Суметролим

  • 20 387
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Когато беше изписан на щерка ми, Суметролима явно беше попаднал в спектъра на действие. На мен обаче предизвика ужасна алергична реакция.

# 31
  • Хасково
  • Мнения: 726
Другото, което изписа е гентамицин ампули да капя директно в нослето  Shocked Това някой пробвал ли го е?

Напоследък често се налага да капя гентамицин на баткото, но винаги го разтварям в капки за нос, подходящи за него. Гентамицинсе капе при задна секреция и при "зелени" сополи

# 32
  • Мнения: 109
Sumetrolin може да замести антибиотика при лечение, но не е антибиотик. Моето уважение, но всичко казано до тук за странични ефекти и "спектър на действие" важи със същата сила за всички останали лекарства в аптеките. Или те са много полезни, а? Само суметролинът ли има странични ефекти или не ви разбрах правилно? Някой може ли да даде списък с лекарства с доказани безвредни свойства? Странно, как тогава да лекуваме децата си, с мед и чай ли?...
Според мен всяко лекарство е добро или лошо в зависимост от заболяването и адекватното приложение.

# 33
  • Мнения: 8 585
Sumetrolin може да замести антибиотика при лечение, но не е антибиотик. Моето уважение, но всичко казано до тук за странични ефекти и "спектър на действие" важи със същата сила за всички останали лекарства в аптеките. Или те са много полезни, а? Само суметролинът ли има странични ефекти или не ви разбрах правилно? Някой може ли да даде списък с лекарства с доказани безвредни свойства? Странно, как тогава да лекуваме децата си, с мед и чай ли?...
Според мен всяко лекарство е добро или лошо в зависимост от заболяването и адекватното приложение.
Разбира се че е АБ-химиопрофилактик, ако предпочитате...
Всеки АБ има спектър странични ефекти-тук става въпрос за това, че спектърът странични ефекти на Бисептола и крайно лошият му профил го прави неподходящ за масово изписване.
Ако към това и прибавите навика за 5 дневни лечения, вместо 8-9 като стандарт, нещата стават още по зле.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 19:34 от Birdie

# 34
  • Мнения: 2 531
ljuboznatelna Това което описваш е най вероятно алергична реакция ! Аз също съм алерг. към сулфонамиди и получавам афти! А какпки с гентамицин има - гаразон . Струват над 10 лв. и най вероятно за това изписват по евтин вариант!

# 35
  • Мнения: 98
Преди два месеца,когато малкият ми син се разболя от гадния вирус с повръщане и разстройство,след преглед в  спешен кабинет,при положение,че детето ми е получило обезводняване над 50%...ни изписаха Суметролим,забележете-със страничен ефект повръщане...вместо да му включат банка глюкоза...и това да подобри критичното му състояние...Нямам думи каква ярост ме обвзе срещу такива"компетентни"лекари...Събирам листовките за пациента от всички лекарства и се информирам  доколкото мога,ако това би ми помогнало при подобна немърливост..

# 36
Наистина е странно при разстройство да ви изпишат това...

Но пък сина ми понася много добре Суметролим, докато сиропа за кашлица Мукоплант на д-р Тайс му докарва невероятна диария и коремни болки. Не понася също и оспамокс и макропен (от последното получава обриви).
Бисептол е изпил значително количество, поради бъбречните проблеми и последвалата операция.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 025
На Михаела й го изписаха лятото след доста продължително разстройство, но в много лека форма.В началото бяхме на така модерното напоследък запазване на хранителния режим с малки ограничения, без лекарства, в резултат на което нещата само се удължиха.На втория прием на Суметролин се оправи детето.

# 38
  • Мнения: 8 585
"На втория прием на Суметролин се оправи детето."
Да, защото се е касаело за друго-за бактериална инфекция.
По принцип всяка диария над 3 дена изисква посявки.
Или ако още с началото има слуз и/или кръв.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 457
И на моята дъщеря го изписаха за т.нар. летен вирус с разстройство и температура. Тя го прие добре и оздравя  Grinning Но доколкото си спомням го пи най-малко 7-8 дни

Общи условия

Активация на акаунт