МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 17

  • 47 547
  • 839
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
И аз скоро разбрах за тях и питах в други теми. Получих едно-две положителни мнения. Но явно все още не са ги използвали много хора, защото много трудно се намира информация за тях. Дори не знам как се казват. Писах с една жена, чийто мъж ги е приемал.Каза,че за 1 месец от 3% морфология е вдигнал на 5%. Ние имаме последен ЗЕТ Януари и ако е неуспешен ,мислим да ги пробваме. Цената ми казаха,че е около 150лв.

Тези добавки нямат име, имат само етикет със съставките. Доста неща имат вътре, ако някой се интересува мога да снимам етикета довечера. Съхраняват се в хладилник. Мъжа ми днес почна да ги приема, ще дам отзив след месец, когато сме на контролна спермограма. До тогава ако някой запознат се включи с информация ще е добре.

# 16
  • Мнения: 702
Добавките на др Стаменов се дават срещу рецепта, поне за жените е така. Не се продават свободно.

# 17
  • Мнения: 95
Здравейте! Днес ММ прави контролна спермограма и резултатите са доста по-добри от старите спермограми. Например процента на бързите плувци много се е вдигнал и вече е задоволително над долна граница. Това, което ме притеснява е, че сега на Аглутинация пише "да". На предишните спермограми /три на брой/ за този показател винаги е пишело "не". Доколкото прочетох това означава слепване на сперматозоидите или слепването им с някакви частити, което ги прави бавни или неподвижни, но пък ако е така не би ли следвало показателят бързина да е занижен вместо увеличен, а той много се е увеличил в сравнение с преди. Моля, ако има по-запознат да каже какво мисли. Благодаря ви предварително!

# 18
  • Мнения: 231
И аз скоро разбрах за тях и питах в други теми. Получих едно-две положителни мнения. Но явно все още не са ги използвали много хора, защото много трудно се намира информация за тях. Дори не знам как се казват. Писах с една жена, чийто мъж ги е приемал.Каза,че за 1 месец от 3% морфология е вдигнал на 5%. Ние имаме последен ЗЕТ Януари и ако е неуспешен ,мислим да ги пробваме. Цената ми казаха,че е около 150лв.

Тези добавки нямат име, имат само етикет със съставките. Доста неща имат вътре, ако някой се интересува мога да снимам етикета довечера. Съхраняват се в хладилник. Мъжа ми днес почна да ги приема, ще дам отзив след месец, когато сме на контролна спермограма. До тогава ако някой запознат се включи с информация ще е добре.

Чудесно! Ще сме ви много благодарни, ако снимате етикета наистина! Мога ли да питам как ви ги изписаха? Ходихте на преглед при андролог при тях или?

# 19
  • Мнения: 171
И аз скоро разбрах за тях и питах в други теми. Получих едно-две положителни мнения. Но явно все още не са ги използвали много хора, защото много трудно се намира информация за тях. Дори не знам как се казват. Писах с една жена, чийто мъж ги е приемал.Каза,че за 1 месец от 3% морфология е вдигнал на 5%. Ние имаме последен ЗЕТ Януари и ако е неуспешен ,мислим да ги пробваме. Цената ми казаха,че е около 150лв.

Тези добавки нямат име, имат само етикет със съставките. Доста неща имат вътре, ако някой се интересува мога да снимам етикета довечера. Съхраняват се в хладилник. Мъжа ми днес почна да ги приема, ще дам отзив след месец, когато сме на контролна спермограма. До тогава ако някой запознат се включи с информация ще е добре.

Чудесно! Ще сме ви много благодарни, ако снимате етикета наистина! Мога ли да питам как ви ги изписаха? Ходихте на преглед при андролог при тях или?

Малко по нагоре съм качила етикета. Иначе не сме ходили при андролога, направо ембриолога ги даде на мъжа ми. Даде му една опаковка за 1 месец.

# 20
  • Мнения: 2 510
Здравейте, имаме едно неуспешно ин витро зад гърба ни, като нито едно ембрионче не ставаше на 5ти ден. Пуснахме разширена СГ с SDI, единствено ме притесняват тези вакуоли, защото са висок процент. Иначе е нормозооспермия. Може ли коментар. 😊

# 21
  • Мнения: 375
Момичета, може ли да ми препоръчате добър андролог за София /без Кацаров, защото ММ беше при него и определено не е той нашия човек Simple Smile/?

Имаме едно неуспешно ИКСИ зад гърба си, като нито една от 7-те яйцеклетки не се оплоди. Според ембрилозите това е заради лошото качество на сперматозоидите. И ни се иска да направим консултация с друг андролог, защото според Кацаров след преглед на 2 спермограми и пиене на добавки 3 месеца, показателите били ок за ИСКИ, а това явно не беше така.

# 22
  • Мнения: 503
Здравейте, извинявайте, ако въпросът е лаишки, но когато нито едно не се оплоди или се оплождат и стигат до определен ден, ембриологът ясно ли разбира/вижда дали е заради сперматозоида или яйцеклетката или обикновено по резултата от спермограмата се ориентира, че ако тя е била лоша, значи ясно къде е проблемът? Питам от чисто любопитство, ако проблемът е в лошото качество на яйцеклетките това някъде разбира ли се изобщо и вижда ли се?

# 23
  • София
  • Мнения: 23 165
нищо не виждат, само предполагат.
и яйцеклетките и сперматозоидите ги оглеждат на външен вид и това е.

# 24
  • Мнения: 375
Здравейте, извинявайте, ако въпросът е лаишки, но когато нито едно не се оплоди или се оплождат и стигат до определен ден, ембриологът ясно ли разбира/вижда дали е заради сперматозоида или яйцеклетката или обикновено по резултата от спермограмата се ориентира, че ако тя е била лоша, значи ясно къде е проблемът? Питам от чисто любопитство, ако проблемът е в лошото качество на яйцеклетките това някъде разбира ли се изобщо и вижда ли се?

На мен на зададен същия въпрос, ембриолозите ми отговориха, че е в моя случай е от лошото качество на сперматозоидите, бяха доста категорични.

# 25
  • Мнения: 508
Здравейте, извинявайте, ако въпросът е лаишки, но когато нито едно не се оплоди или се оплождат и стигат до определен ден, ембриологът ясно ли разбира/вижда дали е заради сперматозоида или яйцеклетката или обикновено по резултата от спермограмата се ориентира, че ако тя е била лоша, значи ясно къде е проблемът? Питам от чисто любопитство, ако проблемът е в лошото качество на яйцеклетките това някъде разбира ли се изобщо и вижда ли се?

Ако сте над 35 г. предположенията клонят към лоши яйцеклетки, дори и да сте с лоша спермограма. Идеята е по възможност да ви продадат яйцеклетка.
Подкрепям мнението в един от коментарите, гледат ги основно на външен вид и уж избират годните.
Аз от личен опит стигам до извода, че с високи проценти на SDI теста, шансът е минимален.

# 26
  • Мнения: 759
Момичета, може ли да ми препоръчате добър андролог за София /без Кацаров, защото ММ беше при него и определено не е той нашия човек Simple Smile/?
Микробиология изследвана ли е? Хормонални изследвания?

Иначе вие сте на етапа, в който може би е добре  да се изследват:
    ДНК фрагментации
    Кариотип
    У делеции
    мутация в гена CFTR
    Спермалните анеуплоидии

Тези неща си ги запазих от гайдлайна за male infertility, който намерих.

Но не съм сигурна в България кой андролог назначава тези изследвания. Май репродуктивните специалисти се занимават с тези неща.

Иначе питах за хормонални и микробиология, защото след тях андролога, каза на ММ, че е това е което може да направи, защото не е репродуктивен специалист. Та и аз съм объркана. ММ ходи и при някакъв професор ендокринолог-андролог, който го прати в най-модерната лаборатория в майчин дом да си направи нова спермограма. Само дето то няма такава от няколко години Joy И му теглихме една майна на ум.

Статистиката казва че при 44% от мъжете не може да се установи някакъв проблем. И най големия фактор за успешно бременност при асистирана репродукция е възрастта на жената. Disappointed

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 19:14 от Мinerva О.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 412
Ако ембрионите не се оплодят, не се делят правилно, имат по 1 пунклеус или забавят развитие до 3-ти ден проблема е в Я, защото ембриона се храни от ДНК-то на Я, а от 4-ти ден натам ембриона се храни от новосформираното ДНК между сперматозоида и Я. Тогава ако ембриона дегенерира се смята, че проблема е в сперматозоида.

# 28
  • Мнения: 2 510
Ако ембрионите не се оплодят, не се делят правилно, имат по 1 пунклеус или забавят развитие до 3-ти ден проблема е в Я, защото ембриона се храни от ДНК-то на Я, а от 4-ти ден натам ембриона се храни от новосформираното ДНК между сперматозоида и Я. Тогава ако ембриона дегенерира се смята, че проблема е в сперматозоида.
Уж така казват, ама реално не е така. При нас от 12 яйчица само 6 се оплодиха и всички се развиваха идеално до 3я ден. Трансферираха 3, но бременност няма. Останалите уж добри ембриони на 5я ден вече не ставаха за замразяване. Мъжът ми е с префектна СГ. Имахме съмнения за ДНК фрагментация, но май всичко е наред. Малко по-горе днес съм прикачила резултатите от СГ с SDI. Явно проблемът да не се развиват ембрионите е в яйцеклетките.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 412
Скъпа права съм повярвай видях спермограмата на съпруга ти в сперматозоидите е проблема, а не в Я.
Гаранция ти давам, че при оплождането не сте селектирали м-ла и затова такъв е резултата.
Погледни морфологията му, че е 6% и си извади сама извода, че нещо не е на ред въпреки другите показатели.
Моят съпруг е със същите показатели като твоя обаче има морфология между 8 и 11% иначе обем, подвижност, концентрация и т.н. е наред според докторите е перфектна, но и при нас ставаше същото както при вас и накрая се ядосах и направих МАКС селекция преди оплождане и познай нямаше нито 1 нормален сперматозоид всички до последния бяха със сбъркано ДНК и накрая пак оплодили с дефектен за да не умре Я. Прави сметка за какво става на въпрос.
Провери на съпруга ти захарта при моя излезна висока над 7,5 уврежда целия генетичен м-л и няма как да стане нормален ембрион докато не я свали
Ако ми питаш, защо ти казвам това, ще ти обясня погледни подвижните сперматозоиди 66% характерно за захарта, защото тя се дели на 2 Фруктозата която благоприятства сперматозоидите и ги прави бързоподвижни, а глюкозата е техния враг, който ги дефектира.  При оплождане без селекция се гледат бързоподвижните и с тях се опложда и познай какъв би бил резултата.
Вече събрах тази попара.

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 23:51 от pepita5

Общи условия

Активация на акаунт