ДЕКЕМВРИйчето сладко вече е в прегръдките на мама и татко! (Тема 1)

  • 21 174
  • 769
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 460
Oo супер! Какъв си взехте? Дано много ви помага!
Аз тъкмо изпрах нашия, поръчах този - https://sgusheni.com/produkt/%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3-cabo … rringbone-dapple/

Поръчах ох Швеция този:
https://najell.com/shop/najell-wrap-charcoal-black/
Хареса ми, че се облича като тениска и няма нищо за връзване и халки по него.

# 526
  • Мнения: 5 056
В слинга бебо го слагам както си стои вкъщи само по ромпър. Аз обличам дишаща тениска, като се бебносим, ама пак му е зачервено лицето от страната, на която е лежал вурху мен. Нашият слинг е от най-простите на Кикабу, но не ми е проблем  вързването. Нямам търпение да отидем и за раница, ама ще изчакаме още някой и друг месец.
Габи, не се цадя, но ползвам колектор и с него събирам по около 100мл от двете  гърди, които замразявам.
Продължаваме да разглеждаме места за лятната почивка. Вчера пуснахме и паспорт на малчо и беше много забвано докато успеят  да му направят добра снимка. Получихме си и снимките от фотосесията за новородени и много им се кефя. Вие правихте ли такива сесии?

# 527
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 745
Момичета, тотално съм отчаяна. Бебка отказва изобщо вече да си спи в леглото, в нашето легло и изобщо да не е сгушена в някой от нас. Не издържам денонощно на стола или полу-легнала и тя върху мен. Реве ми се. Баща й ме сменя да поспя за 3-4 часа сутрин, но е отпуска. Като тръгне на работа, не знам как ще карам. Преди поспиваше и през деня в легълцето, и през нощта. Рядко не е искала да спи. Сега от вчера изобщо не желае в леглото. Ако е дълбоко заспала, изкарва няколко минути и започва да пръхти, върти се, буди се и ревва. Не знам какво е това чудо вече. Съмнявам се за тих рефлукс. Снощи имам 1 час сън в леглото, тя в кошарата и около половин час с нея отгоре. Не се издържа така. Държа я на рамото да се оригне и така заспива. Преместя ли я в леглото й, настава ада. А ме е страх да спи по корем върху мен. Не знам как да постъпя, чувствам се адски безсилна. Матракът е повдигнат, за да не връща, но явно пак връща по малко, без да изтича от устичката.

# 528
  • Мнения: 269
Блу моята бебка много спи в гнездото,ако имаш пробвай,дори и в кошарата я слагаме с гнездото.А когато е на спалнята подпъхвам ръце под самото гнездо и я люшкам , много й харесва.Както му казвам на ММ тя има 2 кошари(една дървена и една сгъваема) ,но избра да спи в гнездо за 20 лв😂

# 529
  • Мнения: 1 088
Габи, не се цадя, но ползвам колектор и с него събирам по около 100мл от двете  гърди, които замразявам.


Късметлии сте и двамата, супер. Simple Smile
Бих се радвала да си споделя по темата и как си отдъхнах 😀 Без добавка, понякога повече, друг път малко, няма как да минем, но вече не го мисля. Горе-долу като мина месецът и хормоните ми също се наместиха, а и сама си повлиях, най-после се успокоих по темата колко кърма му осигурявам - поне да има нещо. Трябваше десетки лекции да изгледам и да изчета, че да се спомене и за генетични и физиологични причини да не се произвеждат много добри количества и че не винаги решението е просто 'слагай го често'. Цялата работа малко ми остави чувство на разочарование, че уж като се подготвиш, е винаги гарантирано да потръгне, пък реалността беше по-различна. И в болницата това пробно кърмене ми беше такъв стрес, че бях като пред изпит. А като измериха нищожни количества, се чувствах като провал. Като свалих едно огромно очакване от себе си, вече и спя по-добре. И без това има толкова много очаквания към нас като жени...

Блу, дано мине скоро този период, леле... Съжалявам Sad Друга идея освен слинг  - при нас сработва да го сгушваме във възглавницата за бременни, която е с форма на П. Не е безопасно без надзор, но ако имате, може да даде малко спокойствие, докато дремне?

# 530
  • Мнения: 4 518
Блу, едната девойка също не обича леглото, но пък е голям фен на храната. Започнахме да храним и двете с шише, а въпросната девойка яде в леглото задължително. После ще мисля как да изчистя тази асоциация, но поне си лежи в леглото.

# 531
  • Мнения: 169
Блу, при нас този ужас започна две седмици след раждането, до тогава си спеше като пич в леглото денем и нощем. Като навърши обаче две седмици започна да се дере като луд като не го гушкаме. Започнахме да спим на смени, аз до 6 часа сутринта с него на корема будувах, после поемаше моят мъж и аз спях до 11 преди обед. Само че акраят на отпуската на съпруга ми дойде, аз се паникьосах. А и с кърменето не се получаваше добре. Уикенда преди да започне пак работа го изпратих да спи на дивана, за да мога аз да изпробвам с малкия различни неща. Това което сработи:  повивам го вечер и го храня, след което го слагам да се оригне докато заспи. Понякога му давам биберон, понякога без. След като заспи го слагам до мен на леглото ( което за сега е компромисен вариант, следващата стъпка е да си спи в кошарката). Като го сложа до мен на матрака продължавам да го гушкам 5-10 мин, слагам си главата до неговата, дишам дълбоко, за да ми усеща присъствието. Така заспива дълбоко на леглото до мен и аз се отдалечавам тихичко. Спим на около 70см разстояние, л, така че за безопасността не се притеснявам ( трябва да се внимава като са повити и спят в леглото на родителите много). Не е оптимално, но поне си спи на гръбчето, а не върху нас, а и аз също спя. Сега работим и върху сънят в собственото му легло, слагам топла бутилка преди това за да му стопли матрака и няколко пъти успях да го залъжа и така.
Момичата, от няколко дена изпробвам този режим “лесно” от книгата “ръководство за недоспали родители“ и не се получава хич зле… хубавото е, че можеш и ти да си подредиш горе долу денят, не ме се получава винаги, но работи по - добре от очакванията ми. Ако на някоя и е интересно но няма книгата мога да кача няколко страници с описанието на режима.

# 532
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 745
Това с повиването при нас не работи. Един път  пових и ревна като карпатска мечка, чак събуди баща си, а той спи дълбоко. В момента лежи до мен на спалнята, цока вече час бясно бибата и си чака манджата в 3. Допреди това се опитвах да я приспя, но не се получи. Накрая се изнерви и се разрева. И сега 15 мин преди часа за ядене мъчи да заспи. Направо не знам какво до кажа вече. Губя надежда, че това ще мине скоро. Отчаяна съм вече и се чудя как ще я караме така и колко още.

# 533
  • Мнения: 89
Момичета, според вас трябва ли са го будя за ядеме? Вечер заспива в 20-21 (късно според мен),  и трябва да яде в 22, но той не се буди, чак в 1 после в 3 пак да яде. Но аз мисля, че не това в 22 трябва да припуска, а това през ноща, но не зная как да го променя… вие как мислите?

# 534
  • Мнения: 1 041
Момичета, според вас трябва ли са го будя за ядеме? Вечер заспива в 20-21 (късно според мен),  и трябва да яде в 22, но той не се буди, чак в 1 после в 3 пак да яде. Но аз мисля, че не това в 22 трябва да припуска, а това през ноща, но не зная как да го променя… вие как мислите?

Първото нещо което научих от акушерката в болницата е:спокойно бебе не се закача. Спи ли, не будиш да яде. Щом спи, не е гладно. И така практикуваме вкъщи.

# 535
  • Мнения: 1 088
Будихме само в самото начало като имаше остатъчна жълтеница и минеше 3те часа, а може би не сме и разбирали много. Така ни казаха, да възвърне теглото, че беше поспалив.

Отдавна вече е изцяло на поискване, както е най-добре, за да си регулира сам нуждите. Някой път прави едва 2ч пауза, друг - много повече. Ако е буден, следим сигналите за глад - мляскане, лапане на ръчички, като го галя по бузката или му държа главата, се извърта да ме лапне като хищниче😀 Всеки ден е различен часът на ядене като цяло.

За изцяло АМ си има лимити на броя/количеството на хранене, та си трябва някакъв режим/следене. Въпреки това, на прегледа сега ни казаха, ако очевидно иска и търси активно още, предлагайте.

# 536
  • Мнения: 223
Здравейте, искам и аз да се включа във вайбърската група. Ние се гледаме двамата, бащата отдавна тръгна на работа, и обикновено вечер след като заспи ви чета. За храненето успях да направя режим, и съм доста горда, но да видим до кога, че идват пак седмици със скокове в растежа, а там е  шантава история.

# 537
  • Мнения: 107
Момичета, според вас трябва ли са го будя за ядеме? Вечер заспива в 20-21 (късно според мен),  и трябва да яде в 22, но той не се буди, чак в 1 после в 3 пак да яде. Но аз мисля, че не това в 22 трябва да припуска, а това през ноща, но не зная как да го променя… вие как мислите?
Здравей. Аз съм от ноемврийките,но следя и вас. Моята госпожица е на 2месеца и малко, като  е изцяло на АМ. Нейния режим: яде в 19:30 и заспива към 21:00. В 22:30 се буди и изяджда 120ml. Като това е последното й хранене. След това се буди чак в порядъка 07:00-07:30. Тя е на Ам и понякога се случва да я будя за хранене, но рядко. Вечер гледам да спазваме режима и последното и хранене да бъде в 22:30-23:00. Така е свикнала. Но пак казвам,това според мен е строго индивидуално за всяко бебе и има значение дали е на кърма или на АМ. Simple Smile

# 538
  • Мнения: 232
Момичета, според вас трябва ли са го будя за ядеме? Вечер заспива в 20-21 (късно според мен),  и трябва да яде в 22, но той не се буди, чак в 1 после в 3 пак да яде. Но аз мисля, че не това в 22 трябва да припуска, а това през ноща, но не зная как да го променя… вие как мислите?
Здравей. Аз съм от ноемврийките,но следя и вас. Моята госпожица е на 2месеца и малко, като  е изцяло на АМ. Нейния режим: яде в 19:30 и заспива към 21:00. В 22:30 се буди и изяджда 120ml. Като това е последното й хранене. След това се буди чак в порядъка 07:00-07:30. Тя е на Ам и понякога се случва да я будя за хранене, но рядко. Вечер гледам да спазваме режима и последното и хранене да бъде в 22:30-23:00. Така е свикнала. Но пак казвам,това според мен е строго индивидуално за всяко бебе и има значение дали е на кърма или на АМ. Simple Smile
Аз бях точно на този режим с баткото, сега малката ми е на 1м и 4 дни и сме се насочили към същия режим, надявам се до 2рия месец да влезем в тази рамка.

# 539
  • Мнения: 703
Здравейте, включвам се и аз с оплаквания. Бебо е на 1 месец и от седмица му се увеличиха коликите.
Давам му Лефакс, био амика и омнибиотик панда. Обаче при нас тези колики са 24 часа и започнах да се чудя дали е това или нещо го боли. Гърчи се и се напъва нон стоп дори като спи. Не плаче постоянно, особенно като е в мен е спокоен и си спи, но само в мен. Даже много често от напъване повръща.
Дали са колики? Някой доволен от някои капки които да пробваме?

Общи условия

Активация на акаунт