помпа за изцеждане на кърмата...

  • 1 712
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
ръчна на Авент

# 16
  • Мнения: 380
няколко дни след като родих така ми се бяха напълнили гърдите че неможех да се изправя хубаво от болка и трябваше да си купя каквато й да е помпа от близката аптека без много да му избирам.И си взех на НУК(издърпва се като спринцовка),но беще много болезнено и на всичкото отгоре изцеждаше много малко мляко от пълни гърди.тогава опитах на ръка да се изцеждам и даже мога да ви кажа че е удоволствие.
Начина е следния:в някое бебешко шише с по-голямо гърло притискаш зърното между вътрешността на гърлото и натискаш с палеца си.така си изцеждам гърдата почти до последните капки.
Пробвай! Peace

# 17
  • Мнения: 5 401
И аз съм с ръчна на Авент!  newsm74 В болницата пробвах и с най-обикновена българска спринцовка за 5 лв. Повярвай ми, разликата е убийствена!!  Peace

# 18
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Аз имам ръ4на Медела Хармони и елекрти4еска Медела Мини - електри4еската е супер бърза и много мързеливо става работата. Макар 4е цедя рядко (когато отсъствам да имам какво да яде дреби), много препоръ4вам електри4еската. За съжаление пари4ките са и пове4е, но мисля си заслужава. Успех.

# 19
  • Мнения: 300
Ръчната помпа на Авент. Много е удобна и изцеждането става бързо.

# 20
  • Мнения: 45
Ръчната на Аvent e strahotna.Първо се мъчих с  една тип спринцовка и за малко да си помисля,че мляко няма!

# 21
  • Мнения: 1 559
Помпата не е необходима, ако с бебчето сте непрекъснато заедно.  Аз например се усъвършенствах в цеденето на ръка (оказа се най-удобният за мен вариант), но така или иначе почти не ми се е налагало да го правя (като изключим първите 2 седмици на дребния, когато се наложи да не кърмя). Пробвала съм ръчната на Авент - хубав избор е, макар че си е изморително, ако цедиш често  и дълго време (поне мен ме заболяваше ръката). Не ти препоръчвам помпите тип спринцовки (повечето мами не  са доволни от тях, аз лично се измъчих с една такава на Чико). Но ако по някакви причини ти се налага да цедиш често, си струва инвестицията в добра помпа. Скоро гледах реклама на помпи на Нук и ако аз трябваше да си взимам, бих си купила на Нук електрическа (може да регулираш вакуума и щади ръцете).

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

Това е помпата! Направо съм се срастнала с нея и сутрин и вечер се цедя, просто свикнах вече. А през деня помпата ми се казава Стефани  Laughing, чудесна е и е бутикова и уникална.

# 23
  • Мнения: 1 194
И аз да похваля Авент! но я използвам от един месец защото събирам кърма , след 23 дни тръгвам на работа. Cry
Ако не ти се налага, помпата не е задължителна. Аз първите 2 месеца и половина не съм изцеждала ни веднъж.
Ако се чудиш дали да купиш помпа, изчакай да видиш дали ти трябва, купуването е лесно. Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Смятах да пиша, после като четох ме хвана срам, че всички използват хубави помпи, но все пак ще напиша. Аз бях с българска тип спринцовка. Дори беше останала още от малкия ми син, бях си я вдигнала (и аз не знам защо) и си я извадих и ползвах. Много хубава работа си ми вършеше, за 10-тина минути изцеждах към 150-200 мл първите месеци, просто се налагаше, защото ме боляха гърдите. Ползвах я някъде до 5-6 месец.

# 25
  • Мнения: 3 423
и аз съм супер доволна от Авент-ползвах я първите седмици в болницата ,но сега откакто почнах да правя пюрета отново ми е нужна, защото цедя кърма за разреждане на пюрето bowuu

# 26
  • Мнения: 678
Аз също съм с Авент и ако не беше тази помпа не знам какво щях да правя.Отпуши ми зърната,така ми се бяха надули гърдите,а нищо не течеше и бебка не можеше да захапе.С помпата и компреси сложих нещата в ред  Peace
С две ръце гласувам за нея  Hug

# 27
  • Мнения: 1 030
Само първите дни в болницата ми се наложи да използвам помпа. После вече не ми трябваше, бързо ми се регулира кърмата и просто нямаше какво да изцеждам. Сега, откакто тръгнах на работа ползвам Авент, но ми е мнооооого трудно изцеждането, за повече от половин час / че и за час понякога/ изцеждам по 100-120 мл...Струва ми се, че въпреки че кърмя, още преди да тръгна на робота кърмата ми е понамаляла, а и бебче не изсуква толкова, колкото преди....Това много ме притеснява

# 28
  • София
  • Мнения: 3 827
Аз ползвах електрическа на НУК,ръчна не съм използвала,но мисля,че с електрическата става много по-бързо и по-лесно.

# 29
  • Мнения: 277
Avent Isis - моят пръв приятел. Използвам я да стимулирам лактацията при кърмаческите стачки и през периодите на лактационни кризи, когато бебс не иска да съдейства, а пищи яко... Използвам я и когато цедя за времето, когато сме разделени. Използвах я тия дни да се справя със запушени канали. Мисля да я ползвам да си направя някакъв запас (ама засега съм си само с мисленето...малиии, как ме мързи  #Crazy). Но винаги започвам цеденето "на ръка" и, когато се уморя, минавам на вариант с помпата. Изцеждам се (примерно, когато ще отсъствам) за около 30 мин. и затова време сутрин събирам 90+ мл., но през останалото време от деня максимум 40 мл.

Общи условия

Активация на акаунт