ДЕКЕМВРИйчето сладко вече е в прегръдките на мама и татко! (Тема 1)

  • 21 216
  • 769
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 269
Не разбрах имаме ли вайбър група ?🙄

# 511
  • Мнения: 2 683
Не разбрах имаме ли вайбър група ?🙄
Фейсбук е групата. Поне мисля, че е само тя де. 😂

# 512
  • Мнения: 665
Не разбрах имаме ли вайбър група ?🙄
Фейсбук е групата. Поне мисля, че е само тя де. 😂
Коя е групата във фейсбук? Имаше една, казваше се Бебе през декември 2021, но тя вече е архивирана.

# 513
  • Мнения: 149
Все едно аз съм ги писала тези постове за неспането. Нашето момче е с колики, уж бяха утихнали, но сега пак се обостриха. Само да го сложим в кошарата и почва да плаче. Вкарал е някакви нови супер сърцераздирателни звуци в плача, просто не мога да го оставя да си реве, както ме съветват някои познати/роднини. Режим трябвало да има, вода да съм давала, и нощем да не храня. Как става тая работа? Зарязваш в кошарата, излизаш от стаята и слагаш тапи на ушите? Еми съжалявам, ама не мога, пък ако ще да съм го разглезвала с това гушкане. Добре че е ММ, той понякога много успешно го приспива нощем, но стане ли 6 сутринта, до вечерта съм аз на линия. Успявам да свърша нещо вкъщи или да седнем да вечеряме заедно благодарение на слинга. Иначе като не плаче, е страшно сладък и все гледа любопитно и се впечатлява на физиономии и песни.
Вие какви активности успявате да въведете? Освен стоене по корем и карти понякога, друго не успявам. Масаж и гимнастика трябва, но той толкова се дере като е гол, че гледам бързо да приключи смяната на памперса даже.
Едит: излизаме всеки ден откак стана на седмица, освен два-три дни, в които много духаше. Първо със слинга, сега с количката.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 20:57 от aureos

# 514
  • Мнения: 1 146
Не слушай подобни съвети, прави каквото сама усещаш за правилно. И аз не виждам как може да се остави бебе да плаче. Гушкане, слинг/раница, разходки - добре е всичко което правиш.

# 515
  • Мнения: 247
При нас в чужбина, първите 2 месеца идва редовно акушерка и жената каза, че това са глупости! Малко бебе не се оставя да си реве и няма да се разглези от това, че мама го гушка. Точно това си е създаването на връзката, то плаче, защото има нужда от нас. Гушкането за него е познато, уютно и мирише на мама. Не че нещо, ама вече на 30 г., усещането за вкъщи в дома на родителите ми, е уютно и успокояващо, някак сигурно. За бебетата е още по по по това чувство.

Та - гушкайте си бебетата колкото си искате!!!

П. С. Акушерката каза и вечерно време да не отказвам кърмене, защото имаме по-малко кърма вечер и може бебето да остава леко гладно. То само се регулира. Нашата девойка е на 24 дни и още е рано да спираме нощното кърмене, но за по-големите бебоци, вие си знаете, че едното ядене започва да се прескача.

# 516
  • Мнения: 1 088
Коя е групата във фейсбук? Имаше една, казваше се Бебе през декември 2021, но тя вече е архивирана.

Мисля, че трябва да драснеш на Бътерфлай, за да те добави 😊 иначе има и една с размерите на архивираната, където и се преместиха много от момичетата. Тя е с много членове (не е ограничен кръг) и е Декемврийски бебета 2021.

Как вмествате къпането? На 2 пъти ни се получи приятно около час и нещо след хранене, докато дремеше. Днес не стана толкова добре, но пак по-спокойно отколкото да го чакаме да се събуди гладен и крещящ...

Нашият днес 'ходи на работа'. Беше будуване през деня колкото почти за 1 работен ден с някои минутни дремки за изключение. Сля май че 3 хранения като интервали. После заспа като наистина изморен от работа човек 😀 не знам какво вещае това за нощта 😬 Всеки ден е различен и никакъв режим не виждам как е възможен за новородено, освен в периода на жълтеницата например, когато трябва да ги събудиш за храна.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 22:29 от dее92

# 517
  • Мнения: 481
Групата във вайбър е създадена с гръмкото име “щастливи, но уморени декемврийки”. Засега сме две дами в нея, очакваме ви. Пишете ми. 🥰

# 518
  • Мнения: 442
Момичета, има ли някоя от вас по-запозната с човешката, конкретно бебешката анатомия, която може да потвърди, че при спане настрани няма опасност от задушаване? Иска ми се да знам, че има нещо, което със сигурност може да предотврати онова, за което ви разказах по-назад. Anguished

Иначе взехме възглавница за спане настрани, но тя успява да се завърти с нея, затова поръчах нова. Не й е удобно и с повдигната глава на матрачето срещу рефлукс и все се смъква надолу. Иска си по гръбче и ми е жал да я гледам как се върти.

С ММ вече не издържаме на режима винаги някой да е буден, за да наблюдава бебка. То се оказа и трудно приложимо. Той иска да спи през нощта, за да е адекватен за работа, което означава аз да спя вечерта. Обаче няма как да го оставя с нея тогава, когато е най-активна и без мен не може да заспи. Аз също не мога да заспя, чувайки как плаче. Тази вечер например имаше колики до след 1 часа и накрая в страх си легнахме заедно с баща й. Постоянното взиране в камерата пък, дори когато ходя до тоалетна, почва наистина да ме подлудява и дано не си докарам болест от този ежеминутен стрес. Fearful

Освен антирефлуксното АМ, което й давахме още от преди, почнахме и сиропче Гастротус по предписание на детския гастроентеролог. За мен вече всяко нейно оригване след хранене е малък празник, но все чувам от звуците, които издава, че има още въздух и я мъча пак и пак да се оригва.

За капак на това, от една седмица е все гладна дори след изяждане на 130 мл от шишето, плаче за още. Мен пък ме е страх да й дам, заради рефлукса. След половин-един час ми се откъсва от сърцето да дам още 30 или 60 мл, за да не презасищам. Тя вземе, че после заспи за няколко часа и се обърква графика. Накрая на деня гледам общите милилитри и се чудя дали не си държа детето гладно. Предполагам, че е скок в растежа, но не знам дали трябва да се отговаря на този засилен апетит - на различните места различно пише.

Ох, стана пак много дълго, а и го пиша на прекъсвания от 12тина часа, но си излях мъката. Майчинството наистина много ми харесваше преди да се случи онова, а сега съм отчаяна.

# 519
  • Мнения: 269
Денц много съжалявам за това ,което си преживяла и те разбирам,моята бебка се задавя понякога и си изкарвам акъла.Питах лекарката не се впечатли особено каза да не го доглеждам толкова 🙃Четох по темата ,че доста бебчета се задавят и че се израства с времето докато се научат да гълтат правилно и малко се успокойх,забелязала съм я и че когато спи с отворена уста явно й изсъхва гърлото и пак издава някакъв странен звук.То  не се издържа постоянно да сте при нея или да се взираше в камерата,ако има някой който да дойде да ти помага ще е добре така ще се успокойш малко поне.Иначе по колко мл изяжда на ден и аз на моята й ги записвам ,тя яде около 800мл и е на 44 дни.

# 520
  • Мнения: 198
Денц, много съжалявам за това, през което се налага да преминете.
Аз не съм запозната с човешката анатомия, но Димитър повръща много често в съня си и почти от началото го слагам по гръб, а главата той си е върти настрани. Имам една книжка от Angel baby и там е обяснено за спането настрани и по гръб. Ще приложа снимка.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 13:18 от Denittsa

# 521
  • Мнения: 1 088
Денц, мила, най-топли прегръдки и силно, силно се надявам никога повече да не се повтаря и полека да се отпуснете. Sad като бях бременна гледахме лекции по първа помощ на деца (от ютюба на 1 наум, ако не греша), даже и справочника им поръчахме. Дава една идея успокоение, че малко подготовка имаш, дай боже никога да не се налага на никое семейство. Усещам как ги забравям нещата, а и понеже не можеш да мислиш в подобни моменти, трябва може би 100 пъти да си гледал обясненията, че да бъдат стъпките като рефлекс.

Много често се случва и при нас бебо да се дави, но докато пие от шише и особено първите пъти, животът ми мина на лента. Днес беше продължително и се разплака за малко след това, пустата лакомия! 😩😩 Дано ги закриля нещо и 'отгоре'.

# 522
  • Мнения: 1 041
Дами, въпрос към тези които кърмят. Ако се цедите по колко милилитра изцежда те?

# 523
  • София
  • Мнения: 1 460
Аз влизам да извикам :Да живее слинга! 😀 Пристигна най-накрая това нещо и на бебка ѝ харесва вътре. Направо се укротява за секунди. Лошото обаче е, че действието е само докато е в него.
Пък аз май не съм си улучила размера и ми се струва, че идва малко тесничък за нея. Тя пък не протестира де. Въпреки това поръчах още един по-голям размер, пък този ще го пласирам или ще го връщам.

Да питам носещите в слинг вкъщи - как обличате бебоците? Струва ми се, че много се затопля от моето тяло, а е по боди с дълъг ръкав и ританки. Обаче този плат като я е обърнал и моето тяло като я топли.. Като я сваля личицето ѝ от страната, която е било опряно у мен е червеничко.

# 524
  • Мнения: 1 088
Oo супер! Какъв си взехте? Дано много ви помага!
Аз тъкмо изпрах нашия, поръчах този - https://sgusheni.com/produkt/%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3-cabo … rringbone-dapple/

Общи условия

Активация на акаунт