Любители на кучета - 125

  • 29 185
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
При нас е веднъжсутрин към 7-8, после отиваме на работа и към 16:30-17:30 още една разходка, а вечер към 22-23ч. преди да си легнем само за нужди за 3 мин. През уикенда става 8:30, 13, 17, 23ч. Хем не е нужно да стиска много, хем не е прекалено кратко, за да не се научи, че е нормално да се излиза често.
Като бебе по 6-7-8 пъти сме излизали.

# 676
  • Мнения: 3 685
Най-късно в 6:30 сме навън сутрин. Ако съм първа смяна до 16, веднага като се прибера пак и към седем-осем още веднъж. В 23 съм в леглото, няма как да изляза по него време. Ако пък съм втора смяна от 12, сме навън сутрин, преди работа и след работа. Но ако съм от 8 до 17-18 - случва се, реално разходката е на 12 часа.
И аз не знам колко е вярно, че малките породи трябва по-често да пишкат, но съм го приела за Айки. Айси си беше голям в сравнение с него. И на две години (нали за среден шпиц е въпроса) вече беше с изградени навици, които не промени до последния си ден.

# 677
  • София
  • Мнения: 12 026
Змия,спряхте ли се на ветеринар за операцията на Холи?

Не, може би ще изчакаме в ЦВК да се сдобият с нужния микроскоп.
След преживяванията на Сиви, не посмях дори да отида за консултация при Борисов.

# 678
  • Мнения: 34
Благодаря все пак за отговорите, решихме че ще я изкарваме към 10-11 за малко навън преди всички да сме си легнали.

# 679
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Това е най-доброто решение за сега. Може да е период, може да е свързано с настинка или храна, ще мине. И кучетата си поспиват вечер и не обичат да стават без причина.

# 680
  • Мнения: 2 470
Благодаря все пак за отговорите, решихме че ще я изкарваме към 10-11 за малко навън преди всички да сме си легнали.
Лори също има светкавично излизане, само за пиш, късно вечер, преди нощния сън.И да съм много уморена, изтичваме навън.Няма как да я мъча.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 18:17 от Roo Roo

# 681
  • Варна
  • Мнения: 10 733
Благодаря все пак за отговорите, решихме че ще я изкарваме към 10-11 за малко навън преди всички да сме си легнали.

Ако го черпите от масата, нашите храни са солени, и пие повече вода е нормално да пишка повече.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 2 098
Мунчо и през деня си "поспива"(демек "кърти" цял ден ). Извеждам го в 7:30 и 19(лятото по-късно ако е горещо - 20:30 - 21:00). От 6 месеца до година го извеждах и към 22:30-23:00 -набързо само за пиш,като преди това към 17:30 ,като се прибера от работа,вместо в 19. Ако има зор започва да ми дава зор.
Дребните породи трябва по-често да излизат,женските също .

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 6 241
Моята женска порода излиза два пъти, но се водех по кучето кога е готово за това. След 2 г. показа, че две разходки са й достатъчни. Даже първата й работа не е да пишка навън, а да потърси нещо за ядене в тревата, да види кой е минал (пикал) преди нея и т.н. Не бърза да кляка.
Преди излизахме три пъти и вечер само за нужди. Сега излиза сутрин в 7 или 8, вечер в 17 или 18 и е навън около час и половина-два. През уикендите разходките са три - има дълга дневна поне 2 часа. Когато има зор (разстройство най-често), показва, че иска да излезе. По малка нужда не е напирала да излиза, а вечер след като се нахрани ляга и спи като пън до сутринта. Сутринта също не ни буди и няма признаци на безпокойство.
Яде готвено и почти не пие вода. Може би и това има значение.

# 684
  • Мнения: 74
Споделете мнения за д-р Борисов, моля.
Имахме насрочена операция на едното око в ЦВК, но им се е счупил микроскопът и д-р Денчева препоръча да се обърнем към него, ако не искаме да отлагаме.

Малко късно се включвам, но сега виждам. Водихме нашето кученце там на преглед на очичките, понеже имаше много сълзички. Не останахме доволни нито от прегледа, нито от отношението, нито от постигнатите “резултати”. Общо за първичен и вторичен прегледа платихме над 150 лв, бяха ни дадени капки с кортикостероид (човешки) да капем, животинчето изключително много се травмира, започна да бяга и да се страхува от нас. Резултат нямаше от това капане на капки (над 2 седмици). Не разбрахме и какъв е проблемът. Каза ни въпросният специалист да чакаме още време, за да порасне малко и можело да го оперира, ако още имал сълзене. Абсолютно не бих подложила здраво животно на такава интервенция, особено след като така и не разбрахме причината за сълзенето.

# 685
  • София
  • Мнения: 12 026
ety4ka, благодаря за споделеното. Надявам се, че кученцето ви вече е добре

# 686
  • София
  • Мнения: 1 542
Някъде бях прочела, че сълзенето на очите може да се дължи на проблеми с ушите. Откакто третирахме ушите заради някакви гадинки вътре, сълзенето почти изчезна или се появява много рядко.

# 687
  • Мнения: X
Аз минавам очите с памуче, напоено с чай от лайка. За два дни минава. Но това ако е просто леко възпаление. За по-сериозни проблеми не знам какво се прави.

# 688
  • Мнения: 2 942
Няма валидни правила кое куче колко разходки са му необходими. Всяко куче само си показва, колко пъти има нужда да излиза. От години Макс е на 2 разходки. Сутрин от 7:30 до 8:30/9:00 и следобяд от 15:30/16:00 до 17:20. Интервала от следобяд до сутринта е повече, но той си спи. Ако има нужда сам си показва и излизаме по всяко друго време на денонощието. Даже има случаи, в които решавам, че трябва и късна разходка преди да си легна и като го събудя и повикам само ме поглежда и пак си заспива. Та препоръката е всеки да се води по нуждите на собственото си куче без да сме крайни в изказванията си  за другите кучета и да ги сравняваме с нашите си. 🤗
Хибискус трябваше сряда да фо оперират Макси, но вет се разболя и отложихме за идната седмица. Деня ще го утопняваме в понеделник.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 2 098
Бях обещал да снимам на Блек сестра му,как изглежда едно куче прекарало 6 години на улицата.
Не можах да снимам видео ,как крета ,защото не искаше да стане.Затова само снимки







Общи условия

Активация на акаунт