Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 76

  • 45 747
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Аз бих сложила плетени (като панери) аксесоари и бежави тишлайфери и възглавници.
Междувпрочем, най любимите ми аксесоари, които освежават помещението и дават светлина са цветя във ваза - голяма купа с лалета или фрезии пролетно време и пищни градински рози лятно...

# 706
  • Мнения: 8 824
за венге мебелите:
Скрит текст:
много добре стоят някакви цветни бледи мотиви на стената, примерно може с парче хубав тапет:

второто ми предожение е розови нюанси, бледорозово е за предпочитане:

едно бледожълто, пак цветно фигурално предложение

и накрая по-силно жълто

# 707
  • Мнения: 2 277
Ferra, aз подкрепям *Бенджи* за синьо или зелено за стените.
,
,

Когато една стая е изцяло в топли цветове, често изглежда "прегоряла" и безцветна.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 423
Това, че стаята е северна, не бива да ви притеснява, ако в нея има достатъчно естествена светлина. Просто при такова изложение цветовете се приглушават, но това пък позволява да използвате и по-ярки акценти, без да дразнят. Всеки топъл акцент, дори във вид само на две-три картини на стените, няколко възглавнички на дивана или живи зелени растения ще освежи и "затопли" визията на хола. Може дори да не е акцент в цвят, а в текстура.

Скрит текст:
Ето няколко примера на северни стаи с освежаващи акценти:








# 709
  • Мнения: 22 948
И бягайте далеч
от прасковени и подобни топли тонове.

# 710
  • Мнения: 2 902
И аз съм на мнението на Бенджи


и също като Skk много харесвам плетени панери, кошове, столове и др. аксесоари

.

# 711
  • Мнения: 346
Да помоля за съвет и в тази тема. Импулсивно избрахме зеления цвят на стената, много ни хареса, но сега не мога да преценя какъв цвят да са малките мебели и вратите на дрешника? Самото легло ще е тапицирана спалня в много тъмно сиво. Лутам се между дървесни врати и бежови пердета или сиви врати и сиви пердета 🤔

# 712
  • Мнения: 22 948
Сиво към черно даже.

# 713
  • Мнения: 2 902
На мен ми харесва и с дърво, и с бели, и с черни мебели












Последна редакция: сб, 12 мар 2022, 11:45 от Natt***

# 714
  • Мнения: 346
Тази композиция си представям като най-близка до търсения резултат, но пак не мога да реша гардероба в дървесно или сиво да бъде. Бялото отпада като вариант

# 715
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 789
На тава дълбокото зелено ( навява ми на блато) Бинев направила мебели в същия цвят и златно. Знам че звучи ужасно кичозно, но зеленото стои като кадифе, а на кадифено ходи злато.
Имам някъде снимка на такава кухня, но не ми остана къща за нея.

# 716
  • Мнения: 346
На тава дълбокото зелено ( навява ми на блато) Бинев направила мебели в същия цвят и златно. Знам че звучи ужасно кичозно, но зеленото стои като кадифе, а на кадифено ходи злато.
Имам някъде снимка на такава кухня, но не ми остана къща за нея.

Моля те за снимка, защото въобще не си го представям Rolling Eyes
Апартамента е в индустриален стил като цяло и златно не ми се връзва, но ми стана интересно.

# 717
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 789
Като я открия, обещавам да я сложа

# 718
  • Мнения: 9 800
Щом клониш към индустриален стил, тогава дървесно (тъмно дърво), с черни метални кантове/други елементи (винкел Laughing )
Ето например, само за илюстрация

https://como.bg/moderen-garderob.html
https://www.mebeliarena.bg/%D1%88%D0%BA%D0%B0%D1%84-%D0%B2%D0%B8 … D0%BD%D0%B8%D0%B5

"Златното" просто не мога да го приема, гледам по HGTV го пляскат навсякъде - батерии в кухня и баня, обков (дръжки), полЮлеи... явно в САЩ се харесва, но за мен - просто не става.

Ако е само за вратите на дрешника, може и тъмносиво, графит, а малките мебели - тъмно дърво (за да контрастира на сравнително светлия под) и метални елементи по тях.
Пердетата също бих сложила в сиво/тъмносиньо/зелено (да си отиват със зеленото на стената), за тънките - има тип органза с преливащи цветове.

# 719
  • Мнения: 2 902








Гардероба може да е в черно, графит или комбинация от два цвята.

Общи условия

Активация на акаунт