Била съм изключително кърмено бебе

  • 1 375
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 155
Браво на майка ти.
За съжаление в нашето семейство сме захранвани със сокове и то отрано. Даже аз съм била на кисело мляко и хумана, тъй като майка ми се е разболяла 1 месец след като ме е родила и е била в болница. Добре, че нямаме никакви алергии.
Преди малко говорих с нея. Брат ми е роден 72-ра и е ранно захранен със сокове по препоръка на педиатъра.
Баба ми е захранила майка ми също със сокове през 50-та година. Така че явно си е било до лекар.

# 16
  • Мнения: 127
Според мен идеите за ранно захранване са се родили някъде през седемдесетте, а не осемдесетте, защото нито аз, нито приятелките ми сме имали шанса да се радваме на дълго кърмене и късно захранване. Спорд майка ми без значение при кой лекар ходиш на консултации всички карали по еднаи съща схема и тя включвала много ранно захранване. Баба ми обаче е кърмила и двете си деца повече от година, но за съжаление не помни точно кога е захранила. Със сигурност не е било обаче на 2 месеца.
Баба ми разказва, че като се опитала принудително да отбива вуйчо ми той тичал след нея и искал да суче кат оумолително повтарял "маме дай цице"  Laughing Още тогва обаче се е смятало за неприемливо сучене след 1.5- 2 годинки и баба ми отбила принудително и дветеси деца след годинка и половина Sad
Аз също смятам, че ранното захранване си е популярно още от 70-те. Евала на вашите майки, но аз също съм на 32 и съм си захранена по схемата втори месец - сокче, четвърти - пюре и т.н. Нещо повече, майка ми се чувстваше горда с факта, че ме е кърмила цели четири месеца (брат ми и толкова не успяла) и мисля, че все пак има защо  Heart Eyes Свекърва ми пък кърмила и двете си деца повече от годинка, не им давала сокове, защото, по нейните думи, много се цапали и я мързяло да пере  Stop, но пък за сметка на това и двамата ги отбила насилствено  ooooh! Баба ми чак преди година ми каза, че всъщност баща ми е кърмен изключително до година и половина и че дядо ми е този, който го "отбил", защото какво било това дете което друго освен цица не знаело, а и на него му трябвала работна ръка, а кърменето все пак е изтощително... Така че явно мястото има по-голямо значение от времето, ако мога да обобщя

# 17
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз също съм кърмена до година и нещо (на 35 години съм), брат ми до 9 месеца. Ходела съм да дърпам майка ми за блузата.
Захранването, обаче, май ми е било от по-ранните, но пак де.

# 18
  • Мнения: 1 938
На 30 години без 10 дни съм. Laughing
Захранена съм на 10 месеца с бананова каша.
Кърмена съм 2 години. bowuu bowuu bowuu

# 19
  • Торонто
  • Мнения: 837
На 35 съм, кърмена 1 месец, рано захранена с всичко възможно, имам много алергии - не знам дали има връзка

# 20
  • Мнения: 1 194
Браво на майка ти!  bouquet
Аз съм кърмена над една година, не знам точно подробности. Но съм рано захранена с каши и пюрета. Била съм на 4 месеца когато е тръгнала на работа майка ми и гордо разказва, че вече съм ядяла и солидна храна, не само "чорба". ConfusedКакво да се прави , жената си е привърженик на ранното захранване, както са ги учели педиатрите навремето. За справка - на 33 години съм.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ранното захранване не знам точно от кога е, но не е от 70-те, а поне от 60-те. Аз съм захранена ранно - от 3 месеца с кисело мляко, от 4 с кашичка с препечено брашно ,а от 5 с манджички. Нямам абсолютно никакви алерги и и не се разболявам никога.

# 22
  • Мнения: X
Браво на майка ти!
Аз съм 74-ти набор...кърмена съм 10 месеца,и майа ми е спряла да ме кърми защото се е наложило да влезе в болница със по-голамата ми сестра,коато е кърмена докато са ме заченали мен/също до 10 тия месец-и то защото кърмата на бременните не ставала за бебета Mr. Green/...Иначе сме захранени рано,и мед сме яли с биберона/явно доста/ и вода сме пили....и от време на време имаме спорове с майка ми да не залитам по "тия днешните моди"...щото то кърмата хубаво...ама имало нужда и от витамини и от месо......Но като я подхване тая тема  и най-вече като стигнем до:"Ми,какво ви е на вас,като сте рано захранени...?",веднага почвам да и цитирам всичките хронични болести и алергии с които са ми пълни детските картони......
А мъжът ми не е кърмен нито ден-щотомайка му не си е направила труда изобщо да опита да го кърми,след като и 6 години по-голямата му сестра не е кърмена/че кърмата била й рядка Sick/..пък и дядо им имал връзки,та "интелигентно" са си хранили децата с "Хумана"/основно с модерната тогава бананова каша/ и кисело мляко....

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз не съм изключително кърмена Simple Smile Общо съм кърмена докъм 6-ия месец, сестра ми (по-голяма) до 4 месец.
Майка ми и леля ми обаче са били изключително кърмени - първата до 1,2 години, втората до 1,4г. Акушерката казала на баба ми да им дава каши от препечено брашно, но я предупредила, че така хранените деца често развиват рахит, което се сторило пълна глупост на баба ми и тя си ги оставила на кърма. Рязко е отбила и двете и директно е захранила, за да се върне на работа. Като я питах защо не ги е позахранила леко по-рано, а после да продължи да ги кърми примерно преди и след работа, вдигна рамене 'Де да знам, не съм се сетила' - явно такъв вариант не й е хрумнал, или пък не е бил приет, не знам. За 48-55-та година говорим (това 50-те или 60-те се води?!).

# 24
  • Мнения: 541
И аз не съм била изключително кърмено бебе Simple Smile, майка ме е отбила принудително някъде към три и половина четири месеца, защото е забременяла със сестра ми и са я посъветвали да не кърми не било хубаво. Иначе съм си яла киселото мляко и биберона с мед- не се е разминало и без последствия. А за баба ми е кърмила майка и леля до година и половина и повече и двете са захранени късно с трохички хляб в манджата, така поне баба казва. Та и тя е човека който най много ме поддържа в кърменето и съветва да продължа колкото може повече.

# 25
  • Мнения: 3 500
Кърмена съм само три месеца - само кърма, после кисело млекце.Аз също кърмих малката 3 месеца - да не е наследствено това 3-месечно кърмене  hahaha Съпруга ми обаче е кърмен 2 год и 4 месеца, едва го е отбила майка му, и до ден днешен е привързан към сукането от женските гърди /слава богу не от тези на майка му/ Joy Joy Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз не съм кърмена, защото 20 дни са ме наливали със сонди в болницата, та после - йок!

АМ не е имало за простосмъртните през 75-та.

Отгледана съм на кисело мляко, не от магазина, а домашно квасено, и съм жива и здрава - нямам алергии, не боледувам, стомахът ми е здрав. Сигурно има и други фактори...

# 27
  • Мнения: 2 614
Браво Алекс, по-скоро браво на майка ти! Ние с брат ми сме кърмени по 8 мсеца, в резултат на ранно захранване, а докато ни е кърмила, майка ми е била и донор на кърма....но кърмата и намаляла, все пак на 8 месеца вече е "трябвало да минем на обща храна" и Хумана сутрин и вечер!
На 31 год съм, а брат ми на 27! Истински рожби на 70-те години!  Hug

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина съм убедена, че е било голяма борба от страна на майка ти в неподкрепяща кърменето среда - но и чудесно постижение Hug
Иначе аз и кърмено почти не съм била, какво остава за изключително кърмено бебе hahaha
Майка ми е педиатрична сестра по образование, хранена съм на 4 часа в родилния дом с 9 (не 6, а 9!)-часова нощна пауза от първата седмица и не е никак странно, че на пробно кърмене след излизането от родилния дом съм получила 10мл кърма - с това се е приключило кърменето ми и съм минала на Хумана. Оттам нататък захранване по план - сокчета от 20-тия ден и т.н.
Брат ми е кърмен около 20 дена - след като баба ми си тръгнала, защото отпуската й свършила, майка ми твърди, че кърмата й спряла на секундата и историята се повторила. С разликата, че брат ми е имал жесток рефлукс и е повръщал на фонтан след всяко хранене, не е искал да близне хуманата, затова е хранен с прясно мляко, а на три месеца и с намачкан боб даже Rolling Eyes Интересно защо е пищял денонощно и непресекващо до годинката, правел е астматични пристъпи като дете и сега си е и злояд, и с алергии.
Аз нямам нито една от тези хубости за разлика от него и съм си здрава - но това не ми е довод в полза на подобен начин на отглеждане Laughing

# 29
  • до канала
  • Мнения: 518
браво на майка ти

Общи условия

Активация на акаунт