Харесвате или не харесвате някой от празниците ?

  • 2 386
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 806
харесвам Коледа и Великден.

не се страхувам да употребя думата "мразя" по отношение на Новата Година.
Усещането за истеричност и ненормалност сякаш се носи във въздуха.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 958
НА мен любим празник ми е Бъдни вечер. Постни вкусотии, топла питка и свещички. Най-странното е, че на този празник ям само питка натопена в оцет и чесън Crazy Изяждам повече от половин огромна питка и майка ми всяка година се заканва да направи две. Нова година ми е тягосна. Не я харесвам много. Всички са ми с едни луди физиономии и настървено искат да пият и крещят от 6 сутринта, ако може най-добре. Великден го харесвам, защото боядисвам яйца. Коледа нали е след Бъдни вечер и майка ми пак е направила питка  Whistling . Рожденните дни си ги харесвам, не защото някой ще се сети да ми подари подарък, а защото обожавам да черпя хората около мен с торта и сокчета /през другото време на годината избягвам да го правя/.

# 47
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Любимият ми празник е Великден.

Не харесвам Нова Година, защото винаги се чудим къде да ходим, с кого да се съберем и т.н. Студено е, не обичам да пътувам през зимата, празникът ми се страува нагласен и задължителен. Предпочитам да има непринудена обстановка, която не намирам в празнуването на Новата година. Идеята е страхотна, но завсички минали години си спомням 2 мах 3 незабравими празника по този повод.

# 48
  • Мнения: 1 065
Като се замисля,най-обичам Бъдни вечер.Обичам приготовленията,постните храни(е питката ми е с масло ,мляко и яйца ,но това са подробности)самата атмосфера.А ако има и сняг или пък точно тогава завали ,направо ми е приказно. По наша си традиция ,тази вечер си правим разбор(не мога да намеря точната дума,ще ме извините),кой какво е постигнал през годината,какво не е успял и какво очаква да му се случи през идващата година.На когото се падне паричката ,,печели"и определена сума-20 или 50 лева,да си ги изхарчи с кеф за удоволствия.Децата ни са големи и това ги радва и се създава весело оживление .А след вечеря отваряме подаръците . Всеки купува на всеки и дни преди това ги подреждаме в хола под елхата и нетърпението и любопитството е голямо.От няколко години очакването ми за Нова година намаля .Не знам защо нещо не ми е празнично.Великден също не ми е вълнуващ празник.Нито ядем агнешко ,козунаци и варени яйца(боядисвам яйца ,но повечето ги раздавам на приятели и децата им)нито ходим на черква.Понякога си каним гости и тогава ми е по -радостно ,но приготовленията доста ме уморяват.На рожденните си дни или минаваме само с честитене  и целувка, или ходим на заведение

# 49
  • София
  • Мнения: 1 244
Понякога ги обичам, понякога не.
Не виждам смисъл сега да се радвам на Коледа и Нова година, тъй като  мъжът ми ще е в чужбина. И не ми е празнично.
Тази година не си празнувах Р.Д., но миналата - да. Просто сега нямах настроение.
Същото се отнася и за Великден, именния ми ден и пр.

Има и празници, които ужасно ме дразнят и това са:
Св. Валентин и Хелуин (ъфкорс)
Но също и Народните будители, 24 май, 3 март и прочее "национал-патриотичен" бълвоч.

# 50
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Еми, не харесвам Коледата. Заради цялата атмосфера. Confused
По ТВ-то се почват едни сълзливо-захоросани или библейски филмчета, които всяка година са едни и същи.
Народът купува и граби, и се запасява с храна, все едно идва свършекът на света.
Да не говорим за най-различните благотворителни прояви, които ги няма през ост. време на год., а само по Коледа.
Мразя и Св. Валентин(заради червените отвратителни сърца, които се подават от всякакви витрини, но не само). И Осми март не харесвам.

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 20:06 от fam

# 51
  • Мнения: 6 167
Обичам Коледа.
Всичко, свръзано с 24 и 25 декември ми е особено любимо.
Подготовката, атмосферата, поколенията, седнали на една маса. Семейството.
Подаръците. Дядо Коледа. Топлината.

Мразя Нова Година.
На всяка Нова Година се чуствам виновна, че не си прекарвам добре, както всички останали, които са си организирали купона няколко месеца предварително.

# 52
  • Мнения: 2 229
Обожавам всички празници. Коледа, Нова година, Великден, рождени дни, Свети Валентин...колкото повече толкова по-добре, да вкарват и американски празници важното е да се празнува. Mr. Green
Иначе любими са ми Коледа (украсите, елхите, Коледните филми и т.н. Heart Eyes) и Великден ( боядисването на яйца Mr. Green)
Някой каза че на Кoледа се събират роднините, правят снимки и ядът...ми че и ние това правим  Laughing и пак е весело. Crazy

# 53
  • Мнения: 2 631
Не харесвам единствено Коледа, защото изпадам в сантименталности и ми става мъчно за всички близки, които вече не са сред нас  smile3518, и ми е тъжно за всички живи същества, които не могат да имат весела коледа поради ред причини...глад, сирачета и пр.....  Cry

Иначе Нова Година е Хит!  Party

# 54
  • Мнения: 2 768
МРАЗЯ 8-МИ МАРТ !!!

Мразя, ненавиждам, много ми е анти брррррррррр... Sick Даже и тема пусках...   Mr. Green не мога да го приема и това е!

# 55
  • Мнения: 2 631
МРАЗЯ 8-МИ МАРТ !!!

Мразя, ненавиждам, много ми е анти брррррррррр... Sick Даже и тема пусках...   Mr. Green не мога да го приема и това е!

Мъжът ти е щастливец!  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 1 244
МРАЗЯ 8-МИ МАРТ !!!

Мразя, ненавиждам, много ми е анти брррррррррр... Sick Даже и тема пусках...   Mr. Green не мога да го приема и това е!

Клара Цеткин би те анатемосала.  Mr. Green
И аз го мразя. Има си християнски празник на жената.

# 57
  • Мнения: 5 462
Еми, не харесвам Коледата. Заради цялата атмосфера. Confused
По ТВ-то се почват едни сълзливо-захоросани или библейски филмчета, които всяка година са едни и същи.
Народът купува и граби, и се запасява с храна, все едно идва свършекът на света.
Да не говорим за най-различните благотворителни прояви, които ги няма през ост. време на год., а само по Коледа.
Мразя и Св. Валентин(заради червените отвратителни сърца, които се подават от всякакви витрини, но не само). И Осми март не харесвам.
Aбсолютно съм и аз на това мнение !!

# 58
  • Мнения: 5 462
МРАЗЯ 8-МИ МАРТ !!!

Мразя, ненавиждам, много ми е анти брррррррррр... Sick Даже и тема пусках...   Mr. Green не мога да го приема и това е!

И аз и аз !!!Направо е отврат #2gunfire 8 МАРТ , всички лели едни ти ми нагласени , напудрени, натупирани ...въй въй .. Mr. Green Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 2 768
А като почнат разни познати не до толкова познати жени да ми се обаждат и честитят великият празник?! М ?! Иде ми да изчезна от лицето на земята този ден, вервайте ми!  smile3511

Общи условия

Активация на акаунт