Суметролим

  • 20 384
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 494
Казаха ми че това е Фромилид? Така ли е? Защото ние сме алергични към него.

# 16
  • Мнения: 8 585
Да Фромилид е Кларитромицин-Кларицид.

# 17
  • Мнения: 397
Birdie за течния Гентамицин в нослето какво ще кажеш?
Вчера съм й капнала 3 пъти по 2 капки в ноздра, като ни е изписано 4 пъти наден. Толкова й е гадно на дъщеря ми това капане, а ефект да спи спокойно през ноща не видях. Хърка като голям човак, и се върти и проплаква от това, че не може да диша  Sad
Причината лекаря да изпише това е, че се колебае дали това е трета сливица или алергичен ринит, тъй като всички проблеми идват от носа. М/у другото вчера леко й прегракна и гласа. Т повече не е вдигала. Това лечение трябва да го провеждам до петък и в понеделник да посетя специалист УНГ за да каже дали е трета сливица  Rolling Eyes
Суметролим-а също е със странна дозировка 2.5 мл. (по листовката вътре това количество е за бебета от 6 седмици до 6 месеца) .

# 18
  • Мнения: 8 585
Моето скромно мнение е да не капете гентамицин в нослето.
Можете да ползвате Олинт 0.05% за два дена и да прецените в динамика дали ще е нужно нещо повече.
Моля, поговорете да спрете незабавно Бисептол (Суметролим).
Никаква полза от него няма да имате.

# 19
  • Мнения: 397
Това ми го изписа педиатър с 54 год. практика  Shocked След всичко, което прочетах обаче вече съм доста объркана и притеснена. След Олинта дъщеря ми все още не може да диша нормално  Shocked Сега отново хърка. Гърлото и е доста червено по дъгите. Имам чувството, че непрекъснато се произвежда секрет в тоя нос и каквото и да слагам не спира  Cry Възможно ли е да е от зъби? Предстоят й да растат  всички кучешки  #Crazy Досега всички зъби е вадила с ангини и високи Т и сответно с АБ. Добре че разтат на вълни по 4-6 зъба едновременно и досега е пила 2 АБ. Тъй като си вре постоянно нещо в устата предполагам, че е започнало зъбоникнене  #Crazy
Въпреки това реших утре да посетя УНГ, а не да чакам края на седмицата. От недоспиване и безпомощност от това да я гледам как не може да спи и диша спокойно направо ще се побъркам  Tired

# 20
  • Мнения: 8 585
От Олинт ще има ефект след 3-4 приложения.
Ако детето има нужда от АБ трябва да се даде подходящ такъв.
С Бисептол си губите времето (както се и вижда).
Не-не е от зъбки.
Или е вирусна, или е бактериална инфекция.
Не капете нищо в нослето от рода на-Коларгол (изгаря), Мукосептонекс (изгаря), разни други капки с КС (безсмислени).

# 21
  • Мнения: 1 884
На моят син също му бяха изписвали Суметролим преди време за инфикция на дихателните пътища - явно това е обща практика тук в България. Аз обаче не му давах от него, понеже аптекарката беше така добра да ми обясни, че не е особено подходящ за малки деца и както Birdie е отбелязал по-горе, се изписва и то по-рядко при саламонела. Освен това ми каза, че ако реша все пак да го давам, трябва да минат поне 6 месеца до следващият прием на това лекарство. Не съм питала защо, жената беше достатъчно любезна да ме информира за другите неща. Birdie като професионалист може да обясни  newsm51 .

# 22
  • Мнения: 959
Ми да бях прочела темата по-рано CryИзписаха го на малката заедно с два сиропа за ларингит.Да,но състоянието й се влоши и днес на прегледа вече диагнозата беше бронхит,както и съмнения за пневмония.В момента стоя изнервена и напрегната тук и чакам някой да разчете снимката на детето.

# 23
  • Мнения: 50
Дано ви се размине пневмонията.Сина ми беше на Суметролим 1седмица-имаше запушен нос и леко зачервено гърло,без Т.След като го спря отпадна,спешно го заведохме в болница и се оказа двустранна бронхопневмония.Още не мога да си обясня дали това лекарство предизвика нещо или педиатърката трябваше да даде друг АБ,но не е усетила инфекцията.Според нея когато му слушала гърдите били чисти.И тя сега ми казва,че много странно се разболял.Не можела да си го обясни.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 333
Това ми го изписа педиатър с 54 год. практика  Shocked ...

Сериозно ли?! А ти какво правиш изобщо при подобна антика  newsm78 Това, че е стар като света този педиатър, не го прави най- добрият  Stop
Миналата неделя изписаха Суметролим на дъщеря ми. Имаше Т, сополи и лека кашлица. За първи път не послушах докторката ( беше дежурна, не е нашето педи) и не го купих. Засега нещата са под контрол  Praynig
Иначе малката е пила на два пъти Суметролим за бактерии в урината.

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Малко късничко се включвам в темата, но имам какво да споделя. Нашият педиатър също първо изписва Суметролим, и двете ми малки деца получиха афти и гъбички от него, не вярвам да е случайност, бяха болни по различно време. При каката обаче, бисептола действа безотказно при лаещата кашлица, стига да не си въобразявам, защото ако е вирус би трябвало и без лекарство да си спре.
Капките гентамицин също ми ги изписа, в същото време ми каза, че и да накапя повече не е страшно, защото не се абсорбирали добре от лигавицата, при което си зададох въпроса има ли смисъл да ги капя. И ако бяха така полезни, защо не са измислили още носни капки със съдържание на гентамицин?

# 26
  • Мнения: 175
Да споделя и аз за Суметролима.Не искам да омаловажавам страничните ефекти,нито ще съветвам някого да го ползва,но сина ми беше с бронхит-спастичен мисля че беше,педиатърката-възрастна,но  много добра изписа Суметролим,който дадох и детето получи подобрение още на същия ден.Може би никога вече няма да му го    дам,предвид това което прочетох за него,но детето се излекува.Вчера бяхме на контролен преглед и хриповете ги нямаше. newsm68

# 27
  • Мнения: 8 585
Ако Суметролим "попадне" в спектъра на действие, може да е ефективен.
Просто има днес по-добри и резултатни избори за лечение.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ако Суметролим "попадне" в спектъра на действие, може да е ефективен.
Просто има днес по-добри и резултатни избори за лечение.

всички се молим за линкове, без линкове, какъв избор, какво лечение.

# 29
  • Мнения: 176
На нас също ни изписаха Суметролим.
Беше с остър бронхит и ни изписаха Зинат, но след лечението с него се установи възпаление на ушите и УНГ изписа Суметролим-а.
Мислех че сме видели "файда", да ама не - 5 дни след изпиването му днес отново кашля и е с подути лимфни възли.
Не ми остава друго освен да се съглася със съветите на Birdie
повече никога да не го давам на детето.

Общи условия

Активация на акаунт