Човек променя ли се

  • 7 906
  • 199
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 32
Много ми е тъжно да чета всички тези нападки към човек, който моли за помощ и съвет.

Всички сме хора и като такива понякога грешим, преценката ни бива замъглена под въздействието на чувства и на страх от бъдещето, податливи сме на манипулация, а понякога и сами залъгваме себе си, понеже просто ни се иска нещата да не са толкова зле всъщност... В една или друга степен, в една или друга ситуация, всеки от нас е слаб, заблуден и грешен. Колко хубаво би било да не го забравяме!

Относно въпроса на авторката - за съжаление, съпругът й е агресивен тип с криминална психика. Променят ли се наистина такива хора? Според мен не. Възможно ли е да обикнеш такъв тип въпреки всичко? Възможно е. Трудно ли е да си тръгнеш? Ужасно трудно е, особено когато има дете. Трябва ли да си тръгнеш? Абсолютно! И то бързо.

Кураж и успех!

# 196
  • София
  • Мнения: 16 208
Авторката не моли за помощ и съвет. Авторката  иска публично одобрение  на решение, което е във вреда на детето. Много е лесно да си слаб - моят собствен баща ми го игра този театър с години след смъртта на майка ми, за да изпие и последните спестявания, които наследихме от нея.

# 197
  • Мнения: 5 312
Много е лесно да си слаб
Тук съм напълно съгласна. Членове на семейството ми са ме определяли като груба и коравосърдечна, понеже отказвам да бъда слаба. А те, чувствителните...

# 198
  • София
  • Мнения: 2 610
Ако т.нар. нападки са ѝ помогнали да се откъсне от този насилник, значи е имало полза.

# 199
  • Мнения: 1 840
Не знам защо сме обвинявани в нападки,като и вие казвате същото.
Че такъв човек не се променя и трябва незабавно да го напусне за доброто на детето и свое добро

Общи условия

Активация на акаунт