Човек променя ли се

  • 7 926
  • 199
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 19
За това време което сме заедно човек се привързва, когато не се е стигало до такъв момент през другото време беше мил,грижовен и т.н...Привързана съм към другата му страна

# 151
  • София
  • Мнения: 16 217
Абсолютно грешна ти е преценката за нас. Аз лично съм живяла 12 г. женена за психологически насилник, който стана и физически. В момента, в който ми посегна, се изнесох с двете деца. И се разведох.

И много съжалих, че не съм го направила поне 10 г. по-рано.

# 152
  • Мнения: 5 368
За това време което сме заедно човек се привързва, когато не се е стигало до такъв момент през другото време беше мил,грижовен и т.н...Привързана съм към другата му страна
Този човек не те обича. Играта на топло и студено и вменяването на вина у теб за моментите, в които той се държи зле, са обичайно поведение на насилник. Така те дресира да си послушна и да очакваш да те възнагради за подчинението с добро отношение.

# 153
  • Мнения: 19
За това време което сме заедно човек се привързва, когато не се е стигало до такъв момент през другото време беше мил,грижовен и т.н...Привързана съм към другата му страна
Този човек не те обича. Играта на топло и студено и вменяването на вина у теб за моментите, в които той се държи зле, са обичайно поведение на насилник. Така те дресира да си послушна и да очакваш да те възнагради за подчинението с добро отношение.
Близките ми казват че е с мен поради сигурност,дом уют жена която да го изпере и наготви.При всяко семейство е различно но самата аз усещах много често пренебрежение и си мислех че просто аз искам прекалено много внимание и време
Абсолютно грешна ти е преценката за нас. Аз лично съм живяла 12 г. женена за психологически насилник, който стана и физически. В момента, в който ми посегна, се изнесох с двете деца. И се разведох.

И много съжалих, че не съм го направила поне 10 г. по-рано.
Мога ли да попитам в какъв период от време и как се развиха нещата при вас

# 154
  • Мнения: 5 368
Скрит текст:
За това време което сме заедно човек се привързва, когато не се е стигало до такъв момент през другото време беше мил,грижовен и т.н...Привързана съм към другата му страна
Този човек не те обича. Играта на топло и студено и вменяването на вина у теб за моментите, в които той се държи зле, са обичайно поведение на насилник. Така те дресира да си послушна и да очакваш да те възнагради за подчинението с добро отношение.
Близките ми казват че е с мен поради сигурност,дом уют жена която да го изпере и наготви.При всяко семейство е различно но самата аз усещах много често пренебрежение и си мислех че просто аз искам прекалено много внимание и време
Вероятно той ти е вменил подобни мисли. Близките ти са прави според мен, довери им се.

# 155
  • Мнения: 1 868
Безсмислено е да се пише.Каквото и да пишем,тя си знае своето.
Ами като е привързана към човека,който пие и раздава шамари и ритници,да си стои при него. Жалко за детето.

# 156
  • Мнения: 19
Безсмислено е да се пише.Каквото и да пишем,тя си знае своето.
Ами като е привързана към човека,който пие и раздава шамари и ритници,да си стои при него. Жалко за детето.
Явно не сте чели достатъчно за да знаете че малко хора се измъкват отрас при такива отношения и колко трудно се случва.Това че не е било на вашата глава отстрани да нападате само изглежда много лесно

# 157
  • Мнения: 1 057
Достатъчно хора Ви казаха,че номера с промяната няма да мине.Моята история е подобна на останалите и няма да се повтарям.Към днешна дата,на бащата на двете ми деца НЕ може да се Разчита за каквото и да било,не се е променил и на милиметър (въпреки че твърди така).Жалкото сега е,че има жена до него с детенце,която ще остане разочарована,но.....тяхна си работа!
В контактите ми с него си говори и върши неща едно към едно с тези от нашето минало,просто сцената(жената)е друга.
Слава богу,отгледах децата си далеч от него и от отровното му въздействие. Послушайте съветите на списващите😉

# 158
  • Мнения: 5 368

Явно не сте чели достатъчно за да знаете че малко хора се измъкват отрас при такива отношения и колко трудно се случва.
Ти вече си се махнала. Направила си го. Не се връщай. Не спирай да си повтаряш, че ти и детето ти заслужавате да живеете в безопасна среда и да се отнасят към вас с уважение.

# 159
  • Мнения: 3 803
Даная, ти си се измъкнала. Сега обмисляш дали да не се върнеш, защото те притеснява, че няма да намериш друг мъж така както си с дете и ще стоиш сама. Аз поне това разбрах от писанията ти. Доста си лаконична също.

Рядко се случва в някоя тема всички да са на едно мнение, но тук е така. Никой от пишещите не ти написа да се върнеш при насилника с ритниците. Семейството и приятелите ти също са против. Не знам какво повече искаш да чуеш. Звучиш ми много повърхностна, да не кажа нещо по-силно.
Радвай се, че си се отървала и, че си жива. Отиди на психолог, ако не можеш да си отработиш емоциите сама. Престани да питаш дали да се върнеш и дали хората се променят. Не се променят. Който е изрод, става още по-голям изрод. Пази си живота и здравето и този на детето ти.

# 160
  • София
  • Мнения: 16 217
За това време което сме заедно човек се привързва, когато не се е стигало до такъв момент през другото време беше мил,грижовен и т.н...Привързана съм към другата му страна
Този човек не те обича. Играта на топло и студено и вменяването на вина у теб за моментите, в които той се държи зле, са обичайно поведение на насилник. Така те дресира да си послушна и да очакваш да те възнагради за подчинението с добро отношение.
Близките ми казват че е с мен поради сигурност,дом уют жена която да го изпере и наготви.При всяко семейство е различно но самата аз усещах много често пренебрежение и си мислех че просто аз искам прекалено много внимание и време
Абсолютно грешна ти е преценката за нас. Аз лично съм живяла 12 г. женена за психологически насилник, който стана и физически. В момента, в който ми посегна, се изнесох с двете деца. И се разведох.

И много съжалих, че не съм го направила поне 10 г. по-рано.
Мога ли да попитам в какъв период от време и как се развиха нещата при вас
Аз съм написала. Омъжих се на 21, родих първото веднага, още бях студентка. След 2.5 г. родих второто. През цялото вече на брака ми се вменяваше вина за какво ли не. Аз печелех големите пари в семейството, Той правеше име, кариера. Междувременно почина и баща ми (майка ми почина когато бях на 15).

На новата 2000 г. ме би (блъска ме в стените, душеше ме). И това преля чашата, взех си децата, техните дрехи и се изнесох. Една година не ми даваше развод по взаимно съгласие, та подадох документите за развод по вина. Е, на второ дело на развода вече беше по взаимно съгласие.

Май забравих да спомена, че беше и все още е “олимпийки шампион по пиене на алкохол”.


10 г. ми трябваха после да се престраша на втори брак. Сегашният ми съпруг е умен, забавен, отговорен, и равностоен партньор. И много грижовен и внимателен.

# 161
  • Мнения: 1 057
Шарки,късмет си имала.Авторката я е страх от неизвестното,от самотата и евентуално дали ще се справи сама......Аз се справих,и то с две деца,в началото нез работа,те бяха малки.С помощ от семейството ми,но се справих! Ако има работа жената,ще се оправи,няма невъзможни неща
..

# 162
  • Мнения: 5 368
Тя може би толкова държи да има партньор, защото й е било втълпено, че сама по себе си не е пълноценен човек. Нужно й е да осъзнае собствената си стойност.

# 163
  • София
  • Мнения: 16 217
Всички се страхуваме от неизвестното. Животът и здравето на детето са над всичко, и е срамота една майка да не осъзнава вредите, които му нанася със страха си да го махне от опасната среда.

Ако не ти пука за собствения ти живот, стресни се за живота и психиката на детето ти.  Не се ли стреснеш, верно трябва да ти го вземат социалните.

Последна редакция: пт, 25 авг 2023, 06:14 от Sharky*

# 164
  • София
  • Мнения: 2 647
Шарки, огромен респект, че сподели историята си!!! Много жени се срамуват да кажат през какво минават и това дава още по-голяма сила на такива мизерници. Благодаря, че я написа точно тук, дано повече жени я прочетат.

Общи условия

Активация на акаунт