпъкнал пъп, няколко сантиметра на талията.

# 105
  • Мнения: 2 529
По ми е интересно от втората ми бременност какви ще са пораженията, защото за първата единствено белегът от секциото ми напомня. И да е имало нещо друго не е било трайно  Joy

# 106
  • Мнения: 3 537
След първата бременност ми останаха малко стрии,а след втората-тъмни сенки под очите.Друго няма. Rolling Eyes

# 107
  • Мнения: 4 076
Стрии-почти нямам(може би свинската мас помогна Simple Smile)
Преди първото нямах нито един кариес.След второто нямам зъб без кариес,даже на някои зъби-по няколко Sick
Талията ми не е лоша,ама не е вече и 50 см.
Не много нежен,направо крив и грозен разрез след секцио по спешност.
Гърча здраво коремните преси и все пак 2 хапки да сложа в уста и ми излита копчето на панталона  Sad
А как се променят татковците след нашите раждания?+ 20тина кг,-коса на главата за сметка на окосмяване по тялото,бирено шкембенце...така че да не смеят да ни намират кусури bash

# 108
  • Мнения: 3 576
Малко стрии, но за съжаление около пъпа - на видно място.
Увисване много леко на корема, на кожата по-точно.
Белега от секциото, макар че въобще не ме притеснява, даже с гордост си го нося.

Като за първи път - толкоз Wink

# 109
  • Мнения: 590
Много стрии,20 качени килограма с 18 от тях се преборих за 2 год.Циците малко увиснаха,увиснал корем и хиляди коремни преси не могат да приберат и до сега,белег от секциото,болки в кръста,болки в корема около операцията и все още изтръпнал корем,болки след секс, следователно много по малко желание за секс, за период от 2-3 месеца 1 год след раждането не можех да получа оргазъм въобще,отслабена имунна система постоянно съм настинала,косопад и до сега.Доста масеци имах някакви пъпки по бузите за шастие изчезнаха сега вече,вътрешни хемороиди макар че след 2 дневно раждане го извадиха бебо със секцио,болят ме гърдте някакъв мастит ли не знам какво беше  ooooh! Не е малко само зъбите май остана които да не са ми опустошени  Rolling Eyes Cry
Няма как така е,при кой по-малко при кой повече   Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 23:09 от Майчица

# 110
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Стрий не чак толкова много,но ги имам и малки и увиснали гърди,което е най-гадното!Но за детето всичко си заслужаваше!

# 111
  • Мнения: 242
Белег под корема  и стрии по бедрата!
Мъжът ми казва че сега и да искам порно-актриса от мен вече няма да излезе!  Laughing

# 112
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тъкмо щях да се изфукам, че няма поражения, ама две години след като родих бях редовен посетител на зъболекарския кабинет. И вдигнах диоптъра - сега е минус три.
Ама хайде, от мен да мине - нямам нито една стрия, нямам целулит (сигурно спортът помогна), килата ги преборих, косата не ми падаше (беше къса и да е падала, не съм разбрала Rolling Eyes), талията е същата, тазът - същият, гърдите - с четири сантиметра по-големи и все така се държат на положение.
Ха сега да видим, какво ще стане при втората бременност.  Mr. Green
П.П. А, косата ми промени цвета си - от светло кестенява стана тъмна, после лека-полека изсветля и чак това лято си върна цвета.

# 113
  • Мнения: 308
осве нотпуснатият стомах друго не остана.

# 114
  • Мнения: 649
петна по лицето и +10 кг., с които още продължавам да се боря   #Cussing out

# 115
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
10/12 кг. отгоре, което за моят ръст е много. Стрии и това че корема ми е в ужасен вид. Достатъчно...

# 116
  • Мнения: 751
все още имам 13 кг. за сваляне
стрии
рязаха ми два от пръстите на краката заради сраствоне
кървящи венци
един счупен зъб
падаща коса
все още болезнен полов живот
дали нещо не забравих.....................

# 117
  • Мнения: 2 849
Косопад от 3 месеца вече Rolling Eyes ,стрии  #2gunfire, два зъба се обаждат ,целулит в повечко . ooooh! ooooh! ooooh!

# 118
  • Мнения: 5 539
По 1-2 стрийки отдолу на всяка гърда.
Всичко друго си е по старому. Засега съм късметлийка, ще видим на втора бременност как ще е Grinning

# 119
  • Мнения: 3 537
Малко повече целулит, много стрии прозрачни и розови от вътрешната страна на бедрата и малко по гърдите.Гърдите ми са по-малки, малко са увиснали, не много,ама все пак...но нямаше начин,защото доста кила свалих Rolling Eyes
Това е, но какво от това,заслужавало си е Grinning

# 120
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 705
Коремът, белегът от секциото, няколкото стрии (въпреки мазането) и побелялата коса са ми в графата "козметични" проблеми.
По-сериозните "поражения" са флебитът и проблемите с кръвообращението, които ще си нося до гроб. И следователно, при следващата бременност, живот и здраве, ще трябва повече да внимавам...  Grinning

# 121
  • Мнения: 312
Както винаги съм казвала всичко е 90% ген и 10% усилие. При мен след второ раждане поражанията са, като след първото: 10кг по-тежка, като по голямата част от тях са на задните ми части ooooh! , болки от време на време в областта на тазовите кости-явно от тежеста Joyкосопадът е една от екстрите на бременността не ме притеснява за сега дано не стане хроничен Mr. Green , коремът ми се прибра вече, с гърдите за сега нямам проблеми, все още кърмя, а и не са големи, така че смятам пак да са си същите. Кожата ми е малко суха, но с мазане на разни кремчета ще се оправи.    

# 122
доста стрий по бедрата и корема, който все още не се е прибрал напълно. използвам крема против стрий на Avon и по не при мен има ефект-доста поизбледняха  Simple Smile

# 123
  • Мнения: 125
От бременността нямам никакви поражения Grinning, но от кърменето със сигурност ще имам   Cry

# 124
  • Мнения: 929
Най- зле съм от към зъбите - не ми е останал нито един здрав  Sad ,косато ми пада е може и от сезона да е  Thinking , гърба ме боли все още, кожата ми изсъхна(по принцип е мазна), ноктите ми се чупет и цепят ужасно -каквото и да правя нищо не помага. След като малката се отби гърдите ми намаляха и .... ,че и отслабнах и още по-зле станаха. Cry

# 125
  • София
  • Мнения: 5 289
Излишните килограми,малко стрийки,дребно целулитче и коремче Whistling ooooh!.

# 126
  • Мнения: 3 268
Единствено грозен белег от секциото,така се получи след второто раждане.След първото раждане,което беше нормално не само че нямах поражения,а станах по-хубава и по-слаба от преди. FlutterПораженията по тялото ми в момента вече са от възрастта-целулитче,коремче и други екстри.

# 127
  • Мнения: 891
Малко целулит по горната част на бедрата и стрии по гърдите.  Crazy

# 128
  • Мнения: 27 524
Само едно - по-малки цици   Crazy

# 129
  • Мнения: 1 043
стрии, още от първата бременност - коремче верно че скоро родих но си го имам  Rolling Eyes, целолит колкото искаш и килата са ми нагоре - пак колкото искаш  Embarassed незнам защо така и с първото си дете напълнях и сега с второто - засега съм 54 кила - имам да смъкна 10 че това са ми нормалните попринцип  Crazy иначе съм 161, гърдите при първата ми бременност станаха като дини и след като спрях да кърмя - нищо не остана като пълнеж - само кожа та се наложи операция - остават белези кои каквото ще да лъже че не си личало хич, около зърната си има резнато - не че ми пречеше в сравнение с това преди операцията - китка както се казва бях, сега още кърмя и ще видя резултата след време - най вероятно пак под ножа  Sad не е много приятно - но трай бабо за хубост  Crazy

това за зъбите , кожата - въобще болките в гърба отпадналост умора -вече им свикнах ако родя трето ще са ми като постоянно премеждие Mr. Green само трябва да се борим и да упорстваме за да сме си хубавки

# 130
# 131
  • Мнения: 1 209
От бременността нямам никакви поражения, за което съм много щастлива и съм готова за второ...

# 132
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Косата ми опада доста, не се е възстановила още напълно Sad И бюста ми намаля значително... май е това.

# 133
  • София
  • Мнения: 4 966
Много излишни килограми,страшно много и стрии,целулитче...болки в ставите и куп здравословни проблеми,които обаче по-скоро ги дължа на кърменето.

Ах,да и поувисване на циците.

# 134
  • София
  • Мнения: 255
Нямам много поражения от бременността  smile3503
Не мога да разбера обаче,защо не мога да си обуя дънките от преди това  newsm62
Всъшност наистина-за бременността си качих осем килограма  и след раждането бях свалила седем!?Факт е че не мога да си обуя дънките....и сега докато кърмя установих,че съм качила още 0,5-1кг....Предполагам,че тези излишни килца са ми се лепнали на дупето...Когато престана да кърмя,ще се замисля за отслабване Wink
Що се отнася до зъбите,трябва да отида тези дни на зъболекар,защото ми се отчупи малко от един умъртвен зъб и мисля,че имам някой кариес.
Кръста ме боли ,но не е от бременността.
Чувствам се в чудесно здраве!

# 135
  • Мнения: 3 098
От козмети4ните-циците ми се посмалиха. Crossing Arms
Но най-лошите поражения са:тотален срив на имунната система.От един здрав и пълноценен 4овек се превърнах в непрекъснато боледуваЩо съЩество.СъЩо и дископатия.

# 136
  • Мнения: 236
Поражения няма,
но и до ден днешен
ми се повръща от паста за зъби  ooooh!

# 137
  • Мнения: 2 936
ужааасно малки цици-просто се изпариха,дори не са увиснали  Rolling Eyes
и една стрия на дупето  Mr. Green която малко се заличи..
2-3 кариеса

# 138
Страхова невроза от повторно раждане.

# 139
  • София
  • Мнения: 4 590
Стрии и излишни килца, а и още имам корем, но все пак сравнително скоро съм родила.

# 140
  • София
  • Мнения: 6 284
Запек, хемороиди, ужасни стрии и най-лошото за мен - много килца за сваляне  Confused

# 141
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
хемороиди,стрии-колкото искаш Sick,излишни килограми,косопад,кариеси,някакви петна по тялото #Crazy

# 142
  • София
  • Мнения: 1 244
Мдаа, а каква я мислех преди девет месеца:
"Стрии? Малко вероятно, не съм предразположена". - Друг път! За сега поне са малко и са малки, и само по дупето.
"20 килца отгоре? Абсурд, физически е невъзможно, дори насила да се опитам" - Да, да! Сега съм радостна, че са само толкова и че част от тях скоро "ще се родят".
"Проблеми с кожата? Че аз в пубертета не съм имала, та сега ли, нали бременните се разхубавяват..." - Всеки ден си псувам идиотските пъпчици...
"Увиснали цици?То няма какво да ми увисва" - Е, вече има! И вече е увиснало....
Плюс това няколко брадавички, сериозна двойна брадичка (казват не се махала с отслабването)  Mr. Green
С "нетърпение" очаквам и след раждането "пораженията"  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 526
Хемороиди и малко стрии...засега.

# 144
  • Мнения: 5 622
Паласки и естествено не толкова стегнат бюст. Но не се оплаквам де  Wink

# 145
  • Мнения: 689
Малко килограми плюс, паласки, по-голям, но и по-увиснал бюст. Иначе стриите ме подминаха.

# 146
  • Мнения: 2 179
От първата бременност - 10 кг отгоре, косопад, алергия към перилни препарати, а от втората ще видим  Laughing

# 147
  • Мнения: 4 753
Стрии по бедрата и малко поизпразнени от съдържание гърди Crossing Arms Първото няма как да го одялкам, но второтоооооо има какда го запълня Mr. Green

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 5 929
цици никога не съм имала - значи там поражения няма
малко стрии по дупето - бели кахъри, хич не им се впечатлявам
малко отпусната кожа на корема ама .... на кой му пука
в никакъв случай не мисля че съм по-малко хубва от преди бремеността, преди бях по-слаба, но не мисля че по-красива или по-секси  Rolling Eyes

# 149
  • Мнения: 983
ужасни стрии, увиснал бюст, целулит, излишни килограми.

# 150
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Килограмите свалих за нула време, даже сега изглеждам като скелет. Косата спря да капе.
Проблема е че бюста ми беше много уголемен, но след като не стана нищо с кърменето, така се свиха, че сега са по-малки и отпреди.

# 151
  • Мнения: 2 039
Абееее,страшна мацка съм,амаааа....,като сложиш:стрии(малки,деликатни) по корема,самия корем  Embarassed ,увредените цици,по-отпуснатата кожа...Мъжът ми смята,че преигравам с определенията  ThinkingДано е прав   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт