МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 17

  • 47 029
  • 840
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 362
Момичета, може ли да ми препоръчате добър андролог за София /без Кацаров, защото ММ беше при него и определено не е той нашия човек Simple Smile/?
Микробиология изследвана ли е? Хормонални изследвания?

Иначе вие сте на етапа, в който може би е добре  да се изследват:
    ДНК фрагментации
    Кариотип
    У делеции
    мутация в гена CFTR
    Спермалните анеуплоидии

Тези неща си ги запазих от гайдлайна за male infertility, който намерих.

Но не съм сигурна в България кой андролог назначава тези изследвания. Май репродуктивните специалисти се занимават с тези неща.

Иначе питах за хормонални и микробиология, защото след тях андролога, каза на ММ, че е това е което може да направи, защото не е репродуктивен специалист. Та и аз съм объркана. ММ ходи и при някакъв професор ендокринолог-андролог, който го прати в най-модерната лаборатория в майчин дом да си направи нова спермограма. Само дето то няма такава от няколко години Joy И му теглихме една майна на ум.

Статистиката казва че при 44% от мъжете не може да се установи някакъв проблем. И най големия фактор за успешно бременност при асистирана репродукция е възрастта на жената. Disappointed


Микробиология и хормонални изследвания са правени след тях андролога ни насочи към ИКСИ, но мислим да пускаме пак Pensive . Друг е въпросът, че на нашата папка с изследвания АРТ специалисти хвърли едно оченце и каза, всичко ок за ИКСИ, аз настоявах за ИМСИ и МАКС, на което ми се отговаряше как нямало нужда.

ДНК фрагментации ще пускаме тия дни Simple Smile.

А за У делеции, мутация в гена CFTR , Спермалните анеуплоидии дори не бях чувала, ще кажа на ММ да пита андролога утре дали може да го ориентира.

pepita5 мерси много за цената информация и захар ще пуснем да видим. Иначе ембриолога с който се чух вчера, твърдеше с голяма сигурност, че липсата на оплождане се дължи на лошите сперматозоиди. Днес трябва да се обади пак и мисля да питам как така се е стигнало с такава сигурност до това заключение, при положение, че явно може и яйцеклетката да е. За тях може да не е важно, но за мен е, защото искам да знам от тук насетне какъв път да поема.

За финал ще кажа, че аз също съм много объркана. И мисля да се насоча към промяна на хранителни навици и начин на живот.

# 31
  • Мнения: 2 400
Pepita, изключително много съм ти благодарна за информацията. Защото наистина уж нормозооспермия...6% морфология, пък не се получава. Определено ще му проверим захарта. Задължително ще направим МАКС. Реално средата на януари ще ми сложат блокиращата инжекция и началото на февруари същинската стимулация. До тогава му спирам газираното и двамата намаляме сладкото. Надявам се голямото количество да ни е плюс и да селектираме сперматозоиди без фрагментации. Още веднъж много благодаря! ❤️❤️❤️

# 32
  • Мнения: 489
Joisi, абсолютно релевантно е да настоявате да научите и да се разбере коя е причината. Минимум че ако тя не е в Я., да продължавате да правите това, което правите ( предполагам сте взели вече стабилно количество добавки), а ако е в Я. да се предприемат корективи с цел подобрение на качеството и на Я. За съжаление съм чувала от репродуктивен специалист да казва, че ние ( заедно с ембриолозите) често се учим повече от неуспехите, отколкото от успехите, но явно това е път, по който трябва да се измине. Дано този неуспех помогне за много други успехи напред - вашият и на всички тук! Късмет!

# 33
  • Мнения: 42
Здравейте на всички. Търся мнение и препоръка за добър доктор гинеколог и репродуктивен или клиника в която да обясняват всичко подробно и се отнасят с уважение към пациентите си, да не ни мотаят напразно. По възможност да е от Пловдив или Стара Загора.
А някоя от вас има ли мнение за д-р Карагьозов или Минев от Пловдив?
Благодаря на отзовалите се

# 34
  • Мнения: 66
Здравейте на всички. Търся мнение и препоръка за добър доктор гинеколог и репродуктивен или клиника в която да обясняват всичко подробно и се отнасят с уважение към пациентите си, да не ни мотаят напразно. По възможност да е от Пловдив или Стара Загора.
А някоя от вас има ли мнение за д-р Карагьозов или Минев от Пловдив?
Благодаря на отзовалите се


Аз съм при Минев.
Изброявам плюсове и минуси, за да можете да си прецените.

Плюсове:
Дългогодишен опит. Човека си е професионалист. Не дава напразни надежди и обещания, което за мен беше много важно. Казва какви са вариантите и евентуалните резултати. Предписва добавки, които лично при мен повлияха много много благоприятно. Не си губи времето в празни приказки.

Минуси:
Винаги много се чака за прегледите. Досега всеки път съм чакала около час. Прегледите са кратки ( понякога буквално 5 Мин ). По-скъпи са, но това важи за всички услуги в Селена. Налагало ми се е да напомням коя съм и с каква диагноза/проблеми съм и за какво ме е викнал на преглед. При толкова пациенти е нормално, но някои се дразнят, затова и го споменавам.
Мисля, че за всеки лекар може да срещнете разнообразни мнения. Важното е да отидете непредубедена и сама да си направите изводите. Желая Ви успех, който и да изберете.

# 35
  • Мнения: 528
Здравейте,при установено Варикоцеле и извършена операция често ли се подобряват нещата?

# 36
  • Мнения: 169
Здравейте,при установено Варикоцеле и извършена операция често ли се подобряват нещата?

Мъжът ми вече е 5 месеца след операция. И показателите му скочиха доста. Особено в количеството от 15млн вече са 35млн, една идея са малко по-бързи и морфологията от 2% вече е 5%. Предполгам че ще става все по добре.

# 37
  • Мнения: 122
Здравейте скъпи момичета. ММ е с диагноза олиготератоастенозооспермиа. Имаме едно Икси на два тридневни ембриона, за жалост дори без имплантация. Нямам си на идея защо нямаше поне имплнтация..казаха ни че било късмет. Та въпроса ми е друг след прием на андрозитол и трибестан 6 месеца ефект нямаше. Сега приема витамин Д и Е и антиоксиданти. Обмислям варианта и за Ортамол  или Профертил. Бихте ли ни посъветвали кое е по-добре от двете и ако има нещо друго също бих била благодарна ако споделите.

# 38
  • Мнения: 288
Ние сме със същата диагноза. Абсолютно нищо не даде ефект. При ММ е вродено и нищо не дава ефект. Морфология 1 % по Крюгер, но за щастие ДНК фрагментация е добра. На втория опит ИКСИ лекаря каза мъжа ми да не приема абсолютно никакви добавки. И за наша изненада се оплодиха 6 яйцеклетки, оставихме ги до 5-ти ден бластоцити. Не се развиха всички, но пак има какво да връщаме при трансфер. Отделно мъжа ти какви изследвания е правил?
Здравейте скъпи момичета. ММ е с диагноза олиготератоастенозооспермиа. Имаме едно Икси на два тридневни ембриона, за жалост дори без имплантация. Нямам си на идея защо нямаше поне имплнтация..казаха ни че било късмет. Та въпроса ми е друг след прием на андрозитол и трибестан 6 месеца ефект нямаше. Сега приема витамин Д и Е и антиоксиданти. Обмислям варианта и за Ортамол  или Профертил. Бихте ли ни посъветвали кое е по-добре от двете и ако има нещо друго също бих била благодарна ако споделите.

# 39
  • Мнения: 122
ММ единствено няколко спермограми Ина, тъй като той като малък е опериран от плаващ тестис и според двама уролози и един андролог, операцията е направена нелепо и има прекъснати канали съответно единия тестис го няма. И след всички тези мнения нашият доктор не смята за редно да правим други изследвания а само да си пие добавките и да чакаме на чудо.

# 40
  • Мнения: 288
Ами след като правите инвитро не са ли искали от клиниката? При нас бяха един куп, за да са сигурни, че ще има резултат. Хормони, ДНК фрагментация, Крюгер, Кариотип. Тези неща дават доста отговори когато се стигне до инвитро.
ММ единствено няколко спермограми Ина, тъй като той като малък е опериран от плаващ тестис и според двама уролози и един андролог, операцията е направена нелепо и има прекъснати канали съответно единия тестис го няма. И след всички тези мнения нашият доктор не смята за редно да правим други изследвания а само да си пие добавките и да чакаме на чудо.

# 41
  • Мнения: 122
С нашата диагноза нямало смисъл от други изследвания. За това на своя глава искам да купя или Ортамол или Профертил.

# 42
  • Мнения: 288
Това е абсурдно според мен, такива изследвания винаги са в полза.
С нашата диагноза нямало смисъл от други изследвания. За това на своя глава искам да купя или Ортамол или Профертил.

# 43
  • Мнения: 168
ММ единствено няколко спермограми Ина, тъй като той като малък е опериран от плаващ тестис и според двама уролози и един андролог, операцията е направена нелепо и има прекъснати канали съответно единия тестис го няма. И след всички тези мнения нашият доктор не смята за редно да правим други изследвания а само да си пие добавките и да чакаме на чудо.

Щом има прекъснати канали на единия тестис не ви ли предложиха извличане на сперматозоиди от тестисите?
Тъй като сме минали по пътя на празната спермограма мога да ви препоръчам да направите изследване за инсулинова резистентност, хормони-щитовидна жлеза, тестостерон, и всичко което писаха момичетата по горе. За жалост след всички изледвания при нас не се откри кой знае какъв проблем, който да лекуваме. Заключението беше, че от инсулиновата резистентност идват проблемите, а в Турция поставиха диагноза “неизяснен инфертилитет”. Според мен всички добавки, които се прероръчват дават минимален ефект.
За жалост мъжкия фактор е една тъмна Индия по света и у нас.

# 44
  • Мнения: 496
Здравейте скъпи момичета. ММ е с диагноза олиготератоастенозооспермиа. Имаме едно Икси на два тридневни ембриона, за жалост дори без имплантация. Нямам си на идея защо нямаше поне имплнтация..казаха ни че било късмет. Та въпроса ми е друг след прием на андрозитол и трибестан 6 месеца ефект нямаше. Сега приема витамин Д и Е и антиоксиданти. Обмислям варианта и за Ортамол  или Профертил. Бихте ли ни посъветвали кое е по-добре от двете и ако има нещо друго също бих била благодарна ако споделите.
Здравейте,
И двете сме ги пили, без ефект.
Витамини в горни граници, антиоксиданти и т.н. без резултат.
С мъжки фактор в България не се справят.
Ние мислим да пробваме тази година в Турция.

Общи условия

Активация на акаунт