Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 76

  • 45 828
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 891
Моля дайте съвети как сте решили въпроса с рутери и приемници за телевизия. Искам да не се виждат, а, ако ги вкарам в шкаф, не ги лови дистанционното. В спалнята сложих карта на Булсатком,  но през два месеца трябва да ги викам, защото спира да работи.

Приемника за телевизията съм го залепила отзад на самия телевизор, така че гледа към тавана. Така дистанционното хваща, стига да няма шкаф над телевизора, тогава не съм сигурна, че ще стане.

# 691
  • Мнения: 1 632


Имам питане по отношение на боядисването. Ще се смянат и двата цвята, но се чудя дали границата между тях да остане така както е на снимката или тъмния цвят да започва от касата на вратата? 
Хем си мисля, че така самата каса ще се явява един вид естествена граница, хем ми е някак странно самата врата да е с два различни цвята от двете страни. От тдуга страна пък плочката долу свършва точно до касата....
Общо помещение е, което обединява кухня и всекидневна и ще са в два различни свята ако това има значение.

Какво ще препоръчате?

# 692
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Аз бих боядисала цялата стена. Подът достатъчно разделя визуално пространствата (между другото по правилата на дизайна настилките в едно помещение трябва да са едни и същи, вкл и цветово)

# 693
  • Мнения: 1 632
Аз бих боядисала цялата стена. Подът достатъчно разделя визуално пространствата (между другото по правилата на дизайна настилките в едно помещение трябва да са едни и същи, вкл и цветово)


Не мога да боядисам цялата стена в един цвят защото тя ще е в тъмен, акцентен цвят, който не е подходящ за кухнята. А плочките ми са еднакви в двете помещения тъмните са от същата серия и само "обримчват" всекидневната.

# 694
  • Мнения: 39 553
Подкретям Титина. Ако това ти е тъмно, просто избери по- светъл цвят, но нека да е един.

# 695
  • Мнения: 8 137
От така дадени на парче снимки, нищичко не може да се прецени...
И аз не харесвам стена със срез по средата на цвета. Цвят се слага до обемна чупка на стената - на вътрешен ъгъл. Поне ако имаше колона, да се боядиса до ъгъл.

# 696
  • Мнения: 1 632
От така дадени на парче снимки, нищичко не може да се прецени...
И аз не харесвам стена със срез по средата на цвета. Цвят се слага до обемна чупка на стената - на вътрешен ъгъл. Поне ако имаше колона, да се боядиса до ъгъл.

Няма колона или релеф някакъв. Това е една права, гладка стена която обхваща три помещения: кухня, трапезария и хол. Вратата е единственото нещо по тази стена и е между хола и кухнята.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Защо не опиташ да направиш снимка на цялата стена или поне по-голяма част от помещението?
От двете снимки се виждат само една врата и плочки. Не знам какъв съвет очакваш да получиш.

# 698
  • Мнения: 8 977
махнете жълтия цвят, не се връзва с подовите настилки.
Вратата има триъгълник, освен шарките на пода, много идва и стените да се нашаркат.
Поствайте една снимка на цялото помещение да видим идеята на шарени стени как се е получила?

# 699
  • Мнения: 170
Здравейте, не мога да се спра на акцентен цвят за всекидневната. Мебелите са венге, килима, дивана и пердетата са светло бежови. Стаята е Северна и ми се иска чрез малко цвят да внеса усещане за светлина. Ще се радвам да ми помогнете с идея 🙂

# 700
  • Мнения: 8 977
сложете снимка. Бежово има най-различни нюанси. Само по себе си бежовото внася топлина. Още повече три неща бежови - килим, диван и пердета. Според мен не е нужно вкарване на още цвят.

# 701
  • Мнения: 23 162
Снимка, за да се види подът, откъде идва светлината, какви са мебелите и тн.

# 702
  • Мнения: 170
Ето цветовете на пода, мебелите и дивана:

# 703
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Аз предлагам слонова кост или цвета, който е в момента. (аз го виждам бледо прасковено).

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Аз бих заложила на бледосиньо, сиво или зелено.
Нищо, че е северна стаята. Достатъчно топли цветове има.

Общи условия

Активация на акаунт