Данъчни облекчения за деца

  • 35 389
  • 553
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 10 773
И аз съм с две деца, но второто ми е на 3 месеца. Родено е в края на 2023, за него предполагам ще мога да ползвам от другата година? Тоест мъжа ми де, защото знам че докато съм в майчинство нямам право.
Ако си работила 23та имаш право
Сега се изплащат за 23та за предходната година е.
За 2024 година няма да можеш да подадеш, както и другата.

# 466
  • Мнения: 128
И аз съм с две деца, но второто ми е на 3 месеца. Родено е в края на 2023, за него предполагам ще мога да ползвам от другата година? Тоест мъжа ми де, защото знам че докато съм в майчинство нямам право.
Ако си работила 23та имаш право
Сега се изплащат за 23та за предходната година е.       
За 2024 година няма да можеш да подадеш, както и другата.
   Излязох в болничен май месец, до тогава си работех.

# 467
  • Мнения: 10 773
Ами щом си работила, сметни си данъка (горе-долу 10% от заплатата) и виж има ли смисъл...

# 468
  • Мнения: 12 727
Независимо кога е родено детето имаш право на данъчно облекчение за годината, в която е родено и за годината, в която навършва 18 години.
За първите 4 месеца на 2023 може да ползваш до размера на данъчната основа. За остатъка ще трябва да подаде таткото. Или обратното - подава таткото за цялата сума, ако данъчната основа е достатъчна.

# 469
  • Мнения: 58
Имам януари и февруари работни на 1 Март се пробваха да ме съкратят и станаха едни какафонии както и дa e излезнах в болничен, мога да подам за тези двата месеца но искам от Март мъжа ми да пусне до края на годината та въпросa ми е : С пълномощно от негово име мога ли да пусна аз, защото няма ПИК и работното му време не позволява да отиде до там

# 470
  • Мнения: 456
Наистина са много бързи, подадох вчера преди обяд, а преди малко повече от час получих смс, че имам превод от НАП.

# 471
  • Мнения: 759
Имам януари и февруари работни на 1 Март се пробваха да ме съкратят и станаха едни какафонии както и дa e излезнах в болничен, мога да подам за тези двата месеца но искам от Март мъжа ми да пусне до края на годината та въпросa ми е : С пълномощно от негово име мога ли да пусна аз, защото няма ПИК и работното му време не позволява да отиде до там

В декларацията има място за вписване на упълномощено лице. Пишете Вашите данни. Бащата се подписва навсякъде в декларацията, а Вие на местата за упълномощено лице. И може да я подадете. Може да я пуснете и с куриер до офис на НАП, без да се подписвате вие и да си вписвате данните.

# 472
  • Мнения: 12
Здравейте, вчера си изкарах ПИК от НАП ,влязох да попълвам документи ,но приложение 10 не ми е отключено . Чакам НАП да го отключат ,явно при всеки е различно .

# 473
  • Мнения: 759
Здравейте, вчера си изкарах ПИК от НАП ,влязох да попълвам документи ,но приложение 10 не ми е отключено . Чакам НАП да го отключат ,явно при всеки е различно .

Отпред отбелязахте ли, че ще го попълвате? Както и декларация по чл.22в / образец 2005/, ако подавате за деца?

# 474
  • Мнения: 346
Здравейте, миналата година се справих без проблем с тази предварително попълнена декларация, а сега имам проблем с приложение 10, не ми е активно квадратчето, в което трябва да отбележа данъчно облекчение за 1 дете. Каква може да е причината, попълнила съм  образец 2005 - име, ЕГН на детето и т.н. Страшно се изнервих!

# 475
  • Мнения: 759
Здравейте, миналата година се справих без проблем с тази предварително попълнена декларация, а сега имам проблем с приложение 10, не ми е активно квадратчето, в което трябва да отбележа данъчно облекчение за 1 дете. Каква може да е причината, попълнила съм  образец 2005 - име, ЕГН на детето и т.н. Страшно се изнервих!

Най- отгоре в приложение 10 сте отбелязала, че сте го ползвала при работодател. Махнете чека от там и ще Ви пусне.

# 476
  • Мнения: 346
Здравейте, миналата година се справих без проблем с тази предварително попълнена декларация, а сега имам проблем с приложение 10, не ми е активно квадратчето, в което трябва да отбележа данъчно облекчение за 1 дете. Каква може да е причината, попълнила съм  образец 2005 - име, ЕГН на детето и т.н. Страшно се изнервих!

Най- отгоре в приложение 10 сте отбелязала, че сте го ползвала при работодател. Махнете чека от там и ще Ви пусне.
Безкрайно благодарна съм Ви! Това е бил проблемът, май трябва да слагам очила!

# 477
  • Мнения: 37
Здравей те, искам да попитам, искам да попитам за данъчното облекчение.
Имам малко задължение  към НАП горе долу към 100 лв. искам да подам онлайн декларация,но не ми е ясно има ли къде в декларацията да отбележа,за да си прехванат задължението?
Благодаря ❤️

# 478
  • Мнения: 759
Здравей те, искам да попитам, искам да попитам за данъчното облекчение.
Имам малко задължение  към НАП горе долу към 100 лв. искам да подам онлайн декларация,но не ми е ясно има ли къде в декларацията да отбележа,за да си прехванат задължението?
Благодаря ❤️
Задълженията за здравни осигуровки ли са или за друго?

# 479
  • Мнения: 37
Лихва от здравните осигуровки.🙂

Общи условия

Активация на акаунт