Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 23 316
  • 803
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 831
Нашия е на angel baby, но не ми изглежда въобще дебел. За сравнение имам бебешка олекотена завивка на Лорели, която със сигурност е по-дебела.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 364
Аз съм верен фен на Angel baby. Каката спеше само с техни чувалчета до преди 2-3 месеца като твърдо заяви, че иска юрган (но пак спи отвита 😂).

Та, на темата. С нея съм взимала зимен чувал само веднъж и го ползвах по почивки. Вкъщи дори зимата спеше с пролетно-есенния вариант и тънък ромпър.

Не знам какво е това зиморничаво чудо сега... 😬

# 47
  • Мнения: 1 831
Значи и при нас в така😀баткото колкото и тънко да е облечен е винаги потен. Бях му взела есенно-пролетен вариант, който в крайна сметка почти не сме ползвали, защото буквално се вари в него😀

# 48
  • Мнения: 1 104
И моето бебе все иска на топло, вкъщи е около 22° - 23° и стои с боди, отгоре ромпър и елече (памучно) и вечно завит с поларено одеялце. Аз съм по-леко облечена. Но махна ли одеялцето и веднага има зелено ако, пробвах няколко пъти.

И така, на три месеца стана вече господинът, тъкмо минаха коликите и май имаме зъби на хоризонта. От 3 дни ми хапе зърното като суче, видях го да си дъвче устните + днес е толкова кисел цял ден и сукането му е 2-3 смучки и пуска, пак хваща, пак пуска. И като цяло не иска да яде.
Зъби са, нали?
Гледахме му венеца с мъжа ми и май се белеят. Най-много да се похвалим тези дни, но край няма този рев!

# 49
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 237
И двамата са със зимни чували на angel baby. Боди с къс ръкав и памучен ромпър.

# 50
  • Мнения: 452
Бързо оздравяване на всички бебета и техните семейства.
 Много е трудно да пазиш бебе в зимен сезон. Нашия бебко беше едва на 1 месец болен 2 седмици , баткото  го донесе от градината. Ходих по лекари като луда. Накрая ми казаха да давам панадол през 6 часа има няма темп. И физ. Р-р със спринцовка в носа директно , чи тези капки изобщо не помагаха . И така оздравя. Беше почнал много да кашля ,а започна от едно безобидно кихане ,подкашляне и тн...
Баткото от 13 окт. До днес е ходил само 5 дни на градина и дано не ми направят проблем , тук  не са като в БГ. От януари почва пак , надявам се да не носи коварни болести у дома. Тук в детските градини има коксаки,глисти,шарки включително и КРАСТА! абе ужас е...
Аз още много се колебая да се ваксинирам ли сега докато кърмя или не.... не знам. Четох някъде че на майки им намалява , спира кърмата и това ме спря.

# 51
  • Мнения: 1 104
И нашата кака носи вируси, ама чак за краста по градините не съм чувала!!! Миналия месец му сложиха ваксините и на вечерта и той, и аз бяхме с хрема. Мина му, една седмица здрав и сега 10 дни пак е хремав, задна хрема, днес го водихме при докторката, че и хрипове се чуват, но дробчетата били чисти. Постоянно има болен вкъщи, аз от 2 месеца вече не живея като преди, с тази детска градина дойде нова ера в живота ми - на сополите и температурата. Милото бебе, дано минава по леко.

# 52
  • Мнения: 128
Ние също сме в самоизолация до Нова година, въпреки трите дози ваксина. Каката донесе Ковид от градината(за което уж се бях подготвила психически, но пак го изживях). Освен нея, само баща й имаше симптоми: хрема и загуба на обоняние. Вече и хрема няма. Първите ми две дози са от бременността, а третата от преди месец и кърмя. Бебето е добре, въпреки че каката нонстоп го пипа и кашля върху него, залепя си нейното чело за неговото и му говори. Не, не спира като ѝ кажа, просто се примирих. Определено по-бързо и леко се кара(поне засега). От тези, които не вярват, че има Ковид, никой не иска да ни дойде на гости, така че на Коледа сме сами и за първа Коледа няма да чистя и подреждам къщата като луда. Направихме си домашна коледна фотосесия и мисля, че стана добре като за първи опит.
Аз не ползвам чувалче. Бяха ми подарили за каката, но ми се стори клаустрофобично краката ти да са в чувал, а и самото преобуване, през нощта ми се струва сложно.
Матеа спи със същия вид облекло, с което е през деня. Вкъщи е 22°.  Боди с дълъг ръкав, панталонки и чорапки, които слагам върху панталонките и не може да ги изрита. Загъвам я вечер с олекотена завивка и гледам да не може да я повдига с ръце. Аз гледам нослето да не е студено. В началото явно трудно се адаптираше и я обличах повече(беше и с 3 дни недоносена), но сега предполагам се е климатизирала вече.
Относно режим… няма. Ръководя се по бебето, но ние така или иначе си лягаме късно към 1:00 и Та суче и заспива при нас, а аз после я местя. Ако се наака през нощта само тогава проеобувам. Горе-долу на 3-4 часа се размрънква и ѝ давам да яде и пак заспива. Ако нямам сили да я местя, остава при нас. Така си се справям аз 😂
За тегло и размери…На втория месец беше 61 см и 5060 грама, а се роди 49 см 2800. Снощи я мерих на почти три месеца е 5600, вижда ми се малко предвид предните наддавания.
Чувствам вина, че каката ми изяжда всяка свободна минута, която мога да отделя на бебето. Имам чувството, че бебето само лежи и не му давам възможност да се развива. Рядко успявам да го сложа на гимнастиката, иначе вечер си я разхождаме да разглежда(много обича). Минахме и през кошмарншя период на ревност от каката(бебето и ние родителите оцеляхме).
Моята драма с количката приключи с една приам и една миос. Всяка си има плюсове и минуси(като за приам си остава теглото и размера). Мъжът ми само мърмори, че разнася колички нагоре-надолу, защото се съобразявам коя за къде е подходяща, но истината е, че с една количка щеше да мъкне два пъти повече по стълбите. От двора до колата имам 40 стръмни стъпала.

# 53
  • Мнения: 241
Здравейте😊
Не бях влизала отдавна тук. Моето бебче е на 53 дни. Предполагам повечето от вас вече са забравили за раждането и възстановяването, но аз до онзи ден си бях с лохии😒/само зацапване последната седмица, но си имаше/ ии от днес съм отново с кървене и не знам лохии ли са или вече цикъл, въпреки че кърмя. Как са при вас нещата с цикъла?
Така или иначе утре имам час за преглед, защото имам и някакъв дискомфорт от епизиотомията.. Мислех, че отдавна всичко трябва да е минало, но уви.
Иначе бебка е добре, имахме проблеми в началото с кърменето, но вече всичко е ок. Сега се притеснявам ако наистина е цикъл, ще повлияе ли по някакъв начин на кърмата ми/да намалее/? Не съм наясно.
Тя също ляга късно, към 23-24 и спи до 6-7.
В началото се притеснявах от тези дълги паузи и я будех да хапва, но тя си спеше сладко, а аз и бутах цица насила и се отказах 😂 За сметка на това яде често през деня.
Ние също сме със зимното чувалче на Angel baby , но и аз я навличам повече отдолу, защото сутрин като я взема е студена.
Аз съм супер зиморничева, а на ММ вечно му е топло и сме в постоянна война за градусите на климатика😂 Но под 23-24 не падаме.

Бързо възстановяване на всички и весело изкарване на празниците с новите малки джудженца❤

# 54
  • Мнения: 452
Момичета , имам ел. Помпа на медела ама искам да си купя и ръчна с цел да се изцеждам на макс до край , дайте препоръка коя и хубава?

# 55
  • Мнения: 471
Нашата беба заспива към 00, към 5 се буди за хапване и млякото веднага я цъква 🤣🤣🤣 и заспива пак до към 9.
Понеже скоро наближава да стане на 3,5 месеца, от тогава препоръчват да започне да се използва ергономична раница, та искам за ви питам дали имате впечатления от някоя 🤔

# 56
  • Мнения: 145
Моят цикъл дойде днес, вчера Адриан стана на 2 месеца, като по часовник....но и не кърмя от 1 месец 🙄
Момичета, вчера бяхме на ваксина, сложих и ротарикс, малкия тъкмо се беше пооправил с коликите, еее сега е все едно го колят, особено вечер, по-зле от преди даже изглежда, вчера сме заспали с мъжа ми чак в 5 сутринта Sad днес за сега заспа но доста порева 3 часа, на вашите мъничета как им се отразиха ваксините ?

# 57
  • Варна
  • Мнения: 633
Момичета , имам ел. Помпа на медела ама искам да си купя и ръчна с цел да се изцеждам на макс до край , дайте препоръка коя и хубава?
Електрическата е по-хубава, според мен няма как с ръчна да цедиш повече, а до край не може, защото образуването на кърма е постоянно.
На 28 ставаме на 2 м. Цикъл нямам още,не кърмя за жалост.
Рота ваксина няма да слагам. На първото не съм слагала.

# 58
  • Мнения: 758
Ловбърдс, за тези месеци най-добре е слинг. Лично аз съм доволна от еластичния на Boba.Пак от личния ми опит, раница е супер след 6,7 месец. Аз нося с Isara the one. Има и други читави марки, Leny, Boba, Tula. Най-добре да пробвате.

Моето след ротарикс сякаш не даде реакция.

Докрай цедене и аз не мисля, че с помпа става. Само с бебе, уж то е най-силното сучещо. Иначе ръчната техника на цедене съм чела, че е най-вфективна.

# 59
  • Мнения: 1 831
Момичета , имам ел. Помпа на медела ама искам да си купя и ръчна с цел да се изцеждам на макс до край , дайте препоръка коя и хубава?
А защо искаш да цедиш до край?

И при нас не е имало реакция от ротарикс. Трвбваше този месец да дадем втората доза, но като е болен пропускаме.
Иначе все още нямам цикъл, на 3 месеца е малкия. Но не бързам и да имам като цяло. Предния път ми дойде на 4тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт