Човек променя ли се

  • 7 861
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте.С мъжа ми сме заедно от три години, имаме дете на годинка.Бързо създадохме семейство поради липсата и при двама ни на такова.Заживях с него понеже го видях че е изстрадал ,израстнал без семейство и добър човек който обикнах.Поради липсата на контрол с годините е тръгнал по лош път правил е дребни глупости заради които е бил и в затвора.Минахме през много неща понеже е свикнал приятели банкети,лъгане защото съм правила проблеми че често се събираше с тях . Много неща напаснахме с времето.Но от както сме заедно той не обича да говори и обсъжда сериозни теми и оттам много често понеже аз искам и се стига до караници през които ме е блъскал душил лек шамар,обиди с оправданието че го прави да ме стресне за да спра . Често сме се разделяли за по няколко дни като после отначало всичко е розово и до следващия път.Но никога не ме е удрял със сила от не вярвах че нещата могат да ескалират до няколко шамара блъскане и ритници което стана.Накрая пак аз бях виновна защото все съм искала да говорим и не го оставям на мира когато е нервен че не може да се владее .Близо от месец сме разделени отначало се държа гадно с мен като ме обвини за всичко а сега ми казва как си е осъзнал всички грешки това че ме е пренебрегвал,посягането и как иска да е с нас и няма нищо да е както е било.Много искам да сме заедно въпреки че няма и един човек който да ме подкрепя понеже ми казват че няма да се промени и че в момента ме манипулира защото търси семейство и сигурност.Искам да вярвам че всичко във връзката ни ще е друго но знам че съм подвластна на чувствата си и не мисля трезво.Страх ме е че ще се доверя и ако всичко е по стария начин трябва да изживее всичко отново.Имате ли сходни ситуации и мнение дали човек ако разбере че е изоставен наистина би променил толкова неща и осъзнал-обиди,посягане, пренебрежение и предпочитане на половинката си вместо останалите.Незнам дали има смисъл да му дам шанс или си губя времето като ми пречи да продължа напред

# 1
  • Мнения: 5 246
Няма да се промени. Освен към по-лошо. Спасявай себе си и детето, докато можеш.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 375
Не знам как успя да вмъкнеш определението "добър човек" в цялата тази помия.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Прави са тези,които ви съветват да не се събирате.Щом веднъж се е стигнало до такава случка пак ще стане.Почти ежедневно в медиите излизат подобни истории и винаги,когато жертвата на насилие е решила да даде нов шанс нещата свършват зле за нея.Аз не бих се върнала при такъв човек...

# 4
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 467
Няма да се промени.
Щом имаш и дете не се събирайте повече.
Той ще те души и удря ти ще искаш да се събирате .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Не, не и пак не.

# 6
  • Мнения: 19
Чувствам вина че ако аз премълчавах винаги и не рових нямаше да го провокирам да е такъв към мен.Незнам какво печели от това да сме заедно,колебая се понеже искам семейство и се чудя че ако е искрен в нещата които казва и наистина изпусна шанса да заживеем по добър живот

# 7
  • София
  • Мнения: 28 627
Не мога да повярвам какво чета...

# 8
  • Мнения: 1 547
Абсурд, ще бъде лудост да се върнеш назад!

# 9
  • Мнения: 5 246
Ти не си го провокирала. Това трябва да ти е ясно. Както и да си се държала, неговата реакция не е правилна и оправдана. Жертвата на насилие е склонна да търси вината в себе си, знам го от опит. Ти не си виновна. Не ти трябва семейство с такъв човек. По-добре сама с детето. Той не е искрен. Казва ти каквото искаш да чуеш, за да се върнеш и да продължи да те тормози.

# 10
  • Мнения: 9 723
В такава среда ли искаш да живее детето ви? Следващият побой вероятно ще те вкара в болница.

# 11
  • Мнения: 19
Беше почерпан незнам дали това го подтикна повече,но другите леки случаи не е бил.По скоро имам страх затова дали е редно да го отделя от баща му,ако останем сами след време дали ще се доверя,дали ще срещна подходящ човек за мен и детето ми

# 12
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 467
Леки случаи ?!
А да живее така детето по -добре ли е .?

# 13
  • Мнения: 1 547
Ти общо взето си решила да се върнеш, и си търсиш сламка, за която да се хванеш. И другите мъже пият, ядосват се, дразнят се понякога на жените си, но не ги ритат, бият, душат. Надявам се си наясно какъв пример за "семейство" ще получи детето ти.

# 14
  • Мнения: 41 011
Беше почерпан незнам дали това го подтикна повече,но другите леки случаи не е бил.По скоро имам страх затова дали е редно да го отделя от баща му,ако останем сами след време дали ще се доверя,дали ще срещна подходящ човек за мен и детето ми

Толкова типичен случай си - търсиш вината в себе си и от страх да не останеш сама се буташ в шамарите. Но решението си е твое.

Общи условия

Активация на акаунт