Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 23 418
  • 803
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 266
Аз също бях с лохии повече от 40 дни. От време на време ми капват някакви капки кръв, а бебка е на два месеца и половина.
Тя днес се събуди със сополи, вчера бяхме за час навън. Но дано това да е. От утре тръгваме с пътешествията с три деца. Първо сме у нашите та ми е по-спокойно.
Не знам за вас, но аз от недосписането съм постоянно гладна. Ядат ми се въглехидрати много. По празниците ще ям, но от деня след Коледа спирам сладкото, че съм качила едно кило 🥴

# 61
  • Мнения: 452
Моето бебе го научих на шишета и сега не иска гърда Sad((   как да го приуча пак ни зная ,давайте идеи.
Искам докрай за да стимулирам млекопроизводство и да шмам повиче кърма .

# 62
  • Мнения: 83
Яренце, благодаря за темичката и бързо оздравяване!
Момичета, моля помагайте с идеи за съня на бебето. На 2 месеца и 10 дни е. Има дни, в които е просто голяма мъка, ето вчера е спала около 9 часа за денонощие, което ме притеснява. Обичайно на следващия ден спи повечко. Но повече от 12 ч. не прави в добрите дни. Гледам да правя и невъзможното само и само да спи, следя интервалите на будуване. Изпробвам различни варианти, но не заспива лесно, а като заспи е много неспокойна, почва едно ръкомахане и се буди на 5-тата мин. Пак мъча да доприспивам. Но това непрестанно будене и следене на часовника, за жалост ме изнервя (за което ми е много гузно). Сякаш не мога да се отпусна и да и се насладя на сладкото ми момиченце. Има ли и други такива бебоци? Приемам всякакви съвети и дали да търся помощ от консултант по детски сън.
За Коледа и взех подаръци за сън. Бухалчето Оли и чувал с опция за повиване на ръчичките, но не знам как да го използвам и кога да го слагам, тъй като когато е будна надали има шанс да стои в тази "усмирителна риза" Grinning
Другото, което ме обезкуражава и което вероятно е от това, че се преуморява, е вечерния истеричен рев. Това е всяка вечер. Хем гладна, но дам ли гърда се надава още по-жесток вой и отказва да цока. Почваме едно носене, люшкане, успокояване, но в повечето случаи нищо не помага. Трябва да се поунесе и тогава да засуче. Просто предлагането на гърда ми беше единственото сигурно средство, с което разполагах за успокоение, но вече като и това не работи винаги, изпадам в нервна криза. Почвам и аз да плача. А вероятно и тя усеща, че аз съм нервна и така не и помагам да се успокои.
А от няколко дни има и сополи, покашля и хърка. Педиатърката изписа инфлуцид, вит. Ц и калциев глюконат ампули. Някой давал ли е последното, че нещо четох лоши мнения за него. Ох дано и минава по-скоро, че и от това много страдам.
И да ви попитам и нещо друго, кога започнаха да гукат вашите бебчета? Тя още не е почнала, но си издава други нейни интересни звуци.
И последно, изхождането и започна да е на 5 дни с яко миризливи пръцкания. Изключително кърмена е. Случва ли се и  при някои от вас такова нещо с акането?

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 12:22 от mumuto0o

# 63
  • Мнения: 208
С какъв крем мажете бузките като излизате на вън в това време ?
Моята госпожица ги прави същите номера със заспиването. Аз също вече съм ужасно изнервена ,на бухалчето му спираме тока от песни и шум. Голям другар ми е,но не прави чудеса :/. И аз следя интервалите, опитвам се да имаме някакъв режим,но не ни се получава.  Надявам се да е период.....

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 13:04 от Nadejda_new

# 64
  • Мнения: 758
Мумуто, купувате си един еластичен слинг и едно зимно яке за бебеносене. Не е евтино, но не е по-скъпо от консултациите за бебешки сън, които между другото са само общи приказки, докато детето не стане на 5-6м, готогава казват да спазваш интервали, за затъмняваш и да пускаш бял шум. Та... за слинга. Чакаш да будува един час, преобуваш, храниш, слагаш в слинга, слагаш общото яке и на разходка. Това е най-сигурния начин за дълъг и хубав сън. А като бонус и ти ще свежнеш, ще идеш за кафенце или в парка Heartpulse

Ако трябва вкъщи и вече е превъзбудено или нервно, слагаш в слинга, заставаш под максималбо надут абсорбатор и с леко подрусваща походка на едно място приспиваш.

Наистина се опитай да се радваш на моментите и да си пазиш психиката, а това е даже чо-трудната част от самия лош сън...

Успех!

# 65
  • Мнения: 83
Мумуто, купувате си един еластичен слинг и едно зимно яке за бебеносене. Не е евтино, но не е по-скъпо от консултациите за бебешки сън, които между другото са само общи приказки, докато детето не стане на 5-6м, готогава казват да спазваш интервали, за затъмняваш и да пускаш бял шум. Та... за слинга. Чакаш да будува един час, преобуваш, храниш, слагаш в слинга, слагаш общото яке и на разходка. Това е най-сигурния начин за дълъг и хубав сън. А като бонус и ти ще свежнеш, ще идеш за кафенце или в парка Heartpulse

Ако трябва вкъщи и вече е превъзбудено или нервно, слагаш в слинга, заставаш под максималбо надут абсорбатор и с леко подрусваща походка на едно място приспиваш.

Наистина се опитай да се радваш на моментите и да си пазиш психиката, а това е даже чо-трудната част от самия лош сън...

Успех!

Много благодаря за съветите.
Слинг имам, яке за бебеносене не. Чудя се за приставка към моето яке.
Не сме реводни в носенето в слинга, а когато се дере от рев е абсурд, тя се превива и изпъва, няма как да застане правилно. Като е прясно нахранена и я наредя в слинга, често ми повръща. Понякога се сърди и не иска да се носи, друг път е на кеф и си заспива. До каква минимална температура навън е ок да се излиза с общо яке. Те може би така са най-предпазени от студ и вятър. Но трябват и подходящи дрехи.

# 66
  • Мнения: 578
Аз използвах ръчна помпа на Авент и съм доволна. Използвайки компресия, доста се опразвах гърдите. Виала, може да сложиш силиконови протектори на гърдите и да пробваш да кърмиш така. Ако има успех, след няколко кърмения първо давай с протектори, после ги свали по време на кърмене.
Само внимавай с цеденето, да не си докараш хиперлактация, че е много неприятно.

# 67
  • Мнения: 758
Точно в слинг и общо яке аз съм смела да излизам и при минусови температури. Не обличам допълнителни дрехи, тези с които е вкъщи и отгоре слинга и якето. Но якето ми е най-дебелото на пазара. За главата - зимна шапчица и после й пъхвам главата в слинга (само носът й да е навън). Ако плаче, пак слагам в слинга, нищо че се гъне, като заспи, намествам краката в М позиция, а много често като заспи и си отпусне мускулите, сама "потъва" в М позиция.

# 68
  • Мнения: 703
Аз си взех ръчна помна на Медела, удобна е и хубаво цеди.

Относно приспиването и акането.
Ами и ние имаме такива дни, доста често не заспива когато дълго време е буден и се измори толкова, че почва едно реване, дърпане, отказ на гърда и само рязходки.

Преуморено бебе и дългата будуване пречат много на заспиването, и го правят много трудно.

В тези случай аз го разсъбличам, защото много се кефи кято е гол моят мъник, сменям памперс, целувам го по ръчичките, обличям нови дрехи, почвам да го разхождам или слагам на активна гимнастика или се правя на маймуна и почват едни ръкопляскания гугакиния и в момента в който се успокай вземам на ръце и дамам гърда, разхождам и той вече се унася…
Но наистина е много трудно да приспиш преуморено бебе , на което хем му се спи , хем реве..

За акането-според мен е понастинал, пробвай дя го обличяш + още една дрешка, елече или боди схкъс ръкав..или може да е от някоя храна която си консумирала, може да го дразни стомаха..


Аз имам отделен въпрос, тези който дават Вигантон, къде го съхранявате?

На мен ми казаха че трябвало в хладилник и да 30 дни да се хвърля.-сестрата в детския кабинет

А като бях бременна,следящата Аг ми каза , че Вигантоля е удобен защото не трябва да се съхранява в хладилник и има дълъг период ня годност

# 69
  • София
  • Мнения: 854
Viala, аз имах драми в началото с кърменето, точно заради незасукващо бебе свикнало от болницата на шише. Писала съм и преди, но начинът да се справя беше точно с протектори за зърна и по време на кърменето се махат, за да засуче директно от гърдата. Аз се свързах и с Ася Демирева, но реално всеки консултант по кърмене би трябвало да ти помогне с това. Тъй като бебето ти обаче е вече на повече от два месеца, вероятно ще ти отнеме няколко седмици да го "сдобриш" с гърдата
Драмата с шишетата е че бебето после не знае какво да прави с гърдата, тя е доста по-мека и иска доста повече усилия от страна на бебето, за да суче. Но пък всички усилия да се върне бебето на гърда са добре възнаградени при успех. Кърменето за мен е страшен кеф. Не цедя, не мия помпа и шишета, не стерилизирам, ползвам храненето и за приспиване, дори кърмя и спя нощем.

Мумуто относно съня и заспиването те разбирам. И при нас понякога е драма и в тия дни съм пред нервна криза. И наистина колкото е по-недоспало бебето, толкова по-зле става заспиването и самият съм е по-кратък. И аз съм правила чудеса само и само да спи.
Това, което ми помогна на мен е освен следенето на интервалите за будуването, е и носенето на ръце, защото в слинга не седи, дърпа се, реве, гърчи се и се отказах като цяло.
Значи пускам детски песни на дисни и пиксар, нося я на рамо и я подрусвам и ѝ пея. Всичко това в затъмнена стая. Понякога увивам ръцете ѝ в одеало или пелена, да не ги маха, натиквам един биберон в устата ѝ и го държа там докато го засуче, че иначе го плюе. Ако е гладна и съм я носила на рамо и съм пяла и танцувала с нея докато се поуспокои е лесно, щото само подавам гърдата и заспива. Сложното после е да се измъкна и тя да остане заспала. Ако като цяло въпросният ден не е Спала много, то се жертвам и оставам да спя с нея на спалнята, така спи по-дълго.
При нас драмата е вечер, защото много се присвива заради газове. И не спи тогава много, я сумарно спи 30 минути в диапазона 20-00, я не...
Нощем спи в некст ту ми до спалнята и няма проблеми. Буди се обикновено два пъти за нощта и окончателно се буди към 10 и нещо сутринта. Така че и аз си поспивам с нея.

И тя ака веднъж на 3-4 дни. Подозирам че заради това сънят ѝ става прогресивно по-зле и в дните, когато е акала после спи по-добре. Сякаш ѝ е олекнало. Запек обаче няма, акото е нормално и сме изцяло на кърма.

Момичета, днес черпя за рожден ден, ставам на 30. Помъдрях с още една година!

# 70
  • Мнения: 578
Аз вигантола си го държа навън. Дори не знаех, че трябва да е в хладилник. Използвам го докато свърши шишета. Не го сменям. И с голямото дете така процедирах. На моята бебка вече и давам  по две капки.
И ние имахме драма с кърменето. Ни ескаше да суче и я хранех от шише около 40 дена. Изцеждах, слагах в хладилник и топлех. Но винаги преди да дам шишета слагах на гърда да се пробва по 15 мин. Гледах да не е много гладна, за да не реве. Не съм ползвала протектори, макар че имах. Сама засука, когато поотрасна. И  дохранвах точно 2 пъти. След това пенсионирах помпата и повече няма да я доближа до гърдите си.
Аз имам раница на Мандука. Баткото отказа да седи в нея. На малката я слагам, когато го взимам от градина, за да не ползвам количка. В София със зелените зони, трябва да си много бърз. Но ми се вижда много свита в раницата. Тя е с космонавт и не слагам яке отгоре. Затова и не ползвам бебешката приставка. Заспива вътре, но не знам дали е трябва да стои в тази поза с неизправен гръб. Не мога да разбера от клиповете. Как е при вас? Честно казано, на мен не ми е много удобно да съм с раницата повече от половин час.

# 71
  • Мнения: 758
По примцип не се препоръчва да са с връхни дрехи в носилки. Има едни софтшели, които топлят и с тях може, но пак не е връхна дреха за зима.

А за неудобното носене, запазете си час с консултант и той ще Ви регулира носилката да Ви е удобна. Но все пак го има и това, че различните хора усещат удобство с различно нещо. За мен, примерно, твърд колан е супер неудобен, без значение, как ще регулирам.

Вигантола държа в хладилник и ползвам до край.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 369
Eleyn, Честит Рожден ден! 🎁
Да сте здрави и много много щастливи всички вкъщи! 🥰 И шушулчето да ви е повод за милион усмивки! 🥰

# 73
  • Мнения: 145
Честит рожден ден, Eleyn! (Той май е минал вече Simple Smile )
Единствения пробвал със съня ми е, че от към 9 до 1 е почти нон стоп буден, сега последните дни след ваксините доста плаче също, няма заспива е.....днес бях много изморена и си го нося и си рева....той е вече 6 кг и като го нося повече от 30 минути ме боли гърба много Sad не знам какво да правя, през деня да будува нямам проблеми, ама това от 9 до 1 ...направо ме побърква. Той и като бях бременна, беше най-активен тогава, ето и сега, стана ли 1 часа и си заспа за 2 секунди. Но ми е драма, защото и каката ми заспива тогава, иска да я гушкам ....той реве, тази вечер бях сама, иначе мъжа ми помага. Дано успея да му направя режима да заспива по-рано, иначе през нощта рядко имам проблеми.

# 74
  • Мнения: 328
Здравейте, мамчета! Как сте?
Надявам се да сте добре!
Не съм писала отдавна, но редовно ви следя. Признавам само, че през последната седмица не съм активна заради предстоящите празници.

Пиша ви да си помрънкам, оплача и дори да потърся съвет. Ако не ви се четат досадни разкази за кърменето, моля подминете.
С бебка се кърмим от ден първи, като всичко вървеше по мед и масло. Никакви проблеми, кърма в изобилие, дори замразена. Около първия месец малката започна страшно много да повръща. На всяко хранене - повръщане, на всяко оригване - повръщане. Оповръщана мама, оповръщано бебе, оповръщана къща и т.н. През първия месец беше качила около 1.100 кг и реших, че щом качва всичко е ок и ще си търпя повръщането. Реших все пак да посетя специалист на частно, който ми заяви, че има лек рефлукс, нищо сериозно. Тя продължаваше да си повръща. На консултацията на втория месец установиме, че е качила само 500 грама, като личния заяви, че
това е проблем. Същите дни положението с акането също ми създаде нерви, няма да навлизам в подробности. Та, от стреса ми понамаля кърмата. Взех везна уж да следя изяденото количество. Не знам на пълен боклук ли попаднах или е невъзможно да се измери с точност. (Сега го ползвам само ориентировъчно дали качва)
Та.. няколко дни когато започна да се събужда на час и половина гладна, а гърдите ми осезаемо чувствах празни, почнах да се съмнявам, че ми намалява кърмата и не достига на бебка. Изцеждах по 60-80 мл (проверявах няколко пъти по този начин). Започнах да дохранвам с кърмата от фризера. Тя продължаваше да повръща.
Тук е моментът да споделя, че повръщането на малката не спря нито с Рефлук Аид, нито с държане в изправено положение след хранене поне 30 минути, нито с антирефлуксна възглавница. Нищичко не помогна. Имам чувството, че каквото изяде го повръща до последната капка. Педиатърката като краен вариант предписа да давам АМ ФРИЗОВОМ 30 мл на ден преди кърмене. Това предписа и заради мнооогооо рядкото и акане.
След цялото повръщане реших да пробвам цяло хранене с АМ, за да видя дали ще има нужния резултат. Така и така не ми достигаше на моменти. Е, алелуя! Нито капчица!
Взех решението да спра да кърмя. Трябва да призная, че се чувствам шизофренично. В единия момент съм по-спокойна, че ще хапва нужното количество; че няма да се притеснявам на всяко хранене колко от изяденото е повърнала; ще наддаде ли и тн. В следващия, разбира се, се чувствам адски гузна. Всички около мен ми казват, че знаят колко съм искала да кърмя, но ако се тормозя просто да спра. Подкрепят ме.
Осъзнах, че така съм по-спокойна и имам по-спокойно бебе. Почна да спи по цели нощи, да пълни памперси и дори да наддава.
А, сега с въпроса към по-опитните - как да си спра кърмата? Гърдите ми започват да се пълнят осезаемо горе/долу на половин ден. Гледам да се цедя веднъж, максимум два на ден, за да не изпитвам дискомфорт. На моменти чувствам много празни гърди, в други напрегнати и пълни, дори с леки бучки като че ли (така съм се чувствала и при къмене). А като изцедя до облекчение - 40-80 мл за цял ден. Какво да правя? Към АГ ли да се обърна?

Извинявам се за дългия пост.

П.С. Напълно осъзнавам, че много жени мечтаят да кърмят, а аз забързвам процеса на спиране от по-рано. И да, чувствам се ужасно заради това.

Общи условия

Активация на акаунт